Šta je novo?

Xiaomi Mi Box S - iskustva, problemi, rešenja

Kakva mu je povezivost preko wifija? Sto se toga tice, jel jaci od kineskih boxova?

Zar ne postoji neka verzija xiaomi android boxa sa vise interne memorije i vise rama? Ovi kineski modeli 4+32gb mj se cine dosta jaci 🤔
 
Kakva mu je povezivost preko wifija? Sto se toga tice, jel jaci od kineskih boxova?

Zar ne postoji neka verzija xiaomi android boxa sa vise interne memorije i vise rama? Ovi kineski modeli 4+32gb mj se cine dosta jaci 🤔
To nije ista vrsta uređaja. Mi Box TV ima Android TV OS koji ima poseban Store i sve je upeglano što se tiče UI/UX da se lako koristi sa daljinskim.

Kineski boxovi najčešće koriste neke modivane verzije običnog Androida koje je, za moj ukus, gotovo nemoguće komforno koristiti uz TV
 
Pozdrav,

je li Xiaomi Mi box S kompatibilan sa EON TV aplikacijom? Odnosno ima li licencu tako da je prilagođen njoj te da se može normalno upravljati daljinskim (kao npr za youtube) ?. Da se ne mora mišem ili miš funkcijom na daljinskom. Hvala.

Lp
kucaj na YT EON na Mibox i pogledaj kako radi Eon, Netflix, HBO Go..
 
Hvala.

Moze li mu se prosiriti interna memorija?
Npr ustekam usb u njega sa 16-32 gb i to mu onda sluzi kao interna memorija ... cini mi se da sam negdje na yt u nekoj recenziji to vidio. Mozda je to bilo za mi box 3 🤔
 
Super. Pretpostavljam da se na box mogu instalirati aplikacije za filmove (Cinema, BeeTV itd) te Kodi sa BlueThunder Buildom?
 
Može, blue t. ovo drugo ne poznajem, zar ima bolje od Stremio? Samo pazi, kod njega se takve stvari budže, ključna reč ti je sideload mi box s. Npr. Kodi sa play-a ne može za blue th. mora da se budži v18. Imaš sve na YT. Nego, šta će ti proširenje interne, pitam zbog ideje. Usput, za proširenje ti treba usb hub, videćeš vremenom zašto.
 
Može, blue t. ovo drugo ne poznajem, zar ima bolje od Stremio? Samo pazi, kod njega se takve stvari budže, ključna reč ti je sideload mi box s. Npr. Kodi sa play-a ne može za blue th. mora da se budži v18. Imaš sve na YT. Nego, šta će ti proširenje interne, pitam zbog ideje. Usput, za proširenje ti treba usb hub, videćeš vremenom zašto.
Pa eto mozda i ne treba prosirenje 😅 pitam bzvz jer 8 gb interne mi nw zvuci puno. Ali ako svi koriste tako i dovoljno im je za sve te stream aplikacije, .zato ne bi bilo meni... Tek planiram kupiti box ovih dana.....Meni su trenutno najbitniji sportski i dokumentarni kanali.. kad mi istekne mjesec dana eona za 1 kn gledat cu hocu li ga nastaviti uz placanje ili cu kemijati preko tih aplikacija da besplatno gledam... Jer cuo sam da se svasta moze besplatno... samo nisam jos upucen toliko...znas li ti kako je najbolje gledati te kanale besplatno? Preko kodija ilii? Npr . Nat geo wild, animal planet, bbc earth, earth planet i slicno... hvala unaprijed...
Pa eto mozda i ne treba prosirenje 😅 pitam bzvz jer 8 gb interne mi nw zvuci puno. Ali ako svi koriste tako i dovoljno im je za sve te stream aplikacije, .zato ne bi bilo meni... Tek planiram kupiti box ovih dana.....Meni su trenutno najbitniji sportski i dokumentarni kanali.. kad mi istekne mjesec dana eona za 1 kn gledat cu hocu li ga nastaviti uz placanje ili cu kemijati preko tih aplikacija da besplatno gledam... Jer cuo sam da se svasta moze besplatno... samo nisam jos upucen toliko...znas li ti kako je najbolje gledati te kanale besplatno? Preko kodija ilii? Npr . Nat geo wild, animal planet, bbc earth, earth planet i slicno... hvala unaprijed...
I imaju li prijevode takvi kanali ako se gledaju besplatno?
 
To je vec za drugu temu, ali besplatno se nećeš nagledati, to su samo priče. Treba mnogo da se druzis po forumima, pa ćeš za par godina da upoznas nekog ko ce da ti pokaže skeniranje, pa onda malo da učiš... Zaboravi na to, a od prosjačenja nema vajde. To ti je samo hobi uz pouzdanu i stabilnu kablovsku. Jedino da kupiš listu, ali i to rade samo oni koji nemaju mogućnost kablovske ili im je bitna sitna ušteda u novcu, a živce ko šiša...
 
Ima li nacina da ga nateram da radi sa eon mobilnom aplikacijom? Ako ne, kog kineza biste mi preporucili u tu namenu, klase do 5000 dinara na kp recimo.
 
EON imaš i za Android TV i za običan android. EON za Android TV moraš da aktiviraš kao da se radi o smart TV-u (Jedan po EON nalogu) a za običnu android aplikaciju možeš da registruješ do pet uređaja (android telefoni i tableti, Windows mašina ili MacOS i iOS) uz user name i password.
 
Kako vam radi 4K preko Mi Box S?) Sta ste stavili kao rezoluciju? Jel' ono 4k-2k 60? Ili sta treba staviti tacno kao rezoluciju..? :)
Takodje, citao sam po nekim stranim forumima da mu HDR bas i ne radi, mada je to bila vest stara godinu dana..
E sad ne znam da li je u medjuvremenu proradilo posle nekog apdejta mozda i sl. :D
 
video sam na netu jutros da i hdmi 2.0a isto podrzava hdr, tako da predpostavljam da su ga sredili sa nekim apdejtom u medjuvremenu i na mi boxu..
A jel znas koju bi rezoluciju trebalo podesiti na mi boxu ako bih hteo 4k sadrzaj da gledam?
4k-2k 60 ili samo 4k-60? :D Pitam, jer sam cuo izmedju ostalog da...
..kada se stavi 4k-60 da se onda teze krece kursor kroz Meni navodno, takvi su komentari bili pre par meseci na stranim sajtovima
 
podržava HDMI 2.0a HDR, ali HDR10 (iliti "običan"). za ostale formate (HDR10+, Dolby Bision, HLG) treba 2.0b (ne kažem da neće raditi i na 2.0a). ko zna koji je format HDR-a na tom materijalu koji gledaš.
naravno, ovo sve je bitno ako i televizor podržava barem HDMI 2.0a.
 
podržava HDMI 2.0a HDR, ali HDR10 (iliti "običan"). za ostale formate (HDR10+, Dolby Bision, HLG) treba 2.0b (ne kažem da neće raditi i na 2.0a). ko zna koji je format HDR-a na tom materijalu koji gledaš.
naravno, ovo sve je bitno ako i televizor podržava barem HDMI 2.0a.
Pa da , svakako kabl sam nov kupio danas koji je 2.0b i TV je 4k i ima 2.1 hdmi izlaze, ali dzaba to sve kada je Mi Box S Hdmi 2.0a , makar mi stoji sada kao rezolucija 2160p -60 Hz nakon sto sam sada zamenio kabl i postavio iz menija rezoluciju da bude 4k, dakle opcija u okviru podesavanja Mi Box S Rezolucije se zove 4k-2k 60. Vidim da fino za sada radi isprobao sam odmah YT 4k video neki da pustim i odgledam..ali naravno sve ide bez HDR-a bas kao sto si i rekao.
Zao mi sto nemam onaj apple tv uredjaj ili nesto slicno ,jer tamo sam cuo da ima hdr svuda,krastavac. :D
PS- Doduse nisam danas isprobao npr. jos i Netflix ili Prime .. mozda bi se onda ucitao odjednom tamo HDR, moracu to kasnije kad dodjem kuci. :D
 
Poslednja izmena:
Ne znam zašto, ali Arena Cloud me može da se instalira na mom Mi Box S, iako na njihovom sajtu piše da može na Android TV OS. Kada sam ih pitao, samo su mi kopirali tekst sa zvaničnog sajta u kome su navedeni podržani uređaji i OS-ovi. Arena Cloud je, koliko sam razumeo, zamena za MTS Go? Nisam MTS korisnik, koristim samo njihov fiksni. Potvrđujem da EON radi bez problema.
 
