Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

u vezi cene, ne znam zašto se očekuje cena do €200 kad je na GSM Areni očekivana cena €220

Prosto, kao i za svakog kineza, pocetni hajp da se namakne sto vise u prvom talasu, pa onda pad cene...na aliju je vec pao na 200, pa i ispod.[emoji4]
U narednih mesec-dva pasce jos nize.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Zašto ne bi pala cena kada, generalno, ništa nije bolji od RN4X ili RN4 koji koštaju 140-150€?!
Ima narodna izreka "strpljen-spašen"...
 
Zašto ne bi pala cena kada, generalno, ništa nije bolji od RN4X ili RN4 koji koštaju 140-150€?!
Ima narodna izreka "strpljen-spašen"...
Pa da,jedina zanimljiva stvar,da ne kazem prednost,je stock rom.Koristio sam cisti rom na nexusu 5x,sad koristim huawei 8 lite,tako da stvarno nisam vise siguran da je to prednost.Bila bi,kad bi taj xiaomi dobijao prvi nove android update,kao sto je nexus dobijao.To sa xiomijem sigurno nece biti slucaj..
 
Naravno da neće ali avaj.
Ja se takođe naložio ali vidim da nema svrhe bacati tolike novce. Možda kada splasne na 150-160 relne cene ;)
 
Pa zaboravljate da je ovo 64/4 model... RN4 Global je i dalje oko 200e u toj varijanti...

Sent from my Redmi Note 4X
 
P i to što kažeš.
4/64 i jeste toliko i vredi toliko zaista.
 
moji utisci, za sada:
slušalice (na 58 oma, većina mobilnih ne može da potera "jače" od 32) sasvim dobro rade na A1. mana je što nema (ili nisam uspeo da nađem) podešavanja jačine po kanalu (meni je potrebno da bude jače na jednom uvetu)
zvučnik je jak. ne dopada mi se izbor melodija za alarm al' šta da se radi

Benny Benassi - Satisfaction se lepo vidi iako je kvalitet okačenog snimka krš (ipak je od pre 10 godina)
Metallica - Murder One odlično :guitar:

kod A1 (a i Android One, ako je takva situacija) mi se doapda što ima veoma malo preinstaliranih aplikacija :) preinstalirani kalkulator je bzvz na prvi pogled
Chrome radi veoma dobro

nisam testirao prepoznavanje otiska prsta (ne zanima me) kao ni kvalitet zvuka tokom razgovora a ni mobilni internet (još uvek nisam uzeo nano SIM)
takođe ni IC senzor (to ću ovih dana)


RM4:
kakav je zvučni sistem kod RN4? A1 ima jak zvučnik + pojačalo za slušalice a negde (zavisno od regiona) ima podršku za VoLTE
koliko vidim ovde, RN4 ima slabiji zvučni sistem u poređenju sa A1
tip panela nije isti na RN4 kao i na A1. na A1 je navodno tip koji se bolje vidi na Suncu nego IPS (koji je na RN4)
ukratko, prema mom mišljenju, ova dva modela baš i nisu za poređenje iako su dosta slični po specifikacijama
 
Poslednja izmena:
tek sam otvorio telefon i ovo pisem samo na prvi pogled

-telefon jako dobro izradjen i crna varijanta odlicno izgleda
-naravno, posto je android u pitanju, vec je zabagovao... ne mislim naravno na bagove u smislu da izlazi iz aplikacija ili da nesto koci, nego mu nekad ostane tastatura na ekranu par sekundi posle nego sto se ukuca lock screen code i ako odma prebaci na home, sto jako smeta, ali otkljucavanje na otisak radi super
-podesavanje otkljucavanja na otisak je lako i intuitivno jasno, za razliku od tesle 9.1 gde sam prvi put pogresio kada sam radio u klipu
-kamere necu da pominjem, bolje da ih nema, isto kao i na teslama, huawei p8 lite, p9 lite i slicnim telefonima tog cenovnog ranga... cisto su tu radi informativnog karaktera
-telefon radi dosta fluidno i stvarno je lep osecaj koristiti ga
-ekran je u odnosu na telefone slicne cene odlican, a moze da bude i jako svetao sa jarkim bojama na max podesavanju... ja ga koristim na oko 40% osvetljenja
-ne znam ovako na prvu loptu da li ima b20, ne pise nigde u dokumentaciji
-od aplikacija ima samo google apps, mi remote i feedback
-kapacitivni dugmici se ne vide uvek, tako da uopste ne smetaju i ne izgledaju ruzno

