Šta je novo?

Xiaomi 13T/Pro

Ali ako se otvori kutija i pocepa vakum nalepnice, ne vidim kako imas mogucnkst vracanja. Da bi vratio potrebno je da prooizvod nije koriscen. Znaci ti vratis oni procene da je koriscen i ne vrate ti novac
Kako je Lina napisala, tako kaze zakon a to ti je najvaznije.
 
Napravi selfi pa ga stavi u tasnu do sutra kad pravi novi selfi🤣🤣🤣
Salim se aj i ja bih voleo da cujem ja moj 13t pro 2-3 puta dnevno punim.
Stvarno kako ga koristi i ja bih voleo da cujem.
 
Kako ga koristis.
Koristim ga za sve živo, bukvalno, osim za igranje igrica (to je van moje sfere interesovanja).
Juče sam čak razgovarala nekoliko sati, sveukupno, putem regularnog poziva, ne preko Viber-a ili neke druge aplikacije, koja bi omogućavala video pozive.
A u prethodnih par dana mnogo intenzivnije koristim kameru, jer sam isprobavala više varijanti GCam-a i paralelno koristila i fabričku aplikaciju za kameru, te upoređivala rezultate.
Takođe, isprobavala sam i razne druge aplikacije iz Google Play prodavnice, dakle prvo čitala o njima, birala, download-ovala, instalirala, podešavala ih...
 
Poslednja izmena:
Ja sam koristio S21fe, jedva sam cekao da se vratim na Xiaomi.
Meni je UI prosecan, secka...miui je 2x fluidniji, meni laksi za koriscenje,na kraju, mnogo bolje optimizovan za potrosnju baterije.
I ja isto. Samsung A52s, pa Motorola Edge 30, ali jedva MiUI mi je najfluidniji i najviše opcija. Samo mi je krivo što su izbacili onaj stari režim jednom rukom...
 
Napravi selfi pa ga stavi u tasnu do sutra kad pravi novi selfi🤣🤣🤣
Salim se aj i ja bih voleo da cujem ja moj 13t pro 2-3 puta dnevno punim.
Stvarno kako ga koristi i ja bih voleo da cujem.
Iznad sam opisala, a sad samo da dopunim, ako taj podatak nešto znači. Prosečno provedeno vreme ispred ekrana telefona u zadnjih par dana mi je oko 5 sati na dan (taj podatak sam našla u samom telefonu). E sad, da li se u to ubraja i vreme dok razgovaram sa nekim, slušam muziku i sl., kad ekran nije uključen, tj. nisam fizički ispred njega, to zaista ne znam.
Inače ne provodim toliko vremena ispred ekrana, bilo kog, pa ni ovog na telefonu, ali kako sam kupila novi telefon, te ga još uvek isprobavam, prilagođavam sebi i sl., normalno je da više vremena provodim ispred njegovog ekrana.
@LinaNBGD Nakačio sam neke verzije Gcam aplikacija i config-a za 13T. Znaš li da učitaš confige? Ako još nekoga zanima, neka proba i javi iskustva, koja aplikacija i koji config su mu dobri. Ako se neko razume u fotografiju, može da napravi svoj config i da ga podeli sa nama.

Sve sam download-ovala, raspakovala, konfigurisala, probala...
Neke varijante aplikacije daju više opcija nego što ih ima fabrička kamera (ili fabrička aplikacija za kameru; ne znam kako je ispravnije izraziti se). Neke baš baguju.
No, rezultatima fotografisanja ili snimanja nisam zadovoljna. Očigledno je da su mi očekivanja previsoka i da to što ja želim da dobijem neću dobiti ni sa jednim telefonom (kada su kamere u pitanju).
Vama još jednom VELIKO HVALA na uloženom trudu. Nadam se da će ovo što ste okačili biti od koristi još nekom.
 
Poslednja izmena:
stiglo azuriranje od 1.1gb 1.0.6.0.UMLEUXM bezbednosna zakrpa za mart.odlican telefon. koristim ga vec 6 meseci. jos mu stoji fabricka folija. sve je po mom ukusu. dobre slike mesta koliko hoces lepo se vidi sve na ekranu , ne secka. neki put mi se desi da ni ne osetim da sam pipnuo ekran on reoguje. baterija mi je ok. mogu je istrositi na igrice za par sati ali ko satima igra na telefone nece mu pomoci ni akumulator. osvetljenje mi je na 80 procenata otprilike.
 
Napravi selfi pa ga stavi u tasnu do sutra kad pravi novi selfi🤣🤣🤣
Salim se aj i ja bih voleo da cujem ja moj 13t pro 2-3 puta dnevno punim.
Stvarno kako ga koristi i ja bih voleo da cujem.
I meni 13t opušteno dan i po. Naredno veče od punjenja bude na 30-40%, a koristim ga dosta. S tim što ne igram ništa na tel...
Bolja mi je baterija nego na iP12 dok je nov bio. Jedino što ja nisam toliko nešto oduševljen kamerom. I dalje mi je iP za fotografisanje najbolji generalno.
 
Ja se bas kunem u kameru, bas pravi dobre fotke, dok je baterija najlosiji deo telefona, ja moram min 2 puta dnevno da je punim.
Najvise koristim za fotkanje, koristim viber, telegram, insta bas bas minimalno, igrice u zivotu nisam odigrao na telefonu a zadnji put sam odigrao neku igricu pre jedno 25 godina kad sam bio momak sa jedno 20 godina.
 
I meni 13t opušteno dan i po. Naredno veče od punjenja bude na 30-40%, a koristim ga dosta. S tim što ne igram ništa na tel...
Bolja mi je baterija nego na iP12 dok je nov bio. Jedino što ja nisam toliko nešto oduševljen kamerom. I dalje mi je iP za fotografisanje najbolji generalno.
Kao da sam ja pisala komentar. Isto iskustvo, isti utisci o kamerama.
Ja se bas kunem u kameru, bas pravi dobre fotke, dok je baterija najlosiji deo telefona, ja moram min 2 puta dnevno da je punim.
Najvise koristim za fotkanje, koristim viber, telegram, insta bas bas minimalno, igrice u zivotu nisam odigrao na telefonu a zadnji put sam odigrao neku igricu pre jedno 25 godina kad sam bio momak sa jedno 20 godina.
Kao da nemamo iste telefone. Iskustvo i utisci potpuno suprotni Vašim.
 
Nisam hteo da kažem da su loše kamere, ali meni lično se više sviđaju fotografije koje sam pravio na iP. Video pogotovo mi je bolji bio na iP.

Ali sve u svemu, zadovoljan sam sa telefonom.
 
Stigao apdejt za 13t pro globalna verzija.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-04-08-22-33-14-717_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2024-04-08-22-33-14-717_com.android.updater.jpg
    35.7 KB · Pregleda: 65
  • Screenshot_2024-04-08-22-33-02-264_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2024-04-08-22-33-02-264_com.android.updater.jpg
    40.1 KB · Pregleda: 64
Stigao apdejt za 13t pro globalna verzija.
Kod mene još ne stiže...
Ujedno vidite na ovom snimku ekrana koliko sam baterije potrošila od sinoć u ovo vreme do večeras, ni 30% za celu noć i dan.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-04-09-20-34-23-745_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-04-09-20-34-23-745_com.android.settings.jpg
    47.5 KB · Pregleda: 47
Vi Lina nemate 13T Pro, nego 13t koliko vidim. Vi cete kasnije dobiti apdejt
 
Za 13T EU verziju već odavno prijavljuju 1.0.5.0 UMFEUXM, ali kod mene još ništa. I dalje je na 1.0.3 0...
 
Ocigledno je razlika u trajanju baterije kod razlicitihh ljudi velika. Da li ima nekog pravila? EU rom, global ROM ili nesto drugo?
 
Ima veze sa upotrebom. Mediatek po običaju ima modeme koji srču struju, pa ukoliko je bluetooth uključen stalno, ukoliko je domet slabiji, i ukoliko se fosta telefonira potrošnja baterije je osetno veća. Naravno ko koristi dualsim mogućnosti, potrošnja dodatno ide gore. Meni je uz prosečnu upotrebu telefon uveče na 40%, podrazumevam par sati soc.mreža, viber, dosta poziva, slušanje audio knjiga preko BT sluški dok sam u šetnji, nedovoljno da izdrži 2 dana, ali sasvim koretkno, nisam do sada imao situaciju da ujutro krenem pune baterije i da mi zafali punjač.
 
Ima veze sa upotrebom. Mediatek po običaju ima modeme koji srču struju, pa ukoliko je bluetooth uključen stalno, ukoliko je domet slabiji, i ukoliko se fosta telefonira potrošnja baterije je osetno veća. Naravno ko koristi dualsim mogućnosti, potrošnja dodatno ide gore. Meni je uz prosečnu upotrebu telefon uveče na 40%, podrazumevam par sati soc.mreža, viber, dosta poziva, slušanje audio knjiga preko BT sluški dok sam u šetnji, nedovoljno da izdrži 2 dana, ali sasvim koretkno, nisam do sada imao situaciju da ujutro krenem pune baterije i da mi zafali punjač.

Sto se tice igrica to mora da ubije bateriju brzo ali svo stalo koriscenje tel, vider, surf, YT, drustvene mreze ne bi smelo da ga isprazne do uvece. Ili ja to gledam onako kako bih zeleo da bude? :)
Po meni je to za danasnje telefone odlicno, da ti uvece ostane 30-40 posto...
 
Ja mogu da kazem evo nakon dana koriscenja na 1.0.3.0 tel. je bas bas osetno fluidniji, baterija se nekako sporije prazni sa istim koriscenjem bar koliko sam mogao da zapazim za ovih 24h.
Ali da je sve fluidnije, ispeglanije to jeste 101%.
@Astmario
Za ovaj procesor kazu da je bas stedljiv MTK 9200+ sto je u 13t pro
Edit:
I da konacno je reseno onaj problem sa wifijem sto se zaglupi pa mora gasenje wifi pa ponovno ukljucenje da bi radio, sad toga nema koliko vidim.
 
Poslednja izmena:
Svi legalno uvezeni kod nas su sa Global ROM-om, Gigatron, Yettel i ostali. Promena regiona u telefonu može ubrzati dobijanje update-a, mada ne vidim razlog za opterećeivanjem, taman neka se istestira, Xiaomi je poznat po tome 3 stvari popravi 1 novu pokvari sa svakim update-om.
 
Nazad
Vrh Dno