Šta je novo?

Xiaomi based usisivači Mi Mop Pro/Essential, Roborock...

Morao bih da probam da ga ostavim van baze da vidim kako će se ponašati sledeći dan.

Pretpostavljam da nije opcija da baza stoji van spavaće sobe?
 
@CarnX

Jel si probao da duze drzis dugme za paljenje?
 
Morao bih da probam da ga ostavim van baze da vidim kako će se ponašati sledeći dan.

Pretpostavljam da nije opcija da baza stoji van spavaće sobe?
Nije... bio je u dnevnoj ali ga se mala plasila (imala godinu dana kad krenuo nesto da prica i od tad se plasi rokija (roborock) pa sam morao da ga sklonim van vidokruga - spavaca ispod kreveta)
Aj ako mozes, probaj molim te...

@CarnX

Jel si probao da duze drzis dugme za paljenje?
Hmmm... Mislim da nisam... Aj bas cu da probam sutra, posto sam ga opet poslao da prenoci van baze :)
 
Nije... bio je u dnevnoj ali ga se mala plasila (imala godinu dana kad krenuo nesto da prica i od tad se plasi rokija (roborock) pa sam morao da ga sklonim van vidokruga - spavaca ispod kreveta)
Aj ako mozes, probaj molim te...

Sinoć sam je (naša je Fifi ;) poslao van baze i sad sam je normalno (iz App) vratio na dock.
Baterija je bila na 92%.

Imam i ja jedno pitanje.

Menjali smo deo nameštaja u dnevnoj.
Da li možemo nekako da reskeniramo samo dnevnu sobu ili mora ceo stan ponovo?
 
Sad gledam, barske stolice koje uglavnom podignem na ostrvo dok usisavam, imaju po 6 stopa, umesto 4, predpostavljam da ih je vremenom ucrtao. A kada dignem stolice, uredno usisava tu zonu, bez obzira što su na mapi ucrtane stolice.
 
Snađe se i kod mene. Ovo više mene nervira što snimljeni plan stana više ne odgovara stvarnom stanju.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Pa kad pustis ponovo da usisa sobu, mislim da je reskenira i to ostane na mapi... Inace evo i moj je i dalje dostupan, ostavicu ga jos da bleji u drugoj sobi, da vidim koliko ce mu trebati da se ugasi
 
Evo, posle skoro dan (nekih 20 sati) se ugasio... I da, upalio sma ga drzeci power button... Znaci sam se ugasi iz nekog razloga posle nekog vremena...
 
Zdravo svima. Postao sam vlasnik jednog Miška (mi pro modela) i trenutno se igram sa mapiranjem i editovanjem prostorija. Da li neko zna kako da postavim No Mop zonu, npr blizu tepiha? Imam opciju restricted area i virtal wall, e sad ja bih da ga u okviru jedne prostorije ograničim da preskoči brisanje/mopovanje prostora oko tepiha, ukoliko je to uopste i moguce. Hvala unapred.
 
Postaviš virtuelne zidove oko tepiha, ne vidim drugi način.
Inače, moj mopuje i tepihe, mala je to količina vode da bi škodilo.
Moj prvi mi mop je umro nakon dva meseca, nisam ni znao da može da se ugasi dužim pritiskom na dugme i kao ajde da ga ugasim dok ga čistim, očistim i nakon paljenja pojavi se internal error na bilo koju komandu i ništa dalje. Uzet kod mađara, vraćen na reklamaciju, dobio novi nakon tri nedelje.
 
Supruga i ja razmišljamo o kupovini robota za nekih 50ak kvadrata stana usisavanja/mopovanja par puta nedjeljno. Za oko 160 eura u BiH na ponudi je Essential dok je Mop Pro oko 320 eura...

Mene zanima ima li ko ovaj Essential tj. je li se isplati duplo više novca dati na Mop Pro ili bi za naše potrebe bio dovoljan i ovaj Essential s obzirom da se radi o stanu 69m2...

U suštini sem boljeg mapiranja u čemu je glavna razlika?

 
Ja imam Essential, radi posao ali nije savrsen. Meni se par puta desilo da se zaglavi, obicno izmedju tepiha i zida ili garniture. Nema rikverc :D Baterija je dovoljna za stan od 60-70m2.

Jel smem u posudu za vodu da stavljam malo Ajax-a za ribanje?
 
U planu je kupovina nekog usisivaca ovog tipa, iscitao sam skoro sve po forumu, pa imam neka pitanja...:)
Da li je u medjuvremenu Mi Mop Pro apdejtom firmwera mozda dobio opcije koje ima i Roborock S5 Max, multilevel maping, za vise spratova i ono automatsko povecanje snage po tepisima?
Uglavnom je sve na spratu oko 45m2, ali ima u prizemlju predsoblje od 10m2 u kojem bi isto radio...
Da li Mi/Robrock ovi koji su dostupni kod nas po radnjama i KP mogu da se povezu na Xiaomi Home app gde je za region izabrana Kina?
 
Mi Mo Pro nije dobio ni jedan firmware update za godinu dana.
 
Upravo sam gledao recenzije na Yt i naletim na komentar u vezi Mi Mop Pro i firmware-a, tj. da je model za kinesko trziste dobio multi maping i jos neke stvari...
Scream Maker
2 weeks ago
Did you warn consumers of 2 versions of this device: Chinese and Global one? Nobody tells that. Chinese version has the latest update (3.5.3_0043) which gives you new features like multi maping (which is most important), S and Y patterns and etc. Global version of this device (sold arround the world, outside China) doesn't have support and run on basic firmware 3.5.3_0017. Thing is you pay for what they tell you on advertise but actually you don't get everything. If you put complain they will say it's working. Nevertheless, if you can live with only one map it's ok, but thing is they should tell people such things. Worst of all are blogers and this people shooting videos and not providing valid information
 
Ja sam drugi nivo rešavao tako što isključim mapiranje (inače je isključeno). Odnesem usisivač na sprat, stisnem taster na njemu i on jednostavno usisa ceo prostor i nadjem ga na mestu gde sam ga ostavio ili tamo gde mu se ispraznila baterija, jer nema pojma gde mu je baza.
 
Da, videh da si to pisao... To je otprilike jedini nacin da se sacuva mapa prostora/sprata koji ce se vecinom koristiti.
Takodje sam na 4PDA procitao da vise nece dobijati novih firmware-a.
Dvoumim se bas izmedju Mi Mop Pro i Roborock S5 Max...
Razlika u ceni je 100e u korist Mi(domaca garancija 2 god.), a opet Roborock(KP garancija 1 god.) ima te 2 korisne stvari(Multilevel, Carpet mode), a sa druge strane u pitanju je samo predsoblje u prizemlju od 10m2, ustvari jos i manje kad se odbiju cipelarnici i garderober. A tu je i stepeniste ka spratu koje se svakako mora usisavati obicnim usisivacem, tako da moze i to predsoblje...:)
 
Kada počneš da ga koristiš, videćeš da plairanje uglavnom pada u vodu. Moja idej je bila da ga primarno korsitim za mopovanje jednog ulaznog hodnika. To sam uradio 2-3 puta i odustao. Mop ne koristim.
Kuhinju usisavam skoro svaki dan, a o toj prostoriji nisam razmišljao kada sam kupovao usisvač. I to uvek koristim double.

Ako već razmatraš kupovinu preko KP, pogledaj i one modele sa rezervoarom, cena im nije mnogo veća u odnosu na domaću cenu za Mop Pro.
 
Ideja je da se prvenstveno koristi za usisavanja i da supruga sto vise smanji/proredi klasicno usisavanje, mopovanje je nebitno, verovatno ce probati, ponekad i koristiti ako se pokaze ok... Tako da bi bilo super da svaki ili svaki drugi dan predje i usisa uglavnom sitnu prasinu, poneku mrvicu i td., kucne ljubimce nemamo...
Iskreno, ja bih pre nesto sa domacom garancijom, ali nekih modela i nema da se kupi kod nas, tako da je KP jedini izbor...
 
Kada počneš da ga koristiš, videćeš da plairanje uglavnom pada u vodu. Moja idej je bila da ga primarno korsitim za mopovanje jednog ulaznog hodnika. To sam uradio 2-3 puta i odustao. Mop ne koristim.
Kuhinju usisavam skoro svaki dan, a o toj prostoriji nisam razmišljao kada sam kupovao usisvač. I to uvek koristim double.

Ako već razmatraš kupovinu preko KP, pogledaj i one modele sa rezervoarom, cena im nije mnogo veća u odnosu na domaću cenu za Mop Pro.
Sto se tice mopovanja, potpuno ista situacija i kod mene... Probao par puta ali odsutao na kraju.

Ideja je da se prvenstveno koristi za usisavanja i da supruga sto vise smanji/proredi klasicno usisavanje, mopovanje je nebitno, verovatno ce probati, ponekad i koristiti ako se pokaze ok... Tako da bi bilo super da svaki ili svaki drugi dan predje i usisa uglavnom sitnu prasinu, poneku mrvicu i td., kucne ljubimce nemamo...
Iskreno, ja bih pre nesto sa domacom garancijom, ali nekih modela i nema da se kupi kod nas, tako da je KP jedini izbor...
Tako ga i ja koristim, pustao sam ga skoro svaki dan, ili jednom u 2 dana (sad mozda jednom u 3 dana), da ne bih morao da usisavam na svaka 4 dana...

Inace, narucio sam konacno drugu cetku, metlicu i filtere sa alija... Javljam utiske kakvi su
 
Da li je neko skoro pazario Mi Mop Pro 2+ I kakva su generalna iskustva?

Gledao sam recenzije 5 Max modela i Pro 2+ i vrlo su blizu pa sad gledam sta je bolje uzeti.
 
Posle skoro godinu dana aktivnog rada na Mi Mop Pro baterija prakticno uopste nije degradirala. I dalje oko 20% potrosi za oko 43 kvadrata koje pokriva (efektivno oko 30 kvadrata povrsine preko koje moze da prodje).

Filter sam menjao jednom, posle 6 meseci, menjacu opet uskoro. Ovaj put cu zameniti i cetku sa strane, imam nekoliko rezervnih, deluje mi da su joj poispadala vlakna.
 
Na Aliju sam uzeo dosta rezervnih delova za 20-30$.
 
Stigli su mi filteri i cetke, kao i ona zvezdasta cetka...

1. Filter je ok ali drugaciji malo od originala... Kao da je gusci, duplo vise ispresavijan... To moze da bude problem, da zagusi usisivac...
2. Cetka je na izgled ista, guma izmedju dlacica je malo tvrdja u odnosu na istrosenu cetku ali ne znam kakva je originalna bila kao nova. Sirina dela sa dlacicama je duplo tanja nego na originalu, to moe da bude problem...
3. Zvezdasta gumena cetka mi deluje isto... Nisam iskreno na nju obracao paznju...

Videcemo kako ce se ponasati kad ga pustim da usisava...
 
Broj savijanja na filteru je nevažan, ako je materijal filtera odgovarajući. Ja trenutno koristim neki sa AE i rekao bih da radi ok.
 
Ljudi, molim vas za pomoc. Sto vise istrazujem o usisivacima to mi je teze da se odlucim. Imam 2 psa i macku, jedan pas se uzasno linja (mops), stan od 72m2, jedan manji tepih u celom stanu ostalo parket i plocice. Ide Black Friday zelim da iskoristim to za kupovinu usisivaca. Mogu da izdvojim do 350e otprilike, dvoumila sam se izmedju mop pro, roborock, negde sam procitala i za neki deebot. Uglavnom imam opciju kupovine u Austriji (online samo naravno jer su u lockdownu), mogu da odem do Madjarske,Rumunije i Srbija naravno. Znaci molim vas saljite mi linkove, gde su popusti, i koji usisivac se najbolje uklapa u ovo sto sam napisala. Hvala svima na savetima :)
 
Koja je razlika između Mop Pro i Pro 2+?
 
Uzeo Essential model u BC, radio jedan dan i otkazao fan. Imam premium garanciju, ali opet mora kroz servis, pa cekam resenje do 30 dana?!
 
Šta je premium garancija?
 
Nazad
Vrh Dno