za sada sam zadovoljan, pogotovo sto mi ovo treba za dev telefon

edit: namerno pisem u editu dodatne stvari i pisacu kako budem otkrivao

-posle par minuta je odmah izasao ota update i vise ne ostaje tastatura prilikom otkljucavanja
-kamera je za slikanje zapravo dobra kada ima dosta svetla i kada se nameste prava podesavanja, za video i dalje nije nista posebno i ako podrzava 4k snimanje
-zvuk na zvucniku za reprodukciju sadrzaja nije nista posebno... vidjao sam i glasnije i kvalitetnije, cak i u ovom cenovnom rangu
-mi remote je odlican, radi sa svim televizorima i klimom u stanu, probacu u toku dana android tv box i apple tv ovih dana
 
Poslednja izmena:
Kvalitet i jačina zvuka u slušalici? Može li poređenje sa nekim modelom?
 
Kvalitet i jačina zvuka u slušalici? Može li poređenje sa nekim modelom?
Kvalitet zvuka odličan, cisto i glasno.
Ja sam prezadovoljan, koristio nexus 5 od 2014. a pre toga galaxy nexus tako da je neki telefon sa stock androidom bio logican izbor, preskocio sam 6p zbog cene.
Trenutno zamerke su mi velicina telefona ali sredice se to vremenom i tupava sitna bela LED, sve ostalo je za 2 klase iznad n5 sto verovatno i nije toliko tesko za bilo koji mob iz ove godine. Baterija je trajala 30h sa 5h sot, prvi sim LTE drugi 2g, sat vremena viber razgovora na lte i ostatak klasika, svi google spijunski servisi popaljeni.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
evo probao sam da telefoniram, cuje se odlicno, ali sagovornici kazu da moj glas zvuci drugacije preko ovog telefona nego preko drugih koje sam koristio
 
ali sagovornici kazu da moj glas zvuci drugacije

Probaj da iskljucis noise reduction, pa vidi kako se onda cujes.
 
Imam ovaj telefon vec 2 dana i generalno za 225 evra nije los.Telefon ima jedan nedostatak sto me je razocaralo,naime nema aplikaciju za fm radio a telefon ima hardverski ima radio tuner u sebi.
Jedini nacin na koji moze da se radio slusa je preko hardware test-a koji se ukljucuje kucanjem *#*#6484#*#* u brojcaniku za pozive.
Nadam se da ce biti neki update koji ce to da resi.
 
U podesavanjima phone/dialer aplikacije ili negde u glavnim podesavanjima, ne znam gde su stavili.
 
da li su oba SIM 4G ili samo prvi?

@zmay: dobro je što uopšte ima LED za obaveštavanje :) većina telefona koja sam gledao nema nikakvu notifikaciju nego moram da palim ekran da bih video da li imam nešto propušteno (tipa, poziv)

@probotzor: da li bi mogao da navedeš neki model sa jačim i boljim zvučnikom u ovom cenovnom rangu, ako se sećaš?
npr, Sony Xperia Tipo, koji je bio rang ili 2 ispod, ima jači zvuk (a i bolje melodije za alarm :D) nego A1

@Djilkosh_Ns: nema takvih podešavanja, a sve sam pretražio
 
Poslednja izmena:
da li su oba SIM 4G ili samo prvi?

@zmay: dobro je što uopšte ima LED za obaveštavanje :) većina telefona koja sam gledao nema nikakvu notifikaciju nego moram da palim ekran da bih video da li imam nešto propušteno (tipa, poziv)

@probotzor: da li bi mogao da navedeš neki model sa jačim i boljim zvučnikom u ovom cenovnom rangu, ako se sećaš?
npr, Sony Xperia Tipo, koji je bio rang ili 2 ispod, ima jači zvuk (a i bolje melodije za alarm :D) nego A1

@Djilkosh_Ns: nema takvih podešavanja, a sve sam pretražio


asus zenfone 2 ze550ml koji sam imao
placen 250e cim je izasao, dosta cistiji zvuk ima i mozda cak i malo jaci, ne mogu da proverim sada posto nemam bateriju za njega

neki od tesla telefona je imao cistiji zvuk, ali ne secam se koji, posto su im u zadnje vreme svi manje vise isti, znam samo da nije ovaj poslednji 9.1 u pitanju... mozda 6.2 lite

okacicu rezultate sa antutu i geekbench kad se zavrse

primetio sam da citac otiska prsta radi samo kada se lepo stavi prst
ja sam navikao na ajfonu da mi radi i iskosa i u drugoj poziciji


edit: evo antutu i geekbench rezultata

22192878_1756271494682357_389814768_n.png
22157020_1756274838015356_184316988_n.png

sto se tice antutu, po mom misljenju, za ove pare sasvim dobro... naravno, izuzimajuci onaj xiaomi sa sd821 koji je 250e
u geekbench jako mali single score rezultat, ali zato jako dobar multi core
 
Poslednja izmena:
Imam ovaj telefon vec 2 dana i generalno za 225 evra nije los.Telefon ima jedan nedostatak sto me je razocaralo,naime nema aplikaciju za fm radio a telefon ima hardverski ima radio tuner u sebi.
Jedini nacin na koji moze da se radio slusa je preko hardware test-a koji se ukljucuje kucanjem *#*#6484#*#* u brojcaniku za pozive.
Nadam se da ce biti neki update koji ce to da resi.
Ima radio fm aplikacija koja je super, koja radi cak i bez slusalica, evo sad sam ga bas download i probao ponovo jer sam ga i pre koristio, sve ok radi na 7.1.2 MoKee romu. Okacio sam ti pa probaj i kazi mi da li i tebi radi...
Spirit2: Real FM Radio 4 AOSP

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala na informacijama probotzor, imam još jednu molbu, ako može jedna slika ugašenih tastera dole dok se "ne vide".

To je jedina stvar koja me je brinula, pa bi mi značilo da vidim, planiram da uključim softverske.

Thanx.
 
Poslednja izmena:
O, znači uopšte se ne vide? Vrh.

Baš ti hvala još jednom.
 
IMG_0156.jpg

evo konacno mi je okacio sliku kako treba, malo pre je rotirao i ako je ovakva u originalu

dugmici su osvetljeni samo kada se nesto pritiska po ekranu ili je pritisnuto neko dugme i posle par sekundi nestaju

videcu da li negde ima opcija da se ugase ili tako nesto

edit: cini mi se da nema opcija, verovatno mora root
 
Poslednja izmena:
Ima radio fm aplikacija koja je super, koja radi cak i bez slusalica, evo sad sam ga bas download i probao ponovo jer sam ga i pre koristio, sve ok radi na 7.1.2 MoKee romu. Okacio sam ti pa probaj i kazi mi da li i tebi radi...
Spirit2: Real FM Radio 4 AOSP

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Niko da mi napise da li mu radi radio, kao u pesmi :)
acfc92a75d0ee03527a7d07b42939178.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pogledajte prilog 237509

evo konacno mi je okacio sliku kako treba, malo pre je rotirao i ako je ovakva u originalu

dugmici su osvetljeni samo kada se nesto pritiska po ekranu ili je pritisnuto neko dugme i posle par sekundi nestaju

videcu da li negde ima opcija da se ugase ili tako nesto

edit: cini mi se da nema opcija, verovatno mora root

jel to aosp ikonica za settings :D jel ima fm radio app?
 
da li Još neko ima problema sa mt:s karticom? stigla poruka da nazovem korisnički servis i ne radi slanje sms-ova. još nisam prvoerio da li ne radi i pozivanje

da li su oba SIM 4G ili samo prvi?
da odgovorim sebi: jesu (kartica na kojoj imam 4G je u drugom slotu)
 
Nazad
Vrh Dno