Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Ovde nema ni 20 frejmova, jako lose, da ne upotrebim neku suroviju i realniju rec...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Capture.PNG

Ali ovo je sa YT ... neka neko okaci link do cloud.a gde je originalni file pa makar i od 5sekundi ... mozda je ovde yt degradirao smanjio fps ...
 
Zvuk je po meni najveci fejl kad je rec o snimanju kamerom
 
Ovaj A1 ili nokia 6 za nezahtevnog clana porodice? :) Znam za slabiji chipset i iscitao sam po par opisa ali i dalje bih nekako pre A1 zbog sw i chipseta ali...
 
Ček, noćni video snimak? Hahaha! Svašta ću vidjeti još. :D Pa ja jedva snimim podnošljiv video u tim uslovima s MLC Fujijem koji košta pet puta više od A1. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Moze nocu sa galaksijom ili pixelom mnogo bolje od a1, a one cuvene nokije da ne spominjem, nema smisla...
 
Pa da, ali i to je samo bolje, nije ništa posebno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Hajd da zanemarimo kameru, to je poznato (i nemam ovekivanja velika od nje), ali svasta citam na XDA i dosta ljudi prijavljuje jedno te isto, sto znaci da nije slucajnost ili subjektivnost.


Prijavljuju random restarte, probijanje svjetlosti sa strane (u mraku se najbolje vidi i pod nekim uglom), problem sa proximity, lag pri laganom skrolu, sw zapucavanja sto nije svojstveno stock androidu....

Nexusi makar nikad nisu imali nekih pocetnickih sw zapucavanja i bugova, onda se pitam kakav je ovo stock android (na pola puta izmedju google a i xiaomia). [emoji39]

Pogotovo sto ja ne mijenjam telefone cesto, ko zna kako bi ovo bilo na duze staze, kad je u pocetku tako, to me odvraca...

Edit: pratim redovno mi a1 xda podforum i misljenja su podjeljena...

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ništa od svega toga. Ja pomenuh da sam instalisao svo moguće đubre tako da definitivno nije do fresh install, i sve radi sjajno i dalje.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ako je Kidence napisao to sto je napisao, meni je to dovoljno. Svakako da ne moras da slusas svaciji review i utiske.

Sent from my S6 Edge
 
Indijci, cudna sorta..[emoji16]

Niti imam probijanje, niti mi zakucava skrol, niti me zeza proksimiti senzor, niti mi zuji u slusalicama, niti mi se restartuje(odradio dva namerna, da udjem i vidim recovery i prilikom apdejta), blutut radi normalno, baterija se puni do 100 i normalno prazni,normalno se cuje,normalno me cuju,nije zaledio nijednom...

Realno lakse cu da prezalim ovakvu kameru za 220e nego burn in i onakav ekran na Pikselu, lagove na Samsungu, crkavanje LG-a i slicne stvari na uredjajima koji su preko 500e.



Jedino bih licno voleo da ova kamera nije uzdignuta i da je jos zaobljeniji prelaz sa stakla na ram(znaci ne samo staklo, nego ram) kad je vec staklo zaobljeno.

Navikao sam se lepo na fon bez futrole, mozda i ostavim ovako stalno.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Prijavljuju random restarte, probijanje svjetlosti sa strane (u mraku se najbolje vidi i pod nekim uglom), problem sa proximity, lag pri laganom skrolu, sw zapucavanja sto nije svojstveno stock androidu....

Nexusi makar nikad nisu imali nekih pocetnickih sw zapucavanja i bugova, onda se pitam kakav je ovo stock android (na pola puta izmedju google a i xiaomia). [emoji39]

Apsolutno ništa od navedenog.
Ako je nekom nešto potrebno da snimim kako radi napišite.
Što se tiče video snimanja, zvuk ima problem, bio je još lošiji pre ove nadoradnje od 1GB, sada je malo bolje. Noću nisam snimao, verujem da je isto kao kod @Kabe. Pitanje da li je uradio tu veću nadogradnju ili ne?


Što se tiče izlaza za slušalice, definitivno jedan od boljih, jak izlaz, dobar zvuk, baš prijatno iznenađenje i uživanje. Greota ne iskombinovati ovo sa dobrim sluškama.
 
Laganom skrolu?

https://www.youtube.com/watch?v=wu4CR9tOw8o

Možda je do prvog firmware-a, verovatno su to ispravili. Na xda neki likovi prijavljuju da je problem sa skrolom nestao instaliranje Google Launcher-a.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sve li nekome smeta, ali stvarno. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Puni A1, ne vadi :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja mislio ovaJ 'onor 9 neka zverka, a ono igracka :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa šta radi stock kamera s detaljima?! Svašta.

Evo malecni update, prvo punjenje na 100%, sinoć pred spavanje skinut s punjača, danas ga drndam čitav dan na poslu i poslije, trenutno 5h SOT i 45% remaining - znači sve apps rade, wifi 100% vremena, povremeno data, ništa saveri i ostalo.
Ja dosad zadovoljan.
 
To mi treba, za moje potrebe baterija i vise nego dovoljna.

Sent from my S6 Edge
 
Prosek oko 6h-7h SOT na 18h usage, WIFI 90% vremena, sa 20% osvetljenjem(na auto-brightness previse spusti osvetljenje i ekran je previse taman).Po meni mora na 20+% da se drzi osvetljenje.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Npr trenutno stanje kod mene
f7b4c2c2d67b560af9f52fee0f79d5a6.jpg
690ccec9693b8034e7ba3d4778683653.jpg
6423f35763f26d2a0d9ebe35aa88d6ae.jpg
d5fca6750ddc90e519a09f6f20036995.jpg
 
Jedan ceo dan da mi izdrzi i to je to, a ne ovaj mi svaki dan oko 14h vec na 25% baterije na poslu.

Sent from my S6 Edge
 
Nije mi kamera prećerano bitna, ali što ne staviše jednu dobru umjesto dvije loše... :D
 
Ako polaziš od toga da je u pitanju telefon i šta se telefonskom kamerom snima, sasvim dobro radi čak i sa stock appom. Pored mora smeća reći da je kamera na nečemu što ovoliko košta loša je blago rečeno pretjerivanje. Isprobavao sam i telefoto kameru i portrait mode i sva ostala sr*nja i meni to sve radi posao, a ja sam entuzijasta fotograf evo 20 godina.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ne bih se slozio sa tobom za pomenuto. Zasto? Vec sam napisao. Nesto sto postoji, a neupotrebljivo je (protrait i ostala sranja kako si ih nazvao), bolje da ne postoje. Jedna kamera, valjana i cao...

Takodje, nisu to male pare i svojevremeno One Plus One koji sam imao sa svojom kamerom moze da sahrani ovaj kako god pozelis. Po svim parametrima. A kostao je 200e. O Nexusu da i ne pricam (mada je on klasa iznad). Stoga za nov uredjaj, makar kostao i 240e koliko ovaj kosta je moralo biti bolje.

Nadam se da ce u stock opciji nakon apdejta biti bolje stanje.
 
Ja rekoh da meni za moje potrebe rade sve te *****rije. Pretpostavljam da je tako za većinu ljudi van ovog foruma.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Zar je moguće da su već prešli na omnivision senzor glavne kamere? Nisam pogrešio što sam ipak uzeo mi max 2, ima sony senzor koji je i A1 trebao da ima i video u low light-u ne pada ispod 30fps.
 
Ne bih se slozio sa tobom za pomenuto. Zasto? Vec sam napisao. Nesto sto postoji, a neupotrebljivo je (protrait i ostala sranja kako si ih nazvao), bolje da ne postoje. Jedna kamera, valjana i cao...

Takodje, nisu to male pare i svojevremeno One Plus One koji sam imao sa svojom kamerom moze da sahrani ovaj kako god pozelis. Po svim parametrima. A kostao je 200e. O Nexusu da i ne pricam (mada je on klasa iznad). Stoga za nov uredjaj, makar kostao i 240e koliko ovaj kosta je moralo biti bolje.

Nadam se da ce u stock opciji nakon apdejta biti bolje stanje.
Pazi kada se slazem sa tobom i to zasto, evo da obrazlozim... Ovo je ipak Mi serija telefona (iako je jeftin), a ne Redmi jeftinija serija koja ne bi trebalo da se meri sa Mi klasom. Ajde zakinuli su na bateriji (jedan minus), koriste SD SoC isti kao sa Redmija cetvorke (dva minusa) ajde da i to progutamo, ali brate mili zakinuse i na kameri (tri ogromna minusa). Pitam se samo u cemu li je bolji ovaj Mi telefon u odnosu na Redmi Note 4, moze da prodje mozda samo u malo boljoj izradi kucista, laksi je i tanji, zvucnici bolji, +1gb ram (mada ima RN4 i sa 4gb, ali je skuplji) i to je sve. (Ovo sve "pada u vodu" onome ko je koristio ili ko i dalje koristi RN seriju po pitanju autonomije, sto je u svetu mobilne telefonije priznacete jedna od glavnih stavki, ako ne i prva stavka). Stock android One neko ce reci, ne znam ali po mome misljenju citajuci temu od prvog posta, pretplacen sam od tada i aktivno pratim temu i gledajuci par YT videa, nisam uopste, ali uopste impresioniran, moralo je to mnogooo bolje. Morao sam konacno da otvorim dusu :) A ti ili Vi moderatore, mogao bi sledeci put da mi ne obrises post, vec da me priupitas zasto mi je nesto "pomalo smesno"... @Bojsane A Mi Max 2, e to je vec upgrade telefona (iako ima isti odlicni SD625), respekt!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno