Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Šta se dešava ako je telefon kupljen u inostranstvu, a plaćena je carina i pdv? A po serijskom broju naravno nije za naše tržište.

Sent from my Mi10T using Tapatalk
 
Prosto mi neverovatno zvuči situacija, tipa došao neko službeno iz Nemačke, sa sve legalno kupljenim telefonom tamo. Ispadne mu, razbije se ekran i odnese u ovlašćeni servis jer mu treba hitno uređaj i ovi kažu ali znate vi to niste kupili ovde... Priznajem da nisam u tematici ali mi deluje totalno besmisleno.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Ljudi, vi očigledno ne poznajete situaciju sa "right to repair" pokretom u USA i borbom potrošača protiv Applea. Ovo sto se sada dešava sa Samsungom i Xiaomiem je na mnogo visem nivou u USA i kako to radi Apple i kako maltretira 3rd party servisere (oni su 1st party razume se). Pa Linusu nisu hteli da poprave Mac, sve i da hoće da plati, već su mu dali račun po kojem bi popravka bila skuplja nego potpuno nov MacPro i to nakon što je potegao "vezu" ?! Ima 2 epizode o tome a u mnogo više detalja ide Louis Rossman (koji I gostuje u trećoj epizodi) koji jeste 3rd party Apple serviser.. Odakle potreba za time kad u USA I posebno NYC ima verovatno 5 Apple Store-a? Eee, zbog cene.

Ukratko, Xiaomi želi da vi vas pokvaren telefon donesete kod njih i platite popravku 300 eur, kao što Apple radi.

Ovo lokalni serviseri NE MOGU tek tako lako nabaviti delove, posebno ne originalne (je l ste menjali nekad ekrane kod takvih? Ja jesam. Bože me sačuvaj) već samo u saradnji sa Xiaomiem, a Xiaomi NE ZELI da vi popravite telefon već da kupite nov, da li kroz kupovinu novog ili kroz jedan lep servis gde će vas odrati.

I to samo ako moraju da vam poprave telefon, kad više drugi region - lako će naći razlog DA GA NE POPRAVE pa taman i da kupite novi.


Sve, ali sve te prakse Apple ima već godinama a zasto drugi prepisuju od njih - pa zbog para, zbog čega drugog? Xiaomi je kod nas nanjusio para I može se očekivati da postane znatno agresivniji jer mu je dosta da bude "narodni heroj" sada želi da bude glavni, što se jednostavno nikada neće dogoditi - tek će se oni susreti sa pravom prirodom ovog naroda koji 1000 eur daje samo Zapadu, to ni mnogo bolji Huawei nije mogao da promeni, Xiaomi tek nema šanse.

A ako sad počnu da prave probleme sa servisom i ne mogu da obezbede delove za 2-3 godine stare uređaje - crno im se piše. To sve mogu da vam garantuju Samsung i Apple i naglasio bih - posebno Apple.

Ali zato njihov servis košta koliko kosta.
 
Prosto mi neverovatno zvuči situacija, tipa došao neko službeno iz Nemačke, sa sve legalno kupljenim telefonom tamo. Ispadne mu, razbije se ekran i odnese u ovlašćeni servis jer mu treba hitno uređaj i ovi kažu ali znate vi to niste kupili ovde... Priznajem da nisam u tematici ali mi deluje totalno besmisleno.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Ne znam šta ti je tu neverovatno. Pa isto/vrlo slično je i za uređaje drugih brendova u celom svetu. Apple je izuzetak, ali njihovi proizvodi koštaju koliko koštaju.


Šta se dešava ako je telefon kupljen u inostranstvu, a plaćena je carina i pdv? A po serijskom broju naravno nije za naše tržište.

Sent from my Mi10T using Tapatalk

Ako nije kupljen kod nas, nema servisa kod nas. Xiaomi, kao i skoro svi drugi brendovi, ne nude internacionalnu garanciju. U kojoj zemlji si kupio uređaj, u toj ostvaruješ garanciju.

Ljudi, vi očigledno ne poznajete situaciju sa "right to repair" pokretom u USA i borbom potrošača protiv Applea.

Omašio si temu. Ovo nema nikakve veze sa "right to repair" aktom iz USA. Xiaomi popravlja uređaje i ta popravka košta manje nego nov telefon, ali u kojoj zemlji si kupio uređaj, u toj i ostvaruješ garanciju/popravljaš uređaj.

