Šta je novo?

Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro

Miui 14 u aprilu za Mi 10
Izvor
 
Izašla je stable verzija XEU sa MIUI 14 i Android 13. Hibridna je - instalira se iz fastboot. Koliko vidim, sve radi.
 
Može iz TWRP-a. Novi android, novi MIUI, ja ne vidim ništa živo novo 😂
 
Trebalo bi da može i iz TWRP-a? Ja idem sa poslednjeg XEU beta na ovaj stable
Prvo sam probao iz twrp, ali mi je izbacio gomilu nekih grešaka, zato sam reboot to fastboot i onda flešovao tako. Eno ga kod sina, radi kao lood. Vidim na xeu forumu da se nešto žale na neke stvari, već je re-upload-ovana nova verzija sa ispravljenim bagovima.
 
Vise ne vredi ažuriranje, poceli su da ograničavaju. Nekad mi je radio ovaj snimak u pozadini, sad vise ne moze.
 

Prilozi

  • IMG_20230330_105457.jpg
    IMG_20230330_105457.jpg
    69.9 KB · Pregleda: 57
Lepa vest. Realno i što ne bi dobio kad ima vrhunski procesor koji je skoro pa identičan kao 870 koga su gurnuli u 5+ telefona iz 21/22 god.
Baš me zanima kako će raditi.
 
@veruskicc Za koji je region tvoj telefon? Na mom mi 10 još nema update.
 
Na global verziji još nema moji 14...
 
Evo ja dobio ponudu za update jutros.. Kakvi su utisci vas sto ste vec uradili update? Da li da cekam jos malo ili da update-ujem?
Obicni Mi 10 je u pitanju.. Sve stock.
 
Poslednja izmena:
Skroz je okej, za sad nemam nekih bagova, čak mi se i popravio jedan koji sam imala sa messengerom 😅
Radi lepo, fluidno, ima sitnih estetskih izmena, ali sve u svemu ništa posebno novo.
Što se baterije tiče, čini mi se da mi slično drži kao i na MIUI 13, nisam primetila da se nešto brže troši.
 
Ja na mi 10 jos nista ne dobijam, ima li neko da jos nije dobio update?
 
Meni je stigao pre 10 dana. Promene su zaista minimalne
 
Imao sam jedno 3 nedelje problem sa baterijom, curila, ne izdrzi ni 3,5h SoT, i samo mi se restartovao telefon pre 5 dana i od tada drzi bolje nego nov kad je bio, izvlačim 6-7h lagano... Bas nemam ideju sta se desilo ali je sjajno 😂
 
Stigao i meni miui 14, toliko minimalne razlike da nisu ni morali da puštaju update
 
Imao sam jedno 3 nedelje problem sa baterijom, curila, ne izdrzi ni 3,5h SoT, i samo mi se restartovao telefon pre 5 dana i od tada drzi bolje nego nov kad je bio, izvlačim 6-7h lagano... Bas nemam ideju sta se desilo ali je sjajno 😂
Ja imam problem da mi baterija kroz par nedelja "oslabi", i onda ga iapraznim do kraja i kad se ugasi ja ga upalim ponovo, i on magicno dobije jos 20ak %, i onda ispraznim do kraja i preotalih 20ak % dok se ne ugasi i napunim do kraja, i onda se normalno ponasa oko 7h sota i onda vremenom opet pocne da pokazuje lazno nivo baterije odnosno da je skracuje iako je ostalo vise nego sto jeste. Po nekad mi poslednji procenti traju mnogo duze nego ostali.
 
Počeli kao Apple, svake 2-3 godine neko veće i značajnije ažuriranje.
 
Vise ne moze da se vidi SoT? Kad udjem u bateriju samo aplikacije prikazuje, nigde ekran kao potrosac, na novom miui 14...
 
Uzeo iPhone 14 Pro, posle 10T Pro....ne znam sta da kazem, 10T Pro je vrhunski telefon, dajem i androidu prednost ispred iOS
 
Evo opet apdejt
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-05-30-17-47-57-095_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2023-05-30-17-47-57-095_com.android.updater.jpg
    30.7 KB · Pregleda: 28
I meni je juče stigao update za global verziju
 
Nazad
Vrh Dno