Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Ja sam skrolujuci kroz pack-ove nalazio i one sa po 1200-1600, nije kao da je bitna stvar o kojoj vredi diskutovati.
 
Ajde, ako ti nije problem kaži mi neko ime ili screenshot da vidim koje su to sa 1200-1600 ikona. Pošto ih ja nisam našao.

Edit: evo našao sam jedan. Ali suludo mi je sve to, na svakih 50-60 sa vrlo malim brojem ikonica ide jedan sa osrednjim brojem. Tako da se vraćam na prvobitno mišljenje, sve to nije ni prići nekoj ozbiljnijoj priči. Neki kao pokušaj nekoj projekta.
 
Poslednja izmena:
Skroluj malo vise, imas i kategorije..
Screenshot_2021-01-31-18-54-22-519_com.android.thememanager.jpgScreenshot_2021-01-31-18-54-01-855_com.android.thememanager.jpgScreenshot_2021-01-31-18-53-44-834_com.android.thememanager.jpgScreenshot_2021-01-31-18-53-27-990_com.android.thememanager.jpgScreenshot_2021-01-31-18-53-16-005_com.android.thememanager.jpg
 
Na Mi9t Pro mi juče isplivao update na V12. 0.4.0. Jel neko prelazio? Iskustva?

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Kad o je stanje sa netflix-om na miui 12.5, još uvek widevine L3 ili je L1?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
I kod mene danas izbacio 12.0.4.0.
066645a7fed05606f7123afa148671a9.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Kakve su to stable verzije kod vas?
Kod mene je isto global stable 12.0.4 ali QFKEUXM
 
@Darko1290, druze da ti javim, pre izvesnog vremena smo pricali od NFC placanju na RR, ja sam tom prilikom potvrdio da je radilo sve ok, ali evo zsdnjih 10 dana ne radi placanje, odjednom prestala sa radom RaiPay aplikacija i zakljucala se.Ocigledno AOSP romovi imaju i dalje neki problem sa tim..
 
@Darko1290, druze da ti javim, pre izvesnog vremena smo pricali od NFC placanju na RR, ja sam tom prilikom potvrdio da je radilo sve ok, ali evo zsdnjih 10 dana ne radi placanje, odjednom prestala sa radom RaiPay aplikacija i zakljucala se.Ocigledno AOSP romovi imaju i dalje neki problem sa tim..
Pa da, uglavnom NFC i BT konekcija(u autu npr) i "ok google" uopšte ne rade. Zato mi izađu rogovi kada mi neko kaže "sve radi" a znam da ne radi :D Bez ovog poslednjeg mogu ali prva dva koristim i zato MIUI... E sad onaj ko ne koristi, naravno da ga baš briga za to... Ali ko koristi, jednostavno taj/takav rom mora da preskoči. Bitno da ima izbora.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pa jeste, to si u pravu, kome trebaju te stvari ne sme mrdati sa fabrickog.. Meni eto radio NFC do skoro iako je bio AOSP, i prestade naprasno..Mada sta znam, ne bih se zbog NFC vracao na MIUI, mala mi je cena..Jeste da sam zadnjih dana razmisljao o povratku na XEU ali ipak odlazem.

Edit:Meni za sad BT dobro radi sa konekcijom Mi Band..
 
Poslednja izmena:
Opasno me nervira Miui. Iako je auto update bio isključen, noćas se sam apdejtovao i u podešavanjima je auto update uključen. Opet sam isključio auto update, videćemo koliko će mu sada trebati.
cfc2aa89364a6c9475bcd5782b5dddbc.jpg
 
Večeras mi je barem tri puta kada sam ušao u poruke ponudio da "apgrejduje" njegovu default SMS aplikaciju na Messages by Google aplikaciju.

Da nisam pazio šta me pita zeznuo bih se. Ne znam šta im to treba, njegove su skroz dobre. Devojka ima Redmi Note 8 Pro, i na njemu Google SMS i dialer aplikacije, ono je užas.
 
Šta tačno je užas?

Meni su odlične Google dialer i messages.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Mozda sam se prejako izrazio, meni više leži miui varijanta. Ali je svejedno miui rešenje bolje.

Dve stvari iz glave, kada se pišu poruke, posle tri ili četiri ispisana reda, gornji ispisani red se gubi i više ne vidi, dok u standardnoj aplikaciji je vidljiv ceo tekst poruke tokom kucanja.

A Google dialer još nije uveo opciju snimanja poziva.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja sam na Mi 9t umesto Pro samo zbog MIUI apk umesto Gugleta. I kad videh preporuku Xiaomi-a da se unapredim na Google, umalo se nisam prevrnuo. Tačno nas slušaju samo da bi nas zezali. Ja drugo objašnjenje nemam...
9d91d82bbba077d6fc09336eaadb2f6d.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Pa sad je na "preporučuju", uskoro će to biti difoltno sasvim sigurno.

Mada priznajem da ne kapiram tu opsesiju snimanjem razgovora. Na stranu što je nelegalno.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
^ Ovde je reč o aplikaciji za poruke. MIUI Messages je puno bolja od Google-ove, ima mnogo dodatnih opcija.

A snimanje razgovora je zanimljivo jer se nekad u razgovoru razmeni puno bitnih informacija. Posle preslušaš i zapišeš kada možeš.
 
Otprilike baš tako. Bolje da imam opciju nego da je nemam, makar je nikada i ne iskoristim.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da ali nema RCS koji je meni recimo puno zanimljivija opcija. Kako je počelo masovno aktiviranje iste opcije od strane Gugla svima, sa dosta ljudi sam prešao na "običan" sms i konačno imam priliku da se rešim toga da "moram" da koristim nekoliko messengera i da ostavim nužno zlo, Viber.

Što se tiče snimanja, ja sam tu žestoko protiv. Verujem da je nekome to zanimljivo ali da znam da me bez mog znanja snimaš, sutra bi preko advokata pričali. No nažalost sve dok nemam opciju da to znam, tešim se da je više ljudi kao ja koji ipak ne podržavaju da se nešto radi bez znanja druge strane. Dakle lično, ne vidim korist od toga ali poštujem da je neko vidi. Sporan mi ne samo deo da se to radi bez znanja druge strane.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Meni je to ok sve dok osoba koja snima zadrži snimak samo za sebe.
 
To sam naveo samo kao primer, lično do sada nijedan razgovor nisam snimio, niti je bilo neke realne potrebe. Ali mi je drago što imam tu opciju.

Mada, ako razmisliš, šta sprečava nekog da te stavi na spikerfon, a snimi te diktafonom na primer?

Ova rasprava je otišla van duha inicijalne zamerke, a to je da menjaju bolju aplikaciju lošijim rešenjem. Snimanje nije bila poenta moje pohvale ili zamerke, već samo primer razlika u aplikacijama.
 
Ne sprečava te ništa. Kao što te ne sprečava da plastičnu flašu od vode baciš tu gde si se zatekao umesto da odneseš u kantu. Karikiram ali je jasna poenta. Bar ja, ne želim da snimam nekoga bez da mu to kažem.

Svakako zbog problema sa politikom privatnosti će za sve Global romove Xiaomi preći na Google aplikacije tako da nije ni bitno, no zanimalo me šta to ja nisam video na Xiaomi app da bi me nateralo da izaberem njih [emoji16]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
OK, svakom njegovo.
 
Ima li nekog da cacka Romove i Kernele. Neka preporuka za neki Kernel sem Orokin?
 
Nazad
Vrh Dno