Šta je novo?

Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro

Global? Čudno. Jesi probao iz apdejtera da proveriš?

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
konačno sam skupio novce za Mi 10 i sada ne mogu da nađem ni jedan normalan oglas na KP.....

from komsa's Mi 9T
 
videćemo, pošto sam iz Subotice gledam ako ne moraju da mi šalju fon..

from komsa's Mi 9T
 
Što ne sačekaš Mi 11?
 
'bar dan

Imam Xiaomi 10 i manje vise sam zadovoljan.
Ono sto me zesce nervira jeste cinjenica da nece lepo da radi sa Samsung satom. Nece automatski da se zakaci, a kada ga ja "manuelno" zakacim pri "clear all tasks" on ubije i ovaj proces i raskaci mi sat.

Sem toga, nervira me cinjenica da ako je zakacen na chromecast ili bilo sta slicno, volume taster je "zakljucan" na taj proces, nemoguce je pojacati/utisati zvuk na samom telefonu.
Realno, cesto pustim nesto preko chromecasta i gledam sa strane, a na telefonu ukljucim nesto kratko tipa YT. Smor.

Usput, ako ima neki OS/firmware whatever sto je naj idealno turbo super za Mi 10 dajte preporuku. Da ne citam 80 strana ;)
Hvala
""
 
*mjau**mjau**mjau* probija budžet, ali u jednoj domaćoj radnji na G imas popust 10% ako platis online visom, izadje te 63k telefon ali dobijas fiskalni i 2 god garancije. Ja sam tako uzeo pre 7 dana. Kod operatera ih nema, tako da se nece ni pojavljivati na oglasima, jedino polovno, a kod svercera je oko 500e sa 12m garancije na reč, pa vidi sta ti se isplati.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
'bar dan

Imam Xiaomi 10 i manje vise sam zadovoljan.
Ono sto me zesce nervira jeste cinjenica da nece lepo da radi sa Samsung satom. Nece automatski da se zakaci, a kada ga ja "manuelno" zakacim pri "clear all tasks" on ubije i ovaj proces i raskaci mi sat.

Sem toga, nervira me cinjenica da ako je zakacen na chromecast ili bilo sta slicno, volume taster je "zakljucan" na taj proces, nemoguce je pojacati/utisati zvuk na samom telefonu.
Realno, cesto pustim nesto preko chromecasta i gledam sa strane, a na telefonu ukljucim nesto kratko tipa YT. Smor.

Usput, ako ima neki OS/firmware whatever sto je naj idealno turbo super za Mi 10 dajte preporuku. Da ne citam 80 strana ;)
Hvala
""

Ja ga koristim sa GW-om, nikakvih problema nemam. Kad se udaljim od telefona previše, pukne konekcija, kad se vratim, konektuje se opet.
Zašto koristiš 'clear all tasks'? Telefon ti neće raditi brže ako ubiješ sve aplikacije u pozadini, radiće sporije, jer će onda pola tih procesa da pokrene automatski, a i posle kad otvaraš aplikaciju svaku pokreće taj proces iz početka umesto da ga vadi iz RAM-a. To sve takođe utiče negativno na bateriju.
Nije kao da imaš 256mb rama pa da moraš da ga oslobađaš. Koristiš telefon sa 8GB RAM-a.
Dakle kad poubijaš sve procese, ubiješ i galaxy wearable aplikaciju, zato ti se i ne zakači sat automatski.

Za ovo drugo, to nije do telefona, tako je prosto projektovano da radi. Kad si zakačen na chromecast, volume služi za kontrolu cc-a. I mene to nervira iskreno, ne znam da li može da se reši nekako.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
zakacim pri "clear all tasks" on ubije i ovaj proces i raskaci mi sat.
Brisanje aplikacija iz memorije se ne radi, android ima svoj handle za to, ta opcija je viska i besmislena je.
Sem toga, nervira me cinjenica da ako je zakacen na chromecast ili bilo sta slicno, volume taster je "zakljucan" na taj proces, nemoguce je pojacati/utisati zvuk na samom telefonu.
@nightshadow

MiUI bug koji se provlaci vec neko vreme, nazalost nema resenja osim da se koriste third party aplikacije za kontrolu zvuka..

