Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Meni se pojavio apdejt juće na poslu. Dok sam došao kući nestade i više se ne pojavljuje, koliko god kliktao Chek for updates....
 
Ако може мала помоћ
Хоћу да урадим фабрички ресет на мом Ми 9Т али сам гасио АДБ-ом прошле године системске апликације. Припремио сам бекап и све што треба. Да ли ћу покварити нешто ако урадим ресет без "враћања" тих системских погашених апликација?
 
Ако може мала помоћ
Хоћу да урадим фабрички ресет на мом Ми 9Т али сам гасио АДБ-ом прошле године системске апликације. Припремио сам бекап и све што треба. Да ли ћу покварити нешто ако урадим ресет без "враћања" тих системских погашених апликација?
Odradis reset, podignes svez miui, instaliras sve sto ti treba, odkljucas developer mod, stikliras usb debugging nakcis telefon ponovo na adb pogasis stvari koje si pogasi i prvi put reseujess telefon i to bi bilo to.
 
Питао сам да ли је безбедно урадити ресет јер сам прошле године гасио ADB-ом не бих да нешто гекне због тога.
 
Sto bi geknulo nesto? To je jednostavno vracanje na fabricka podesavnja, posle toga opet kako zelis podesavas telefon.
 
Jao kad sad ne poludeh... Dobijem ja na global romu Mi9T danas MIUI 12 nešto, sa android 11, size 2.4gb. Apliciram ga brže nego što sam mislio, sve radi ok, osim immersive_mode_manager app kojim sam per app sakrivao status bar i navbar u "news" aplikacijama. Naknadno saznam da u android 11 ne može preko adb da se da komanda write_securre_settings što je omogućavalo full immersive mode bez roota. Članaka koliko očeš na tu temu. Razmišljam da vratim na 10ku zbog toga jer mnogo čitam na fonu.
 
Jao kad sad ne poludeh... Dobijem ja na global romu Mi9T danas MIUI 12 nešto, sa android 11, size 2.4gb. Apliciram ga brže nego što sam mislio, sve radi ok, osim immersive_mode_manager app kojim sam per app sakrivao status bar i navbar u "news" aplikacijama. Naknadno saznam da u android 11 ne može preko adb da se da komanda write_securre_settings što je omogućavalo full immersive mode bez roota. Članaka koliko očeš na tu temu. Razmišljam da vratim na 10ku zbog toga jer mnogo čitam na fonu.
Da li se ti šališ, pa budi srećan da nisu još nešto ozbiljnije pojebali. Razumem da svako ima neke svoje navike ali prilagodi se dok neko ne izbaci rešenje, to je čar androida, sve je rešivo, biće.
 
Sve drugo radi, bat ok, fluidnost ok. Jedino to, na xda vidim da već 6m nema rešenja za ovo.
 
Upravo prešao na 12.5.1 stable (A11) na Mi9t pro i ne radi mi upravljanje pokretima. Opcija postoji, uključim je, ali ne reaguje ni na jedan pokret. Zna neko o čemu se radi i kako, da je zaista uključim?
 
Da li si probao sa običnim restartovanjem ako ne onda vraćanje na fabrička podešavanja. Ja nemam problema eea clean flesh kao ni supruga na global.
 
Probaj druze prvo restart ( verovatno si probao) a onda i Factory Reset.
 
Rešio tako što sam se vratio na fabrički launcher (iako mi se isti ne sviđa). Na Novoj definitivno ne rade pokreti (ni nakon reseta). Hard reset me mrzi da radim, ali ne verujem da bi pomogao. Jel ima neki launcher najsličniji Novoj, a da je neko isprobao na A11 da rade pokreti na Mi9t pro?
 
Nema više gestures sa third party launcherima 🤷
 
Ljudi, ne radi mi poziv na čekanju, iako je aktiviran. Zna li neko nešto o tome?
 
Moze li neko da mi potvrdi/objasni da li je ovo Mi9T global ver tel.?
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-08-21-20-03-26-182_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-08-21-20-03-26-182_com.android.settings.jpg
    51.5 KB · Pregleda: 42
Moze li neko da mi potvrdi/objasni da li je ovo Mi9T global ver tel.?
Telefon ti je za evropsko tržište global EEA. Imaš global kojem u nazivu verzije stoji MI i imaš za evropsko tržište global EEA kome umesto Mi stoji EU.
 
Pozdrav ljudi,

Meni uopste ne radi roming na mi 9t. Zamenih sim slot, resetovah mobile networks ali ne vredi. Kada pokusam manuelno da izaberem, sve mreze su forbidden. MTS je u pitanju a drzava CG. Takodje ni u Bosni nisam imao.

Molim vas, pomagajte :)
 
Ma nisam, nije to. Zvao A1 (njihova kartica), ništa ni oni ne mogu da urade...
Svašta 🤔🤷🤣
Ja pre nekog vremena aktivirao VOLTE, imao sam problema sa sms-ovima, isključih u podešavanjima problem i dalje povremen plus je poziv na čekanju bio deaktiviran. Zvao, isključio kod njih VOLTE, aktivirao poziv na čekanju i sve radi. MTS mreža... MIUI 11.

Probaj u telefonu da isključiš pa uključiš. Mojoj devojci na K20 Pro ne radi šta god ja radio... MIUI 10 kineski
Pozdrav ljudi,

Meni uopste ne radi roming na mi 9t. Zamenih sim slot, resetovah mobile networks ali ne vredi. Kada pokusam manuelno da izaberem, sve mreze su forbidden. MTS je u pitanju a drzava CG. Takodje ni u Bosni nisam imao.

Molim vas, pomagajte :)
Kontaktiraj korisnički servis, možda je nešto sa njihove strane... Na MTS mislim
 
Pošalji im poruku na bilo koju društvenu mrežu ili korisnički servis. U njoj navedu broj telefona i ime na koga je registrovan broj.
Dobiceš sledeću poruku:IMG_20210822_195041.jpg
I problem rešen.
Mislim da ti ne vredi to da radiš pre nego što im pošalješ poruku, verovatno oni moraju nešto pre toga da urade sa njihove strane.
 
Jesam, proverio sam i ukljucen je roming sa prenosom podataka. Probacu opciju iznad, kao i kontaktiranjem call centra.

Hvala na pomoći.
 
Nazad
Vrh Dno