Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Evo mojih par utisaka o Evolution X romu za 9t. Fingerprint radi za klasu losije, osetno sporije. Takodje, mora da se upali ekran na on/off dugme da bi se otkljucao ekran, sto je po meni ocajno resenje i deal breaker. Takodje nema ni face unlock. Sto se baterije tice jos uvek ne znam, tek sam ga instalirao. Dacu mu sansu, ali ovo sa fingerprintom mi se uopste ne svidja.
 
Instaliraj noviju verziju aplikacije, imas na apk mirror.

Ova verzija ga ima.

Jel izvodljivo da se umesto vaulta otvori google?


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
25a310ade4a1259cb849c960e23807d9.jpg

Ako na ovo misliš, na xeu stable je moguće. Mislim da na stocku ne može. Screenshot_2020-03-13-15-09-49-689_com.miui.home.jpg
 
Da, i to je do android 10, ja sam to na mix-u primetio da se dešava od kad sam prešao na 10-ku, jako je agresivan ram menadžment, app koje su zaključane i sve omogućeno kao što kažeš, uspeju da budu ugašene vrlo lako, a preko noći obavezno, dok mi se to na 9-ci nije dešavalo.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
Ovo je baš veliki problem i baš mi smeta, čudi me da niko nije spominjao ovde dok ShamanNS čini mi se nije spomenuo. U svakom slučaju hvala na odgovoru.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Evo mojih par utisaka o Evolution X romu za 9t. Fingerprint radi za klasu losije, osetno sporije. Takodje, mora da se upali ekran na on/off dugme da bi se otkljucao ekran, sto je po meni ocajno resenje i deal breaker. Takodje nema ni face unlock. Sto se baterije tice jos uvek ne znam, tek sam ga instalirao. Dacu mu sansu, ali ovo sa fingerprintom mi se uopste ne svidja.

Vec sam danas jednom morao na silu da ga resetujem jer ekran nikako nije hteo da se ukljuci.
 
Ovo je baš veliki problem i baš mi smeta, čudi me da niko nije spominjao ovde dok ShamanNS čini mi se nije spomenuo. U svakom slučaju hvala na odgovoru.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Овај проблема немам, иако сам на андроиду 10.Можда зато што само на пар апликација имам подешен ауто-старт,али све ради како би и требало.
 
@boki78: Ja sam spomenuo ovo da nešto čisti istorijat iz Recents-a. A kao zaključane aplikacije...
 
pozz drugari, danas sam kupio mi9t 6/128. odusevljen sam telefonom,
zanima me samo jedno trenutno. sistem je miui 10 na androidu 9

dobio sam update na miui 11, da li da update-ujem ili da cekam neku bolju verziju ako ima bagova u njoj >?
Hvala
 
Primetio sam već nekoliko dana unazad da mi telefon ne radi uopšte automatsku sinhronizaciju Gmail-a, ni jednog naloga što imam uvezano, već moram ručno da je uradim. Znači, niti mi učitava mailove automatski noti mi radi sinhronizaciju (slika u nastavku).
Šta može biti problem?
01ed0febb545f5fde463c0f0644c44aa.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Probao sam opet fingerprint nakon 4 meseca. Tad je bio pa skoro neupotrebljiv. Danas nakon nedelju dana korišćenja radi kao i dobri stari fizički senzor, osim naravno kad su ruke vlažne. Ali više je nego odličan, ne znam sa kojim apdejtom su ga popravili ovako dobro.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Potreban mi je savet i mala pomoć. Naime uz nesebičnu asistenciju kolege sa foruma Slaviše, instalirao sam XEU stable rom na Mi 9T Pro. Nakon tri nedelje korišćenja telefon koji do tada nije imao nijedan problem je upao u fastboot. Slaviša mi je opet pomogao savetima i ponovo sam instalirao Xeu stable rom, telefon je u početku radio dobro a onda su počeli da se javljaju random restarti, nisam uspeo da uhvatim nikakav obrazac kada i zašto se to dešava. Konačno juče mi je telefon opet upao u fastboot mode ali se nakon nekoliko minuta sam ugasio, posle toga sam ga normalno upalio. Ipak tada sam definitivno odlučio da ću menjati postojeći rom. Uvek sam radio čistu instalaciju i nemam pojma šta bi mogao biti problem. Pre nego što odustanem od custom rom-ova i vratim se na stock rom rešio sam da probam Miroom. Ipak zamolio bih za par informacije, kao i za potvrdu postupka instalacije koji primenjujem.

Prvo pitanje se odnosi koji Miroom da instaliram? Korisnik sam koga ne zanima čest update pa na prvu loptu deluje da je za mene više stable verzija. Međutim ukoliko weekly verzija nema problema i bug-ova pre bih tu verziju instalirao, jer recimo kod XEU rom-a weekly verzija je očigledno bolja, a nisam video da su ljudi koji je koriste spominjali neke bug-ove. Drugim rečima da li je stable verzija uopšte stabilnija? Takođe na njihovom sajtu vidim da je poslednja verzija Miroom stable 11.0.5.0. a Miroom weekly 20.3.12.?

Drugo pitanje je u stvari potvrda postupka koji primenjujem, odnosno molim za ispravku ako negde grešim.

- u TWRP-u odradim format data, zatim reebot pa recovery;
- kada se ponovo uđe u TWRP odradi se wipe data, dalvick i cache;
- zatim se željeni rom prebaci na telefon i instalira se.

Ako sam dobro razumeo Miroom dolazi sa Magisk-om pa nema potrebe za njegovom instalacijom?

