Šta je novo?

Xiaomi Mi 8 (Gcam prvi post)

Ti dok se vratis na global, savladaćeš i kineski jezik. [emoji14]
 
Ma bitno da radi gcam , lako ćemo za kineski :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Šta znam.. i dalje mi je čudno kada vidim sta gcam izvalci iz ove kamere :/ brutalno

Što se tiče samog rada , vidi se da unutra kucka s845 , dobar je s710 ali ne na ovom nivou. Videćemo za dalje , realno tacno sam znao šta dobijam sa ovim mobom :)
odličnu kameru , displej i soc , i realtivno podnošljiv dizajn ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Koja je memorija u SE? Verovatno i to doprinosi krajnjem utisku brzine. [emoji4]
 
Emmc. Ma nije do toga , ovaj nekako lepše klizi :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da te lepo sluzi. [emoji4]
Bas dobar mob, stvarno best buy trenutno.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Novi update
a423deb3d85266ba15c37d84651db060.jpg
 
Global beta 9.1.24 pola opcija belo kao i ranije a pola crno, šta su ovim hteli da postignu da mi je znati...

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Podešavanje mislim na to, izgled menia.
7b36c5ff2c89fd459c478345fa79396a.jpg
6b40356b2849b641f92c46f2d6cf1dab.jpg



Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
91ad504bc9caa75f846c177bd8e8a838.jpg
 
Poslednja izmena:
Kod mene je sve normalno. [emoji3]
Probaj da restartujes mob.
 
Probao sam isto je

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ma nije to dark mod, nesto se njemu poremetilo ocigledno. Vidis da je pola-pola. [emoji23]
 
Aaa.. Ja rekoh upalio je a nije mu sve promenilo :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Hvala @SretenBG

Možda je stavio neku dark temu sa theme stora ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nije to, negu su u betu delimično ubacili dark mode, isprobavaju malo:

Dark mode affected parts of the system so far (use default theme):
- Gallery
- Gallery settings
- Call settings
- Call UI
- SIM Cards & Mobile network settings
- Battery & performance settings
 
Opa , Dark mode napokon :)

Ništa kao miui

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Lepo, lepo. Znaci nista tu nije slucajno. [emoji4]
 
Izvinite ako je već diskutovano o ovome, ali mene muče notifikacije :) Pre par dana sam pazario telefon, i uz određene modifikacije sam vrlo zadovoljan odnosom uloženo/dobijeno, ali me notifikacije ubiše :)
Pored notch-a ih nema, tj. nema ih nigde ako je otključan telefon, a ako koristim face unlock nemam priliku da vidim lockscreen, pa samim tim ni notifikacije. Ima li nekog rešenja (stock global)?
 
Zato ja ne koristim face unlock :) radi brutalno dobro ali ne mogu da proverim koliko je sati ni koje not su mi došle .. po meni beskorisna stvar , dobro je što su krenuli da ubacuju otiske ispod ekrana.
Što se tiče not dok je upaljen , možeš da staviš ono da ih vidiš na sekund dve kada ti dođu a ti koristiš mobilni u tom trenutku

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ubacite onaj center clock Dipper mod, super radi, stoje notifkacije sve vreme ispod sata levo

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nego, za taj ekran: zamislite da vasa sestra/devojka/drugarica ima pocophone ili nesto sa slicnim IPSom, i da ga je razbila, a vi joj dali mi8 na koriscenje.
Da li bi odmah primetila bolji ekran i da li bi joj bilo tesko da se vrati na poco posle koriscenja mi8 par nedelja?

Ne mora nuzno biti zensko, nego mi je tako najsigurnije da nece biti neki geek koji zna u sta da gleda, a sustinsko pitanje je da li je toliko bolji da prosecan covek odmah primeti ocigledan boljitak, a da ne drzi svoj tunjavi ekran pored, i uporedjuje.
 
Ne , prosečan korisnik teško primeti razliku , to jest navikne se veoma brzo. Samo da IPS ima zasićene boje

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Moja devojka ima Poco i kaže da je zadovoljna ekranom. Ne primećuje neku razliku u odnosu na moj Mi 8. Ne bi primetila ni da isijava ekran dole da joj nisam rekao. :D Tako da će prosečan korisnik teško primetiti razliku.
Što se notifikacija tiče jedino rešenje je da se instalira center clock Dipper mod. Nikakvih problema u radu nisam primetio. Jedino mi je mana kod notifikacija što ne ostaju prikazane na zaključanom ekranu kad jednom uključiš ekran. Čista glupost.
 
Generalno Xiaomi ugradjuje odlicne ekrane, ovaj na Mi8 je zaista dobar. Nikad nikakve probleme nisam primetio ni na jednom modelu a imao sam prilike sa dosta njih da se poigram.
Iako sam ljubitelj Amoleda vrlo brzo se naviknem na IPS sve to jako lepo izgleda na Note 5/6, Poco, Maxu...
 
Nazad
Vrh Dno