Šta je novo?

Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro

Ne može iz notifikacija da se odgovori na enter npr.
Sve mi je nekako zbijeno od fabričkih aplikacija. Kao da softver smatra da je kraj ekrana tamo gde počinju zaobljene ivice.
Koji je default font bio na 12?
 
Nemam pojma na šta misliš, meni je sve kao i pre. To pričaš za desktop ili app drawer? Probaj možda da promeniš onaj layout grid, tj koliko ikonica staje na displej. Kod mene je 5x6.
To što ne može da se odgovori na enter je verovatno feature, a ne bug(i vrv android, a ne MIUI specific).
Za font nisam siguran, msm da je roboto bio.
 
Sve sami "feature" a sve gore korisničko iskustvo. 😁 Nevezano za Xiaomi, i Gugl pravi još veću gomilu gluposti od njih.
Nema veze sa gridom, ovo je neka glupost koju su "genijalci" iz kine smislili. 😁
Moraću da se bacim u potragu za ne-Xiaomi telefonom, 3 godine na Xiaomi-ju je izgleda previše. 😁
 
Izgleda da je baterija za 10% lošija nego na A11. Sve ostalo (sem "feature" gluposti) je top, telefon leti kako radi. Ni najmanjeg baga i usporenja nisam imao za ovih 8 dana.
 
Debili glupi ukinuli SOT u statistici baterije, moram kroz onaj glupi dashboard da pratim.
Rekao bih da je lošija za 10%. Vrti se to i dalje na 5-5.5h SOT ali ostane mi manje baterije nego ranije.
 
Je l može neko da mi objasni zašto mi je telefon upao u bootloop iz čista mira? :D 10 dana radio super i odjednom bootloop, vrti logo i restartuje se. Čak izađe i iz twrp i fastboot režima. +++
Već mi se jednom desilo na A11 i starijoj 12.5 verziji MIUI ali je došao sebi posle 15ak minuta. Sad još uvek ne dolazi. -.-
 
Oživelo đubre posle 2 sata samo od sebe. Jbo kinezare, vidim da ću nazad na Šljamsung. Ne vidim treću opciju.
 
Je l ima neka dobra gcam za Mi 10 da radi dobro na glavnoj i selfi kameri?

Razmišljam da pređem sa mi 9 na mi 10, ali bez dobrog gcam-a ne mogu, primetim odmah kad slika nije slikana gcam-om :)
 
Nema baš dobra Gcam. Pričali su priče da će imati dobar port, na kraju se odustalo od toga.
Svakako je bolja kamera u odnosu na Mi 9 bez obzira što nema dobar Gcam.
 
Nista za nas od miui 13 u prvom talasu, mozda bude kasnije, ali cisto sumnjam. Vidim da ce redmi 10 serija dobiti sada. Nisam nista nasao za nas
 
Stigao update
Nadam se da ce na ovoj verziji baterija da bude bolja.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-02-07-08-46-05-955_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2022-02-07-08-46-05-955_com.android.updater.jpg
    46.6 KB · Pregleda: 27
Da li je moguće vratiti se sa xeu MIUI13 A12 na xeu MIUI12.5 A11? 😬
Definitivno nisam zadovoljan baterijom a sve sam sredio kao i na prošlom romu.
 
Meni baterija bolja dosta nego na 12.5
Iskljuci 5g modem
 
Mislim da sam isključio, ali za svaki slučaj gde se to nalazi da proverim?
Meni je lošija baterija za 15ak %. Izgura 5h SOT ali uglavnom mi je prosek 3-4h i još 20-25% baterije.
 
Bilo je uključeno. Ja sam samo prebacio u podešavanjima mreže da ne forsira 5g, nisam ni izvalio da ima ova opcija. 😅 Hvala, nadam se da će se baterija vratiti na staro.
 
Ko hoce maksimum batteery life, tu su Paranoid Android i Evolution rom.
 
Jes saću flešujem modifikovan stock rom. Da sam hteo stock kupio bih Pixel. 😁
Flešovaću poslednju xeu verziju kad nađem vremena, možda bolje drži. Na 12.5 je bila perfektna baterija, ali je postojao bag koji me je iritirao.
 
Dobio neko update na 13? Vidim pisu da su izbacili za Mi 10, a sad kao i za Mi 10 Pro, ali ja nemam jos uvek je na 12.5.8
 
Ima stable beta za kinu samo. Nece jos skoro za EU. Ovde mozes da pratis
 
Izašle su dve iteracije XEU Stable MIUI 13 ROM-ova. Pa ko voli....
 
Zasnovane na kineskoj stable beti...
 
Flešovao sinoć 22.2.23. Lepo radi, malo fluidnije rekao bih, a i vratili su SOT u potrošnji baterije, amin. Daj Bože da je i bolja baterija. 😁
 
Evo i ja skidam ovu poslednju verziju EU roma.. Malo sam izasao iz ROM svijeta, otkljucao sam BL, sad samo da pratim instrukcije sa Xiaomi EU sajta za A12 instalaciju?
 
Proveri twrp verziju, mora najnovija za A12. Onda ide preko skripte preko kompa update na najnoviji rom.
Radi ovo jako lepo i fluidno, videćemo kroz 10ak dana. 😁
 
Proveri twrp verziju, mora najnovija za A12. Onda ide preko skripte preko kompa update na najnoviji rom.
Radi ovo jako lepo i fluidno, videćemo kroz 10ak dana. 😁
na instrukcijama na sajtu pise da TWRP ne podrzava A12... ili sam ja pogresno shvatio.

Installation of A12 devices via Fastboot:
  • Download our ROM zip file
  • Unpack downloaded zip file in the PC
  • Reboot your device to fastboot mode (press volume down + power)
  • Connect to PC via USB cable
  • Run fastboot installation script from unpacked zip according your PC operating system:
--- For Windows OS - windows_fastboot_update_rom.bat

Ovako pise, nidje se ne pominje TWRP za instalaciju..
 
Nema twrp. Instalacija preko fastboota
 
Nazad
Vrh Dno