Unapred hvala na svim savetima i informacijama!
 
Da nisi ništa dirao ne bi imao nijedan problem. Ergo, vrati na global stable rom.
 
Mi room radi perfektno , preko 3,4 meseca ga koristim nikakav problem nisam imao. Ja imam mi 9t ne pro, ali mislim da radi dobro i na pro. A sto se tice kako se flesuje , nemam pojma meni je drugar odradio . Preporuka za mi room
 
Potreban mi je savet i mala pomoć. Naime uz nesebičnu asistenciju kolege sa foruma Slaviše, instalirao sam XEU stable rom na Mi 9T Pro. Nakon tri nedelje korišćenja telefon koji do tada nije imao nijedan problem je upao u fastboot. Slaviša mi je opet pomogao savetima i ponovo sam instalirao Xeu stable rom, telefon je u početku radio dobro a onda su počeli da se javljaju random restarti, nisam uspeo da uhvatim nikakav obrazac kada i zašto se to dešava. Konačno juče mi je telefon opet upao u fastboot mode ali se nakon nekoliko minuta sam ugasio, posle toga sam ga normalno upalio. Ipak tada sam definitivno odlučio da ću menjati postojeći rom. Uvek sam radio čistu instalaciju i nemam pojma šta bi mogao biti problem. Pre nego što odustanem od custom rom-ova i vratim se na stock rom rešio sam da probam Miroom. Ipak zamolio bih za par informacije, kao i za potvrdu postupka instalacije koji primenjujem.

Prvo pitanje se odnosi koji Miroom da instaliram? Korisnik sam koga ne zanima čest update pa na prvu loptu deluje da je za mene više stable verzija. Međutim ukoliko weekly verzija nema problema i bug-ova pre bih tu verziju instalirao, jer recimo kod XEU rom-a weekly verzija je očigledno bolja, a nisam video da su ljudi koji je koriste spominjali neke bug-ove. Drugim rečima da li je stable verzija uopšte stabilnija? Takođe na njihovom sajtu vidim da je poslednja verzija Miroom stable 11.0.5.0. a Miroom weekly 20.3.12.?

Drugo pitanje je u stvari potvrda postupka koji primenjujem, odnosno molim za ispravku ako negde grešim.

- u TWRP-u odradim format data, zatim reebot pa recovery;
- kada se ponovo uđe u TWRP odradi se wipe data, dalvick i cache;
- zatim se željeni rom prebaci na telefon i instalira se.

Ako sam dobro razumeo Miroom dolazi sa Magisk-om pa nema potrebe za njegovom instalacijom?

Unapred hvala na svim savetima i informacijama!
Prvo uradis format data zbog enkripcije.

Udjes u twrp, wipe-advanced, pa format data i kucas yes, onda se vratis u glavni meni twrp-a i ides reboot to recovery.

Kada se vrati u twrp, ides na wipe..pa obelezis data, dalvick, cache, system. Kada zavrsi, kopiras rom i flesujes.

Format data brise celu internu, pa prebaci sve na komp sto ti treba.

Ja inace,na Mi9t pro koristim XEU rom i nemam nikakvih problema.

Послато са Redmi K20 Pro помоћу Тапатока
 
miodrag.r

Hvala puno na odgovoru, da li si siguran da treba uraditi i wipe system? U ovde okačenom uputstvu to se ne spominje.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kako da otključam?
3b651bab2e5a40d3f0ef73b3291145be.jpg
 
Uspeo sam da otključam, međutim sada mi kada u CMD kucam 'adb devices' ne vidi telefon.

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
miodrag.r

Hvala puno na odgovoru, da li si siguran da treba uraditi i wipe system? U ovde okačenom uputstvu to se ne spominje.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Da,napisao sam.

Послато са Redmi K20 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Hvala još jednom, uradio sam tako, čini mi se da prošli put nisam brisao system pa moguće da je to pravilo problem. Videćemo kako će biti sad.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Pozdrav. Kidence mi pomaže preko pm. A zna li neko ovde šta može biti problem flešovanja TWRP?
bfbdc5003bf23be7e273511ac227134f.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20200318_134820.jpg
    IMG_20200318_134820.jpg
    56.6 KB · Pregleda: 163
Poslednja izmena:
instalirao sam twrp. sada imam problem. on na sebi vise nema stock rom, a nista ne mogu da prebacim sa kompa u memoriju telefona. nece. krene kao neko vreme, pa izbaci. probao na 3 kompa. znaci, nema sada nikakav rom na sebi, samo twrp i bootloader su opcije. pise da je read-only. sta mi je ciniti, help.
 
Kidence, hvala puno [emoji106]
Pivo i pljeskavica slede [emoji1]
 
Jel ima nekog uticaja ako sam sa istim Mi nalogom otkljucao bootloader na prethodnom telefonu? Tj da li ce mi isto trebati tih desetina ili stotina sati da mi otkljucaju bootloader na Mi 9T ili ce biti brze?
 
Ja nisam cekao na unlock, prethodno otkljucao na RN 4

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Imam mi9t pro. Kada koristim app tipa StarChart (uperis fon u nebo i dobijes real time star map) ne moze da se smiri mapa nikako. Kao da registruje i mikro pokret ruke i sve se trese, bas me nervira. Da li postoji neko podesavanje za to? Jel se koristi ziroskop za to? Gde da smanjim sensitivity, ako je uopste moguce? Nisam nista flesovao, MIUI Global 11.0.3, Android 10 QKQ1.
 
Nazad
Vrh Dno