Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Opet vi o memoriji i uporednim startovanjima aplikacija...
Ne o uporednim startovanjima, nego koliko duze drzi u memoriji.
Doduse, da, sveze restartovani, tek pokrenuti servisi, svi oni testiraju fonove, sveze upaljene, ali ako ovaku u startu duze drzi, drzace i tokom duze upotrebe.
Test je test krastavac, na brzaka videti kako se ponasa....sinteticki poput raznih bencmarka ili uporedjivanje vise fonova uporedo i to je to.
A kako ce se stvarno ponasati na duge staze videcu kad ga uzmem.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Kolika je realna vrednost ovog telefona danas sam dosao u kontat sa njim i odusevio sam se.
Video sam na kp da ima samo kod nekog lika u NS

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
Realna je onoliko koliko si spreman da platiš :)

Bio je i kod Vladimira , meni je bio rezervisao jedan ali sam morao da odustanem. Cenim da će ponovo biti u sredu

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa da li je realna cena 220e

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
U odnosu na druge marke jeste i vise nego realna, u odnosu na druge Xiaomi modele nije.
 
Pa ja sam se nameracio na Mi max2 ali prosto kada sam danas video telefon nekako sam se odusevio
Sad mi je to dilema taman sam se spremio na 6,4 ekran i odjedanput ovaj model mi postaje zanimljiv.
Uporedio sam ih 80% imaju iste perfomanse

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
Jel neko metao google camera app na fon i kakvi su rezultati? Ako ne uspem da nadjem mi5s, moracu da uzmem A1.
 
pojeftinilo na €220?
bila je već diskusija o ceni, neki su predviđali ispod €200 (što je preterano, prema mom mišljenju). a pojavio se zvanično i u Evropi po cenama koje su bliže €300

dobar review, kao i svi na gsmarena. zvučnik za zvono jačine 90dB, što je odlično (od 80dB je štetno po ljudski sluh :D)
Ja nesto ne verujem da je 90db...ali da je glasan stoji

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Jel neko metao google camera app na fon i kakvi su rezultati? Ako ne uspem da nadjem mi5s, moracu da uzmem A1.
Hmmm,nesto mi se cini da se gcam nesto ne mirise sa dual kamerama....al proveri svakako.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa jel moze HDR+ na B-S-G modovanoj Google kameri i kako radi naravno i primeti li se ikakvo poboljsanje fotografije HDR+ obradom?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mozda da se nekako disejbluje druga kamera (telephoto) , pa da sistem vidi samo jednu primarnu kameru, mozda bi u tom slucaju gcam portovana aplikacija proradila ?
 
Pa radi gcam na Mi A1 (na 4pda procitao sad bas), samo treba da se enable camera2 api u build.prop edituje i ubaci nova linija: persist.camera.HAL3.enabled=1
Snimi se i restartuje uredjaj i trebalo bi da radi. Mora da se ima root kako bi se editovao build.prop fajl u /system
Eto, pa ko moze da proba HDR+ i da kaze ima li kakvih poboljsanja u fotografijama.
Screenshot_20171014-023045.png

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma znam za induse ludake ali problem se stvarno javlja i nije naivan.. uskoro će na 4pda i da stave anketu da se vidi koji je procenat u pitanju.

Neki imaju još jednu manu sa kojom može da se živi a to je da malo prolazi struja kroz zadnju stranu moba dok se mob puni :) ništa novo za xiaomi ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

To za struju se desava i na drugim telefonima. Moj brat je uzeo brzi punjac za HTC i kaze da malo prolazi struja na kuciste dok sa obicnim koji je dobio uz telefon ne osjeca nista.
 
Posle dva dana korišćenja mogu da iznesem neke utiske (iz ugla dugogodišnjeg korisnika Nexus telefona):

1. Izrada deluje odlično, dugmići sa strane su klicky, ali možda imaju malo veći hod nego što sam navikao na prethodnim telefonima. Aluminijum na poleđini je prijatan na dodir, slično poleđini 5X-a. Nije previše klizav.
Brine me samo kako će coating na pozadini podneti nošenje bez futrole i da li će se izgrebati staklo na kameri.

2. Dizajn, takođe, odličan. Ivice iznad i ispod ekrana su mogle biti tanje s obzirom da nema prednjih zvučnika, ali ništa deal breaking. Niko nije čuo za Mi A1 i svi koji su ga videli su mislili da je u pitanju iP ili OPT :D

3. OS, samo stock bajo moj.

4. USB Type C, dobro zbog standardizacije, a i lakše ga je povezati sa Macom.

5. IR, jedna od onih stvari za koje niste znali da su vam potrebne. Jedina mana je što app ne podržava XWave STB za DVB T2, odnosno nema custom inputa (koliko sam uspeo da primetim)

6. Ekran je dobar, vidljiv na suncu ovih dana

7. Baterija solidno drži. Nisam neki heavy user, koristim chrome, skype, inbox za dva naloga i poslednja dva dana malo intezivnije fb messanger i maps navigaciju. Ja se ne ložim na one SOT rezultate i screenshotove,
ali sa 65-70% baterijom out of box izdržao je 24h sta korišćenja. Zadovoljan sam, pogotovo posle 5X.

