Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Djilkos ako nije prob izbaci sa xda link za detaljan proces ubacivanja twrp za mia2 nece me sa tjuba ovo
 
Bas kao sto je @9800pro rekao, nije mi poenta bila da uporedjujem modele, zna se sta koji ima, mene je zanimalo licno iskustvo nekog ko poseduje A2, sto znaci da temu nisam omasio :)
Dobio sam par korisnih odgovora, odlucio sam se da prodam A2, sto je obavljeno, i u narednih 2,3 dana se nadam kupovini note 5. Ipak mi znaci baterija..
I da se ne upustam u "rasprave" diskusije il sta god, ljudi koji ne razumeju neke stvari, treba da razumeju da svaki korisnik ima svoje potrebe, svoje prioritete, i nema tu sta da se ne razume :D 100 ljudi 100 cudi
Zarazila me ova prica da traje 2 dana i jb* baterija mi je primarna :)

Hvala svima na odgovorima! Pozdrav, pa ako neko ima i note5 vidimo se tamo :D
 
Poslednja izmena:
Ako ti je baterija primarna, zašto ne razmisliš o kupovini Mi A2 Lite. Meni baterija, sa mojim načinom korišćeja, traje od 2 do 4 dana uz 11h Sot-a.
 
Zato sto ima losiju kameru, notch i debele side/bottom bezele, dosta losiji chipset? Ako hoce dobru bateriju i stock, RN5 i neki aosp-based rom su daleko bolji izbor od A2 Lite, ako velicina telefona nije problem.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pozz ljudi, posto nisam nikada imao ovaj Xaomi brend treba mi par saveta od nekog ko je koristio. Konkretni mi se svidja a2 lite. Dali ima neko ko je imao a2 lite i g6, g4, s8, z2, z3, p9, honor 8, s7, a8, j5, nokia 6, m10lite, p10 i da mi rece koliko je kamera na a2l bolja ili losija u odnosu na neki od navedenih. Dali se recimo njegova kamera moze uporediti sa kamerom honor 8, cene su priblizne vidim.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Bravo, lepo poredjenje. Cini mi se da najvece razlike poticu od razlika u kadriranju, tacnom mestu fokusa... Ovako, kamera na A2 malo bolje izvlaci detalje iz senki i ima malo bolji WB. Mozda bi bilo vise razlike u nocnim uslovima. Ocekivao sam da ce A2 biti dosta bolji... Hvala :)
 
Fotke su poprilicno slicne...sto se ekrana tice, jeste bolji na mi a2, e sad, nisam siguran kako si postavio kontrast na rn5... :)
Iskreno, i da imam para za mi a2, odlucio bih se za rn5...ipak nema tolike razlike u fotkama, a i miui radi odlicno, a opet je veca baterija, 3.5mm dzek plus... :)
 
Malo bolje,ajde još jednom otvorite na kopjuteru.
Koliko je na A2 izvukao bolje senke,detalje,posebno u kuhinji senke na zidu,rukavicu za pečenje,šerpe,štekere na zidu.Koliko je A2 iz slabe osvetljenosti dosta izvukao!!!!!

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Meni su slike super na oba telefona, daleko iznad onoga sto meni treba. :)

Nemam ja oko da primetim neke velike razlike, deluje mi kao da su na A2 na bolje slike. Nije ni cudo zasto mi kamera nije bitna. :D
 
Sto manje svetla ima to je A2 bolji.
@Marko jel te mrzi da opalis dve bas nocne fotke?
 
Malo bolje,ajde još jednom otvorite na kopjuteru.
Koliko je na A2 izvukao bolje senke,detalje,posebno u kuhinji senke na zidu,rukavicu za pečenje,šerpe,štekere na zidu.Koliko je A2 iz slabe osvetljenosti dosta izvukao!!!!!

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока

Evo ja se pomučio, upalio komp, skinuo fotke, i gledao i studirao, po meni razlika u kvalitetu je minimalna, maltene jedva primetna u korist A2, iskreno očekivao sam bolji rezultat u korist A2. Šteta što neko nema i neki skuplji stariji flagship tipa Samsunga S7 jer ima Sony procesor isti sa RN5 kamerom pa tu da vidimo, na A2 se vidi da posvetljava na prvoj slici sa lopticom, šaka i lopta imaju više detalja sa A2, ali na ovim ostalim fotkama, gubi se razlika, maltene identično.Po ovim slikama sam siguran da će u uslovima slabijeg osvcetljenja A2 da da bolje slike, mada je pitanje koliko su GCam uspeli da ispeglaju i srede, tako da verujem da je i tu situacija pa izjednačena.
 
Iskreno, ne vidim neku ogromnu razliku...cak mi se cini da rn5 ima vise detalja, ali i vise suma... :)
A ova kamera od 20mpx na mi a2 nekad pomogne, a nekad ne... :)
 
Manuelni mod na A2 totalno omasio WB, ima zuto zeleni tint cela fotka.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Iskreno, ne vidim neku ogromnu razliku...cak mi se cini da rn5 ima vise detalja, ali i vise suma... :)
A ova kamera od 20mpx na mi a2 nekad pomogne, a nekad ne... :)
Exstra poređenje,hvala druže.
Evo linka i sa nocnim fotkama. RN 5, A2 na auto a treca slika je sa manual modom i LL lensom, ipak nesto vredi ta kamerica od 20 :D

https://www.flickr.com/photos/152607030@N04/43759040144/in/dateposted-public/
Jel si otvarao na kompu,mnogo bolje slike na A2.
Gde je antena na dimljaku na RN5,odletela [emoji6][emoji23][emoji39]

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
To su neke razlike koje se vide na 100%...iskreno, ako se ne pixelpipuje, ne vidi se tolika razlika...mi a2 ima veci otvor blenda i manuelni mod, sto moze jos da poboljsa fotku, ali ako fotkas u auto modu, mislim da se jedino u nekom bas mracnom mestu vidi razlika, na ostalim fotkama su to sitnice...i prednja kamera jeste bolja na mi a2, ali takodje u slabijim uslovima, preko dana je tu negde...naravno, kad se gleda normalno, a ne na 100% :)
 
@Jaza

Ja sam video ljude koji tvrde da je ono sto su oni kupili najbolje, ali ti si poseban slucaj :D

Pogledaj znak npr, RN5:

https://gyazo.com/d0d899b860b9b7bf3bc2f72339209ac4

A2:

https://gyazo.com/2467939b9d189be7d732da183948bb23

Mreza na prozoru, RN5:

https://gyazo.com/1bf5b1ad93358010e1c45e6cebf1ac57

A2:

https://gyazo.com/9f9e1cf5e1b8f2c30110159c16d24ac1

Takodje deluje kao da A2 daje neki zuti tint, prirodnije deluju boje na RN5, mada sta znam, nisam neki ekspert za fotografiju, mozda ce se javiti neko ko jeste da objasni zasto su slike na A2 mnogo bolje :)

LL lens opsta katastrofa od zelenog i zutog.
 
Poslednja izmena:
Sta znam, ako u datim uslovima moze da se napravi upotrebljiva fotka sa A2, mislim da ce moci i sa RN5. Bitnije je ubosti fokus i da fotka ne bude stresena, a razlike izmedju telefona se vide tek kad se bas zumira...
Marko, respect.
 
Nisam mnogo up-2-date sa androidima pa me bune neke stvari. Naime, imam Redmi Note 5, MIUI 9.6.4.0 i Oreo 8.1. Ortak ima A2 iz Vipa i android (8.1) mu potpuno drugačije izgleda nego meni. Menu mu se glavnog ekrana otvara na gore, a kod mene na desno, kao na iOS-u npr. Sad on želi da ga našteluje da bude kao kod mene. Jel to uopšte može da se izvede bez roota?
 
Uf kakvo pitanje, valjalo bi da izlistas teme malo za oba. A2 ima "cist" android u odnosu na RN 5 koji ima miui skin. Moze drugar namestiti kao na A2 instaliranjem launchera, moja preporuka Nova Launcher Prime.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Sto se fotki tice, Mi 5 sam koristio pocetkom godine, i pravi bolje fotkice od dva ovde navedena. Ali sam ga zamenio zbog nekih drugih razloga, koje sam ovde nadoknadio.

Da razresimo dilemu, na auto modu su slicne fotke, ali manual mode na A2 menja situaciju, pogotovo ako je ISO u LL uslovima ispod 800( auto na LL uglavnom ide preko 2000).. Tako da eto, prednost je to, i slike lepse izgledaju na ekranu A2 nego na RN5 pa se direktnim poredjenem cini da je neka razlika, koja je zapravo,na kompu gledano minimalna..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
To jeste...stavi se manji iso i duza ekspozicija, veca je verovatnoca da fotka bude stresena, ali ako su ruke dovoljno stabilne, moze bolja fotka da se napravi...steta sto rn5 nema full manual kameru.. :)
 
To jeste...stavi se manji iso i duza ekspozicija, veca je verovatnoca da fotka bude stresena, ali ako su ruke dovoljno stabilne, moze bolja fotka da se napravi...steta sto rn5 nema full manual kameru.. :)
Da da, treba par fotki, ali moze da se napravi, ali realno za ovaj novac ne moze puno ni da se ocekuje. Sto se kamera generalno tice, bolje neki stari flagship nego ovako neki mid. Ovih dana cu okaciti poredjenje izmedju A2 i S9+ , i mene licno interesuje, vredi je ta razlika 500e preko A2..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
@Jaza

Ja sam video ljude koji tvrde da je ono sto su oni kupili najbolje, ali ti si poseban slucaj :D

Misliš gori u odnosu na RN5 klan i Nokia 7+ klan,teško druže.
Ipak su to najbolji telefoni,tj najbolje zaokruženi telefoni u istoriji čovečanstva [emoji6][emoji23][emoji39]


Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
A na ostatak komentara nemas nista da kazes, pored prethodne tvrdnje da su te slike mnogo bolje na A2, kad se otvori preko kompa? :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
A na ostatak komentara nemas nista da kazes, pored prethodne tvrdnje da su te slike mnogo bolje na A2, kad se otvori preko kompa? :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ko god ima dobar vid i bilo kakav komp uverio se da su u auto modu fotke između ova 2 telefona maltene identične, u stock izvedbi. Jaza je malo pristrasan i to je to :)
 
Manje vise ti je to to ali A2 ipak ima bolju kameru od petice pro a ona od ove moje petice iz potpisa koja je još sa OV senzorom ali to su nijanse sve, kao na primer baterija ako traje koji sat kraće od petice pro ali A2 ima Fast C. i A2 ima i 18% brži procesor što se isto ne može utvrditi u radu nego na nekim tamo testovima... I priči nikada kraja... Nekom se sviđa jedan, drugome drugi i nekome je važno ovo a nije ovo... [emoji23]

Nego meni je važan displej, šta beše sa njim ? Definitivno lošiji od 5 Pro ili i nije ? [emoji846] I naučio sam na MIUI na gestures, A2 ne može to bez roota i dok se ne pojavi P ? Tako ?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno