Šta je novo?

Xiaomi Mi Max 2

Evo :D Ne igram igre uopste, ne napinjem telefon toliko :p
7cd51185c8f5aee51c2f9c44a1874e55.jpg


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Mozda ga i ja prebacim na 3g. I ovako sam se zeznuo pre koji dan. Startovao novu igru dok sam cekao u kolima i za pola minuta mi sagoreo 300mb, pola moje tarife :D. Tako da je i pametnije da se prebacim na 3g.
 
Stavio sam 3G only zbog band20, nema potrebe da lovi signal i mnogo mi je bitniji stabilan signal, sa tim nikad nemam problema pa mi ovakvo stanje odgovara.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Dvoumim se izmedju MiA1 i Mi Max2. Prednost ipak dajem Max2 zbog velicine ekrana.
Koje su prednosti/mane Max2 i da li je bestbuy u svojoj klasi? Da li baterija dovoljno drzi i koja je prosecna cena?
Koristio bih ga za surf internetom, malo social media, google map (ima li compass).,malo slikanja ...
Hvala!
 
Prevedi "baterija poprilicno losa" u brojke, ako pricamo o Max2.
Kod mene uvek 9-10h SOT na 48h koriscenja.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Baterija ocaj kao sto mozes da vidis sa gornje fotke...

Sve ti pise iznad bukvalno, unazad na par stranica imas sve, telefon maltene nema mane za te pare, bar ne neke ocigledne po meni.
 
Jedina mana je band20 koji Mi Max 2 ne podržava kao i slabiji dac (ali se za to ne može reći da je mana).

Sve ostalo po mom mišljenju ide u korist Mi Max 2
- veći ekran
- sony senzor zadnje kamere
- brutalna baterija

O MIUI vs Stock Androidu ne treba govoriti jer su već izašli fini custom Rom-ovi za Mi Max 2 tako da nisi vezan za MIUI više.
 
Dvoumim se izmedju MiA1 i Mi Max2. Prednost ipak dajem Max2 zbog velicine ekrana.
Koje su prednosti/mane Max2 i da li je bestbuy u svojoj klasi? Da li baterija dovoljno drzi i koja je prosecna cena?
Koristio bih ga za surf internetom, malo social media, google map (ima li compass).,malo slikanja ...
Hvala!
Imao i jedan i drugi. Koji god da uzmes neces se pokajati.
Zavisi za sta ti treba sta si imao od telefona ranije.
Baterija na Maxu je u fazonu kada sam ga ono punio ako si klasican korisnik. Ja ga koristim kada putujem za filmove i serije i tu mi ceo let prezivi baterija bez problema. Zvuk odlican u slusalici cak i smanjujem. Do sada mi ni jednom nije zakucao ili nesto slicno. Ma da ti ne pricam sada neke bajke telefon je odlican.

Sto se tice A1 osim cistog androida i po meni premijum izgleda ne vidim sta moze da mu bude faktor da prevagne odnosno na Maxericu. Da se razumeo koristio sam ga 6 meseci nikada nisam ni sa njim imao ni jedan jedini problem, mada je znao da zakuca ali nista ozbiljno.



Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Da li možda neko zna kad bi trebalo da se pojavi max 3??

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Sada pre nekoliko dana izašao 2S u prodaji, ne verujem da će uskoro izaći 3...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Covek pita za Max3,ne za Mix3 :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Juna ako isprate stil izbacivanja telefona na 12 meseci.

Mada iskreno tesko da mogu nesto preterano da izmene i da opravdaju prelazak sa 2 na 3. Mozda sa 1 na 3 da, sa drugih telefona itd.
 
Ma ubacice mu 18:9 neki daljinac-like displej,neku dual kameru i to je to....

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Trebalo bi i veću bateriju i veću dijagonalu :)
Znači najverovatnije u junu?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Da bateriju obavezno, ova je krš živi. [emoji3]

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
^ jedva mi izgura 9-10 sati SOTa i dan ipo :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Mozda se salimo ali sa druge strane i treba biti alav kao ovi Indijci, jedna vajda i od njih da postoji :p
 
Zavisi za sta ti treba sta si imao od telefona ranije.
Sto se tice A1 osim cistog androida i po meni premijum izgleda ne vidim sta moze da mu bude faktor da prevagne odnosno na Maxericu. Da se razumeo koristio sam ga 6 meseci nikada nisam ni sa njim imao ni jedan jedini problem, mada je znao da zakuca ali nista ozbiljno.
Trenutno imam 4.3" koji bih hteo da unapredim prvenstveno zbog malog ekrana.

Vec sam se bio odlucio za A1. Ali, u cekanju da mu padne cena, razmisljam da bi mozda bio bolji veci ekran od 5.5" kao Max2 6.44". Nesto izmedju tableta i telephona, za pregledniji internet i lakse citanje - ali ne veliki kao tablet zbog lakseg nosenja i trajanja baterije.
Telefon ne nosim nikad u dzepu, vec u rancu; ne primam puno poziva; malo social media; volim da procitam nesto navece sa interneta; pregledan/precizan google map mi je potreban za putovanja; solidna kamera za slike; nije lose ni ako moze da se pogleda film pri putovanju...

Bitno je da ne moram da punim bateriju svaki cas, da traje bar ceo dan..
 
Ja sam ga uzeo za skoro iste namene, Max 2 ce da ti zavrsi sve to a ne zrtvujes nista sto bi imao na klasicnom telefonu. Za Youtube/filmove je super, ima i glasne stereo zvucnike ako planiras tako da gledas.

Da ga ispraznis skroz za 24h treba da radis nesto ekstra super heavy i da bukvalno buljis ceo dan u telefon, tako da ce sigurno da ti istera jedan pun dan bez problema sta god da mu radis.
 
Dobro vece ili dobro jutro forumasi.
Dugo vremena sam proveo po internetu trazeci telefon koji ce da izgura do 10 sati sreen on time.
Da skratim pricu .
Pratio sam ovu temu vec dva meseca.
Imao sam Samsung note 4 pre njega 3 godine.
Ali baterija je uvek bila najveci problem.
Citajuci vase postove sam shvatio da je to telefon za mene.
Cesto koristim youtube i generalno net i ovaj ekran je odlican za takve korisnike
Sto se tice same kupovine .
Kupio sam ga preko kupujem prodajem od Ivana .
Dobar trgovac
215€ je max 2 kod njega.
Dalje sto se tice rutovanja tu sam totalni laik ali kapiram da kad bih se potrudio mogao bih i to da naucim da radim.
Da bih mu izvukao jos vise sati screen on time.
Za sada po ovoj aplikaciji GSAM Baterry monitor je 9:45 screen on time.
Mozda mi neko to bolje razjasni od forumasa ako ima vremena naravno.
Mada i za to valjda ima neka tema.
Sto se tice max 2 ja sam prezadovoljan.
Nemam nikakvih zamerki.
Videcemo jos.
Eto sto se tice zamerki telefon mi je klizav.
Stavio sam mu masku koja je odlicna ko voli da obezbedi telefon maksmalno a i staklo koje skoro i ne pokriva ceo ekran fali po milimetar sa strane.Pre ove maske sam imao neku silikonsku .
Generalno telefoncina ipo za te pare.
:)

A ovo zeleno malo e to sam mislio da mu stavim pozadi da kad rukujem sa njim da mi ne ispadne.
Kao neki ring 600 dinzdi u balkanskoj.
0be244a8aa360c6f8be8c0ea07b0fb2b.jpg
d9eb67bc5aa4c0328218df1955d32678.jpg
f15ba75cca366fd8223d4c84be5bd5b3.jpg


Послато са MI MAX 2 уз помоћ Тапатока
 
Jel razlika u kvalitetu ekrana i boja izmedju max 1 i max 2. Ili su identicni?

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Bolji na Max 2 + bezeli nisu unutar ekrana nego spolja, to je najbitnija razlika i samo zbog toga bih uvek pre uzeo Max 2.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Odlicno. Videh kod drugara A1. Boje su dosta bolje nego na max 1, kojeg sam prodao juce. Hocu da uzmem max 2, pa zbog toga pitam. Jedino sto mi se ne svidja je bela boja na A1, vise je zuta nego bela.

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Sa custom kernelom mozes da kalibrises sve to i da dodas npr saturaciju ili kontrast ako ti treba.
 
Meni je samo zasmetala ta bela. Inace kontrast i ostrina su ok.

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Koliko se sećam, slabije sija Max 2 od Max 1, a bitno ti je sada za lepo vreme, mislim i slabije od A1.
 
Nazad
Vrh Dno