Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Možda nesvesno držiš prst na fingerprint-u ili ga slučajno u toku razgovora pipneš pa upali ekran. Za ovo znam iz ličnog iskustva jedne osobe. Sad se navikao da ne drži tako palac.

Mislim da ne. Obracam paznju na to.

@ivanbass1

Namestio sam da prekidam poziv pritiskom na power dugme, tako da to otpada. A bez toga ne zelim da koristim. A telefon necu da menjam tebi u inat :d. Sve ostalo mi odgovara, pa cu pokusati da se naviknem na ovu Xiaomi glupost ili cu staviti widget za lock screen, pa njega da kliknem cim se javim.

@NakaR22

Odradio sam kalibraciju pre messec dana, ali nije pomoglo. Mozda probam jos jednom.
 
Instaliraj i podesi.
Upravo. Podesio sam da koristi "proxy sensor". Radi za sada. Tacno vidim kad upali ekran, ali ostaje zakljucan i crn (kako sam podesio).

Hvala Cvoruga. Testiracu ga sa ovim, pa ako radi kako treba, bez nekih bagova druge prirode, ostacu na ovome.
 
Ti ne razumes razliku u tehnologiji ta 2 senzora kamere. Ne razumes razliku u potencijalu Samsung senzora u odnosu na IMX.
E sad senzor zavisi i od sociva i od softvera koji palu svetlost na senzor obradi u fotografiju. GCam za IMX je nenadmasan.
Ma ti si izgubio iz vida da taj imx682 nije najbolji iz imx serije i sramota je da taj samsungov kao neka visa klasa ne pravi nista bolje fotografije od njega iako ima 50 MP vise. Video je nesto malkice bolji, to se vidi, ali nista posebno.Da su stavili 686, bio bi i mnogo bolji, medjutim racunali su da ponude i jeftinije modele telefona sa istim procesorom i tako je ispalo. I u vezi sociva... da takve minijature od kamera mogu da daju dobre rezultate, fabrike fotoaparata i kamkordera bi vec propale.
 
Nije tolika razlika u pikselima. Ti brojevi se dobijaju bilineralnom interpolacijom, cetiri susedna piksela.
Takodje IMX 686 je doziviveo fijasko, pa uopste nije popularan kod drugih proizvodjaca.
Video je neuporedivo bolji, slike su sa manje suma (posebno primetno nocu), boljeg dinamickog opsega, kvalitetnije su fotografije u istom ISO rezimu.
Sto se tice sociva, Nokia je dugo bila vodeca zbog Zeisst optike, a sada je to Huawei zbog Leice koja izvlaci maksimum iz senzora.
 
Ekipa, moze se dobrog ovdje procitati za kamere i fotografije a i nauciti.

Ispravili su bug sa dark temom,sada je ok. Na MIUI 12.0.18 QJDEUXM

Jedna brzinska fotka 2x zoom sve automatski..

https://ibb.co/LJQ2Vb1
 
Poslednja izmena:
U vezi sa "proximity" senzorom, na poslednjoj verziji XEU MIUI 12.5, radi odlično. Išao sam format pa iznova od nule i sve super radi, aplikacije za banku, dual apps i proximity. Danas sam pričao preko 2 sata ukupno, prebacivao telefon sa levog na desno uvo, ležao, ustajao i ni jednom se nije upalio ekran. Juče dok sam nosio kapu na glavi jednom nije hteo da se ugasi ekran ali kapiram da ima veze kapa... Ja sam zadovoljan.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Postoji li neka proverena aplikacija da prebacim podatke (slike, sms, viber, wa itd), dakle da kloniram? prebacujem sa Mi 3 na Mi 10t pro... na Mi 3 recimo, imam aplikaciju sa kalendarom i beleskama za posao za svaki dan pa bi mi trebalo to komlet da prebacim, zatim beleske u drugoj aplikaciji itd... treazio po forumu i ne nadjoh...
 
Postoji li neka proverena aplikacija da prebacim podatke (slike, sms, viber, wa itd), dakle da kloniram? prebacujem sa Mi 3 na Mi 10t pro... na Mi 3 recimo, imam aplikaciju sa kalendarom i beleskama za posao za svaki dan pa bi mi trebalo to komlet da prebacim, zatim beleske u drugoj aplikaciji itd... treazio po forumu i ne nadjoh...
Mi Mover imaš na oba telefona

Sent from Mi 10T Pro
 
Kako bese, Xeu ne valja? Ova optimizacija nema nigde :)

Pritom Battery Saver iskljucen ja mislim za sve aplikacije, lokacija + BT + WiFi + 4G sve vreme ukljuceni. Ovo je kucna varijanta doduse, ali uz 45 minuta igranja igrice.
Screenshot_2021-01-17-00-49-50-961_com.miui.securitycenter.jpg
 
Auuuuh... Preko 14h je neverovatno. Nadam se da ce brzo 12.5. na global.
 
14h nije SoT, to je vreme od kad je skinut sa punjaca. SoT je ~6.5h :D

Poenta je u ostalom, potrosnja baterije se prakticni svodi samo na ekran i modem, sistem ne trosi bateriju :)
 
Ja sam recimo na Mi10 zadovoljan baterijom, ali očigledno zato što je ogromna. Bude sve i svašta od potrošača.

Ubedjen sam da će XEU napraviti 25% razlike bar, najviše u stand by.
 
Nije toliko Xeu koliko je MiUI 12.5 rekao bih. Prvi Xeu na kog sam presao sa Global Stable je imao losiju autonomiju od Global Stable.

Moguce i da je prelazak na Android 11 poboljsao situaciju.
 
Poslednja izmena:
Ja sam recimo na Mi10 zadovoljan baterijom, ali očigledno zato što je ogromna. Bude sve i svašta od potrošača.

Ubedjen sam da će XEU napraviti 25% razlike bar, najviše u stand by.
A koliko ti to trosi mi 10 u stand-by?
Xeu ne pravi ama nikakvu eazliku u bateriji, do 12.5 je vjerovatno.. Znam po tome sto sam koristio xeu na Mi 9 nakon stable, svi su govorili baterija ce biti bolja, medjutim nema razlike, mozda je cak bila i losija..

Mi 10
 
Moguće da je do 12.5 - ovde sam na full stock sve, menjam ga najviše zbog nekih bagova s notifikacijama koje ni factory reset nije rešio, i dialera.

Ne znam koliko tačno, ne pratim detaljno, ali primetim da stand by nije sjajan. Što više koristim, to je baterija bolja :d
 
Btw, ima li kakvih naznaka kad ce official stable 12.5?
Rekao sam sebi da necu da mijenjam romove na ovom telefonu.. Puno sam vremena na to izgubio sa Mi 9 pa sad ako krenem i na Mi 10 gotovo je...

Mi 10
 
Uh, ja sad tek vidim da si ti slikao samo vreme sa punjaca, ja mislio ovo onaj deo sa sot om. Doduse ja sam iz ovog izvukao skoro 12 SOTa ,ali kucni uslovi.
 
Kako se slika Makro, jel ima opcija kao kod Huaweia ili ide na zum?[emoji848]

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
U aplikaciji kamera kad si, desni kut za prosirenje opcija i tu stoji makro mod..
 
Btw, ima li kakvih naznaka kad ce official stable 12.5?
Rekao sam sebi da necu da mijenjam romove na ovom telefonu.. Puno sam vremena na to izgubio sa Mi 9 pa sad ako krenem i na Mi 10 gotovo je...

Mi 10
Nece pre marta. Nisu jos pustili ni stable android 11 zvanicno za evropu i global

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Hvala @Dovahpig.. Ja sam na stable Androidu 11,juce dobio update..
Ima li gcam-a za mi 10/10t pro? Ne uspijevam da pronadjem za mi 10 dobru gcam vec danima.. Najbolje fotke mi stock pravi..

Mi 10
 
Poslednja izmena:
U aplikaciji kamera kad si, desni kut za prosirenje opcija i tu stoji makro mod..
Ja to ne vidim?
56ae2d282d791064828453a96e0119d5.jpg


Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno