Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

ko moze na Vozdovcu da mi odradi ovo sa prebacivanjem na 6x, nek se javi na pp, lakse mi da platim, tel je rutovan ali nemam cime sad da odradim ostalo jer nemam komp ovde.... naravno placam koliko treba i plus castim pivo [emoji106][emoji482]

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
ko moze na Vozdovcu da mi odradi ovo sa prebacivanjem na 6x, nek se javi na pp, lakse mi da platim, tel je rutovan ali nemam cime sad da odradim ostalo jer nemam komp ovde.... naravno placam koliko treba i plus castim pivo [emoji106][emoji482]

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
Пресели се у Ужице.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Unrootovao sam mobilni i neće da mi instalira ovaj zadnji update...
 
Kad oću TWRP da stavim, jel svejedno koju verziju stavljam ili moram u zavisnosti od O.S. verzije?
 
Свеједно је, али најбоље је да скинеш последњу званичну за овај телефон
(3.3.1.0).

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Instalirao MIUI eu. Odlično šljaka, baterija extra. Jedino se pitam kako da odradim update kada bude pitao. da li moram da skidam pa opet brisem firmware iz zip fajla pa fleš u twrp ili ne? ili se flešuje sam po automatici kao i havoc kog sam pre imao? hvala
 
Da ne bi trajno ostao na MI 6X nemoj da ga abdetuješ kao havok.
Znači mora kroz twrp i brišeš mu folder,mada ja kroz twrp idem dirty flash.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Ја радим нормално надоградње, као за било који телефон.
А што се тиче тога да ли ће трајно остати као 6х - тотално ми је небитно. Једино због гаранције ( пу пу пу...).

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Da li ima neko zastitno staklo da prekrije ceo ekran

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Vidi na aliju,ja sam imao preko celog ekrana,ali sad ovo drugo koje sam uzeo nije.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
@dzile1984

Ja imam Nillkin. U širinu pokriva samo displej, bezeli ostaju nepokriveni. Dole ostaje 1mm, a gore ima zub, i jedno 3mm do ivice.
I pored svih nedostataka, odlicno radi posao. U kombinaciji sa Super frosted shield nema brige.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Jel ima još neko problem sa Gmail notifikacijama na MIUI-u?



Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Bio mi je rutovan mob na stock romu, i obrisao sam Magisk (full uninstall) , i onda sam flashovao nerutovan, originalni stock rom (preko fastboot-a i adb) i kad idem na root checker, kaze mi da root nije instaliran, ali i dalje mi ne radi system update.
Jel zna neko sta mogu da pokusam, mozda mi nije dobar taj stock rom koji sam fleshovao? ili su ostali neki repovi ruta?
Da stavim TWRP i da odradim i dalvik cache?
Vec sam bio probao fabricki reset i wipe iz obicnog recovery-a, nista nije pomoglo, jel ima neko ideju?
 
Poslednja izmena:
Što se gmail notifikacija tiče,brljavi miui inače sa notifikacijama.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Jel zna neko dal je dovoljno da samo butujem twrp ili moram da ga flešujem da bih instalirao custom rom?
 
Ako me sećanje ne vara mora da se flešuje, al valjda će se javiti još neko,pošto nisam 100 posto siguran.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Može se samo butovati.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Probaću samo iz buta, pa ako neće onda fleš, ne verujem da mogu tako da ga oštetim.
Želim za početak da stavim Pixel Experience, jer ima već u njemu gaps, pa je najlakši za ubacivanje, samo ne znam dal moram prvo da rutujem mobilni ili može na nerutovan da se ubaci taj rom?
 
Jel zna neko dal mogu bilo koju verziju Pixel Experience da flešujem preko stock roma ili moram da gledam koja mi je verzija stock roma?
 
Ja sam flešovao bilo koji custom rom bez obzira na stock verziju.
Provao i pixel i havok i mnoge druge.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Мене овај задњи МИУИ опасно зеза са гугл камером. Чешће не ради, него што ради.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Isto je i kod mene.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Ok, onda cu samo butovati twrp iz fastboot-a, fleshovacu pixel exp i necu rutovati, nadam se da ce sve proci ok.
Samo me jos jedna stvar zanima ukratko, citao samo gomilu guide-ova kako se to radi i ukratko:

u twrp-u trebam da flesujem taj rom i posto u njemu vec ima gaps, to je to, nego me zanima kad flesujem, onda sto se tice particija, ako sam bio na A, onda je rom flesovan na B particiji, tako da odmah posle flasha idem na opciju da promenim particiju, ako sam na A, sa A na B i onda restartujem mob i to je sve?

Ako nekog ne mrzi, znacilo bi mi da mi napise kratko upustvo sta sve treba uraditi u twrp-u, jer video sam ovde da ima upustva za konverzaciju u 6x i za rutovanje i camera 2 api, ali nema upustva za fleshovanje roma, pa ako nekog ne mrzi, nek napise, jer plasim se da nesto ne za**bem, jer sva strana upustva koja sam citao, nisu bas dovoljno detaljna i kontradiktorna su jedna sa drugim, sva se razlikuju.
 
Poslednja izmena:
Ja sam radio konverziju na 6X, a potom flešovao MIUI, nisam ništa cackao oko particija.

Ako me sećanje dobro služi, kad se uradi konverzija nema cimanja sa particijama.

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Tako je, ali meni je predugo to upustvo za konverzaciju i ne sviđa mi se postupak, radije bih se zezao sa particijama, ionako planiram samo pixel exp da stavim i posle možda havoc.
 
MGC_5.2.022.apk ova verzija gcam radi normalno makar kod mene na miui 9.8.29

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Ја користим већ дуже време ову MGC_6.1.021_BSG_Arnova-based_v.1.3d_TlnNeun. Узгред, верзија МИУИ - а је 9.8.15

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Bio je problem sa update sate verzije tako da moraš ručno,zadnja verzija je 29.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Јесам - хвала.
Узгред, сад ми нормално ради gCam [emoji848]

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Prema informaciji sa xiaomi.eu
Build 9.8.29 je poslednji za miui 10.
Uskoro sledi prelazak na miui 11.
MI 6X je na listi podržanih telefona.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno