Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Stizaće redovno. Nisam siguran da li će ti stizati ako rootuješ telefon. Ako samo otključaš bootloader nema greške!
 
E hvala ti, dal zna neko ako rootujem da li tada stize?
 
Pazi nisam siguran. Mislim da stiže ali nećeš moći da instaliraš update. Neka opet neko potvrdi ko je to već radio
 
Stizaće update i ako uradiš root, ali telefon neće moći da ga instalira. Međutim, tada će telefon skinuti kompletan ROM i flešovati ga. Obrisaće ti tom prilikom root.
 
Aha hvala za info👍
 
Skines sa telefonom na internu memoriju nov updejt i kroz twrp flesnes.. A mozes da skines i na komp nov updejt pa povezes telefon i komp prebacis na internu i ponovo u twrp i instal. Sta ti je od ta dva nacina lakse..
Edit:Uglavnom prstis kad izlaze novi updejtovi. Predpostavljam da ces flesnuti XEU, a novi updejt obicno petkom izlazi, ako se ne varam..
 
Prije svega, pozdrav svima od novog člana.
Jedno kratko pitanje, dali je ovaj call proximity fix apk, što je kolega na prošloj stranici spomenuo, sigurno rješava pitanje problema ili ?
Vidim da prilikom nekakvih administrator dopuštenja javlja pusta nekakva upozorenja, pa me i to interesira ?
Unaprijed hvala
 
Hvala, pa ne znam meni ovaj top radi ovih par dana, XEU ne znam taj je bolji ili ne od ove global verzije?
 
Pomislio sam da pitas za instal novih updejtova za custom rom XEU.. Ja dugo nisam na Global Romu, nisam cak ni na Miui, ne mogu ti odgovoriti na pitanje Global vs XEU koji bolje radi.. Ali ti mogu reci da je XEU baziran na Kineskom Miui romu, nema reklama,ima vise dodatnih opcija, uvek prednost XEU. Ali vidim u pojedinim temama da su korisnici zadovoljni i Global Romom,da je valjda dosta fluidniji zsdnji updejt od prehodnih. Valjda ce neko odgovoriti ko je na Globalu ili Xeu.. Ako si zadovoljan ne moras nista cackati oko Romova.
 
Prije svega, pozdrav svima od novog člana.
Jedno kratko pitanje, dali je ovaj call proximity fix apk, što je kolega na prošloj stranici spomenuo, sigurno rješava pitanje problema ili ?
Vidim da prilikom nekakvih administrator dopuštenja javlja pusta nekakva upozorenja, pa me i to interesira ?
Unaprijed hvala
Problem sa proximity senzorom je, bar u mom slučaju, bio softverske prirode. Kad sam kupio telefon taj problem je postojao. Stock ROM, Android 10 je bio u pitanju. Onda sam otključao bootloader i flešovao XEU ROM. Problem je nestao! Nešto mi nije legao XEU a u međuvremenu se pojavio Global stock ROM 12.1.2. baziran na Androidu 11 za evropsko tržište. Flešovao sam ga - problema i dalje nema. Kao da ga nikad nije ni bilo
 
Pomislio sam da pitas za instal novih updejtova za custom rom XEU.. Ja dugo nisam na Global Romu, nisam cak ni na Miui, ne mogu ti odgovoriti na pitanje Global vs XEU koji bolje radi.. Ali ti mogu reci da je XEU baziran na Kineskom Miui romu, nema reklama,ima vise dodatnih opcija, uvek prednost XEU. Ali vidim u pojedinim temama da su korisnici zadovoljni i Global Romom,da je valjda dosta fluidniji zsdnji updejt od prehodnih. Valjda ce neko odgovoriti ko je na Globalu ili Xeu.. Ako si zadovoljan ne moras nista cackati oko Romova.
Ne znam Xiaomi nisam imao nikad do pre 3-4 dana samo Samsunge, Huawei i OnePlus telwfone i nisam se interesovao za Xiaomi i modifikacije sa njim, znam sve kako se radi samo da se upoznam sa Miuiom i specificnostima samog Xiaomija.
Hvala
 
Prije svega, pozdrav svima od novog člana.
Jedno kratko pitanje, dali je ovaj call proximity fix apk, što je kolega na prošloj stranici spomenuo, sigurno rješava pitanje problema ili ?
Vidim da prilikom nekakvih administrator dopuštenja javlja pusta nekakva upozorenja, pa me i to interesira ?
Unaprijed hvala
Meni je resio za sada. Radi odlično. Ja sam danas isključio admin mode i iskljucio sam korišćenje light senzora, pa i dalje radi kako treba, ali sam imao svega par razgovora od tad.
 
U cemu je razlika izmedju 10T i 10T pro, koliko vidim po specifikaciji, samo u 2g tezine.. i ceni...
 
Razlikuje se glavna kamera, senzor i OIS.
 
10T pro ima 108mp kameru, optičku stabilizaciju, pa samim tim pravi i malo bolje fotografije i snimke i noćnim uslovi.
 
Ja sam se danas malo više igrao kamerom, slikao dete i prirodu. Gcam je ok samo za scene sa manje svetla, inače i stock lepo obavlja posao. Doduše zna da omane u balansu bele i da preeksponira nekad ali sve u svemu radi posao. Makro je ok, ništa specijalno mada ga i jako retko koristim. Ono što razočara je širokougaona. Čak i u dobrim uslovima slike su realno loše. Meke, nema detalja, isprane boje. Ništa ni sa Gcam nije bolje.
 
Da li je istina da xiaomi.eu ne podržava kameru od 108mp?
 

Prilozi

  • IMG_20210221_105154.jpg
    IMG_20210221_105154.jpg
    137.9 KB · Pregleda: 23
Prije svega, pozdrav svima od novog člana.
Jedno kratko pitanje, dali je ovaj call proximity fix apk, što je kolega na prošloj stranici spomenuo, sigurno rješava pitanje problema ili ?
Vidim da prilikom nekakvih administrator dopuštenja javlja pusta nekakva upozorenja, pa me i to interesira ?
Unaprijed hvala
Meni nije rešio problem, dao sam mu sve dozvole i omogućio da koristi i light senzor i dalje isto. Počinjem da se pitam da li je problem hardverske prirode iako uredno prolazi test hardvera. Nadam se da će se rešiti nekim narednim update-om.
 
Prezadovoljan sam telefonom, navikao sam se momentalno na senzor otiska prsta sa strane. Veličina fona je malo čudna, isto kao i težina ali evo već uspevam da se snalazim jednom rukom.

Prvi put sam na MIUI i uopšte na nekom ROMu proizvođača. Posle 4 godine korišćenja Android One programa na Mi A1 kao da sam progledao. Smetaju malo Šaomijeve aplikacije ali sve ono što sam na stock Androidu morao da rešavam dodatnim aplikacijama ovde postoji u samom sistemu.

Sistem pokreta je sjajan, nikad nije bilo udobnije koristiti tačskrin, isključio sam skroz softverske dugmiće i sve leti, ovako nešto sam zamišljao kao klinac kad sam gledao SF filmove. Predobro iskustvo.

GCam (MGC 8.1. poslednja verzija) jedino noću pravi bolje fotke, u svemu ostalom je bolja ugrađena aplikacija.

Baterija kida, probao sam i par igara uz veliko osvetljenje, dve SIM kartice i stalno upaljeni Blutut, WiFi i lokaciju i dobih 7 i po sati SoTa.

Ekran je fantastičan, posle ovoga nema šanse da idem na nešto ispod 144 Hz, fluidnost rada je na skroz drugom nivou, pravo uživanje.

Čekam da prođe vreme potrebno za otključavanje bootloadera pa da probam EU ROM.
Screenshot_2021-02-19-23-00-25-825_com.miui.securitycenter.jpg
 
Sve se slazem sa tobom, ali kazi mi kako si softverske dugmice iskljucio, ja nigde nisam nasao tu opciju, ili je nisam zapazio od tone podesavanja koje ima.
 
Podešavanja/dodatna podešavanja/prikaz na punom ekranu.Screenshot_2021-02-22-08-12-58-057_com.android.settings.jpg
 
Aha to je za to, nisam znao da tome sluzi, cool.
Jos jedno pitanje imam Gboard tako mi je stigao a i da nije instalirao bih jer ga koristim godinama unazad, ali, po prvi put imam linije dok kucam tekst i na PWA i u SMSu a recimo u viberu nemam, e ja sam sve podesio kako podesavam godinama unazad iskljucio sve ispravke, provere bla bla i dalje stoji to dok pisem kako iskljuciti i da li to uopste i moze na Zaomiju da se iskljuci?
Nadam se da razumete sta sam pitao.
Hvala.
 
Poslednja izmena od urednika:
Je li sad moj mob otkljucan?

1614000181957.png
 
Oleeeee.
Problem sa proximity senzorom je, bar u mom slučaju, bio softverske prirode. Kad sam kupio telefon taj problem je postojao. Stock ROM, Android 10 je bio u pitanju. Onda sam otključao bootloader i flešovao XEU ROM. Problem je nestao! Nešto mi nije legao XEU a u međuvremenu se pojavio Global stock ROM 12.1.2. baziran na Androidu 11 za evropsko tržište. Flešovao sam ga - problema i dalje nema. Kao da ga nikad nije ni bilo
Kako si fleshovao 12.1.2?
 
Fabricke romove mozes preko Mi Flash da flesujes, to ti je najlaksi nacin.
 
Flešovao sam ga preko twrp-a pošzo fastboot verzija još nije izašla. Naravno pre toga mi je bootloader bio otključan
 
Nazad
Vrh Dno