8. Zvučnik je ok, glasan je dosta, ali kvalitet zvuka nije ništa posebno.

9. Ja nisam imao problema sa čitačem otiska prsta, dešavalo se da ne prepozna ali više zbog toga što nisam mogao lepo da držim telefon jednom rukom, pa je prst prijanjao samo jednim delom.
Inače, čitač jeste predubok, ne znam čime je to uslovljeno.

10. Kamera, moram da priznam da su slike napolju pod dobrim osvetljenjem bolje nego što sam očekivao. Ono što ubija utisak su slike napravljene pod lošim osvetljenjem.
Tako da, ako slikate napolju verovatno ćete biti zadovoljni, ali ako često slikate u lošim uslovima, ne verujem da ćete biti zadovoljni rezultatima.

11. Ergonomija, malo je veći nego što sam očekivao, odnosno kako je delovao na slikama. Nije ga lako koristiti samo jednom rukom iako imam velike šake.
Sa druge strane fino leži u ruci. Google mora dodati swipe down notification bar

12. Nedostatak NFC-a smara i moram ponovo da koristim kartice

13. Ne znam koliko će mi biti potrebno da se naviknem na kapacitivne dugmiće (i da li ću se uopšte navići). Teško je vratiti se posle 6 godina korišćenja on screen navigacije i ovo mi je korak unazad.

Kad na ovo dodam cenu, potpuno sam zadovoljan telefonom. Jedini problem je što sam dobio model, ni manje ni više nego, za meksičko tržište, ay caramba!
Tako da moram uzeti onaj adapter za viljuške. Ovo me je iznenadilo jer sam očekivao telefon iz Mađarske. Kod Vladimira je uzet.

Za kraj, bukvalno da android one program nije krenuo worldwide ne znam koji bih telefon uzeo. Uvek sam bio pristalica Nexus progarma i ne pada mi na pamet da plaćam 900e za telefon sa stock androidom i garantovanom podrškom.

Nadam se da će u budućnosti produžiti period podrške za android one kao što su uradili za Pixele, i da ćemo od Xiaomija dobiti modele sa boljom kamerom, malo manjim bezelima i NFC-om za ispod 300e.
U suštini, model za segment koji je pokrivao 5X.
 
Jel ima root za ovaj telefon?
 
Nadam se da će u budućnosti produžiti period podrške za android one kao što su uradili za Pixele, i da ćemo od Xiaomija dobiti modele sa boljom kamerom, malo manjim bezelima i NFC-om za ispod 300e.
U suštini, model za segment koji je pokrivao 5X.
AKo sam te dobro razumeo, ovo se odnosi na buduće Android One modele od Xiaomi-ja. Xiaomi nema ekskluzivno pravo za globalni Android One. Sledeći najavljeni model je Moto X4, koji je u rangu €400.

inače, dobro sumirani utisci
 
@Ryo, lep opis ukratko. Mnogo me vuce da ga uzmem. Sacekacu jos malo dok ne izadje RN5, pa cu odluciti konacno.

Sent from my S6 Edge
 
Da li neko zna kad izlazi RN5 ?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
^THX

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ja jako volim kapacitivne dugmiće, meni je korak unazad on screen komande. Kad uzmem takav telefon uvijek greškom pipkam ispod ekrana jer mi je to prirodno. Drugo su novi telefoni s malim bezelima, ali na prosječnom telefonu posebni dugmići su puno logičniji.
 
Drustvo, samo da vas pozdravim... Odoh malo na nesto novije... Da se ispisem iz ove teme i predjem na sledecu :) MI A1 black nova igracka :)

Sent from my Redmi Note 4X

Utisci, review, poredjenja, krsware (miui), stock...itd

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Bice, polako... Moram da nadjem malo vremena da ja to sredim po svom, kakav G... Mora tu twrp , root, dpi, adaway i ostalo da se sredi...
Ali dacu mu sansu par dana sve stock, da bi mogao da napravim poredjenje.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Bice, polako... Moram da nadjem malo vremena da ja to sredim po svom, kakav G... Mora tu twrp , root, dpi, adaway i ostalo da se sredi...
Ali dacu mu sansu par dana sve stock, da bi mogao da napravim poredjenje.

Sent from my Redmi Note 4X
Cekam i ja tvoj review. :)

Sent from my S6 Edge
 
Ma znate da sam ja velili ljubitelj RR-a...Posle njega ovaj klot stock :) uff...

Vec mi nedostaje DT2W na ovom telefonu.

Evo moj mali doprinos ovoj temi...
Kao sto je vecina ljudi koja vec koristi ovaj telefon, u podesavanjima nema nigde da se ukljuci procenat za bateriju jer je G to sakrio.

Resenje, spustiti notificatio bar, zadrzati prst malo duze na "zupcaniku" preko koga se inace ulazi u Settings i na taj nacin otkljucati System UI Tuner.

Kada otkljucate, opcija za System UI tuner ce se pojaviti u Settings dole pri dnu.
Pokrenuti System UI tuner i pod Status bar , pa Battery aktivirati opciju " Always show percentage".




Sent from my Redmi Note 4X
 
Kako si zadovoljan kesiranjem i brzinom, koliko je fluidan sam telefon dok skrolas apps ? Jel nema problema sa notifikacijama ? Koji si bug primetio, ako si primetio uopste ? Ja narucio, stize mi crni u sredu pa da se pripremim malo, uzeo sam telefon za caleta, pa ce uskoro i moje poredjenje sa iPhone SE. ;)
 
Nazad
Vrh Dno