Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Za 9T Pro je pitao.
Jel mora da se menja twrp pre nego sto se nabaci weekly sa A11 verzijom?
Pretpostavljam da ce za nas sa Pro izaci sledece nedelje.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Ne verujem. Pro još uvek nije ni u statusu "internal testing" u kojem je 9T bio dobre tri nedelje ako ne i jače. Naravno ako je verovati ovim telegram grupama, mada do sada je sve bilo tačno...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Niti se pojavljuje update niti je proradio bigota.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Uspeo neko da rootuje poslednji xiaomi.eu (a11)?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Magisk 21 probao?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Jesam, i 21, i betu. Uvek zavrsim u fastbootu, nece da bootuje u sistem.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Čudno ,ali to se ne dešava svima.Ja sam ubacio najnoviji eu A11 i nisam posebno flešovao magisk.Kada se digao sistem on je bio tamo instaliran
3d0b5dd7bbd093ed3859615efe22d952.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Pa nije ti instaliran. Sad tek preko te aplikacije skines .zip i instaliras.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
U pravu si.Jel probao neko da ga instalira.Kažu ide prvo magisk r.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ja sam instairao na mi 10, i android 11. ako se instalira prilikom instalacije miui. Onda prvo instalirajte miui ( xeu), onda podesite sistem, i onda rebooot to twrp i onda install magisk. kad prodje install swipe to wipe cache i dalvik, i onda reboot sistem.
kod mene je ako u magisk manageru sakrijem magisk safeti net prosao.
 
U pravu si.Jel probao neko da ga instalira.Kažu ide prvo magisk r.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Pronasao neko "glupo" uputstvo i uspelo. Prvo flaah magisk v11, pa odma nakon toga flash magisk v21, pa reboot sistem i radi.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Opet imam one hijeroglife.Jel mora format data da se radi?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Probaj da izbrišeš šifru za lock, pa onda udji u recovery

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Da li je neko primio update 12.0.5.0 za 9T global? Ako da, jel bolja baterija?
 
Kačio sam link do update-a pre par dana. Nema poboljšanja kada je autonomija baterije u pitanju.
 
Opet imam one hijeroglife.Jel mora format data da se radi?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Nema potrebe, skini ovo twrp-3.4.0-0-davinci-mauronofrio.img, kopiraj na flash pa boot u recovery i install ove sa flasha. Zatim reboot recovery i opet ce da trazi patern.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Imam twrp 3.4.0-1by brigudav .Ako će ovaj drugi da reši problem da ne moram da radim format data onda super.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Inače nemam nikakve šifre ,čak ni otisak prsta

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Prijatno sam iznenađen novim XEU ROM-om bazirani na Androidu 11. Fluidni je u odnosu na android 10 a to je bila moja osnovna zamerka miui ROM-ovima od verzije miui 12. Google feed ume ponekad malko da zašteka ali ništa strašno. Ako uzmemo u obzir da je ovo tek prva beta verzija mogu da kažem da sam veoma zadovoljan.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Meni stigao update na 12.0.3 za mi9t prosle nedelje. Neki licni utisak je da je poboljsana autonomija baterije. Kad je telefon ugasen i ne koristi se skoro da se i ne trosi baterija. Jedno vece od 22h do 8h mi je potrosio samo 1% baterije
Juce napunio telefon oko 16h. Sinoc odgledao basket na telefonu na mtstvgo (preko 2h jer sam gledao prvo kraj jedne utakmice i posle drugu celu). U 22h bio na 76%. Sad sam na 72% i android sistem je potrosio 5,9%
 
Ja nema sanse da izguram vise od 6h SOT-a.
 
Meni stigao update na 12.0.3 za mi9t prosle nedelje. Neki licni utisak je da je poboljsana autonomija baterije. Kad je telefon ugasen i ne koristi se skoro da se i ne trosi baterija. Jedno vece od 22h do 8h mi je potrosio samo 1% baterije
Juce napunio telefon oko 16h. Sinoc odgledao basket na telefonu na mtstvgo (preko 2h jer sam gledao prvo kraj jedne utakmice i posle drugu celu). U 22h bio na 76%. Sad sam na 72% i android sistem je potrosio 5,9%

Misliš na 12.0.5? 12.0.3 je izašao početkom avgusta.
 
Ja na XEU romu nema šanse da izguram više od 3-4 sata Sot-a.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
^ MIUI 11 ili 12?
 
Treba probati sa vraćanjem na MIUI 11. I kod mene je autonomija smanjena od kako sam uradio update na MIUI 12. Ali nisam uradio fabrički reset nakon update-a, jer trenutno nemam vremena da podešavam telefon iznova.
 
Ne znam da li imate otkljucan bootloader ili ne, ali na poslednja 2 XEU weekly, baterija je odlicna
 
Misliš na 12.0.5? 12.0.3 je izašao početkom avgusta.

MIUI Global 12.0.3 Stable - 12.0.3.0(QFJEUXM)
Ja sam update dobio prosle nedelje. Telefon nista nije cackan, sve je kako sam ga i uzeo.
Kao jedno od unapredjenja mi bilo da je security patch level 1.10.2020...
 
Nazad
Vrh Dno