Ovo nije ništa novo, ljudi. Dugo stvari funkcionišu ovako kod raznih brendova/servisa. Jedino što je ranije mogla da se kupi samo baterija, jer je bila lako izmenjiva (skineš poklopac, izvadiš staru, ubaciš novu, vratiš poklopac), a sada kada servisna procedura zahteva ugradnju od strane ovlašćenog servisa, onda im daje i mogućnost kontrole u koje uređaje ih ugrađuje.
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta ti je tu neverovatno. Pa isto/vrlo slično je i za uređaje drugih brendova u celom svetu. Apple je izuzetak, ali njihovi proizvodi koštaju koliko koštaju.




Ako nije kupljen kod nas, nema servisa kod nas. Xiaomi, kao i skoro svi drugi brendovi, ne nude internacionalnu garanciju. U kojoj zemlji si kupio uređaj, u toj ostvaruješ garanciju.



Omašio si temu. Ovo nema nikakve veze sa "right to repair" aktom iz USA. Xiaomi popravlja uređaje i ta popravka košta manje nego nov telefon, ali u kojoj zemlji si kupio uređaj, u toj i ostvaruješ garanciju/popravljaš uređaj.

Ovo nije ništa novo, ljudi. Dugo stvari funkcionišu ovako kod raznih brendova/servisa. Jedino što je ranije mogla da se kupi samo baterija, jer je bila lako izmenjiva (skineš poklopac, izvadiš staru, ubaciš novu, vratiš poklopac), a sada kada servisna procedura zahteva ugradnju od strane ovlašćenog servisa, onda im daje i mogućnost kontrole u koje uređaje ih ugrađuje.

Zapravo sam pogodio. Uredjaj mora biti servisibilan, da li od strane Xiaomia ili od nekog drugog servisa ili strane korisnika. Ako to nije i ako Xiaomi to može da odbije iz bilo kog razloga - to nije OK. Garancija OK, ali da ne možeš ni da platiš popravku mora biti protivzakonito zato što jeste protiv interesa potrošača.
 
U Srbiji garanciju(servis) za Xiaomi obezbedjuje uvoznik, ali samo za svoje uredjaje. Zato je i ovakva prica oko delova i popravke.

Mi nemamo zvanicni Mi store , gde bi svaki uredjaj morao da bude servisiran od strane Xiaomi-ja, nego imamo uvoznika koji po zakonu mora da obezbedi servis za svoje uredjaje. E tu nastaje problem u politici koju vodi uvoznik i nacinu kako zeli da suzbije konkurenciju.



Sent from my One plus 8 using Tapatalk
 
Mozda je baterija oslabila jer ne koristite standardni punjac, tj onaj koji dolazi uz telefon.


Ako je otkljucan bootloader kroz TWRP instaliras magisk
Baterija na njegovom telefonu je u odličnom stanju... Verovatno da može da se sačuva baterija upotrebom slabijeg punjača jer se malo manje greje ali to ne treba da bude imperativ. Ja moj punim u kraćim intervalima, zagreje se malo naravno, ne preko 45C kada bi štetilo bateriji. Veoma bitno je ne koristiti telefon tokom punjenja, makar ne za neke zahtevnije radnje (tipa igrice) tada se mnogo više greje i to je u suštini najgore za bateriju.
Ne mogu da se ne nasmejem. Koliko prosto a koliko komplikovano kada ne znas. Hvala vam ljudi.

EDIT

H2e7OBN.jpg


Evo slika, kao sto sam vec pisao uvek do 100% punim praznim do 1% i evo stanje. Telefon kupljen u maju prosle godine.
Dobro je stanje bat, s'obzirom da je uvek puniš od 1% do 100%...
Čitao sam na prethodnim stranama da ovlašćeni servis odbija zamenu baterije na xiaomi telefonima koju su uvezeni na crno(mađari), da li onda neko može da preporuči koju bateriju uzeti i odakle a da je približnog ili istog kvaliteta kao fabrička?
Onda je možda rešenje da se stupi u kontakt sa ljudima od kojih je tel kupljen pa da ga nose u Mađarsku na servis. I inače da nešto rikne njima bi se slalo...

Aj probajte ove dve komande, paste u termux (install sa gplay). Prva bi trebala da pokaže kapacitet baterije, a druga broj ciklusa. Kod mene je 3299mAh i 225 ciklusa.

cat /sys/devices/platform/soc/c440000.qcom,spmi/spmi-0/spmi0-00/c440000.qcom,spmi:qcom,pm6150@0:qpnp,qg/power_supply/bms/charge_full


cat /sys/devices/platform/soc/c440000.qcom,spmi/spmi-0/spmi0-00/c440000.qcom,spmi:qcom,pm6150@0:qpnp,qg/power_supply/bms/cycle_count

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Lepo bi bilo da Xiaomi iskopira Apple i za ovo tj da možemo lepo u podešavanjima bez root-a i terminala videti preostali kapacitet baterije.
 
