Šta je novo?

Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro

Nord i Mi10 se ne mogu porediti. Mi10 je 5x bolji i kompletniji uredjaj. U istoj sam dilemi bio.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Bolji je Mi10 naravno, nisu ista klasa, ali su 2 bitne razlike u moj slučaju zvučnici i vibro motor.

Sve ostalo mi je taman toliko slično da softver prevagne.

Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
"...samo onaj emergency download mod, gde se kupuje kljuc za flesovanje... Jedino to pomoglo"

Ovo mi je napisao, verujem da je to jedino rešenje, jer sam blejao kao tele u sopstveni kompjuter dok je pokušavao satima sa raznim stvarima koje vidim prvi put u životu. Detaljnije vam ne mogu napisati jer nemam pojma :D
Ne vredi objasnjavati, to samo Kid zna sta radi.. [emoji16]
 
Prebaci TWRP na engleski - drugo dugme odozdo u desnom redu.
Posle je lako. Trebalo bi da bude.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Kako ide procedura? Ja skinem, klikne check md5 and install kase mi da mi je storage encrypted I da ukucam pass. Tel se resetuje i pojavi u TWRP na kineskom. Ne znam šta dalje, odradim reboot i eto ga nazad u MIUI.
Obavezno pogasi fingerprint, sifre ili sta vec imas za zakljucavanje ekrana pre flesovanja. Ako ne znas sta radis bolje se lati citanja po forumima da ne prodjes kao axel flashing junior [emoji16]

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
hocu da flesnem poslednji stable XEU i zanima me kako da ga rutujem (android 11)............jos sam na 10-ki , kao da se secam da je bilo neke gimnastike sa rutovanjem ?!?!?
ako nekog ne mrzi , ukratko proceduru.......
 
Sad sam proverio, meni je TWRP 3.4.2b-0623, xeu 20.10.22.
Kada bih hteo da flešujem ovaj xeu 20.1.20 šta moram da uradim? I da li mogu da odradim backup na Mi cloud podešavanja i aplikacija i normalno da ih vratim bez nekih problema s obzirom da se prelazi na MIUI 12.5?
 
Super za tebe. Znači da su ga uključili u rom.zip fajl.
Čitao sam da su se ljudi žalili na mi cloud. Mislim da je malo risky da probaš na taj način.
Ja ne bih.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Nije mi teško da odradim clean install bez bekapa, jedino što uvek vraćam jesu pozivi i poruke, ostalo kako sam kad raspoložen.
Je l ja mogu da flešujem preko ovog twrp najnoviji rom ili mora ona akrobacija sa otg i butovanjem drugog twrp?
 
Citajuci vasa iskustva rekao bih da su iskomplikovali maksimalno rutovanje ovog Mi10, gimnastika bezpotrebna skroz. Sto su napravili tu zavrzlamu sa ovim telefonom, sta im je bila poenta. Mislim telefon se opet moze rutovati,malo se vise zeza nego sa predhodni, ali zasto su iskomplikovali?
 
Nije mi teško da odradim clean install bez bekapa, jedino što uvek vraćam jesu pozivi i poruke, ostalo kako sam kad raspoložen.
Je l ja mogu da flešujem preko ovog twrp najnoviji rom ili mora ona akrobacija sa otg i butovanjem drugog twrp?
3.4.2.1206 može da dekriptuje particije, ne bi trebalo da imaš problema sa njim.
Ako ukloniš screen lock (o n, pattern, otisak prsta...) i rebutuješ u twrp videćeš data particije (trebalo bi).
Od te tačke sve ide kao i pre.
Hoću reći, ne bi trebalo da se butuje iz fastboot, taj TWRP je već u telefonu.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Citajuci vasa iskustva rekao bih da su iskomplikovali maksimalno rutovanje ovog Mi10, gimnastika bezpotrebna skroz. Sto su napravili tu zavrzlamu sa ovim telefonom, sta im je bila poenta. Mislim telefon se opet moze rutovati,malo se vise zeza nego sa predhodni, ali zasto su iskomplikovali?
Koliko sam čitao, sređeno je rutovanje Magiskom. Sada sve radi kako treba.
A za sve probleme koji se javljaju je kriv samo, jedino i isključivo Xiaomi.
Nisu otvorili kod kernela i to programerima neverovatno otežava posao.
Sad, zašto ga nisu otvorili? Šta imaju da kriju? Pustimo mašti na volju....

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
3.4.2.1206 može da dekriptuje particije, ne bi trebalo da imaš problema sa njim.
Ako ukloniš screen lock (o n, pattern, otisak prsta...) i rebutuješ u twrp videćeš data particije (trebalo bi).
Od te tačke sve ide kao i pre.
Hoću reći, ne bi trebalo da se butuje iz fastboot, taj TWRP je već u telefonu.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
Zašto bi uklanjao screen lock ako ima 3.4.2? Taj svakako može da radi dekripciju.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Obavezno pogasi fingerprint, sifre ili sta vec imas za zakljucavanje ekrana pre flesovanja. Ako ne znas sta radis bolje se lati citanja po forumima da ne prodjes kao axel flashing junior [emoji16]

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
Ja imam neki xeu, clean flash je bioz radi ok.
I sad ze sa svaki update da brisem security? E *mjau**mjau**mjau* :)
 
Ne vidim u cemu je problem da se iskljuci screen lock? flesujes rom i kad se ponovo podigne system postavis screen lock i to je to.
 
A ja, opet, ne koristim pattern nego PIN i FP.
Ima nas raznih.
Što reče tomiprunet, nije valjda toliko teško da se skine a posle flešovanja vrati.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
To je taj.
S tim što ja svaki put moram da butujem njega, pošto je na xeu neki 3.4.0 koji ne radi decrypt data.
Elem, danas sam flešovao 21.1.28, dobra fora ono sa haptic feedback što su napravili
e4a530c00ae19feab8eedfde1000fe93.jpg


Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ima li neko Mi Note 10, verziju sa 108mpix da je sobio Android 11?

Sent from Note 10 using Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno