Šta je novo?

Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro

Meni je potpuno svejedno koji je ekran. No dobro, o ukusima se ne raspravlja...

Poslato sa VOG-L29 uz pomoć Tapatoka

Naravno da svako iznosi svoje lične utiske a u ekran se stalno gleda i jako je važan pri izboru telefona.
Steta sto izbacuju jace (pro) modele sa egde ekranima.
Treba jednostavno da imaju modele sa edge i flat ekranima podjednako dnakih specifikacija pa ko sta voli ali dobro. Profit je na prvom mestu.
Pozdrav za bateriju od 4500 mah
 
daleko od toga. samsung je uzas boziji... jadan onaj note 10 koji je ono raspad od telefona, kako ih samo nije sramota. moment kad su note seriju osakatili je moment kad je samsung propo, apsolutno i kompletno. zato i gledam sta ovi chajnizi imaju da ponude, ali ocigledno nemaju nista -.-
Ajde ti lepo prestani da trolujes temu...

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
U skoro svakoj temi ste se raspisali oko edge ekrana, smarate za medalju, šta koga briga da li se vama svidja edge ekran i da li ćete kupiti telefon sa istim. Kako ne razumete da se prvo uradi ispitivanja tržišta jednim modelom pa se na osnovu njega odlučuje da li se za sledeće modele ide na egde ili ravan ekran. 90% korisnika smatra da je edge ekran korisniji, da lepše izgleda, da telefonu daje premium izgled i to je to, to što se vama ne dopada apsolutno nikog od proizvođača ne zanima, kao ni mnoge na ovom forumu.

P30 Pro
 
Bas tako.
Da li se pominje negde da li ce imati ois, stereo zvucnike i ip?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
I jedan i drugi bi trebalo da imaju ois.
Jedan će imati isti senzor kao mi note 10 a drugi onaj standard od 48mp.

Makar se tako piše od strane kineza

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kako se pokazala ta kamera u mi note 10?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja sam gledao poredjenja sa P30 Pro, Pixelom, IP 11... lošiji je od svih njih. Odlična kamera, daleko od toga da nije, ali ništa spektakularno.
 
Čovek je pitao kako se pokazala kamera a ne kakav je senzor

Sent from my P30 Pro using Tapatalk
 
Ne, do Xiaomi-ja je.
Softver je loš a to je na telefonima presudno.
Pixel 3 i Pixel 4 imaju isti senzor koji je pritom i u mom Mi 8 i sva 3 prave bolje fotografije i pored tog senzora od 108mpxa.
Veličina senzora ama baš nije presudna.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
U skoro svakoj temi ste se raspisali oko edge ekrana, smarate za medalju, šta koga briga da li se vama svidja edge ekran i da li ćete kupiti telefon sa istim. Kako ne razumete da se prvo uradi ispitivanja tržišta jednim modelom pa se na osnovu njega odlučuje da li se za sledeće modele ide na egde ili ravan ekran. 90% korisnika smatra da je edge ekran korisniji, da lepše izgleda, da telefonu daje premium izgled i to je to, to što se vama ne dopada apsolutno nikog od proizvođača ne zanima, kao ni mnoge na ovom forumu.

P30 Pro

Naravno da je korisniji da vam prodaju drugi po paprenoj ceni kad ovaj lako izlupate. Definitivno lepse izgleda prelivanje boja po ivicama. Premijum osecaj je kad slucajno aktivirate nesto po istim edge ivicama sto niste hteli. Ima li jos prednosti? Meni je dovoljno
 
Pogotovo kad se stavi "premium" Boe 1080p ekran kao u P30 Pro, fantasticno [emoji23]
 
Niko ne bije da morate da kupite edge ekran. Cemu paranoja?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pogotovo kad se stavi "premium" Boe 1080p ekran kao u P30 Pro, fantasticno [emoji23]
Evo ga opet ovaj [emoji23][emoji23][emoji23]
Naravno da je korisniji da vam prodaju drugi po paprenoj ceni kad ovaj lako izlupate. Definitivno lepse izgleda prelivanje boja po ivicama. Premijum osecaj je kad slucajno aktivirate nesto po istim edge ivicama sto niste hteli. Ima li jos prednosti? Meni je dovoljno
Ti druže verovatno imaš ručice kao devojčica, jer jedino tako mogu da poverujem da pipaš ivice ekrana slučajno, swipe gestures je milina koristiti na edge ekranima, prsti fenomenalno klize po ivicama, ti verovatno i dalje koristiš navigacijske tastere pa ne znaš o čemu pričam [emoji23]
Prelivanje boja je čista glupost, totalno je zanemarljiva i neprimetna, samo na beloj pozadini jedva primetno, ili je možda kod mene tako zbog "premium" boe što reče ovaj smešni lik iznad [emoji23]


P30 Pro
 
Spanjeli idi ti u P30 Pro temu pa tamo hvali svoje čedo. Realno edge ekran je glupost, boje se prelivaju, često pipneš slučajno ivicu.
BOE ekran ne može da bude premium.
 
To je stara boljka kod xiaomija i pocinje da biva iritantna cinjenica da je problem prisutan vec nekoliko godina i da po tom pitanju ne rade nista.
Nije tačno da ništa ne rade po pitanju softvera za kameru. Nisu u vrhu ali napreduju.
Što se tiče cene mislim da će pored S10 Lite od 650€ kinezi morati da vrate cene malo niže ako bi da prodaju nešto.
 
In the Weibo post, Teng has suggested buyers to go for Xiaomi Mi CC9 Pro or Redmi K30 smartphones if they needed a smartphone under the 3,500 Yuan (~$505) pricing. However, users who are looking for an expensive and premium phone can wait for the Chinese year to end.

The Xiaomi Mi 9 Pro 5G smartphone was introduced with a starting price of 3,699 Yuan (~$533). Hence, there is a possibility that the Xiaomi Mi 10 and Mi 10 Pro phones could be priced between 3,500 Yuan (~$505) and 5,000 Yuan (~$721). As far the launch of the Mi 10 series is concerned, Xiaomi may announce it after the upcoming Spring Festival of China (after Jan. 25). Hence, it may debut earlier in February.

Kao što sam i pretpostavio . Cene i za Kinu će biti visoke. Brzo nestade lažna priča o profitnoj marži od max 5% [emoji23]

Jedina sreća što xiaomiju brzo pada cena. Sredinom godine će verovatno biti oko 450,500e.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
A dotle će da se pojave bolji telefoni (npr. sa boljom kamerom ili šta god već) ... i tako se fkloznicina priča nastavlja i nastavlja - sve dok mu ne crkne nešto na tom Mi 8 .
:p
 
Mi8 ne stuca :)
Uvek će izlaziti sve bolji i bolji telefoni , naše je da ne padnemo na marketing priče proizvođača :)
Npr kao što mi note 10 nema 5x optički zum kao što tvrdi Xiaomi nego 3.8x ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije toliki problem cena u Kini, već cena kod nas. Na oglasima će Mi 10 biti sigurno 600e, što je dosta jaka cena. Ali klasika već mesec-dva nakon pojave ide na -20/25% nižu cenu. Opet u tom cenovnom rangu neće imati šta drugo da se kupi, eventualno 7T Pro ili Note 10.
Meni bi svakako bio dobar upgrade sa Mi 8 na Mi 10, ali malo me je smorio MIUI. Šta znam, ako bude imao pop-up kameru i solidnu cenu možda ga i pazarim na leto.
 
Nazad
Vrh Dno