Šta je novo?

Xiaomi MI 11/MI 11 Pro/Mi 11 Ultra

Koliko znam taj 10T Pro ima problema da proximity senzorom. 😁 Xiaomi treba početi izbegavati koliko je moguće.
Na kraju će, totalno ironično, samo Apple nuditi najbolji odnos uloženo-dobijeno.
 
Zanimljiv tekat za Xiaomi i camera App.
Ксиаоми Ми 11 Ултра: пад камере - то помаже

На захтев корисника форума, каже се да је Ксиаоми коментарисао проблем са камером узрокован МИУИ 12.5. Један од могућих разлога за то су постављене пречице за активирање камере. Због тога би их погођени требало издати. То је могуће у подешавањима под „Додатна подешавања | Пречице за тастатуру | Функционалне пречице“.

Ако то не помогне, произвођач очигледно препоручује ресетовање уређаја. Будући да такво ресетовање иде заједно са брисањем свих ваших података, ово би вероватно требало да буде опција само за многе. Срећом, корисник форума је пронашао алтернативно решење за пад камере на Ксиаоми Ми 11 Ултра: Сумња да је кривац упит за локацију у апликацији камере.

И заиста: као што се може прочитати у нити, деактивирање локације је заправо помогло неким власницима водећег брода. Један корисник такође извештава да Гоогле Мапе више не раде исправно након ажурирања - што би такође указивало на проблем са услугама локације

Google prevod.

Izvor i link


I gle cuda, Kamera ne zakucava vise...
 
Imam fore jos punih 10 dana da ga vratim, sacekacu malo, mada sam sve vec spremio da ga vratim. Dacu mu fore jos 5 dana najvise, necu da se teaim i zavaravam, ali mozda puste Update i rese to... Mozda...
Trebalo bi brzo da reaguju, normalno.
 
Imam fore jos punih 10 dana da ga vratim, sacekacu malo, mada sam sve vec spremio da ga vratim. Dacu mu fore jos 5 dana najvise, necu da se teaim i zavaravam, ali mozda puste Update i rese to... Mozda...
Trebalo bi brzo da reaguju, normalno.
Inace, ukoliko zanemarimo ovu stvar, generalno utisak, rad, baterija, kamera, video, itd itd ?
 
Generalno, utisak je odlican, dobar je telefon skroz, baterija uz moje koriscenje traje mi isto kao na mi10t, sto se tice kamere, laik sam ja za to, meni je ok svaka slika na svakom telefonu, ne zagledam u detalje itd itd 🤪🤷
Rad telefona je savrsen, oseti se razlika u odnosu na mi10t, ekran je pravim recima perverzija.
Ekran je blago zaobljen, sto mene to malo nervira, ali tako je kako je..
Tezina se oseti napred kad se drzi u saci kao i svaki telefon, mala ne oaznja i moze da se prevali, zbog kamere, tezina, ali..
Sto se tice grejanja, bem li ga, ja to ne primwcujem nista, sve normalno.
Brzina punjenja baterije, je fenomenalna
To bi bilo to za eto par dana koriscenja i neki utisci na brzinu.. Valjda ce da rese taj problem sa camera App i da ga zadrzim, imam fore kao sto sam napisao jos 10 dana da ga koristim.
 
Skidam upravo Update, verzija 12.5.3 a bila je 12.5.2...sad sigurno nece ni jedna App da radi 😀😀😀
 
Update skinut, resen Problem sa camera App i restart, nadam se da je to top sada...
 
Vidim na netu i za taj model isti problem kao na 10T PRO.

It’s just a pity that even here we ran into an inaccurate proximity sensor that unlocked the display on the ear during the phone calls, causing us some embarrassment.
 
Update 12.5.2 je sjebao stvar sa restart kad se pokrene camera App, eto, nekada i ne treba svaki Update odmah raditi, malo sacekati...
 
Update :
Ultra radi kao sat sada, telefon je odličan, bar za mene posle eto Mi10T i pre toga dugogodismji korisnik Huawei. Mogu samo reci da mi je Xiaomi bas legao i da sam zadovoljan, inače na Ultra nema problema sa proxy, ili ja to ne primwcujem?
 
Ja sam sa rn 10 pro presao na f3 nedavno i na f3 za sada nemam problema sa proksijem, na rn10 me je ubijao.
 
I samo da dodam, u diskusije, jel ovaj fon vredi te pare ili ne, necu da se upuštam, svako ima svoj izbor i neka kupuje svako ko sta hoće, meni je lično xiaomi odlična zamena za Huawei, bas zbog Google Servisa. Samsung i iPhone, kratko jasno sa moje strane, niti ih želim imati a niti koristiti, moje mišljenje i moj stav.
Loši uređaji nisu, daleko od toga, to je tooo.
 
