Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

ryzen;60231Sveobuhvatna potcenjenost tog telefona je bukvalno najbolja stvar koja je mogla da se desi kupcu koji je skontao njegovu vrednost. Jedini telefon za koji kazem da je jeftiniji nego sto zasluzuje.[/QUOTE je napisao(la):
Tačno tako!

Najbolji telefon koji sam koristio, a da mi je bilo krivo što sam ga prodao, ali bice kupljen opet.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Ako ti je a3 najbolji... ni ja nemam visoke standarde ali bas ga pretera... :)

...riding on 720p...
 
Ma mislio sam od tih jeftinijih telefona...do 200€.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Na A3 nemam problem sa proximity senzorom dok sam na A1 imao i to bas.
 
Ima li smisla prelaziti sa A2 na A3? Trenutno je 200€ 128GB verzija. Najvise me nervira sto A2 nema 3.5 mm jack i sto je malo nezgrapan u ruci (u poredjenju sa A3). Imam velike sake, pa nisam to ni primetio dok nisam uzeo A3 u ruke. A plavi A3 bas lepo izgleda, i jos da ima NFC, gde bi mu kraj bio..
 
Po meni ima, dobićeš super veličinu, amoled, bolju kameru, mnogo bolju bateriju.
 
Vozao kolegu na posao ove nedelje na posao i naizmenicno smo pustali sa fonova preko bt muziku posto volimo slicno.
A3 bas brlja sa bt kvalitetom. Ponekad super, ponekad previse distorzije u zvuku, totalno random.
Dok kolegin samsung s3 neo uvek savrsen.
Isti problem sam imao i na rmn7.
Da li je sw i hw ne znam, osim da bas zna da iritira...

...riding on 720p...
 
Ja dosta puštam muziku preko BT i nisam primetio nikakve distorzije, jedino što kada se koristi BT lošije radi wifi na 2.4ghz

Kako se manifestuju te distorzije?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Kao distorzije :)
Kao kada ti je ulazni signal u pojacalo prejak.
Na prvu pomislio da mi bt u autu izbirljiv, ali se isto desava i na sony, jbl itd sluskama.
Sin sada koristi rmn7 i pozali mi se na isto.

...riding on 720p...
 
Ja koristim Sony bt sluške...
Desava se i meni distorzija (kao zvuk iz lonca brate). I to ne stalno.. Ne znam iz kog razloga se to dešava.. Nigde nisam nasao rešenje tog problema...
Nismo jedini koji su to primetili ima po forumima pitanja na istu temu.
Negde sam pročitao da ce A10 to da reši.. Ostaje da vidimo..

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ono sto ja nikako ne razumem jeste cinjenica da nema jos telefona kao A3, pritom mislim na kompaktne telefone slicnih performansi... Da li je moguce da industrija ne prepoznaje potrebu za takvim telefonima u srednjem rangu, i potencijal. Kako to da se telefon od 6.3 inca nametnuo kao minimalna norma a sve ispod toga gotovo nepostojece.
Znaci sem A3 u tom nekom cenovnom rangu jedino postoji jos A40 koji je opet slabija opcija, ali postoji kao alternativa, i Mi9 SE koji je ipak kotiran kao rang vise.

Dao sam svoj A3 caletu i sad koristim staru Nokiu 6 i ne kupuje mi se nista drugo do 30-35k jer nema prosto. Nekako sam mislio RN8 Pro ali necu definitivno, mislim da ne bih prezalio kompaktnost A3.
Jedino da cekam A41 da se iznedri ili opet da kupim A3...
 
Evo jedan primer.
Redmi Note 4 display 5.5 inches 151 x 76 x 8.5 mm
Xiaomi Mi9T display 6.39 inches 156.7 x 74.3 x 8.8 mm 

Razlika u dimenzijama nije preterano velika, a veci screen-to-body ratio.
 
S tim da je RN4 16:9 tako da nije baš uporediv, odnosno ne možeš da smatraš veći ekran sa dijagonalom koji ima drugačiji odnos stranica.
 
Hoćeš da kažeš da dva ekrana iste dijagonale, recimo od 6 inča, gde je jedan odnosa 18:9 i jedan odnosa 16:9 nemaju istu radnu površinu? Pomnožiš visinu i širinu ekrana i dobićeš istu radnu površinu u mm2 na oba. Samo je odnos starana drugačiji.

Dodatno, noviji telefoni nemaju previše "mesa" oko ekrana. Naročito gde je selfie kamera i pri dnu gde su pre bili dugmići ili otisak prsta.

Lep primer:

https://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone1=7945&idPhone2=8966&idPhone3=9537

Vidi kako veličina telefona klizi na dole čak i sa istim ekranom (s9 ka s10e).
 
Poslednja izmena:
Ne znam koja ti je to matematika, ali ona iz 3 razreda osnovne kaze da nikako ne mogu imati istu povrsinu, lol.
 
ne računajuci rupe, useke i zaobljenja na ivicama

6" 16:9 ekran = 99.2cm^2 površina
6" 18:9 ekran = 92.9cm^2 površina
6" 21:9 ekran = 84.1cm^2 površina
 
Poslednja izmena:
Da, definitivno treba da se vratim u 3. razred:) Kad je mozak brži od pameti.
 
Opusteno, i ja sam tek shvatio racunanjem da nije isto kada sam video u uporednim specifikacijama Nokia 6.1 i 5.1 koje obe imaju 5.5 inca, a drugaciji odnos stranica, da 6.1 ima vecu navedenu povrsinu.
Pa sam morao da stavim mere na papir da budem siguran, haha.
 
Pri istoj dužini dijagonale, kvadrat ima najveću površinu.

6" 1:1 ekran = 116.1cm^2

Sa druge strane, hipotetički
6" ekran koji ima širinu stanice koja teži širini jedne tačke ima dužinu stranice koja teži 6" sa donje strane i površinu koja teži 0cm^2 sa gornje strane. Kao i odnos stranica koji teži beskonačnom.

Sve ostalo su slučajevi izmedju gde kad odnos stranica ide od 1:1 ka beskonačnom smanjuje se i ukupna korisna površina pri istoj dužini dijagonale.
 
Poslednja izmena:
Sad sam merio lenjirom Alcatel 1c i Tesla 6.3. Oba 5 inca u razlicitom odnosu stranica. I na oko je 1c znatno manji. Ali i na lenjiru:)
 

Prilozi

  • IMG_20200223_214344.jpg
    IMG_20200223_214344.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 151
Poslednja izmena:
Koliko dugo si testirao? Da li se pomera, koliko troši bateriju itd...?

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Sa njim baterija jedan dan.. Poprilično troši..
Ne moze da se pomera (duh u najavi).
Teram ga već 10ak dana, preko noći skine 15-20%.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ako nije problem da proba neko Asphalt 9 kako radi.

Послато са Moto C Plus помоћу Тапатока
 
Ne bih rizikovao sa tim AOD ako se ne pomera.
 
Ako već hoćete Aod bolji vam je cryptowake od te...

Aod aplikacije koriste lock screen za prikaz slike pa onda ne radi lepo face unlock I fingerprint,tako da osim lepote nema praktične svrhe jer morate da otključate iz više puta

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sinoc probao, lepo izgleda, sve super do otkljucavanja, gde se i moj zbunio... :)


...riding on 720p...
 
Stiglo bezbednosno azuriranje
stiglo mi a3 i meni dok leagoo od oktobra na m13 nikako update da stigne taj je zadnji a pre 2 nedelje mi stigao leagoo sa aliexpress.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno