Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Gledao sam ja da sw nategnem i do 300 ali mi5s nema gde da se nadje ,kao ni v20. Tako ds nekako mi svi izbori padaju na ovaj telefon. On nema nikakvu stabilizaciju u kameri
 
Za 280e neki dan uzeh dual-sim Moto Z, koji je za A1 ipak zmaj, sa dosta boljom kamerom. A ti kako 'os...

Moto Z via Tapatalk
 
Mi A1 je dobar najviše zbog Android One (a i 64GB prostora). Pojačalo za slušalice, LTPS ekran i dual sim ima i običan 5X.

da li je neko otkrio kako se podešava vibracija?

Ako ti je najbitnije dual sim onda možda da tražiš neki telefon sa dual sim active.
retko koji od novi(ji)h modela je dual sim active. kolega mi reče da su to svi izbacili (jedan od razloga: veća potrošnja baterije) pošto dual sim standby sasvim dobro radi. a i realno, kako da se javiš na drugi broj dok pričaš na prvom (gledano sa praktične, ne sa tehničke strane)? :D
 
Poslednja izmena:
Tako je, pogledaj na kimovil.com, pa pod sim ima opcija dula active. Uglavnom su to Huawei i Asus. U temi za RN4 je bilo reci o tome i bio je predlog da se na jednoj kartici preusmeri pozivn ka onoj drugoj i obrnuto, kako su sad uglavnom paketi NEO to i nije tako losa opcija ako radi u praksi (ne vidim zasto ne bi).
 
znam da nije vezano samo za ovaj telefon, ali ajde vec kad imam ovaj telefon i pisem ovde

jel postoji neka opcija da se iskljuce notifikacije na fejsu i messengeru ako sam ih vec video na drugom uredjaju?
 
Mi A1 zvanicno u evropi po sledecim cenama:
Italija €220, Spanija €228, MADJARSKA HUF 75,000/€240, Ceska €251, Holandija €260, Bugarska €280, Rusija €280, Grcka €284, Poljska €302. Bice takodje u Belorusiji, Rumuniji i Slovackoj, ali se cena jos ne zna.

Android One’s Xiaomi Mi A1 Now Available in Europe

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
znam da nije vezano samo za ovaj telefon, ali ajde vec kad imam ovaj telefon i pisem ovde

jel postoji neka opcija da se iskljuce notifikacije na fejsu i messengeru ako sam ih vec video na drugom uredjaju?

To je do same aplikacije tj. servisa, mislim da to nije moguce.
 
Za 280e neki dan uzeh dual-sim Moto Z, koji je za A1 ipak zmaj,

Moto Z via Tapatalk

I to kakva zmajcina od moba,prosto je smesno porediti ova dva modela..Mada ovaj A1 sad moze da se nadje za 220e dok MOTO Z nema ispod 290e,barem na KP,70e razlika..
 
Slazem se, samo vise sam odgovarao na to sto se sagovornik interesovao za nesto do 300e, nego sto sam poredio A1 i Moto Z. :)

Moto Z via Tapatalk
 
Razumemo se,nije frka..Taj mob sto ti imas je odlican,a doticni ako hoce da puca lovu do 300e neka uzme Moto Z,nema greske..
 
Odgovoran je i za kernel? Oni još uvek nisu izbacili kernel source.

Što se tiče prethodnih modela koji su bili uključeni u One program, kerneli su im objavljeni, ne bi trebalo ni A1 da bude izuzetak.

Mi A1 zvanicno u evropi po sledecim cenama:
Italija €220, Spanija €228, MADJARSKA HUF 75,000/€240, Ceska €251, Holandija €260, Bugarska €280, Rusija €280, Grcka €284, Poljska €302.

Vrlo zanimljiv raspon cena, ni manje ni više nego 80e iako je PDV skoro isti u Italiji i Poljskoj 22% vs 23%.
 
Poslednja izmena:
Koliko bi kostao onda kod nas u Srbiji poznavajuci nase koliku marzu stavljaju? Recimo jedno €320 [emoji2] Bedak je inace sto nas nikada nema na toj listi...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
320? kostao bi 400 sigurno

zenfone 2 ze551ml je kostao 300e cim je izasao, kod nas je bio 480e
 
neki uvid u potrošnju: nakon 25h baterija spala na 50%, od toga 6h 15min je ekran bio uključen, bio je uključen EON u dva navrata po oko 40ak minuta (bez prekida), četovi, surf, fb lite
možda je oko 8h bio na flight mode-u, nisam siguran
 
To je sasvim korektno.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Šta vam aida64 javlja za displeje ? Nije valjda da i u a1 guraju boe :/

Na netu našao .
otm1911 fhd video mode dsi panel

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
baterija je spala na 35% nakon 3 dana (zahvaljujući gripu :( )
 
Da li se zagreva pri radu?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Teško .. s625 verovatno jedan od najhladnijih soc pri radu.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Da li se zagreva pri radu?
primetio sam da se malo greje tokom iole dužeg (najmanje pola sata) korišćenja EON aplikacije
što me malo čudi s obzirom da SD625 podržava i AVC (H.264) i HEVC (H.265). doduše, ne piše koje H.264 profile podržava i da li podržava i 10bit
a možda SBB (tj. United) koristi kodek iz neke treće grupe (npr, Guglov VP9)
 
Poslednja izmena:
ja sam se plasio jer se 615 greje kao nenormalan, ali moram da kazem da se ovaj toliko malo greje da je neprimetno
 
615 veze nema ni sa čim više, nebo i zemlja.
 
Reko zbog "amulinijumske" sasije, da li se mozda greje jace.
Imao sam pre meizua huawei p6,koji je umeo poprilicno da se zagreje u nekim momentima.

Citam da je imao septembarsko azuriranje.Al i dalje mi nije jasno ko pusta update, google ili xiaomi.


Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Xiaomi pusta update.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Al i dalje mi nije jasno ko pusta update, google ili xiaomi.

Google radi update, šalje Xioami-u, oni ga puštaju. Niko ne zna tačno koliko Xiaomi ima pravo da odugovlači sa rolloutom i kako je to definisano ugovorom.

Pretpostavljam da taj period postoji da bi proizvođač imao vremena da prilagodi svoje aplikacije novoj verziji OSa ako je potrebno, s obzirom da nemaju pravo da unose bilo kakve izmene u sam rom.
 
Pa da, zbog irda porta i kamere, to je xiaomijevo.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
https://youtu.be/E1iuQP9F5Ac

Obratite paznju na ovo...

Piksel brze pokrece, ok bolji proc, kamera, ovo ono, skuplji bla bla...ali mi a1 ga jede za dorucak sto se memorije tice.


Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
ovaj test je glupost. normalno da pixel refreshuje kad je pre toga uslikao gomilu slika za hdr+ obradu. pravilan test za ram bi bio bez ukljucivanja kamere
 
Opet vi o memoriji i uporednim startovanjima aplikacija...
 
Vrh Dno