Samo da javim da sam dobio HDR kada sam pustio film preko Netflixa na Mi Boxu S , naravno ispod filma je morala da stoji oznaka 4K HDR i onda ga je uspesno pustio u HDR-u. Tako da sam u sustini sada zadovoljan. :)
 
Ne znam zašto, ali Arena Cloud me može da se instalira na mom Mi Box S, iako na njihovom sajtu piše da može na Android TV OS. Kada sam ih pitao, samo su mi kopirali tekst sa zvaničnog sajta u kome su navedeni podržani uređaji i OS-ovi. Arena Cloud je, koliko sam razumeo, zamena za MTS Go? Nisam MTS korisnik, koristim samo njihov fiksni. Potvrđujem da EON radi bez problema.
Iris tv je zamena za Mts GO
 
Ne znam zašto, ali Arena Cloud me može da se instalira na mom Mi Box S, iako na njihovom sajtu piše da može na Android TV OS. Kada sam ih pitao, samo su mi kopirali tekst sa zvaničnog sajta u kome su navedeni podržani uređaji i OS-ovi. Arena Cloud je, koliko sam razumeo, zamena za MTS Go? Nisam MTS korisnik, koristim samo njihov fiksni. Potvrđujem da EON radi bez problema.
Meni je radilo u onom probnom periodu kad je bilo Free.
Ali mi planeta nije radila, tj. Nije kad je Đoković igrao, pusti malo i prekine
 
Iris tv je zamena za Mts GO
To me je interesovalo, šta je zamena za Mts Go. Sad mi je jasno. Ja sam Mts Go, svojevremeno koristio, a da pritom nisam bio korisnik MTS usluga. Imao sam samo prepaid broj, za registraciju usluge i koristio bez ugovorne obaveze. Valjda će tako moći i Iris. Samo da sačekamo da se završi testiranje smart tv aplikacije. Nego, ako ne bude radila na Mi Box S, kao ni Arena Cloud, onda nema svrhe da čekam...
 
Ako nešto nema na Play Store ne znači da ne radi na uređaju.

edit: AndroidTV app je izgleda unpublished sa Play Store-a?? :D Koliko se sećam taj app je imao package id "com.gssmedia.arenatv"?

Svakako skini apk i instaliraj i vidi da li će da ti radi na Mi Box:

 
Poslednja izmena:
Može, blue t. ovo drugo ne poznajem, zar ima bolje od Stremio? Samo pazi, kod njega se takve stvari budže, ključna reč ti je sideload mi box s. Npr. Kodi sa play-a ne može za blue th. mora da se budži v18. Imaš sve na YT. Nego, šta će ti proširenje interne, pitam zbog ideje. Usput, za proširenje ti treba usb hub, videćeš vremenom zašto.
Ne razumijem. Ako skinem Kodi sa google play nije to to? Kako ga i sto trebam skinuti? P.s. kako mislis budzi?
 
Sve šta mora nekom gimnastikom da se uradi, kod nas se kaže "budženje"😀 ako to pitaš. Na GP je Kodi 19, a ovo šta ti hoćeš je za kodi 18 pravljeno. E zato ti sledi budzenje, nađi klip na YT. Jedan od njih je
 
Sve šta mora nekom gimnastikom da se uradi, kod nas se kaže "budženje"😀 ako to pitaš. Na GP je Kodi 19, a ovo šta ti hoćeš je za kodi 18 pravljeno. E zato ti sledi budzenje, nađi klip na YT. Jedan od njih je

Hvala :) potrazit cu na yt sve za kodi. A stremio? Dakle i za njega se moram malo napatit? Jer ne mogu ga pronaći na GP...
 
Sto je sa mogucnosti ustekavanja usb-a u mi box? Pokusao sam i nije mi uspijelo. Htio sam preko usba prebacit kodi v18.9 na mi box . Ucita usb, ali na njemu ne pronalazim ni jedan file. Kao da je prazan. Onda sam ga formatirao kao da ga koristim kao memoriju boxa... nakon toga htio opet prebaciti kodi s laptopa na usb, ali laptop ga vise ne prepoznaje. Sto je sada s tim usb-om ? 🤔
 
Nazad
Vrh Dno