Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Treba night sight da koristi na gcam pa ce biti razlike ogromne..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Nocna na gcamu izgleda kao sa stoka kada bih pojacao malo expoziciju (osvetljenje.)

P.s. slike su u hdr off modu. Bez hdr-a.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Stock I gcam ne mogu da se porede u night modu. Gcam slika je puna detalja i evidentno bolja u odnosu na stock.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ne mora night mode, HDR+ enhanced je dovoljan za ogromnu razliku.

GCam bez toga je besmislen.
 
Hdr+ enchance povecava duzinu expozicije samim tim slikanje objekata u pomeranju (deteta) je nemoguce. Bluruje se slika. Probaj brzinu sa hdr+ i bez.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Hdr+ enchance povecava duzinu expozicije samim tim slikanje objekata u pomeranju (deteta) je nemoguce. Bluruje se slika. Probaj brzinu sa hdr+ i bez.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Pa u tome je glavna prednost hdr+ enhance.. U tezim okolnostima fotografije ispadaju mnogo bolje.. Za slikanje necega sto se pomjera definitivno nije dobro.. Ali za neke pejzaze ili nocne fotografije fiksiranih objekata, fotografije ispadaju odlicno..
Slikacu ja sa Mi 9 veceras i poslati primere stock i gcam..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
U prilog tome da je GCam neuporedivo bolja od stock kamere u noćnom modu.
Ne moram ni da naglasavam koja je fotografija sa GCam...


https://ibb.co/fQR474z



https://ibb.co/L9qCV7y

Juče slikano, uostalom piše u exif podacima.

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
U prilog tome da je GCam neuporedivo bolja od stock kamere u noćnom modu.
Ne moram ni da naglasavam koja je fotografija sa GCam...


https://ibb.co/fQR474z



https://ibb.co/L9qCV7y

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
Upravo tako..
Veceras cu i ja izbaciti poredjenje, cisto informativno.. Za buduce korisnike..
Mada ja imam Mi 9 ali to je veoma slicno, nijanse su u pitanju..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Nema poente Gcama bez HDR+, kao da pokriješ prstom pola objektiva.

Ako vec mora nesto u pokretu - onda ti je isto *mjau**mjau**mjau*. Za sve ostale situacije je neuporedivo, bar bilo na Pocophonu, a verujem da je i ovde isto.

Sent from my P30 Pro using Tapatalk
 
Slazem se. Jasna razlika hdr+ za mirne kadrove i kada predmet nije beba u pokretu :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Iz nekog mog iskustva i za predmete u pokretu je gcam skroz ok tačnije ne mnogo gora ako je i uopšte gora od stock. Gcam u hdr+e ne povećava ekspoziciju već broj frejmova, čak shutter speed ume da bude brži jer uz algoritam doživljava viši ISO uz manje šuma.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Na poslednjoj verziji GCam 7.0 od Parrot-a HDR+ je mnogo brži nego do sada.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Evo obecano poredjenje.. Prva je gcam a druga je stock.. Nebo i zemlja..
218c3e6a8fb1f9377432799afe6eca38.jpg
84593b5e3a8187792a8cecf89befb852.jpg


Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Recite mi da li vam radi Here navigacija? Kod mene radi kada je startujem, pokazuje onaj zeleni krug sa pozicijom gde se nalazim, ali kada prebacim u drive mod, i kada se umesto kruga pojavi onaj trougao, onda ispisuje waiting for gps?! Imam utisak da mi je ovo ranije radilo, možda se nešto pokvarilo sa prelaskom na android 10....probao sam clear cash i data, ali opet isto.....možda da probam sa starijom verzijom Here.....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Recite mi da li vam radi Here navigacija? Kod mene radi kada je startujem, pokazuje onaj zeleni krug sa pozicijom gde se nalazim, ali kada prebacim u drive mod, i kada se umesto kruga pojavi onaj trougao, onda ispisuje waiting for gps?! Imam utisak da mi je ovo ranije radilo, možda se nešto pokvarilo sa prelaskom na android 10....probao sam clear cash i data, ali opet isto.....možda da probam sa starijom verzijom Here.....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Meni radi, evo bas sad sam probao xeu rom

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Mozda meni ne radi zbog global roma....Javiće se neko ko je sa global, da to proverimo. A recite mi na tim custom romovima, tipa miroom koji se pominje ovde, jer on ima ota update, da kada ga jednom ubacim da posle lakše idem na novije verzije, ili svaki put mora preko twrp?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja kupio danas iGo.

Razmišljao se da li da dam 3300 ali prežalih.

Here me u offline modu par puta zeznuo, između Ostrave i Praga sam jurio internet jer nije htela da nađe destinaciju iako je bila u offline modu.

Igo je druga dimenzija.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Mozda meni ne radi zbog global roma....Javiće se neko ko je sa global, da to proverimo. A recite mi na tim custom romovima, tipa miroom koji se pominje ovde, jer on ima ota update, da kada ga jednom ubacim da posle lakše idem na novije verzije, ili svaki put mora preko twrp?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Pa imaju ota ali instalacija ide preko twrp. Samo kroz updater app skines rom i kad se skine install i sve sam odradi

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Google maps je po meni najbolja opcija. Skinete offline mape i cao.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pa imaju ota ali instalacija ide preko twrp. Samo kroz updater app skines rom i kad se skine install i sve sam odradi

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
Nikako da se nakanim da se igram sa ovim.....od galaxy note 5 nisam, ali me opet vuče [emoji23]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Sad probao Here, kod mene radi na global romu. Da nisi slučajno zabranio da koristi gps? Ništa mi drugo na pada na pamet....

Послато са Mi 9T
 
Ja kupio danas iGo.

Razmišljao se da li da dam 3300 ali prežalih.

Here me u offline modu par puta zeznuo, između Ostrave i Praga sam jurio internet jer nije htela da nađe destinaciju iako je bila u offline modu.

Igo je druga dimenzija.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Verujem da je igo bolji, ali ipak navigaciju retko koristim.....za ponekad, i Here mi završava, mada znam da ume da zezne.....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Mene igo 3x ubio u pojam. Slao preko brda i planina. Samo google maps.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Evo na galaxy note 8 koga isto koristim, mi radi ok, moguće da je ovo došlo sa android 10tkom....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nikako da se nakanim da se igram sa ovim.....od galaxy note 5 nisam, ali me opet vuče [emoji23]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
I ja taman resio, xiaomi trazi da cekas jos 7 dana da otkljucas bootloader :) pa te opet popusti za 7 dana.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
najviše me spašava što nemam vremena [emoji3]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Google maps je po meni najbolja opcija. Skinete offline mape i cao.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Slažem se u potpunosti. Here me je prosle godine vodio preko Biogradske Gore do Podgorice, od tada je uopšte ne koristim, isključivo Google maps + je odlična sa podacima o pumpama, restoranima itd.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
@Splinter99
@error974
@slavisaj

Kacite link ka Photosu/Flickeru, Tapatalk ubija kvalitet.
 
Nazad
Vrh Dno