Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Kod mene baterija...

Uradio sam ponovo dirty flash, nemam nikakve sumnjive aplikacije. Jeste mi zadnjih nekoliko meseci kuci uzasan signal, ali ovoliko da mi je losa baterija...

Verovatno je vrisnula.

Inace MIUI 12 XEU rom, A10.
Kod mene isti slučaj sa baterijom (moram priznati da ga mnogo silujem).
Moraću da je menjam, srećom je legalno kupljen telefon.
Na ženinom RN7, koji je pola godine stariji, baterija dosta bolje drži.
Imam utisak da nisu stavili baš neku kvalitetnu bateriju a kao i da su i softverski zeznuli SOT.
 
Takođe sam primetio da baterija slabije drži, pre par meseci izvlačio sam 9h sot na wi-fi sada negde oko 7. Miui 12.
 
Aj probajte ove dve komande, paste u termux (install sa gplay). Prva bi trebala da pokaže kapacitet baterije, a druga broj ciklusa. Kod mene je 3299mAh i 225 ciklusa.

cat /sys/devices/platform/soc/c440000.qcom,spmi/spmi-0/spmi0-00/c440000.qcom,spmi:qcom,pm6150@0:qpnp,qg/power_supply/bms/charge_full


cat /sys/devices/platform/soc/c440000.qcom,spmi/spmi-0/spmi0-00/c440000.qcom,spmi:qcom,pm6150@0:qpnp,qg/power_supply/bms/cycle_count

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Kod mene ovo ne radi. Kaze permission denied. U cemu je fora? Rutovan telefon.
 
Ja mislim da je sve softverski, rešio sam čvrsto da ne menjam telefon, a ni bateriju dok ne izadje 12.5 miui.
 
Imam otključan bootloader i miui 12 najnoviji, hoću da vratim na miui 11 da vidim da li će baterija biti bolja, e sad da li može biti nekih problema pri downgrade-u (Mi flash tool fastboot ROM)? Android verzija je ista na miui 11 i 12.
 
Takodje sam primetio drastican pad baterije. Sa RR presao na Lineage pre nekih 10-12 dana, sve tripujem da nije zbog nekog loseg updejta posto izlazi novi svake srede.Skinem sa punjaca sa 100%, malo presaltam telefon udjem u 2-3 apk i vec spao na 97%. Mnogo brzo ljusti bateriju, gotovo procenti padaju pred ocima dok cackas fon.. Jutros skinuo sa punjaca u 7h sad se vratio sa posla baterija je na 79%.Za to vreme ako sam 10 min pogledao neki video na YT na pauzi, poslao 2-3 poruke i to je to.. Nikada ovako losa baterija kao zadnjih mesec dana. Ovih dana idem na Arrow Rom, mozda bude bolja situacija.
 
Pazi, meni baterija nije loša. Ja dan završim sa 45-50% i meni je to ok (LineageOS 18.1). Međutim po ovome za 14meseci je oslabila 30%, puno mi to nekako. Sreća nova sa ugradnjom je ispod 3k.
 
Zavrsim i ja dan ujutru od 7h do 12 pola jedan uvece, sa umerenim koriscenjem kao i tebi od prilike.. Ali to mi je nesto tanko u odnosu kako sam ga ranije opterecivao, kad sam isprobavao romove i jurio Soteve.. Evo nisam pipnuo telefon od malo pre kad sam napisao poruku ovde pa do sad, spala je na 76%,dakle 3% spala za manje od 1h.Nesto tu nije u redu, ovo je ogromna potrosnja, nesto jede bateriju.Ja sam na Lineage 17.1...Definitivno cu za vikend preci na Arrow.
Reci mi gde si gledao to za bateriju?
Ima li kimbinacija da narucim odavde iz Sr da mi stigne na adresu i da nosim kod druga sto drzi servis da mi zameni? Ili moram da saljem telefon ili fizicki odem u neki servis u Bg koji menja?
 
Pitao u mesc/mobis. Oni su ovlašćeni servis. Za bateriju je ista priča kao pre par meseci. Ovlašćeni servis samo telefoni koji su kupljeni legalno. Odneses kod njih, zamene za 2 dana. A ostale ne znam, mislim da originalna baterija ne može da se nabavi.
 
Uradio si i paste ove komande cat?

@Pavell Mimi toga što ne šalju, negde sam odavno pročitao da ništa od originalnih delova za xiaomi nema u slobodnoj prodaji.
 
Malopre mi ispadne telefon iz jakne pravac u posudu sa vodom od psa, kako sam joj sipao vodu i nagnuo se da spustim posudu na pod...
 
^^ S' obzirom da se od nedelje ne javlja... 😁
 
Mozda neko zna do cega je,meni ne polazi za rukom. Pokusavam da flesujem official rom, skinuo sam zadnju verziju .tgz file fastbootn. Raspakujem pomocu win rara, otvorim Mi tools, pronadjem rom na kompu, oznacim ga, dole desno clean all cekiram.Ubacim telefon u fastboot, spojim ga sa kompom, osvezim stranu u Mi toolsu da prepozna telefon, sve to bude ok, kad kliknem na flash rom, izbaci gresku. Pomislio sam da nije problem sa fajlom, nadjem na drugom sajtu takodje official rom .tgz (fastboot), opet isto. Nemam ideju do cega je.
 

Prilozi

  • IMG_20210416_213840.jpg
    IMG_20210416_213840.jpg
    60 KB · Pregleda: 20
Mozda neko zna do cega je,meni ne polazi za rukom. Pokusavam da flesujem official rom, skinuo sam zadnju verziju .tgz file fastbootn. Raspakujem pomocu win rara, otvorim Mi tools, pronadjem rom na kompu, oznacim ga, dole desno clean all cekiram.Ubacim telefon u fastboot, spojim ga sa kompom, osvezim stranu u Mi toolsu da prepozna telefon, sve to bude ok, kad kliknem na flash rom, izbaci gresku. Pomislio sam da nije problem sa fajlom, nadjem na drugom sajtu takodje official rom .tgz (fastboot), opet isto. Nemam ideju do cega je.
Probaj da fastboot Rom staviš na c particiju I da nije zatrpan u nekim folder ima nego sam. Hoće da pravi problem.
 
Da,na C particiji se nalazi i preimenovao sam folder sa jednom recju.
Da li moze da pravi problem sto sam ja na A10 a hocu da fleskam Official rom A11?
 
Mislim da ne bi trebalo biti problema. Ja sa aosp a11 flešnem stock a10 fb Rom.
 
Ne znam o cemu se radi u mom slucaju. Da li ides iste korake kao ja sto sam napisao ili nesto dodatno radis?
Od skolskog flesovanja (koje je kisela voda) na official rom preraslo mi u najgore flesovanje ikad.😠
 
Mozda se pojavi neko ko je imao slican ili isti problem kao ja pa kaze o cemu se radi.
@mikica023, da li negde gresim u koracima po ovome sto sam napisao, mozda ja ne vidim.
 
Sve radiš kao i ja. Probaj a10 , drugi mi flash tool ( sa jednim sam imao problem , isto nije uspelo flešovanje skinuo drugi i sve ok od tada) .
 
Probacu da skinem stariju verziju Mi toolsa i official a10, bas me zanima sta ce biti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno