Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

pomalo paranoišeš,neće bude ništa telefonu.u 95 posto slučajeva ako je na global stable-u pa čak i dev-u dovoljan je fabrički reset u opcijama,briše sve.

za ostale situacije tu su xiaomitoolv2 ili mi flash.xiaomitoolv2 je najbliže tome što ti želiš.
 
hvala ljudi, sve je sad jasno :)
 
Telefon mi svako jutro azurira(trazi auziranje)za facebook i messanger,sto me jako iritira.U opcijama na play store mi stoji da ne azurira sam aplikacije,ali samo ove dve aplikacije se same azuriraju, jel se desavalo nekome?
 
Proveri kad u Ps udjes u tu app da ti nije slucajno na njoj otkaceno da je azurira, ili stoji ovako
fcdc2fb217c7f333a278a8dbe41d9225.jpg


Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Telefon mi svako jutro azurira(trazi auziranje)za facebook i messanger,sto me jako iritira.U opcijama na play store mi stoji da ne azurira sam aplikacije,ali samo ove dve aplikacije se same azuriraju, jel se desavalo nekome?
Podesavanja / app updates i pogasis tu sve
Isto tako i za FB
4d3b2265294a5ae67cbdbb97edcafb83.jpg


Послато са Mi 9T уз помоћ Тапатока
 
Uzeo sam ovaj mi9t bratu za rodjendan, da li će morati root za gcam port ili može i bez toga? Da li sve radi ok sa tim global firmware-om? Poslednji put sam otključavao bootloader na redmi note 3 pro ali sad nemam pojma ni koliko se čeka ni šta se radi

P30 Pro
 
Radi gcam bez problema, bez roota. Takođe, nema potrebe za prelaskom na XEU, fercera sve kako treba na global, jedino ako mu je potrebna Viber notifikacija na AOD u tom slučaju mora XEU.
 
Ovo sam već pitao ali da proverim ponovo da li se nešto promenilo.
Dakle, da li su možda ubacili opciju da ambient display radi samo ako ima novih notifikacija?

Pitanje se odnosi na korisnike miui 11, i drugih novijih romova (miroom).
 
Ne tu opciju nisam našao.Screenshot_2019-10-11-15-22-32-733_com.android.settings.jpg

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Ali je sramota da double tap ne funkcioniše a defaultno je implementiran...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Može li da se namjesti dupli klik na ekran da zakljuca telefon? Kao ono dva put dodirni za budjenje ekrana.

Poslano sa mog Mi 9T Pro koristeći Tapatalk
 
Na Poco launcheru postoji ta opcija.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Default-no je držanje home dugmeta sekundu, a double tap to lock može ne dosta launchera.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Ja sam primetio da mi se aod gasi a da ne upada u schedule. Verovatno se i na miui 11 ugasi pa je ta opcija da pokaže neku animaciju kada izađe notifikacija.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
To je ono da odaberes da li ces da ti se upali ekran ili ostane ugasen kad dobijes notifikaciju a zakljucan je tj ne koristis tel, i ima ta opcija animacija, sija ti po stranici ekrana samo. To nema veze sa tim sto si ti hteo ja mislim.

Aod ne koristim bas, probao sam mali i video da se gasi ako je jako mracno, moguce sa ti se zbog toga desava gasenje, valjda zbog stednje baterije.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Telefon mi svako jutro azurira(trazi auziranje)za facebook i messanger,sto me jako iritira.U opcijama na play store mi stoji da ne azurira sam aplikacije,ali samo ove dve aplikacije se same azuriraju, jel se desavalo nekome?
Meni se to desava isto za navedene aplikacije,nzm zasto.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ali je sramota da double tap ne funkcioniše a defaultno je implementiran...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Kako ne radi? Meni radi perfektno,i otkljucavanje sa dt kao i gasenje ekrana (poco launcher)

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Pa radi kroz externi launcher, ne radi kroz default launcher a ima opcija u settingu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Cek,ako pricamo o otkljucavanju,radi kod mene i na default launcheru....XEU Miui11

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Ne ne, mislio je na zaključavanje. Svakako držanje home dugmeta je još elegantnija opcija.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Gestures ja koristim, nemam home dugmeta. :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da kazem i ja moje neko misljenje o kameri, pricacu za gcam jer njega koristim, u dnevnim uslovima sam dosta zadovoljan ali nisam zadovoljan dinamickim rasponom, sve se nadam bice bolje narednim nadogradnjama gcam-a, jer mi je prosli LG G6 to bolje odradjivao.
Po veceru su slike ok skroz, ako mozes da zadrzis mirnu ruku, sa night sight-om moze slika fino da ispadne..
Evo jedno poredjenje sa Mate 20 pro:
Prva je Mate 20 pro, druga Mi 9T, oba nocni mod.
Drugi par slika isti redosled, samo bez nocnog moda.
Iskreno, ocekivao sam mnogo vecu razliku u korist mate 20 pro.
4864ad2ad2771021a6281adece41b8fc.jpg
d3ea50f9cbc14463bf4dcbe92aa1e189.jpg
027eac01ba1ed3286f5269dca55846d8.jpg
f182ba0fc4787693ad5c73ef9920f41a.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Mene jedino nervira što sa gcam treba mirna ruka i dosta vremena, što je u nekim situacijama nemoguće.

Ali stvarno izvlači dosta gcam, npr na ovoj slici je skoro pa mrkli mrak oko ljuljaške.

b232f309502ca7f889dcb960d9581a51.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Koji je fazon gcam?

Na kojem principu ona izvlaci ovako dobre slike, a ovamo stock app zaostaje za gcam.



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Potpuno drugi algoritam procesiranja fotografija.
Po nekoj mojoj logici mislim da ce PRO model jos vise profitirati kada izadje novi Pixel 4 posto ce verovatno imati SD 855 mada ne verujem da ce imati i Sony IMX586.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
kvalitet fotke ne zavisi od čipseta.samo senzor i koliko utegne i prepegla onaj koji portuje.
 
Koji je fazon gcam?

Na kojem principu ona izvlaci ovako dobre slike, a ovamo stock app zaostaje za gcam.



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Guglaj "computational photography google camera". Slično rade i ostale kamera aplikacije (Samsungova itd) ali Guglova je od nešto do uočljivo bolja. Od Xiaomija ovo drugo, Xiaomi night mod je može se reći godinama daleko.
 
Nazad
Vrh Dno