Evo jedne zanimljive koju sam nasao, koja na klik prikazuje volume slider i radi super:

https://play.google.com/store/apps/details?id=io.github.visnkmr.volumeui
 
Kako bug? Ako strimuješ nešto na chromecast, vol služi za kontrolu cc-a. To je feature valjda, ne bug? Tako bi trebalo da je na svakom telefonu?
Ako se raskačiš sa cc-a, tad vol radi normalno.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Isto je na svakom, i na S20 mi je kontrolisao CC kad je zakačen - samo što su malo pametnije rešili to, pa imaš expand opciju gde možeš i volume telefona da kontrolišeš

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zašto koristiš 'clear all tasks... to sve takođe utiče negativno na bateriju.
Sent from my Mi 10 using Tapatalk
A zašto onda kad ostavim da sve radi u "background" nakon nekog vremena dobijem upozorenje od telefona da neke aplikacije troše previše energije i da ih "zaustavim"?! Recimo Twitter.


P40Pro+ & Tapatalk
 
Pogasi te notifikacije, to nema svrhe u 99% slučajeva.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Kako bug? Ako strimuješ nešto na chromecast, vol služi za kontrolu cc-a. To je feature valjda, ne bug? Tako bi trebalo da je na svakom telefonu?
Ako se raskačiš sa cc-a, tad vol radi normalno.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
Ne, to je bug.

Na stock androidu radi isto tako s tim sto ti izadje volume slider sa cast ikonicom koji kontrolises po default-u, a kad expandujes imas i ostale slajdere. Isto tako je i na OnePlus telefonima, za ostale ne znam.

Ovo sto se desava na MiUI je katastrofa, moras da se raskacis sa kastovanja da bi dobio kontrolu nad zvukom, ili da kopas po opcijama.
 
Pro modela kod nas nema u zvanicnim radnjama?
Na KP je jako slaba ponuda koliko vidim, uglavnom obicna verzija.
 
Pro modela kod nas nema u zvanicnim radnjama?
Na KP je jako slaba ponuda koliko vidim, uglavnom obicna verzija.
Mislim da je Pro povucen iz prodaje jos pre vise od mesec dana. Mi10 se prodaje valjda jos 128gb verzija i oni sa zaliha.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
@nightshadow

Naso sam resenje za MiUI + Chromecast bug, pisao sam u Must Have Android Aplikacije temi.
Zapravo može da se expand-uje slajder, sad sam tek izvalio.
Ja sam na xeu doduše, ne znam da li je isto na global
328048d4a058544cf91e620112028325.jpg


Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
I ja sam na Xeu weekly, koristim 10T Pro, kada se bilo sta kastuje na TV ne izlazi slajder, isto kao na Global Stable. Doduse, kod mene je Xeu weekly Android 10, mozda su sa 11 konacno popravili.

Znaci, kad kastujes nesto i pritisnes volume dugme, izlazi ti volume meni i mozes da kontrolises sve?
 
Poslednja izmena:
I ja sam na Xeu weekly, koristim 10T Pro, kada se bilo sta kastuje na TV ne izlazi slajder, isto kao na Global Stable. Doduse, kod mene je Xeu weekly Android 10, mozda su sa 11 konacno popravili.

Znaci, kad kastujes nesto i pritisnes volume dugme, izlazi ti volume meni i mozes da kontrolises sve?
Tako je, ss je dok sam kastovao YouTube. Izađe slajder, kad se ide na tri tačke moguća je kontrola zvuka na telefonu.
Ja nisam ni provalio ranije, vrv sam navikao kako je bilo pre na a10, pa i nisam obraćao pažnju ;)

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Mislim da je Pro povucen iz prodaje jos pre vise od mesec dana. Mi10 se prodaje valjda jos 128gb verzija i oni sa zaliha.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
Hvala na informaciji. U sustini od samog starta mi je obicna verzija svakako interesantnija, ali ne vidim cemu hype vezan za Pro i Ultra, kad ove druge cak i nema kod nas.
 
Poslednja izmena:
Ima jedna Ultra na kp za 800eur. Lik menja fon za fon za iphone 12 mini koji ima vakum za 650. Tako da bi to bila bas dobra kupovina

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pogasi te notifikacije, to nema svrhe u 99% slučajeva.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
Nakon 11h u Standby_u sa izgašenim aplikacijama je potrošeno 3% baterije...preksinoć testirano. Sinoć otvorim 15 aplikacija i ostavim da rade u background...danas nakon 11h Standby_a u istim uvjetima potrošeno 5% baterije i samo 3 aplikacije otvorene u pozadini. Znači ima nekog utjecaja na bateriju ali ne velikog...u biti možda bi bilo i veće razlike u potrošnji da telefon nije sam ugasio 12 aplikacija.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Postoji thread Xiaomi Mi 11 /Pro ? Vreme je..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno