Šta je novo?

Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro

Nema to veze sa Xiomijem. To je do Chrome-a. Verovatno si update na novu verziju. Imam i ja na Samsungu. Ne mora da bude losa stvar. Ako imas gomilu otvorenih tabova, mozes da ih grupises, recimo imas 3 taba sa bencmark forumom, benchmark sajtom i yt stranicom sa benchmark kanalom, sad mozes da ih grupises u jedan tab, sa 3 pod taba.
 
Vi koji ste na Xeu, da li imate problem sa nestajanjem WhatsApp notifikacija kao sto je problem na global-u ?
 
I kod mene na global radi normalno. Iskljucena miui battery optimizacija za aplikaciju.
 
To sam odavno uradio, nije do toga.
Znam da se jos ljudi ovde javilo sa istim problemom. Mada, ako radi na Xeu, mogao bih da ga flesujem.
 
Probacu to, ali svakako cu flesovati xeu, ne znam samo sto to odmah nisam uradio.
Jel rade banking aplikacije sa otkljucanim BL, ne planiram da ga root?
 
Raiffeisen radi bez problema. Čitao sam da i druge rade. Pay pal aplikacija takođe radi. Kako sam razumeo na XEU forumu, Safetynet traže neke bnakarske aplikacije tamo daleko. Ali i to se rešava Magisk modulom.
 
Nudi mi 12.2.5 da instaliram, sta ciniti? Nekako sam u fazonu dok radi kako treba, ne diraj nista. Samo da bateriju nisu upropastili. Sitnice u radu svakako necu primetiti.
 
Jel ima neko upustvo kako da flesujem twrp i xeu ?
Trazih po netu, 10 razlicitih guide-ova nadjoh, ne znam ni koju twrp verziju da flesujem..
 
Instalirah xeu weekly, totalno druga prica u odnosu na global, mnogo vise funkcija, lepse sve to deluje. Nema bugova u odnosu na global kao da je drugi OS. Primecujem mozda mali lag, ne znam jel mora da se brise keš ili nešto jos da se odradi? Mada primetno manje posle gasenja dark moda, u nekim aplikacijama je bas bilo mucno za korišćenje.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko instalirao neki AOSP Rom i kako radi na njemu?
 
Ovo isti đavo samo klokovani 865. :d da su ga bar olakšali 20g i ubacili bolju UW kameru bilo bi ekstra.
 
Bar su kameru malo promenili, meni je Mi10 odvratan od nazad :D da ga već nemam, uzeo bih ovo pre :D
 
Je l flešovao neko ovaj novi xeu 21.3.3/5? Vidim da je izašao novi twrp 3.5.0 koji navodno rešava prethodne probleme. Pa me zanima kakva su iskustva?
 
Flesovao sam ja 21.3.3, sve je manje vise okej. Mada ja sam dosao sa global tako sa nisam nesto relevantan :D
 
Je l možeš normalno da uđeš u twrp?
 
Jel taj novi twrp 3.5.0 moze da se instalira i na poco f2 pro ili je samo za mi10?
Meni je trenutno u telefonu instaliran twrp 3.4.2B-1206.
I trenutno sam na xey weekly 21.2.4
I da li je sa ovim twrp 3.5.0 resen problem da ulazi u twrp bez problema ili i dalje postoji problem?
 
Stigao update
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-03-12-11-39-22-754_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2021-03-12-11-39-22-754_com.android.updater.jpg
    82.8 KB · Pregleda: 30
  • Screenshot_2021-03-12-11-39-15-693_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2021-03-12-11-39-15-693_com.android.updater.jpg
    80.2 KB · Pregleda: 30
Instalirah danas 2.3.10, telefon ubija kako radi. Nema laga uopste, videcemo bateriju narednih dana.
 
I ja sam instalirao danas 21.3.10, konačno normalan twrp, nema više potrebe za OTG-om ili butovanjem starog twrpa kroz fastboot.
 
I hajde da priupitam i jos pokokeg vlasnika 10tke/pro. Da li planirate uskoro da presjete na mi11/neki drugi telefon ili planirate ostati sa mi10 jos neko duze vreme? Zasto? Ekonomska racunica za i protiv, da li je ovaj i krementalni skok napred kod ovogodisnnih modela dovoljan da bi se mi10 bacio u staro gvozdje?
Ja sam odlucio da ga zadrzim jos neko vreme. Od modela koji su do sad izasli, niti jedan mi nema nesto toliko bitno da zelim da promenim mi10. Najblize je dosao novi oneplus/samsung s21 ali i to su inkrementalni koraci ... Iskreno nista bolje/gore nego sam xiaomi sa mi11... Tako da... Strpecu se jos makar 6-9eseci, pa cemo videti do tad sta ce od novotarija izaci... Mozda bi me neki novi telefon bez punchole glupe kamere zainteresovao...
 
Jok, ne vidim ništa bitno što bi me nateralo da idem na 11. Nema više svrhe menjati telefone svake godine, napredak je zaista veoma mali.
 
Pa da u ovoj eri telefona su minimalne razlike a doplate su ogromne. Razmisljao sam ja da prodam i predjem na s20 ili s21, al sam skapirao da mi se ne isplati. Iskreno, nervirao me je MIUI ali flesovanjem Xeu roma je ovo postao maltene savrsen telefon. Stvarno nemam zamerku posebno ovaj 2.3.10, telefon je bukvalno preporodjen.
 
Nazad
Vrh Dno