Dobar je to telefon iako ima nekoliko mana (savrsen telefon ne postoji), jos kad malo srede softver i kad padne cena... Zvanicna cena u Indiji je 785e (EU 1200???), a navodno se moze naci i za 672e, ako i u Evropi vremenom cena padne drasticno, bice to dobra kupovina.
@Bogi79 , tebe je povoljno ispao na ugovor. 🙂
 
Jeste, ispalo je bas povoljno, za 59€ Mesecno bez doplate za telefon uz to 120gn net i dobijam još uz to Mi Electric Scooter 1S, vrednost je 399€.
 
Ta kupovina je bas dobar dil.
 
Zato je više i nema, koliko sam juce i danas video, bila je akcija kod O2 samo do 28.05.
 
Ukoliko nekoga više zanima sve oko Ultra neka se javi i pita, tu sam da odgovorim.
 
Čekam da se pojavi kod nas, ali nema ni na oglasima, ni kod operatera. Videću da li će pre stići on, ili pasti cena Mate 40 pro telefonu na neku razumnu cenu, imajući u vidu datum izlaska telefona i to da nema gugl servise. Za sada me najviše buni veličina, težina i taj sistem kamera pozadi (vizuelno). Ako se sećam ti koristiš velike telefone (imao si Huawei mate 20x čini mi se), ali ako možeš uporedi ga sa mate 20 pro. I da li ta velika izbočina pozadi smeta, ili pravi neku vrstu problema kada je telefon na stolu, u džepu, ili pri korišćenju
 
Odmah iz prve ruke, par postova iznad sam pisao, da težina od kamere vuče sa se telefon prelomi preko sake i ispadne, nezgodno bas, izbocina kamere je vrlo teška, ali se svako navikne, to je dan dva, bilo mi neobično odmah. Poredjenje M20X i Ultra, pa sve u korist Ultra, brzina ekran kamera, baterija je tu negde... Zamerka, zaobljen ekran na Ultra, ali verovatno je i to sve stvar navike, inače mrzim zaobljene ekrane, na ultra je to ajde da kažemo, minimalno, ne preterano.
 
Update :
Evo danas imam više vremena, praznik ovde, pa bas drndam Ultra, baterija na 60%, sot 2h 40min, sve na lte/4g.
Po meni je to ok, sve živo popaljeno što može biti, par mail naloga itd itd... Ekran na max, 120hz.
Znači ukupan sot može nekih 6h, za mene dosta.
 
Mali off..Jel mogu nekako da editujem naslov teme ,ili to mogu samo admini?Da dodam ultru u naslovu,ocigledno da ce kod nas imati uglavnom mi 11 obicni i ultra :) ..
 
Samo moderatori to mogu da urade. Pisi nekom od njih sta hoces da pise u naslovu i promenice.
 
Vlasnik sam mi11 telefona i ja sam prezadovoljan. Nisam neki zahtevan korisnik ali telefon ispunjava sve ono sto sam ocekivao od njega.
Imao sam jedno pregrejavanje, ali su i uslovi bili specifični. Snimak sam 4k video sa prekidima suze od sat i po, ali u Luksoru na temperaturi od 48C. Van toga radi perfektno, pa ne znam treba li to uopšte uzeti u obzir.
 
Mozes li malo vise napisati o njemu? Mene zanima Mi 11, imao sam nekih xiaomi uredjaja ranije i poneki je imao neku "gresku" ali su bili jeftiniji segment. Sad koristim iPhone 11 Pro Max i odgovara mi ali bih isao na nesto novije, taj ekran mi privlaci paznju najvise.
 
Ja ga imam, prethodno sam imao OP 6, naravno MI 11 mnogo bolji, sve radi tečno, čak mi je i MIUI skroz ok. Ekran je fantastičan
 
Mozes li malo vise napisati o njemu? Mene zanima Mi 11, imao sam nekih xiaomi uredjaja ranije i poneki je imao neku "gresku" ali su bili jeftiniji segment. Sad koristim iPhone 11 Pro Max i odgovara mi ali bih isao na nesto novije, taj ekran mi privlaci paznju najvise.
Ekran je vrhunski, ja iskreno volim to sto je blago zakrivljen. Ne smeta mi pri rukovanju telefonom. Kame a je i vise nego dobra za moje potrebe i to sjajno izgleda kad se prebaci u komp. Baterija drzi ceo dan, cak i kad stalno vidim na telefonu i pored uključene 4k rezolucije i 120Hz osvežavanja. Telefon je meni vizuelno jako lep.
 
Da li npr. kad treba da stigne viber ili msn poruka, prvo se upali ekran/cuje kao neki zvuk pa tek nakon sekundu, mozda malo duze, dodje obavestenje?
Ovo je jedini koji me privlaci.
 
Pitanje za vlasnike obicnog Mi11: imate li problema sa proximity senzorom?🙂
 
Nazad
Vrh Dno