Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Reset ili ne nece to promeniti brzinu, to je do hardvera, takodje ni fiskalni ne menja stvar, jednostavno neke serije su isle sa drugacijom memorijom i to je to

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Upravo, uzeo sam ga u vipu a katastrofa je na tom testu, a mogao bi iz Logic-a zapasti top primerak na primer, samo je u tom momentu bio iste cene i po KP i u Vipu...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Sa ovim testo ispade da je dobra brzina
88f9eca689e416a9ece64efee39c6519.jpg
 
После одрађеног враћања на фабричка подешавања.
a16902e43b41ab5adaa708dc73bd4333.jpg
f4f48f69ca93a416b33d8e802517c7e7.jpg


Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Овако је код мене, мада сам ја још на 8ци.
997b8a4babd65e52b025cd829cc5afc0.jpg


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Jel ovaj mobilni zasticen Gorilla Glass-om, jer imam osecaj neki jeftine plastike kad god kucnem noktom na ekran, mnogo tanko i jeftino zvuci, ne tvrdo i kvalitetno, kao na mom proslom LG G3?
Takodje, kad sam u galeriji, kad swipe-ujem slike s desna na levo, nemam problema, ali kad swipe-ujem sa leva na desno onda ima problema da ga detektuje, pa nekad moram da predjem 3, 4 puta prstom da bi detektovalo, a nekad nece uopste, ko da je neka jeftina folija stavljena preko njega, ali ja je ne vidim.
To mi se desava u svakoj galeriji koju imam, ali mi se ne desava da mi baguje swipe bilo gde van galerije sjajno radi, prakticno i da jedva dodirnem ekran, savrseno detektuje swipe, samo kad je slika otvorena, pa prebacuje sa leva na desno, onda me zeza.

Zasto ne rade oba zvucnika? kad pustim muziku na YT, zvuk pici samo iz desnog, iz levog prakticno nista?

Ne svidja mi se ni ona bela led notifikacija, koja trzavo treperi, umesto glatko ili postojno i bolje da su bilo koju drugu boju odabrali, a ne ovu belu.

Kod kamere u opcijama, nigde mi ne pise koja rezolucija je u pitanju, samo ono: nizak, srednji, visok kvalitet... ne znam koji aspect ratio da stavim, ovaj kockasti sto je po defaultu mozda nudi najveci kvalitet, a ako stavim na 18:9 sto je promer ekrana, onda ce mi popuniti ceo ekran, ali dal ce to onda biti nizi kvalitet slike sa manje mpx?
i dal zna neko u kojoj rezoluciji i u kom broju fps-a slow motion radi?
gorila 5 je zasigurno jer se meni po torbi vuce sa kljucevicma svim i svacim cak mi je i dva puta padao na beton gde je bilo i sitnix kamencica i nema nijednu ogrebotinu nema,od pocetka ga furam bez ikakve zastite sem pozadi futrola,i slike su kao i boje dosta bolje kad se ubaci gcam na pie,cak sam vrsio direktno u radnji usporedbu za mate 20pro,razlika je minijaturna samo u nesto jacim bojama kod matea,a sigurno ne vredi kao 4 x skuplji od mi a2
 
Danas sam izašao u prirodu i opalio 150 slika po tmurnom vremenu. Isprobavao sam i hdr i non-hdr, kao i onaj night mod (HHT?) i moram reći da nisam nešto oduševljen fotkama... Ne znam kakve su po sunčanom danu, nisam imao prilike da isprobam, ali sam za sada razočaran. Ni približno onome što sam gledao po review-ima...
 
A zasto radite factory reset posle update-a na Pie? Pa zar to nece vratiti mobilni na fabricke vrednosti, to jest na Android 8.1 (Oreo)?
 
A zasto radite factory reset posle update-a na Pie? Pa zar to nece vratiti mobilni na fabricke vrednosti, to jest na Android 8.1 (Oreo)?
Ne vraća na oreo.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Vraca ga na fabricka podesavanja, a ne na fabricku verziju sistema. [emoji4]
 
A zasto radite factory reset posle update-a na Pie? Pa zar to nece vratiti mobilni na fabricke vrednosti, to jest na Android 8.1 (Oreo)?
Ne,ostaces na Pie samo ce pobrisati sve iz telefona, kao i "korene" od 8.1. Bukvalno kao da si uzeo nov telefon sa Pie na njemu, moraces da setujes ponovo. Mada meni radi i bez faktorija ok..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ja sam pre par dana uzeo mob i updateovao posle 2 dana na Pie, ne znam dal imam potrebe da to radim, mada posto trebam da inst GCam, svakako me ceka brisanje svih podataka, sto nije veliki problem.
Kad smo vec kod GCam, ako moze neko da mi predlozi koju verziju da skinem i odakle?
 
Да ли се могу барем слике задржати приликом ресетовања?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Staviš ih na Google photos ili tako neku app i miran si

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ili kopiraj u PC

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Знам све то, него кад их копирам на комп па после вратим све ми буду предатумиране. Све показују да су сликане истог дана, тог дана када су враћене у телефон, е онда не знам ког дана је која слика сликана.
Мада мени слике стоје и на Гоогле сликама.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Od kad sam instalirao gcam, meni piše da imam neograničen kapacitet.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ako ides na high quality onda je neigraniceno

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja stavljam original size tako da mi je ograničeno.
 
Narucim u Winwin-u u prosli petak Redmi Note 6 pro ( preko MTS obnova ugovora ), kaze bice u utorak, odlicno, dosao utorak, kaze nije stigao menjali smo ime firme imamo komplikacije sa dostavom paketa bice sutra, prekosutra, ovih dana.. Dobro reko, dolazim danas u sredu reko jel stigao telefon mozda, kaze nije jos opet ista prica menjanje imena firme... Reko znate sta ja moram da odustanem od ovoga stornirajte i telefon i narudzbu od kupona ne mogu ja da gatam kada ce da dodje ja moram da obnovim ugovor do petka i cao.

E sada koja su tek komedija ove ''radnje'' po BG, odlucim da iskesiram za R N 6 PRO ili MI A2 u zavisnosti gde cu naci povoljnije uslove. Zovem u utorak kada sam video da nije stigao u Winwin informativno ( nasao cenu na mobilnom svetu ), reko jel to ta cena, kaze nije i bapne vecu cenu, ja reko pa kako kada pise ova cena, kao ta cena sada ne vezi bice od petka, kog petka, kaze ovog za par dana, kolika je garancija, kaze godinu dana.. Ok, zovem drugu radnju isto nije ta cena sto pise nego veca, ma reko gonite se.. A na sajtovima uopste nemaju nikakav info o ovim telefonima niti cene..

Nista zovem danas prvu radnju koja mi je rekla da od petka ide cena sa mobilnog sveta, da rezervisem telefon, reko koja je cena kaze 29k i nesto, reko molim ? Kaze ta je cena dve godine garancije, pa moze li sa jednom godinom niza cena sto je treba da bude, nema kaze bice posle praznika. Sam se mislim jedite si...

Jedva nadjem u jednoj radnji ( inace sve su nakrckane u istoj ulici ), 64/4GB za 22610 din, rezervisao sam za sutra, pitao lepo za garanciju, kaze godinu dana, pitao da li je globalna ili EU verzija kaze jeste, pitao da li dolazi u celofanu i kupac prvi otvara kaze da, rezervisao za sutra da mi pokupi drugar u BG i posalje, sutra ocekujem novi problem lagano samo da vidim sta ce sada da bude.

Inace vise sam hteo R N 6 PRO i bio sam ga narucio u Winwin-u ali dzaba, izgleda da cu na kraju da dobijem Mi A2 za iste pare e sada da li sam se zeznuo videcemo.
 
Pa biće da si se zeznio jer, očigledno, više navijas za MIUI.
 
Pa biće da si se zeznio jer, očigledno, više navijas za MIUI.

Ma iskreno vise navijam za bolji telefon generalno i sa sto manje bagova i zezancija.
Kamere po danu veoma veoma slicne apsolutno nema razlike sem u bojama, u noc bolji Mi A2, prednja kamera na R N 6 pro bolja, takodje R N 6 pro ima bolji autofokus na video snimcima u terminima brzine hvatanja i ne ispadanja iz fokusa jer koristi dual piksel sistem.
Baterija bolja na R N 6 pro, ista kolicina rama, bolji cipset i graficki cip na Mi A2, ali pak nema radio kome je bitan i 3.5mm konektor, kao i slot za sd karticu..

Mislim malo tamo malo ovamo i jedan i drugi imaju svoje mane i nedostatke ali mi se cinilo nekako da je R N 6 pro bolji izbor posto vidim da se ljudi zale na mnogo vise bagova kod Mi A2 nego na ovom.. A na ostalo sve covek se brzo i lako privikne.
 
Nemam pojma, mislim da ce ga Google osakatiti kompresijom, možda.
Prosvetli me ako znaš nešto što ja ne znam [emoji16]
Stavi slobodni na high quality, dobru je kompresiju odradio google, ne primeti se razlika uopste, jedino ako slikas nesto sa preko 16mpix, mislim da je toliko limit, sve preko kompresuje na 16 ako ti je to bitno, inace osim u velicini fajla neces nikako primetiti razliku, nek me isprave ako gresim..

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nemam pojma, mislim da ce ga Google osakatiti kompresijom, možda.
Prosvetli me ako znaš nešto što ja ne znam [emoji16]
Ako radiš 600% zoom onda kontam da ti treba kvalitet i ako pucas raw.

Ako ništa od toga onda slobodno stavi high quality.

Golim oko se ne vidi razlika.

Imao sam test sa dva Pro fotografa, gde sam im postavio 3 testa i nisu mogli da pogode.
 
Od danas sam vlasnik Mi A2 telefona i prvi utisci su super.

@Animal Meni je danas stigao i to baš za 22.610 RSD. Verujem da misliš na MobiCom. Telefon je bio u vakuum pakovanju i jeste global. Sve je bilo OK. Nisam dobio fiskalni već običan račun + izjavu o saobraznosti.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno