Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

^ Upravo.

Ko trazi manu uvek ce je naci. Kao sto je batak svojevremeno uvek nalazio manu na svakom ekranu :d
 
Mi Note 3 je super fon. Imao sam ga i znam o čemu govorim. Moj, subjektivni, osećaj je da je MN3 živahniji od A2... Što se tiče apdejtova ne vidim u čemu je problem. Kada treba apdejt on to i dobije i tu se cela priča završava...

Svakako, MN3 radi super i ako voljiš 16:9 telefone onda ne razmišljaj, a ako ti je bitan 2:1 odnos onda svakako RN5 (i možda A2... bagovit je ipak A2).
 
Molim da nam noi koji su rekli za memoriju postave link gde su videli da je to problem???
Uveče gledao i pretražio celu XDA A2 temu nigde to nisam našao!!!

Našao sam za CPU,a koliko vidim prijavljivali su i za 6X,izgleda da je Xaomi malo loše odradio kernel,pa sad rešavaju to.

https://r.tapatalk.com/shareLink?ur...share_tid=3832366&share_fid=3793&share_type=t

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ocekivao sam malo bolji comunity support na xda, valjda ce biti kroz pola godine bolja situacija. Probao sam oreo i pie gsi romove fleshanjem kroz fastboot, ali tanko, cak ni na oreo ne radi otisak prsta (pixel experience gsi rom).
Evo jos jedan test interne memorije, ovaj mi je nekako popularniji test.
Ako nadjem ovih dana vremena da napravim veci broj slika pa da okacim tamo u temu slike sa smartphona...
Screenshot_20180911-112508.jpeg

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ljudi od kog telefona odgovara staklo na A2?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Pitanje da li Mi A2 ima neki phone menager koji čisti keš i briše nepotrebne fajlove, ne mogu da pronađem među aplikacijama niti u podešavanjima ili moram da preuzmem neku cliner app iz prodavnice.
 
Poslednja izmena:
Nema u sebi clean-ere. Skini sa playstore-a. Inače, nepotrebno je brisanje keša, Android 8.1 reguliše keš.
Ne znam ko je bacio buvu za tu app, ali evo i meni na A1 lose iako imam masu slobodne memorije :D
07e69085dcf6c53e5acaf6587f14cec8.jpg
Izgleda da je precizna app. Ne znam samo ko prebacuje tako ogromne fajlove.

Iz terminala, 2048MB fajl i 6 puta testirao, pa izmerio average.
Screenshot_Termux_20180911-133957.png

Preko aplikacije (ali custom 9.5GB test)
Screenshot_Disk_Speed_Test_20180911-141212.png
 
Poslednja izmena:
Ovo za memoriju je čista glupost.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Koja je tuga uzeti A2 u Vipu pored Poca koji je samo 8k skuplji ( Neo 4 paket ), sto se ne strpeh...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Prodaj A2, dodaj 8k i kupi Poco :)
 
Ja bih pre a2 nego poco. Bolje lezi u ruci, android one, slicne kamere, razlika u ceni zanemarljiva. Nrkako je sa a2 ljubav na prvi dodir. Poco je preterao sa hipijem zaista.
 
Sada bi morao dodati 100e, ali u Vipu bi bila top kombinacija [emoji16] Inace je A2 lepsi, ruzan je Poco bas, a i dvojcica ova radi bez problema..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ja bih pre a2 nego poco. Bolje lezi u ruci, android one, slicne kamere, razlika u ceni zanemarljiva. Nrkako je sa a2 ljubav na prvi dodir. Poco je preterao sa hipijem zaista.
Potpis.
Jos onaj odvratni noch, dizajn generalno, taj poco je jedino bolji u sintetickim testovima gdje ima vece skorove i bolju bateriju, sve ostalo A2.

A2 me bas odusevio, nema jos nijedna stvar da me nervira, a sd660 radi puno bolje nego sd821 koji se pregrijavao u mi5s.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Jel koristi neko BT sluske? Preko dongl-a se lose cuje ( navikao na A1 ) i narucio Sony wi-c 400, nadam se da je bolje u odnosu na kabl. Inace ovo su prve bt sluke, pa sam skeptican po tom pitanju...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Kakvi ludaci dobar tel i oni stave bateriju od 3000. Imao sam pre ovog R5+ nisam razmisljao o bateriji. Isto koristim A2 kao i prosli i veliko razočarenje za bateriju.
8cca063812b42617eb247443542d0949.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
956f4953a36f5e2de2fe142c6861c644.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa nije ni tako loša baterija. Meni traje isto kao i na Mate 10 lite, koji ima čini mi se 3400 mAh, s tim da se ovaj duplo brže puni. Evo prva slika od pre neki dan - 5.5 h SOTa. Drruga slika trenutno stanje, 21% baterija, a skinut sa punjača pre više od 24 h (ne gasim ga noću niti bilo kad). Meni je to više nego ok.
423dd90732eda7f2fdad4491475cac59.jpg
eb707319836e9c82b362883ecaec76d2.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Meni iskreno ok bat, na kraju dana nikada ne idem ispod 30%, a na bateriji bude bar po 20ak sati... Na RN5 uvece mi ostane 50% nekada i vise pa mi greota da ga punim celu noc za pola baterije [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Hteo bih da kupim klasičnu flip futrolu (sa mestima za platne kartice) za A2, da li ste videli negde?
 
Kupio sam telefon pre par dana, deluje mi odlično. Izbegavam da ga stalno koristim dok ne kupim futrolu, ova njegova iz kutije je samo za prvu pomoć. Da li ste negde videli u Bg neku lepu futrolu na preklop, gde god sam pitao nemaju?
 
Slaba ponuda na Kupujem prodajem, pratim redovno. Ali ostaje poslednja opcija, ima sve i svašta ali dok stigne izaći će A3
 
Nije baš tako,meni uvej stiže za 3 nedelje.
Ja poručio 2 futrole pre par dana,čekam sad da stignu.

Bio sad u VIP-u da platim račune,kažu da se A2 baš odlično prodaje.



Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Kakva je vibracija na A2? Malo sam se igrao u VIPu, i bas je zujao na svaki klik, ne znam da li je do tog telefona ili je generalno takav?
 
Nazad
Vrh Dno