Šta je novo?

Xiaomi 13T/Pro

Sta ti je bilo sa obicnom 13icom? Ona je bolja od oba ova za koja se raspitujes, pa i od 13T Pro po

Sta ti je bilo sa obicnom 13icom? Ona je bolja od oba ova za koja se raspitujes, pa i od 13T Pro po meni.
Skup. Neopravdano. Telefon jeste dobar ne kazem, ali zboh manje dijagonale dati 600e je previse. U redu tu je i brzina i kamere, ali ta brzina od milisekundu brze kod recimo 13t, nije bas da vredi. Ne kazem dobar telefon ali preskup i vencanica je.
 
Pre par dana uzeh i xiaomi redmi watch 4, odlican sat ali bukvalno za smesne pare ga kupio. Baterija super, ekran super, mnogooo opcija... Velik ekran...
Super sve radi uz 13t
 
Skup. Neopravdano. Telefon jeste dobar ne kazem, ali zboh manje dijagonale dati 600e je previse. U redu tu je i brzina i kamere, ali ta brzina od milisekundu brze kod recimo 13t, nije bas da vredi. Ne kazem dobar telefon ali preskup i vencanica je.
Brzina, izrada, kvalitet fotografija..u svemu je 13-tica bolja, ne puno, ali svuda po malo.
 
Moguce...
Po meni je to ipak 13T pro.
Jeste bolji, nema priče. Meni lično ova razlika u ceni nije opravdana a uopšte ne znam za koju potrebu jeste. Da bi se opravdala ova razlika u ceni, kamera mora biti bar klasu iznad, što ovde nije slučaj. Brži je procesor, ali ne znam gde realno mogu da vidim tu razliku. Ima više rama i prostora, ali ako Samsung S23 ultra ima memorijsku konfiguraciju 8/256, znači da je dovoljno. To je neko moje razmišljanje, da bez razlike u kameri nema opravdanja za razliku u ceni.
 
Jeste bolji, nema priče. Meni lično ova razlika u ceni nije opravdana a uopšte ne znam za koju potrebu jeste. Da bi se opravdala ova razlika u ceni, kamera mora biti bar klasu iznad, što ovde nije slučaj. Brži je procesor, ali ne znam gde realno mogu da vidim tu razliku. Ima više rama i prostora, ali ako Samsung S23 ultra ima memorijsku konfiguraciju 8/256, znači da je dovoljno. To je neko moje razmišljanje, da bez razlike u kameri nema opravdanja za razliku u ceni.
Kamera je bolja, posebno nocni mod, vidi se razlika u tamnim delovima, senkama, video bolji ,procesor je za klasu bolji.
12/512 je odlicna stvar.
To je ta razlika.
 
Kamera je bolja, posebno nocni mod, procesor je za klasu bolji.
12/512 je odlicna stvar.
To je ta razlika.
Pa to. Procesor jeste brži, ali realno nemaš gde to da vidiš. Ima više memorike, ali sasvim je dovoljno i na 13T i teško da će nekome zafaliti. Kamere su (skoro) iste. Isti hardver, isti softver. Samo je sitna razlike u procesiranju, što je više stvar ubeđenja nego realna razlika. Sad, kad upoređuješ testove, stičeš utisak da je razlika ogromna, a u realnosti nemaš gde da je vidiš.
 
Pa to. Procesor jeste brži, ali realno nemaš gde to da vidiš. Ima više memorike, ali sasvim je dovoljno i na 13T i teško da će nekome zafaliti. Kamere su (skoro) iste. Isti hardver, isti softver. Samo je sitna razlike u procesiranju, što je više stvar ubeđenja nego realna razlika. Sad, kad upoređuješ testove, stičeš utisak da je razlika ogromna, a u realnosti nemaš gde da je vidiš.
Slazem se, ali zarad buducnosti, po meni je 13T pro bolji izbor.
8200 je ipak procesor srednjeg segmenta.
 
Slazem se, ali zarad buducnosti, po meni je 13T pro bolji izbor.
8200 je ipak procesor srednjeg segmenta.
Nije srednjeg,oba su flagship. Ima skoro milion na Antutu 10. Xiaomi 13t pro ima preko milion i po, zato se stiče utisak da je mnogo bolji. E, u pravu si da može da se pojavi neka igrica koja zahteva toliku brzinu, ako to ioravdava cenovnu razliku...
 
13t pro je po meni za klasu iznad obicnog i po meni opravdava razliku u ceni.
Imam 13t pro, top je fotke vrh ne bas savrsene jer ipak nije ovo 14 ultra ali za cenu kostanja po meni best buy ako zelis vrhunske performanse i odlucneeeeee fotke.
Ako zelis sve to ali mnogo manje onda 13ica obicna ce raditi posao.
 
13t pro je po meni za klasu iznad obicnog i po meni opravdava razliku u ceni.
Imam 13t pro, top je fotke vrh ne bas savrsene jer ipak nije ovo 14 ultra ali za cenu kostanja po meni best buy ako zelis vrhunske performanse i odlucneeeeee fotke.
Ako zelis sve to ali mnogo manje onda 13ica obicna ce raditi posao.
Oprosti, ali ništa nije "mnogo manje" na 13t,naprotiv. Jedino čega je "mnogo manje" , to je para. Brzine je "mnogo manje" samo na testovima, a kamera je ista, ooooodlična, baš onakva kakvu si opisao.
 
Haha samo se ti tesi😁😁😁😁
Kamere nikako nisu iste, procesori nikako nisu isti ni slicni, punjenje nikako nije isto, nista sem oklopa nije kao obicna.
Recimo ni ovo u prilogu nije ni isto a ni blizu.
Al lakse ti je kad se tesis, to te razumem i to je ok.
Al nemoj ovde ljude da ubedjujes da je obicna bolja od pro varijante.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-04-06-20-36-22-797_com.android.chrome-edit.jpg
    Screenshot_2024-04-06-20-36-22-797_com.android.chrome-edit.jpg
    440.6 KB · Pregleda: 31
Haha samo se ti tesi😁😁😁😁
Kamere nikako nisu iste, procesori nikako nisu isti ni slicni, punjenje nikako nije isto, nista sem oklopa nije kao obicna.
Recimo ni ovo u prilogu nije ni isto a ni blizu.
Al lakse ti je kad se tesis, to te razumem i to je ok.
Al nemoj ovde ljude da ubedjujes da je obicna bolja od pro varijante.
Nisam nikad rekao da je bolja. Naprotiv, više pita sam rekao da bolji telefon 13t pro, ali da ne opravdava razliku u ceni, za koju ipak mora da bude bolja kamera. Kamere su iste. Razlika u brzini (i procesora i UFS memorije) postoji i na testovima nije mala, ali u praksi nevidljiva.
 
Ajd da ne idemo mi u "cijega tatka pogolema patka", ja ti kazem da je osetna razlika i da opravdava ulozeni novac, kamere NISU iste a i to cu ti dokazati kad si toliko uporan u tvojoj nameri da nam dokazes da za manje dobijes vise ili bar isto, a ja cu ti u sl postu sve taksativno nabrojati sta je sve bolje, brze u 13t pro pa ti mozes da kazes u da ima 10x bolju kameru da kazes da ti ne opravdava novac jer ti nemas ili neces da das taj "visak" ali to ne znaci da si u pravu.
 
Gomila recenzenata nije uočila ovoliku razliku kao ti.
Ko može da preživi miui, 13T sasvim dovoljan.
 
Svakako ko moze bez androida za njega ce i prastari 5110 vrsiti posao.
Ja samo kazem da te bolje stvari ta poboljsanja vrede tih par desetina € vise, nista drugo.
Bolja kamera, bolje procesuiranje, brza memorija, brzi punjac skoro duplo, brzi procesor, vise ram i rom memorije, bolja graficka, wifi 7 umesto wifi 6 kao kod 13T obicnog, pro snima u 8k sa 24 frejma, obican ne moze, pro se puni od 0-100 za 19 min, obican za 42 min itd.
Vidi, koga zadovoljava 8GB rama i 256 rom memorije njemu ce biti bacanje para sve preko toga i to je ok, kome je sve to malo(kao meni) tom ce svakako svaki € ulozen vise opravdati sve sto pro ima vise od obicnog.
Meni recimo i ovo malo ja sam 4 meseca jurio 1TB 16GB verziju koja je za EU trziste ne za nase i nigde, doslovno nigde niko nije mogao da mi proda jer kazu svi odreda da kod dobavljaca nema i nisam vise mogao da cekam jer ko zna koliko bih cekao i kupio sam sl opciju plavi, 12 sa 512, i sad mi je zao jer nisam mogao da nadjem i platim jos vise jer mi i treba vise prostora vec sam sad skoro pola roma popunio jer snimam puno fotki i videaa.
Nebitno, svako nek bira sta mu treba, ja mislim da sve prednosti pro verzije vrede svakog €, a kome je previse i onih 8 i 256 tome ce biti bacanje novca sve preko toga.
 
Ima na akciji u tehnomediji 13t 8/256 za 55000 kad se podeli na 12 rate i ima opcija na fonly Redmi Note 13 pro plus 12/512 za 46.600 isto na 12 rata. Moram da vidim nesto od ta dva. Malo me plasilo sto je baterija slabija na 13t i sto nema brzeg punjenja, kao i lose serije sa magljenjem kamere tj.kondenzacijom.
Baterija mi bas bitna, kamere ne presudne, pogotvu sto su izmedju ova dva modela ne toliko preterano velike razlike
 
@LinaNBGD Nakačio sam neke verzije Gcam aplikacija i config-a za 13T. Znaš li da učitaš confige? Ako još nekoga zanima, neka proba i javi iskustva, koja aplikacija i koji config su mu dobri. Ako se neko razume u fotografiju, može da napravi svoj config i da ga podeli sa nama.

 
@LinaNBGD Nakačio sam neke verzije Gcam aplikacija i config-a za 13T. Znaš li da učitaš confige? Ako još nekoga zanima, neka proba i javi iskustva, koja aplikacija i koji config su mu dobri. Ako se neko razume u fotografiju, može da napravi svoj config i da ga podeli sa nama.

Do preksinoć nisam ništa znala u vezi sa ovim, sad znam. Ima ovde dosta dobrih duša, koje žele da pomognu i hvala im na tome.
Ujutru ću isprobati ovo što ste okačili, pa javljam rezultate.
Hvala puno na trudu!
 
Ima na akciji u tehnomediji 13t 8/256 za 55000 kad se podeli na 12 rate i ima opcija na fonly Redmi Note 13 pro plus 12/512 za 46.600 isto na 12 rata. Moram da vidim nesto od ta dva. Malo me plasilo sto je baterija slabija na 13t i sto nema brzeg punjenja, kao i lose serije sa magljenjem kamere tj.kondenzacijom.
Baterija mi bas bitna, kamere ne presudne, pogotvu sto su izmedju ova dva modela ne toliko preterano velike razlike
Ceo april je u toku Xiaomi Fun Festival i cene su kod brojnih prodavaca iste, akcijske.
Ipak, najbolje je poručiti online, zbog mogućnosti vraćanja telefona u roku od 14 dana ukoliko ne budete zadovoljni. Nakon kupovine u prodavnici, tu mogućnost nemate, čak i kad ustanovite da telefon nije saobrazan deklaraciji, odnosno da ima brojna softverska ograničenja hardvera, koja ga praktično čine nesaobraznim deklaraciji.
 
Ceo april je u toku Xiaomi Fun Festival i cene su kod brojnih prodavaca iste, akcijske.
Ipak, najbolje je poručiti online, zbog mogućnosti vraćanja telefona u roku od 14 dana ukoliko ne budete zadovoljni. Nakon kupovine u prodavnici, tu mogućnost nemate, čak i kad ustanovite da telefon nije saobrazan deklaraciji, odnosno da ima brojna softverska ograničenja hardvera, koja ga praktično čine nesaobraznim deklaraciji.
Ali ako se otvori kutija i pocepa vakum nalepnice, ne vidim kako imas mogucnkst vracanja. Da bi vratio potrebno je da prooizvod nije koriscen. Znaci ti vratis oni procene da je koriscen i ne vrate ti novac
 
Ja sam 4 godine bio na emui, čak i sad kad uzmem p30 pro i 13t ne mogu da se porede što se tiče interfejsa iako je huawei 4+ godine star.
Ja sam koristio S21fe, jedva sam cekao da se vratim na Xiaomi.
Meni je UI prosecan, secka...miui je 2x fluidniji, meni laksi za koriscenje,na kraju, mnogo bolje optimizovan za potrosnju baterije.
 
Vrh Dno