Poslednja izmena:
Nije u vezi Xiaomi-a ali je u vezi Meizu. Kupio sam meizu telefon preko nekog sajta ( ne secam se kojeg ), i zeznuo sam ga i trebala je popravka. Bio sam u Francuskoj, nasao zvanicni servis u Francuskoj. Poslao im email da zelim da popravim telefon. Kazu da ne rade popravke kod telefona koji nisu kupljeni u zvanicnoj meizu prodavnici ( ili zvanicnog distributera). Ja kazem da nije problem, hocu da platim ceo iznos popravke. rekli su da moze i da je cena 140evra. To je bilo pre nekih 5godina mozda.

@stefan8661
Napisao sam u vezi punjenja baterije sa sporim punjacima, bas zato jer mislim da preterujete u vezi sa tim.
Ja moje telefone uvek punim sa originalnim brzim punjacem, ponekad ostavim celu noc, i jos nikad nisam imao problem sa baterijom.
Desi se da kad instaliram novu verziju miui-a kao npr sto je ova 12.5 da malo brze curi baterija, ali vremenom se to ispravi.
mi8 i mi9t pro su uvek punio brzim originalnim punjacem i to nocu, enoga mi8 kod prijatelja i sada posle 1.5 godine od prodaje baterija izdrzi ceo dan.
Mi9t pro ne znam, nije mi u blizini da mogu da pitam.
 
Poslednja izmena:
Tema o internacionalnim garancijama je zanimljiva i šteta je da ostane sakrivena za ostale korisnike foruma.
Možda u posebnoj temi, ako je već nema?
 
Nije u vezi Xiaomi-a ali je u vezi Meizu. Kupio sam meizu telefon preko nekog sajta ( ne secam se kojeg ), i zeznuo sam ga i trebala je popravka. Bio sam u Francuskoj, nasao zvanicni servis u Francuskoj. Poslao im email da zelim da popravim telefon. Kazu da ne rade popravke kod telefona koji nisu kupljeni u zvanicnoj meizu prodavnici ( ili zvanicnog distributera). Ja kazem da nije problem, hocu da platim ceo iznos popravke. rekli su da moze i da je cena 140evra. To je bilo pre nekih 5godina mozda.

@stefan8661
Napisao sam u vezi punjenja baterije sa sporim punjacima, bas zato jer mislim da preterujete u vezi sa tim.
Ja moje telefone uvek punim sa originalnim brzim punjacem, ponekad ostavim celu noc, i jos nikad nisam imao problem sa baterijom.
Desi se da kad instaliram novu verziju miui-a kao npr sto je ova 12.5 da malo brze curi baterija, ali vremenom se to ispravi.
mi8 i mi9t pro su uvek punio brzim originalnim punjacem i to nocu, enoga mi8 kod prijatelja i sada posle 1.5 godine od prodaje baterija izdrzi ceo dan.
Mi9t pro ne znam, nije mi u blizini da mogu da pitam.
Tomi čovek je napisao da njegova baterija ima 3987mah a to je kapacitet nove baterije posle godina dana korišćenja i 146 ciklusa (broje se samo puni ciklusi). Koristio 5v2a punjač.

Slažem se sa tobom, ja koristim samo qc3 ali gledam da ga ištekam pre 100% jer je naučno dokazano da je najbolje puniti do 85%. Kako meni treba oko 60% za jedan dan ne vidim poentu da ga punim do kraja.
Nekome treba svaki %, moje korišćenje je takvo...

Pre ovog telefona sam imao Zuk Z2 koji sam redovno ostavljao na punjaču po celu noć, sličan procenat baterije mi je trebao i tada za jedan dan, tj dok je bat bila dobra, 60-70% najviše za jedan dan. Trajala je 3 godine kada je riknula. Tj počeo je da se gasi na 20-25% kada je pod opterećenjem.

Tako da je najbolje menjati telefone na 2 godine. Neko moje mišljenje, pogotovu zbog ove situacije sa baterijama.


@forum1nick

Što se tiče internacionalne garancije, to samo ozbiljniji igrači imaju, kao što je Apple, ne znam za Samsung, Lenovo takođe ima. Ali ti treba fiskalni račun. A svi mi koji smo uzeli sa KP-a nemamo fiskalne račune [emoji1749].

Da meni rikne baterija slao bih ovim ljudima sa KP-a tj video bih da li postoji varijanta preko njih da mi zamene bateriju.

Inače kome treba nova može da obiđe par servisa, svi oni nabavljaju delove od par uvoznika pa da vam kažu koliko je zamena i da li ide neka garancija.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Moje mišljenje je da uopšte nije potrebna zamena baterije, već da ovi indijanci iz xiaomija reše to softverski.
Koristim xiaomi od 2015. Godine i jedini telefon sa kojim sam imao slične probleme sa baterijom kao sada sa Mi 9t je bio Mi A1.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
U Srbiji garanciju(servis) za Xiaomi obezbedjuje uvoznik, ali samo za svoje uredjaje. Zato je i ovakva prica oko delova i popravke.

Mi nemamo zvanicni Mi store , gde bi svaki uredjaj morao da bude servisiran od strane Xiaomi-ja, nego imamo uvoznika koji po zakonu mora da obezbedi servis za svoje uredjaje. E tu nastaje problem u politici koju vodi uvoznik i nacinu kako zeli da suzbije konkurenciju.



Sent from my One plus 8 using Tapatalk
Pozz Kide!
 
Moje mišljenje je da uopšte nije potrebna zamena baterije, već da ovi indijanci iz xiaomija reše to softverski.
Koristim xiaomi od 2015. Godine i jedini telefon sa kojim sam imao slične probleme sa baterijom kao sada sa Mi 9t je bio Mi A1.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Ne znam za druge ali ja verujem da sam igranjem PUBG svaki dan uništio bateriju. Možda je delom i do softvera, ne znam...
Za sada izvlači 3 do 5 sati SOT-a, bez igranja.
Sačekaću još malo da vidim kako će se situacija razvijati pa ću videti oću li zamenu baterije ili kupovina novog.
Telefonom sam baš zadovoljan i baš mi se i ne menja, pogotovo što na tržištu trenutno uopšte nema ništa sa boljim specifikacijama za pristojnu cenu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Е а како да онемогућим тј. угасим СИМ картицу???? Рецимо нећу да је вадим из телефона а хоћу да је на неко време искључим? Мало сам читао по нету и нашао упуствво али само у случају да имам дуо СИМ у телефону, а ако је једна онда ништа... не рекоше има ли каква друга опција.
 
Uključi Aiprlane mode[emoji16]

Sent from my Mi10T using Tapatalk
 
Nekoliko dana sam na poslednjem XEU ROM-u. ROM je generalno dobar. Stabilan i fluidan. Baterija još nije optimizovana kako treba. Sa punjača sam telefon skinuo u 5.30 jutros. Ništa na telefonu nisam čačkao id tada. Sad je 6.25 a baterija je na 92%. Ako to uspeju da srede biće ovo odlična nadogradnja

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ja sam na Xiaomi-ju verovali ili ne zbog Miui-ja. Nekako mi je lego od prvog dana, zato ne dolazi u obzir opcija neki drugi rom. Kod mene je baterija počela da brljavi od miui 12.03 kada su pustili 12.05 malo je bilo bolje, ali ni približno kao na miui 11.
Zato kažem ponovo, da sam ubedjen da je baterija ok, nego je software problem.
Čekam Miui 12.5 pa ćemo videti.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
@Corvus Corax - Sto si naveo u poslednjem postu je skroz ok ako se prica o garanciji.
Ali da za kesh (znaci ne garancija) ne mozes da zamenis deo je ultra glupo.

Ne volim analogije ni na jednu temu, ali kupis auto u nemackoj i ne mozes ovde da mu zamenis prozor u ovlascenom servisu jer broj sasije kaze da nije kupljen u Srbiji?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
To je politika "kupi nov mobilni, ne menjaj bateriju". Tu politiku, koliko sam čuo, EU će zabraniti, tj. mora se omogućiti jednostavna zamena baterije.
 
Управо тако, хоће да купујемо нове телефоне, па не избацују џаба нове моделе сваке године. Сваким ажурирањем ће батерија бити слабија, тзв софтверско застаревање који су прво покренули јабучари. Свако ко не жели нов телефон би само заменио батерију. Мени су на Самсунгу најдуже трајале батерије и оригиналне и заменске, Шаоми оригинал док траје траје заменске се нису нешто показале.
Најједноставније решење је што дуже одлагати ажурирање, али већина људи воли да има најновији софтвер, неку нову опцији па гледају да што пре ураде надоградњу.

Mi 9T Tapatalk
 
Društvo zdravo.
Srećni vam praznici.

Da li se još kome dešava da se tamnom režimu ne vide slova, u Tapatalk konkretno?

Prilažem primer na fotografijama
12465fbaeedece8787ac95174ada58fe.jpg
f3fd857607f6b1821744a7cad989dd70.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Društvo zdravo.
Srećni vam praznici.

Da li se još kome dešava da se tamnom režimu ne vide slova, u Tapatalk konkretno?

Prilažem primer na fotografijama
12465fbaeedece8787ac95174ada58fe.jpg
f3fd857607f6b1821744a7cad989dd70.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Дешавало ми се да ми забагује ТТ али никад тако. Јеси ли пробао да обришеш кеш и деинстал/инстал?

Mi 9T Tapatalk
 
Društvo zdravo.
Srećni vam praznici.

Da li se još kome dešava da se tamnom režimu ne vide slova, u Tapatalk konkretno?

Prilažem primer na fotografijama
12465fbaeedece8787ac95174ada58fe.jpg
f3fd857607f6b1821744a7cad989dd70.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
U podešavanjima ekrana imaš opciju da uključiš ili isključiš taman režim. Tu takođe imaš opciju da pojedinačno uključiš taman režim za svaku aplikaciju. Po defaultu za svaku novoinstaliranu aplikaciju taman režim je automatski uključen. To dovodi dio problema kod nekih aplikacija koje u svojim podešavanjima imaju opciju za uključivanje tamne teme. Takav je slučaj i sa Tapatalk aplikacijom. Idi u podešavanje telefona pa na Ekran pa tu isključi tamnu temu za Tapatalk. Restartuj Tapatalk i problem bi trebalo da bude rešen.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
@panpetar Trebalo bi da je to to.
Zahvaljujem :)

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Управо тако, хоће да купујемо нове телефоне, па не избацују џаба нове моделе сваке године. Сваким ажурирањем ће батерија бити слабија, тзв софтверско застаревање који су прво покренули јабучари. Свако ко не жели нов телефон би само заменио батерију. Мени су на Самсунгу најдуже трајале батерије и оригиналне и заменске, Шаоми оригинал док траје траје заменске се нису нешто показале.
Најједноставније решење је што дуже одлагати ажурирање, али већина људи воли да има најновији софтвер, неку нову опцији па гледају да што пре ураде надоградњу.

Mi 9T Tapatalk

Faktor je j starost samog uređaja. Ne može biti baterija ista posle godinu i po dana od kupovine...

Ako se utvrdi da je dobra onda stvarno može da se kaže da je softver problem.

Više puta sam ovde pročitao da sa miui 12 naglo opadne trajanje baterije, na našem modelu. Kao i za druge modele. Sa druge strane nekom na MIUI 12 baterija traje isto a i bolje nego na MIUI 11.

Ja ga ne update-ujem, došao sa miui 11 tako će i ostati izgleda.

Devojka koristi k20 pro sa miui 10 kineskim sistemom, baterija i dalje dobra.
 
Ljudi očekuju neku regeneraciju baterije kad se update-uje sistem :D


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
@stefan8661

"Faktor je j starost samog uređaja. Ne može biti baterija ista posle godinu i po dana od kupovine... "

Нико не очекује да буде иста, али ни драстичан пад. Просто је немогуће да иста батерија на једном софтверу држи добро,а одмах након ажурирања нагло опадне, док људи који који нису ажурирали и даље имају исту употребу. Такође људи пријављују да се по враћању на стари софтвер батерија враћа у нормалу. Ово говори да је до софтвера.

@Djilkosh_Ns

Нико не очекује регенерацију али исто тако ни дегенерацију.

Mi 9T Tapatalk
 
Ali ne morate jurnuti odmah na novi update, mozete sacekati videti stanje i u krajnjem slucaju ako odradite update vratite se nazad. To je bar na androidu lako.
 
Citam vase postove, dopada mi se jako telefon, presao bi na njega ( Mi9t) . Gledam neki polovan da je manje vremena koriscen. Uglavnom, u ovom brdu raznih telefona izgleda da Saomi daje najvise. Bilo je raznih opcija, od Samsunga odustajem. Ostao je Huawei ili Saomi pa mi nekako novcano pase mi9t. U opciji je i p40lite ali tu su napljuvali kameru izgleda. A i taj Google mada je i to resivo. P20 je malko mator a P30 skup. Redmi note 8 pro je slab cipset mada je baterija odlicna. Kako ste zadovoljni telefon generalno?

Sent from my SM-N935F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno