Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Jeste za VIP i Telenor, za MTS ne znam. Ranije je on imao najmanje lte800 antena

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
U mom delu grada ( Zrenjanin - ZP) koristim MTS band 20 , do pre godinu dana je bilo samo 3G. Izgleda da se polako povećava i pokrivenost MTS B20.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Ja sam trenutno na VIP-u i u sustini planiram da ostanem....da li sam miran u slucaju da kupim Mi 9T Pro u Mi store-u? Hvala svima :)
 
Taj deo mi je jasan u startu, nego me zanimalo samo iz ugla koriscenja....trenutno 9T Pro 6/64 je 60k, a 6/128 je 64k u radnji
 
i dalje ne vidim niti ama baš jedan argument ikako da čipset i promil utiče.pa sam ti si naveo gde je razlika,čipset nema apsolutno nikakve veze,niti može imati veze.
Iskreno nisam licno nikada radio testiranja tog tipa, niti me je zanimalo da tome posvetim paznju.
Ako postoje dokazi da dva potpuno ista modela, samo razlicitih cipsetova, prave potpuno iste fotke, slobodno neka neko postavi u temi. Ne kazem da sam ja u pravu. [emoji4]
 
Taj deo mi je jasan u startu, nego me zanimalo samo iz ugla koriscenja....trenutno 9T Pro 6/64 je 60k, a 6/128 je 64k u radnji

Ako pičaš o Mi Store Srbija onda ti ne kupuješ K20 već Mi 9T bez obzira na količinu memorije ili PRO oznaku.
 
Na stock kameri probao da slikam mesec i kad sam zumirao na max ibacilo mi opciju moon mode koja dozvoljava zum 20x i stvarno odlično ispadne

IMG_20191013_215226_1.jpgIMG_20191013_215235_1.jpgIMG_20191013_223508_1.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Posle x godina čistog vanila androida Nexusa i Android One telefona, imam ogroman problem da se naviknem na MIU-i, odredjene stvari me izludjuju, barem sad na početku.
Jel mogu nekako da se odvoje screenshotovi od redovni slika? Ne zelim da mi se beckupuju na google photos i uopšte prikazuju u galeriji. Najbolje bi bilo da je photos glavna galerija i kad se uslika da je sve povezano sa njom a ne ova ugrađena, gomila blota koji mi ne treba a ne moze da se disable-uje [emoji24]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa u podesavanjima kod Photosapk odaberes koji folderi se backupuju i resena stvar.
 
Posle x godina čistog vanila androida Nexusa i Android One telefona, imam ogroman problem da se naviknem na MIU-i, odredjene stvari me izludjuju, barem sad na početku.
Jel mogu nekako da se odvoje screenshotovi od redovni slika? Ne zelim da mi se beckupuju na google photos i uopšte prikazuju u galeriji. Najbolje bi bilo da je photos glavna galerija i kad se uslika da je sve povezano sa njom a ne ova ugrađena, gomila blota koji mi ne treba a ne moze da se disable-uje [emoji24]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Kakav bloat ti se prikazuje u galeriji,ne razumem?! Galerija najnormalnije prikazuje sve fotke koje ti se nalaze u telefonu,lepo rasporedjene po folderima,pa biras sta ti volja,ne kapiram kakav bloat je u pitanju??

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
I mene to bas zanima.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Bloat gomila dupli aplikacija koje Xiaomi forsira da koristim od kalkulatora do svega i svačega. Galerija je uzasna, gomila neki sminkerski opcija, navikao sam na Google Photos.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Calculator bloat?
Naprotiv tek skoro sam usao u taj njihov kalkulator i odličan je, ima sve sto je potrebno oko toga, da nemas razloga da skidas druge aplikacije, i konvertor velicina i valuta, sve u kalkulatoru a odlično su uradjeni bez gomile nepotrebnih opcija, plus deluje jako light. Za sve to sam na prethodnom telefonu morao da skidam posebno aplikaciju, koje su imale bloat i reklame.
Ne znam sta ti je to ostalo "sve i svašta" ali ja nemam ni jednu duplu aplikaciju. Niti sam video neki bloat u telefonu za ovih 10 dana koriscenja.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
^Baš to, odličan mu je kalkulator.

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Pa u podesavanjima kod Photosapk odaberes koji folderi se backupuju i resena stvar.

Ne može tako, jer MIUI čuva screenshot u DCIM folderu, koji je default folder za Photos aplikaciju i on ne može da se menja u podešavanjima, tj. ne može da se razloži na druge foldere koji se nalaze u DCIM.
 
Ne može tako, jer MIUI čuva screenshot u DCIM folderu, koji je default folder za Photos aplikaciju i on ne može da se menja u podešavanjima, tj. ne može da se razloži na druge foldere koji se nalaze u DCIM.
Upravo to, uopste ne detektuje folder screenshot, ne znam kako je to moguce.
Ma dobro ajde calculator je samo banalan primer on je ok. Nego onaj Notes, sta ce mi to kad koristim google keep, isto tako browser i calendar itd... Kapiram ja da moraju da poture sve svoje app ali sam mislio da se mogu pogasiti.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Svaki android koji nije stock gura svoje aplikacije, ne znam šta je tu čudno, i ja koristim Photos i Keep, ali mi ne smetaju Miui apps. Takođe za screenshot, meni je uvek na miui-ju sačuvavao u Pictures/Screenshots, ne znam zašto je tebi u DCIMu.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Mogu kada se otključa telefon i preko onog Xiaomi debloatera skine šta ti ne treba.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Bukvalno objedini Cameru i screenshot folder kao jedan. Kako je moguće da je samo meni ovako?
cfd5dcc171126bb1b7a472e8d9da2ad4.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Posle x godina čistog vanila androida Nexusa i Android One telefona, imam ogroman problem da se naviknem na MIU-i, odredjene stvari me izludjuju, barem sad na početku.
Jel mogu nekako da se odvoje screenshotovi od redovni slika? Ne zelim da mi se beckupuju na google photos i uopšte prikazuju u galeriji. Najbolje bi bilo da je photos glavna galerija i kad se uslika da je sve povezano sa njom a ne ova ugrađena, gomila blota koji mi ne treba a ne moze da se disable-uje [emoji24]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Za tebe nije onda ovaj telefon. Ili instaliraj aosp neki ili kupi pixel/android one uređaj.
 
Zar ne mogu da se skinu sa play-a googlove aplikacije i instaliraju umesto difoltnih?
 
Naravno da može. Uninstall xiaomi apk sa xiaomi adb/fastboot tools. Ne treba Root.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Ne može tako, jer MIUI čuva screenshot u DCIM folderu, koji je default folder za Photos aplikaciju i on ne može da se menja u podešavanjima, tj. ne može da se razloži na druge foldere koji se nalaze u DCIM.
On je napisao da ne želi da mu se screenshot s backapuju na google phozos. I ja sam mu napisao da u google photos apk udje u settings pa u backup i sync pa u device backup folders deselect screenshot s
d482eb85d08059ea18cfe9049786892e.jpg


Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
I onda sam ja rekao da ne može jer se screenshot čuva u DCIM folderu, koji je default za Photos I nema ga u opcijama, a samim tim nema ni Screenshot kao što ima kod tebe. Ne pričam bezveze jer i ja imam isti "problem" na Poco, gde mi SS automatski bekapuje na Photos, pa me nekad nervira. I video sam da Screenshot čuva u DCIM. Ne znam kako je kod tebe drugačije, jedino ako nije običan Miui global rom.
 
Da li da uzimam sada Redmi K20 6/64GB crni za 210€ sa Alija ili da čekam 11.11? Ne znam kako je prošle godine bilo sa telefonima, znam samo da su tada najbolji popusti u godini. 99% ne bih plaćao dodatne troškove veće od 2€ za PDV/carinu.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Pa ako 99% ne bi placao dodatne troskove onda svakako.
 
Nazad
Vrh Dno