Šta je novo?

Xiaomi Mi Box S - iskustva, problemi, rešenja

Moze da bude i do TVa. Kod mene na nekom Philips-u je strasno koliko ostaje trag od lopte dok na drugom TVu nista.
 
Probao sam i na Dell monitoru ista situacija.

Hvala na savetima, keva gleda kaze i ne primecuje :)
 
Upravo sam našao rešenje pa je red da napišem moguće da će i drugima značiti. Naime nisam primetio da u podešavanju Mi Boxa ima i intelaced tako da mi radi fino na 1080i 50hz.
 
Upravo sam našao rešenje pa je red da napišem moguće da će i drugima značiti. Naime nisam primetio da u podešavanju Mi Boxa ima i intelaced tako da mi radi fino na 1080i 50hz.
Hm, ranije nije bilo interlaced AFAIK, kazes sad ima?
To je posebno bitno za EON APP jer oni slepci imaju samo interlaced stream
 
Deluje mi da je sada kako treba mada toliko opsesivno gledam da mi se u par navrata ucinilo da je cimnulo ali mislim da sam resio da se vise time ne opterecujem.
 
Pozdrav svima. Kupio san MI box s u imam problem sa instalacijom Kodi 18.9 Leia. Skinuo sam apk fajl, prebacio na box i kada pokrenem instalaciju ista krene i izbaci poruku da apk nije instalirana. Jel moze pomoc, posto uopste ne znam u cemu je problem?
 
Jel teško iskoristiti 0.0001% kapaciteta mozga i ukapirati da može da se po tom mirrors poddomenu Kodi sajta kreće gore/dole (dublje, pliće u folder strukturi) u sam birati šta treba (release ili snapshot ili nightly builds, za koji OS, koju arhitekturu, koja od starijih arhiviranih veridba Kodi-a).

U šta se pretvorio Benchmark forum...
 
Ne bih trazio pomoc da nisam vec probao vise verzija, pa i 18.9. Mislio sam da mi neko posalje link ka verziji koja provereno radi, nisam glup da ne znam da koristim google. Sa vise sajtova sam probao i 32 bitnu i 64 bitnu verziju, ali nisam mogao da instaliram box. Hvala na pomoći u svakom slučaju.
 
Jel ima neko problema sa EON app na Mi Box S? Izgleda od kraja jula ovaj update je nesto zeznuo.

Kada se pokrene app samo stoji sivi ekran a ima sadrzaja u smislu da se jasno vidi sta je na programu itd. Ali video stream "ne tece", nema ni greske nikakve.

Dakle da li neko ko ima EON TV app na Mi Box S moze da potvrdi da mu radi sve ok iako je uradio update ovaj najnoviji sa kraja jula?
Imam ja EON app na Mi box s-u i sve radi ok, nije bilo problema.
 
Ne bih trazio pomoc da nisam vec probao vise verzija, pa i 18.9. Mislio sam da mi neko posalje link ka verziji koja provereno radi, nisam glup da ne znam da koristim google. Sa vise sajtova sam probao i 32 bitnu i 64 bitnu verziju, ali nisam mogao da instaliram box. Hvala na pomoći u svakom slučaju.
Паааа... нећу коментарисати `телигенцију, али ми није јасно зашто не инсталираш коди из гугл продавнице у самом боксу?!?!
 
Zato sto mi je bitno da bude verzija 18.9, a na GP je najnovija verzija 19.4.
Skidao sam starije verzije, ali nisam uspeo da instaliram. Sada sam uspeo da instaliram ovu verziju sa linka koji je postavljen, ali sa drugim apk instalerom. Ako ima neko dovoljno inteligentan, neka objasni kako sa GP skinuti stariju verziju????
 
Sa apk installerom? Poslao sam ti link za apk sa oficijalnog sajta, kliknes na njega i instalira se. Nema potrebe za nikakvim drugim apk installerima. Logicno je kad trazis neku aplikaciju da je prvo potrazis na njenom oficijalnom sajtu ako vec neces na play store.
 
Ja forum pratim na telefonu, tako da kada otvorim link, skida mi se fajl na tel. Kada isti prebacim u box, potrebno je da ga instaliram, tako da sam morao koristiti instaler. U redu je sada, uspeo sam i sve radi OK.
 
I ja koristim na telefonu. Kada prebacim APK file, kliknem na njega i on se instalira. Naravno ako je APK file kompatibilan sa uredjajem koji koristim instalirace se ako nije nece. To se zove logika. Koristio sam do sada preko 20 razlicitih uredjaja, od kineza sa obicnim androidom pa fire stick sve generacije do mi boxeva i google chromecasta sa google tv. Nikad nisam koristio nikakve apk instalere.
 
Ako se instalacija radi "pesaka" , treba neki file manager za instalaciju na mi box-u.
 
Ok, tako prebacis fajl... A kako pokrenes instalaciju ako nemas odgovarajucu app, kao sto je neki file manager ili installer ?
 
K L I K N E S na fajl koji si prebacio.
Ako na stolu imas jedno kuvano jaje, hoces li skuvati jos jedno da bi razbio jaje od jaje? Ili ces jednostavno razbiti to prvo od sto i pojesti ga?
 
Poslednja izmena:
K L I K N E S na fajl koji si prebacio.
Ako na stolu imas jedno kuvano jaje, hoces li skuvati jos jedno da bi razbio jaje od jaje? Ili ces jednostavno razbiti to prvo od sto i pojesti ga?

Da ne bih ja snimao sada, iskoristicu ovaj klip sa YT.



Objasni mi kada prebaci fajl preko Send files, i klikne na fajl , da li otvara tu app preko Send files app ili se otvara neki file manager koji je dodatno instaliran ?
 
Da ne bih ja snimao sada, iskoristicu ovaj klip sa YT.



Objasni mi kada prebaci fajl preko Send files, i klikne na fajl , da li otvara tu app preko Send files app ili se otvara neki file manager koji je dodatno instaliran ?

Čoveče, prebaci taj fajl i samo na njega klikni i pokreće se instalacija,....
 
Imam ja EON app na Mi box s-u i sve radi ok, nije bilo problema.
Kod mene od skoro EON android TV aplikacija sa vremena na vreme ne radi.Prvi start eona radi normalno,ali ako gledam nesto drugo nakon eona npr Iris TV i vratim se na eon interfejs je normalan,ne izbacuje nijednu grešku ali nema slike?
Onda ide cupanje iz struje i sve ispočetka ispocetkaDa li ima Jos neko ovaj problem?
 
Kod mene od skoro EON android TV aplikacija sa vremena na vreme ne radi.Prvi start eona radi normalno,ali ako gledam nesto drugo nakon eona npr Iris TV i vratim se na eon interfejs je normalan,ne izbacuje nijednu grešku ali nema slike?
Onda ide cupanje iz struje i sve ispočetka ispocetkaDa li ima Jos neko ovaj problem?
Kod mene nije EON TV aplikacija, već EON aplikacija na EON boxu (KAON), ali imam identičan problem od skoro. Kada uključim box na prekidač pozadi, sve se pokrene i lepo radi dok je uključen, ali čim ga isključim na njegov daljinski i ponovo uključim (ili izaberem drugi izvor na TV-u i vratim se) dobijem samo crnu sliku (takođe nikakve greške, samo crna slika). Čak su bili, zamenili mi box, ali je problem ostao, uz konstataciju da je to neki softverski problem. Mislio sam da se samo izvlače, ali sada vidim da možda stvarno jeste softverski problem :)
 
Nazad
Vrh Dno