Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Mnogo dobro radi martovski i baterija cini mi se duze traje.
 
Evo ga i kod mene je dostupan update.
b286298cd9685023c7070667907e757c.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
^ Stigao i meni.

Ladno radi GCam posle OTA, pa ovo je vrh...
 
Poslednja izmena:
@igorko je l ovo april? [emoji4]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Zeznuo se Xiaomi, mart je, oni napisali april :D
 
jel koristi neko "Keep"? nisam do sada koristio, malo probao i dosta mi se svidja, e sad problem imam sa sa audio note, kad se nesto snimi i posle pusti bude jako tiho i nekako priguseno, jako lose. nisam imao nikakvih problema sa mic-om do sad al da bi uporedio snimio sam preko "OneNote" audio i to kad pustim grmi bukvalno kolko se glasno cuje, zanima me jel zna neko da li to moze nekako da se poboljsa ili je jednostavno tako sto se tice Keep-a?
Keep je super, meni omiljena opcija pravljenje spiska, kad štikliraš stavku ona nestane, tako da ti se spisak skraćuje i ostaje pregledan.
Sveukupno vrlo korisna aplikacija.

Mi A1 Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo ga i meni ovaj aprilski 474 mb, a ja još na januarskom[emoji16]
 
Poslednja izmena:
Cao, pregledao sam celu temu (bilo je zabavno i potrajalo je :)) jer je doslo vreme da zamenim G3 koji me je fantasticno sluzio prethodne 3 godine.

Otprilike mi je sve jasno u vezi ovog modela samo me zanima jedna stvar, više generalno :) Vidim da je glavna prednost ovog modela čist Andorid koji radi ko sat, a opet 90% teme je o flashovanju rootovanju i ostalim "budzenjim" Da li to radite zato sto je potrebno ili čisto iz zabave i radoznalosti radi? Možda bolje da preformulišem, da li biste to sve radili da imate npr Note 8 :)

Hvala unapred i pozdrav svima, hvala na odlicnoj temi
 
Flešovanje je kao droga,kad jednom probaš nema nazad [emoji3]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Cao, pregledao sam celu temu (bilo je zabavno i potrajalo je :)) jer je doslo vreme da zamenim G3 koji me je fantasticno sluzio prethodne 3 godine.

Otprilike mi je sve jasno u vezi ovog modela samo me zanima jedna stvar, više generalno :) Vidim da je glavna prednost ovog modela čist Andorid koji radi ko sat, a opet 90% teme je o flashovanju rootovanju i ostalim "budzenjim" Da li to radite zato sto je potrebno ili čisto iz zabave i radoznalosti radi? Možda bolje da preformulišem, da li biste to sve radili da imate npr Note 8 :)

Hvala unapred i pozdrav svima, hvala na odlicnoj temi

Ima neke sitnice koje fale stock-u pogotovo kalibracija displeja i podesavanje saturacije gde uskace custom kernel.. Sto se tice ROM-ova takodje ima neke sitnice koje znace i vidis da ne mozes bez njih. Ja sam npr na stock-u + custom kernel i sve mi je potaman. Cekam neki custom ROM najvise zbog substratuma (teme), a onda i jos nekih podesavanja.
 
Cao, pregledao sam celu temu (bilo je zabavno i potrajalo je :)) jer je doslo vreme da zamenim G3 koji me je fantasticno sluzio prethodne 3 godine.

Otprilike mi je sve jasno u vezi ovog modela samo me zanima jedna stvar, više generalno :) Vidim da je glavna prednost ovog modela čist Andorid koji radi ko sat, a opet 90% teme je o flashovanju rootovanju i ostalim "budzenjim" Da li to radite zato sto je potrebno ili čisto iz zabave i radoznalosti radi? Možda bolje da preformulišem, da li biste to sve radili da imate npr Note 8 :)

Hvala unapred i pozdrav svima, hvala na odlicnoj temi

U sustini ti ne treba. Jedino GCam pravi razliku, imas metode kako da instaliras tako da ne pokvari OTA (update), i bukvalno ne moras nista vise da pipas. Mozes povremeno da zamenis GCam na mesec - dva instalacijom novije verzije, samu aplikaciju, dok kod sistema ne cackas nista.
Ako volis da se igras onda ce ti biti zanimljivo da mu "doradis" neke sitnice rutom, ali nista puno bitno. Custom rom ti tek ne treba ako nisi zahtevan korisnik i neces da se igras rom-ovima. Ako instaliras Nova launcher aplikaciju sa playstore-a, u njoj imas mali milion podesavanja tako da mozes da menjas vizuelni izgled bukvalno svega.
 
Amin

Jel se isplati instalacija poslednjeg ažuriranja? Na februarskom sam, uz root i sve što ide uz njega, a mrzi me fastboot rom, ažuriranje, root pa sve nanovo.

Vidim da na xda ima ota spakovan za twrp flash, jel probao neko boot twrpa pa flash ota?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Znači bootujes recovery, flash arhive (jel treba promena slota kad se pokrene twrp?), pa odma magisk, bez prethodnog reboota?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ko voli da se zeza, moze da proba pixel experience rom. Meni je mnogo bolji nego stock rom, radi sve super, bateriju mi drzi bolje nego na stocku. Gcam koju je djilkos kacio radi isto kao na stocku. Preko kernel auditora mogu da se podesavaju boje, moze i da se kuljuci double tap to wake. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Znači bootujes recovery, flash arhive (jel treba promena slota kad se pokrene twrp?), pa odma magisk, bez prethodnog reboota?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Prvo preko fastboot-a dignes twrp, pa onda promenis slot, pa flesujes instaler i to je to. Proveri tacno na xda na temi smernice, ako me secanje dobro sluzi samo tako ide. Skines twrp ovaj rom, roknes ga preko twrp i to je to. Ja sam radio wipe cache/dalvik i system.

Naravno treba otkljucan bootloader za sve ovo.
 
Mora li sve iz pocetka da bi se preslo iz root bez ota u onaj root&ota?
Postoji li precica?
 
Prvo preko fastboot-a dignes twrp, pa onda promenis slot, pa flesujes instaler i to je to. Proveri tacno na xda na temi smernice, ako me secanje dobro sluzi samo tako ide. Skines twrp ovaj rom, roknes ga preko twrp i to je to. Ja sam radio wipe cache/dalvik i system.

Naravno treba otkljucan bootloader za sve ovo.
Hvala, nisam pre imao dodira sa uređajima sa a/b slotovima. A na xda indici zatrpase teme sa glupostima. 100 tema, sve konfuzno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
@bianconerro , kako ko. recimo, ja i još neki (koji nisu na ovom forumu) koristimo samo originalni stock, tj nismo root-vali, budžili itd. jednostavno, A1 toliko dobro radi i ispunjava neki mimimum potrebnih podešavanja da nema potrebe sa time. Delicious je objasnio i spomenuo GCam (za one koji hoće znatno bolje fotke)

ima fora da što pre stignu sistemske dopune al' one i nisu neko budženje. navodno se ne preporučuje da se to radi mada na mom A1 nije bilo nikakvih problema
 
Hvala, nisam pre imao dodira sa uređajima sa a/b slotovima. A na xda indici zatrpase teme sa glupostima. 100 tema, sve konfuzno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Znam Indijci su haos. Plz halp mi, VoLTE not wrkingz

Ja samo na 4pda budem. Na xda samo prvih 4 posta čitam, ostali spam ne.
 
Official RR bas klizi,videcemo kakva je baterija. :D

Sent from my Mi A1
 
Stavih i ja jučerašnji update od RR-a (23. Mart), clean flash, za sada nisam naišao na bilo šta što ne radi (osim što je selinux na permissive). Nekako mi se čini da brže reaguje i tečnije radi. Developer je rekao da je i OTA funkcionalan, no to ćemo videti kada stigne sledeći update.
f90bf85ce29baa381c88a9ccb95a1a01.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Cao, pregledao sam celu temu (bilo je zabavno i potrajalo je :)) jer je doslo vreme da zamenim G3 koji me je fantasticno sluzio prethodne 3 godine.

Otprilike mi je sve jasno u vezi ovog modela samo me zanima jedna stvar, više generalno :) Vidim da je glavna prednost ovog modela čist Andorid koji radi ko sat, a opet 90% teme je o flashovanju rootovanju i ostalim "budzenjim" Da li to radite zato sto je potrebno ili čisto iz zabave i radoznalosti radi? Možda bolje da preformulišem, da li biste to sve radili da imate npr Note 8 :)

Hvala unapred i pozdrav svima, hvala na odlicnoj temi

Ja nisam rutovao telefon, jer sam prezadovoljan kako radi. Nije neophodno to raditi, to je cisto znatizelja za nesto novo. Ubacio sam samo gcam, bez rutovanja. Cak mogu reci i da je obicna kamera preko dana full i da ne vidim preko dana razlike izmedju nje i gcam. Sto se tice telefona, bestbuy sto posto. Ispunjava bukvalno skoro sve sto ti treba i to bez problema.
 
Keep je super, meni omiljena opcija pravljenje spiska, kad štikliraš stavku ona nestane, tako da ti se spisak skraćuje i ostaje pregledan.
Sveukupno vrlo korisna aplikacija.

Mi A1 Tapatalk

istrazio sam je malo sa mogucnostima i svidja mi se, samo eto kazem imam problem sa audio notama. probao sam pored OneNote i na video zapisima sa kamerom i sve se to cuje onako kako bi trebalo, jedino eto na Keep kad probam sve je jako tiho i zaguseno, jel mozes ti ili neko drugi ko jos koristi Keep da proba kako zvuci audio, i ako znate kako da to popravim? probao sam malo pre Keep i na nekom Lenovo caletovom i tamo se cuje ok, dok ovde kod mene koma, a kolko vidim eto sa audio zapisom na drugim app nema problem pa onda nije do mic valjda al ne znam do cega je..
 
Poslednja izmena:
Meni se jasno čuje u Keep audio note, ali definitivno je kvalitet nizak. Vjerovatno je namjerno, jer se klipovi odmah sinkuju na cloud pa se valjda računa da je dovoljno samo da su razgovijetni.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno