Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Zamisli koristim ga za posao i on mi je jedini alarm ujutru. Nikada se nisam uspavao (čitaj uvek je zvonio alarm) a bateriju na kraju radnog dana završavam sa ~50%. Ne sećam se da neku poruku nisam pročitao a da to ja nisam hteo.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Isto iskustvo kao gore, nikad problem pet meseci, ali jutros se alarm nije oglasio. Bio sam budan, čekao da zvoni da ustanem, ništa. Pogledam, šest minuta prošlo od očekivanog vremena aktiviranja. Otključam telefon, otvorim fabričku Clock aplikaciju da pogledam da ga nisam isključio, on u tom trenutku počinje da zvoni.
Telefon je preko noći na punjaču, baterija je bila na 100%. Sada sam zaključao aplikaciju u memoriji, ali to je glupo, ako je neophodno. Proverio sam i battery saver, nije mu dozvoljeno da gasi aplikaciju. Ne postoji opcija za autostart Clock aplikacije. Ja mu baš više i ne verujem... 11.0.1 Stable, zaključan, nije čačkan.
 
Svašta. Telefon mi zvoni svaki dan otkad ga imam. I na global stable, na xeu i sada na MiRoom. Nikakvi problemi niti sam zaključavao u ramu.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ja sam na poslednjem XEU stable romu i koristim aplikaciju za alarm koja nije stock, ukoliko se telefon restartuje a nije uključen autostart, alarm neće raditi osim ako se u međuvremenu nije koristila aplikacija.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Jel ima neko info kad možemo da očekujemo novo global azuriranje? Evo mart, a sigurnosna zakrpa iz januara.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ažuriranje stiže samo za ove koji su na sistemu Covid 19, a upgrade je na Covid 20 i Covid 20 Pro/Plus, u zavisnosti dal je za kinesko ili evropsko tržište [emoji39]

P 30 Pro
 
Naveo ti je razlog kašnjenja čovjek u postu iznad. Uostalom, ako sve radi kako treba, čemu žurba?
 
Pa belaj ovoliki u svijetu, šta fali što kasni update, postalo kao da bez update se mobitela ne može koristiti, a velika većina update ništa konkretno ne donese

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Slažem se. Ne znam šta očekuju da se desi sa novim ažuriranjem.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
ocekujem bateriju kao na android 9 ..jer jos uvek nisam nasao resenje za problem...odradio sam factorya reset i nije pomoglo /iskucio sam mui optimisation i produzilo je bateriju ali opet to nije na onom nivou kada sam lagano mogao 2 dana i vise da izguram....da li neko zna servis koji bi mogao da odradi vracanje na android 9...ja sam pokusao ali jednostavno ne umem ovo da radim...
 
Nauci kako da vratis telefon na android 9.
Poslednje vreme bas smesan ovaj forum. Updejt kad ce updejt, pa kad dodje updejt, kako da vratim na raniju verziju. Ko da je bitno da li baterija tj, SOT izdrzi 1h vise ili manje, zato imas brzi punjac pa dopunis. Pravite od nicega probleme. Isao bi platit u servis da vrati na android 9 zbog trajanja baterije, a nista ne garantuje da ce ta baterija ponovo raditi duze kao pre. Stvarno smesno.
 
Na koronu sam zaboravio izgleda.. Sto se tice mojih očekivanja, jedino kod kamere primećujem razliku, kad slikas sa hdr, pa zoomiras, kao da nije hdr uključen. Druga stvar, kako to misliš u poslednje vreme? Od kako postoji forum, telefoni i updatovi, ljudi se interesuju za to. Dal za ota update, ili za custom romove, svejedno, naći ćeš da na svakih 10 postova neko pita, ili za jedno ili za drugo. Ako je vama sve ok za Androidom 10, ne mora da znaci da je i ostalima. Ja kažem imam samo taj problemcic, ali shvatam da neko drugi ima sa baterijom, brzinom, ili sta vec..
Moj post je bio više u smislu da xiaomi nije ispunio moja očekivanja što se tiče redovnosti ažuriranja,ali sam skroz zaboravio da korona mozda utiče na to, tako da ovo nije redovno stanje. Imam telefon neka 2,3 meseca..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pa koliko bi ti updejta za tih 2-3 meseca? pretpostavljam da si na stable MIUI.
Predji na XEU ili MiRoom weekly pa ces imati svakog petka tj ponedeljka updejt.

Nije odnosilo na tebe, za updejte, vec generalno. Pre updejta refresuju system updejt dok se ne pojavi, kad se pojavi, da li da instaliram? pa kad instalira onda ... kako da vratim nazad... ili ne vidim nikakvu razliku prelaskom sa A9 na A10 . a dok ne izidje A10 kad ce vec vise A10. I tako.

Ostali proizvodjaci, koliko imaju updejta?
 
Primetio sam da ne mogu da se prijavim ni na jednu wi-fi mrežu koja zahteva logovanje. Dakle, zakačen sam na mrežu, ali nemam pristupuć internetu, faktički ne mogu ni da dođem do one stranice za logovanje. Javlja mi se sledeća stranica sa greškom. Zna neko o čemu se radi?

Jedino što mi je palo na pamet je da je možda do AdGuard apk koku koristim...
09fc5935e8324b93696400a1b6b6c263.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
^do njega je, stavi adresu gore u whitelist i bice ok.
Pa koliko bi ti updejta za tih 2-3 meseca? pretpostavljam da si na stable MIUI.
Predji na XEU ili MiRoom weekly pa ces imati svakog petka tj ponedeljka updejt.

Nije odnosilo na tebe, za updejte, vec generalno. Pre updejta refresuju system updejt dok se ne pojavi, kad se pojavi, da li da instaliram? pa kad instalira onda ... kako da vratim nazad... ili ne vidim nikakvu razliku prelaskom sa A9 na A10 . a dok ne izidje A10 kad ce vec vise A10. I tako.

Ostali proizvodjaci, koliko imaju updejta?
Hoću sigurnosnu zakrpu na mesečnom ili dvomesečnom nivou. Trazim previše?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Hoću sigurnosnu zakrpu na mesečnom ili dvomesečnom nivou. Trazim previše?
Uzmi Pixel 3a sa:

-SD 670
-plastikom
-4GB ram
-eMMC internom
-bez Gorilla Glass-a
-nikakvim peak brightness-om
-debelim bezelima
-3000mAh baterijom

Za vise novca nego sto si platio 9T (za koji nema potrebe da navodim specke) i imaces to sto trazis :)
 
Šta je za one telefone što ne primaju security patch već 2-3 godine?

Ne vidim da su zaraženi, niti da im išta fali.

Tripuju se ljudi oko security update-a, a ono dve linije u build.prop-u i izmeni se u april 2030.
 
Treba mi mala pomoc. Trebalo bi danas da otkljucam booloader i instaliram neki custom rom, Evolution X verovatno, pa posto mi pise u Privacy da mi je telefon Encrypted, trebalo bi da instaliram onaj disable encryption zip fajl. Pa ako je neko ovo vec radio, jel bi mogao da okaci link do tog zip fajla, cisto da se ne zayejebm?
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima ovaj zadnji EEA stable 10.0.5? Da li ima app drawer?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Magisk naravno.
Kako na xiaomi tako i na svaki drugi mobilni telefon novije generacije.
 
Instaliraj noviju verziju aplikacije, imas na apk mirror.

Ova verzija ga ima.

Jel izvodljivo da se umesto vaulta otvori google?


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
25a310ade4a1259cb849c960e23807d9.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovo pitanje je već bilo postavljeno ovde i nije bilo odgovora ali ja moram da ga postavim još jednom. Da li je moguće nekako iskontrolisati i podesiti da Xiaomi MIUI 11 prestane tako agresivno gasiti aplikacije u pozadini. Aplikaciji je omogućen autostart, isključena je optimizacija baterije i aplikacija je zaključana, ali je Xiaomi "ubije". Koristim poslednji XEU stable rom ali verujem da je ista priča i na stock romu.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Da, i to je do android 10, ja sam to na mix-u primetio da se dešava od kad sam prešao na 10-ku, jako je agresivan ram menadžment, app koje su zaključane i sve omogućeno kao što kažeš, uspeju da budu ugašene vrlo lako, a preko noći obavezno, dok mi se to na 9-ci nije dešavalo.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno