Šta je novo?

Xiaomi 12T/Pro

Cek druze na koju foru toliko bas jeftino...ako uracunas tv,net,mob pretplatu i sam mob pomnozeno sa 24 meseca bude 80000...to bre prejeftino?
 
Jel moze neko da okači koju fotku? Dnevna (unutra napolju), noćne?
 
Jedva čekam da istestiram kameru ali me iz yettela jos uvek ghostuju.
 
Cek druze na koju foru toliko bas jeftino...ako uracunas tv,net,mob pretplatu i sam mob pomnozeno sa 24 meseca bude 80000...to bre prejeftino?
Ne računamo sve to. Računamo koliko plaćam mesečno za telefon. To mi je tačno 3348 din, pa pomnoži za 24, pa oduzmi cenu grejalice pa podeli sa 118 koliko je evro i toliko je telefon. Oko 550 eura. I nije za keš nego na rate. A u međuvremenu će sve da skoči...i evro, i nafta i struja, mleko...pa i telefoni...novi modeli naravno. Stari modeli ipak moraju da pojeftine. Kako kaže naš seljak kad seje pšenicu: Kad pravim računicu nemam računicu ali kad ne pravim računicu imam računicu!?;?; 😀
Ko razume, razume...
I ko je reko da je jeftino?!?!
Nije uopšte jeftino ni to. Nego to toliko košta danas na našem tržištu. Nekad smo kupovali telefone za 100, pa 200 pa 300 evra. Nisam sanjao da ću ovolke pare da dam za telefon. Za igračku. Doduše za odrasle, ali opet igračku. Ali opet sam stao na toj cifri. Ne pomišljam da dam 1500 eura za pravi flegšip. Bar zasad. Ali hoću i to kad mi plata stigne na 3 ili 5 hiljada evra. Zašto da ne?!?
 
Poslednja izmena:
Evo dam ti ja moj Nord 2 za tu konzervu od telefona i jos mi doplatis 50e sto cu ga uzmem i na kraju da postedimo clanove muka sa tvojim komentarima. 🤣
Eto zrtvovacu se za mir na forumu.
Nord 2 je bio najbolji srednjak letos, i ne znam što ga ne uzeh kad odrađuje 95% onoga što nam realno treba. Ali ja kao sve hoću nešto još malčice više. Ko da će stvarno sve ovo da mi treba. Nego izvodim i ja...
 
Poslednja izmena od urednika:
Cena mu bas fino pada, vec ima jedan 12T Pro na KP za 540e 🙂
 
Vredi. Probao sam mu kameru na dečjem rođendanu u uslovima slabog osvetljenja. Fotografije jasne i i čiste. Video kristalan. Vide se svi detalji. Baterija 2 i po dana. Čak i tri. Zavisi koliko ga drndam. Interfejs tečan u radu. GPS odličan, aplikacije rade tečno sve. Bar većina koju sam probao i koristio ovih 10 dana. Prvi utisci su sjajni. E sad videćemo u toku korišćenja kako će da se ponaša. Zasad toliko...
E da, alternativni link za registraciju radi. Čak su me mejlom obavestili da mi je registracija uspela i da će mi grejalica stići u roku od najviše 20 dana....i dosta više sa grejalicom😀. Ako baš želite utiske možemo na poseban forum.
 
Poslednja izmena:
Vredi. Probao sam mu kameru na dečjem rođendanu u uslovima slabog osvetljenja. Fotografije jasne i i čiste. Video kristalan. Vide se svi detalji. Baterija 2 i po dana. Čak i tri. Zavisi koliko ga drndam. Interfejs tečan u radu. GPS odličan, aplikacije rade tečno sve. Bar većina koju sam probao i koristio ovih 10 dana. Prvi utisci su sjajni. E sad videćemo u toku korišćenja kako će da se ponaša. Zasad toliko...
Care ako ti nazivas drndanjem to sto ti baterija traje cak i 3 dana...onda ti ne znas sta znaci drndati ;) Meni traje oko jednog dana i to je to...nijedan android mob mi nije trajao vise od 36h.
Igrice jako retko igram,skoro nikako
 
Izvadio sam ga iz kejsa. I vratio u silikonsku futrolu. Manje mi mi je glomazan. I lepši mi je. Vidi mu se svetlo plava boja. U kejsu mi nekako nezgrapan. Mada je to verovatno stvar navike...U crnom kejsu je možda otmeniji. Ko da sam ministar.. 😀
Care ako ti nazivas drndanjem to sto ti baterija traje cak i 3 dana...onda ti ne znas sta znaci drndati ;) Meni traje oko jednog dana i to je to...nijedan android mob mi nije trajao vise od 36h.
Igrice jako retko igram,skoro nikako
Drndam ga i čačkam nekih 5-6 sati dnevno. Nekad i 7-8. Preostalo vreme drndaju mene...😀....ni ja ne igram igrice. Nekad sa klincima...ali retko na telefonu više smo na Nintendu.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Care ako ti nazivas drndanjem to sto ti baterija traje cak i 3 dana...onda ti ne znas sta znaci drndati ;) Meni traje oko jednog dana i to je to...nijedan android mob mi nije trajao vise od 36h.
Igrice jako retko igram,skoro nikako
Takodje, i meni baterija jedva izgura ceo dan! Autonomija je solidna, ništa više od toga! Dosta bolja autonomija je bila na Mi 10.
 
Jos ce se to peglati narednim updejtima..Ni jedan do sad nismo dobili,ovo je jos uvek prvi update sa kojim se igramo od vadjenja iz kutije..
 
Da li jos neko ima problem sa rotacijom ekrana? Telefon se zakuca i restartuje kad je rotacija ukljucena.

Evo ga video
 
@delacroix ,Uradi factory reset.Jeste malo natezanje da ga nanovo setapujes ali pomocice.Verovatno zabagovalo nesto u sistemu.
-Sto se tice brzine saibracaja na eSim...Jeste malo veca brzina nego na obicnoj kartici ali ne toliko kao na testovima na netu,gde udara u crveno na max..Nista spektakularno,na testu pokaze uvek brzi internet nego sto je bio na sim kartici,tipa za 20-30...Ako je na sim kartici pokazao test 25,sad imam 35-40 download.Tako neki odnos,ali i dalje ostaje da je Yettel srozao brzinu interneta od kako je poceo poslovanje pod tim imenom u odnosu na Telenor.To je osetilo mnogo korisnika.
Sto se tice baterije ladno moze dan ipo do dva,da gura uz normalno koriscenje bez igrica..

Ekran odlican,mnogo lepsi posle skidanja fabricke folije.
Nemam bagova i restartovanja kao sto se pominju ovde.

Jedini bag imam u True Phone apk,gde me sagovornik od same uspostave veze ne cuje,pa moram da prekinem vezu pa zovem opet..Cesto se desava,mozda svaki 5-6 razgovor.
Morao sam da progutam navigaciju sa 3 dugmeta,da bih dobio ikone i ceo setap kroz Novu,na koji sam navikao 3-4 god zadnje.
Telefon je zaista dobar,vredi svaku paru koju dajemo,govorim na Yettel dil na mesecnom nivou koji placamo,paket 40gb ,plus rata za telefon,4300.
Mada za nekih 500-530e u kesu,po meni to je neka njegova cena..
Promenio masku,izvadio iz fabrickog silikona.Telefon tek dobio na lepoti.
 
Magisk 25.2
 
Ne računamo sve to. Računamo koliko plaćam mesečno za telefon. To mi je tačno 3348 din, pa pomnoži za 24, pa oduzmi cenu grejalice pa podeli sa 118 koliko je evro i toliko je telefon. Oko 550 eura. I nije za keš nego na rate. A u međuvremenu će sve da skoči...i evro, i nafta i struja, mleko...pa i telefoni...novi modeli naravno. Stari modeli ipak moraju da pojeftine. Kako kaže naš seljak kad seje pšenicu: Kad pravim računicu nemam računicu ali kad ne pravim računicu imam računicu!?;?; 😀
Ko razume, razume...
I ko je reko da je jeftino?!?!
Nije uopšte jeftino ni to. Nego to toliko košta danas na našem tržištu. Nekad smo kupovali telefone za 100, pa 200 pa 300 evra. Nisam sanjao da ću ovolke pare da dam za telefon. Za igračku. Doduše za odrasle, ali opet igračku. Ali opet sam stao na toj cifri. Ne pomišljam da dam 1500 eura za pravi flegšip. Bar zasad. Ali hoću i to kad mi plata stigne na 3 ili 5 hiljada evra. Zašto da ne?!?
Cuj nije za kes nego na rate,to kao da ne dajes pare svakako nego sibice umesto kesa.dosta njih je pricalo da nece dati vise od 200€ za fon pa sada daju i do 80.000 ali na rate,ne za kes,kao da je povoljnije na rate jer 80.000 je 80.000 na rate ili za kes svejedno.sta bi normalan prosecan stanovnik Srbije kupio za 80.000rsd za kes ili na rate.skocio standard pa se placa za telefon umesto 200€ - 600 ili 700€.🤔🤔🤔
 
Cuj nije za kes nego na rate,to kao da ne dajes pare svakako nego sibice umesto kesa.dosta njih je pricalo da nece dati vise od 200€ za fon pa sada daju i do 80.000 ali na rate,ne za kes,kao da je povoljnije na rate jer 80.000 je 80.000 na rate ili za kes svejedno.sta bi normalan prosecan stanovnik Srbije kupio za 80.000rsd za kes ili na rate.skocio standard pa se placa za telefon umesto 200€ - 600 ili 700€.🤔🤔🤔
A šta mislite, da li mi ovde spadamo u "normalne" tj. prosečne!?!? Čim raspravljano o telefonu preko 500 eura, a ne o nekom od 200-300eura. A da je standard skočio, jeste. A da li će da skače ili pada, videćemo. Ja trenutno mogu da ga priuštim i uzeo sam ga. To je moj domet i kapric. A kapric nema cenu. A da ne mogu toliko uzeo bi Nord 2, ili vivo x80 Lite, ili GT master,neki Poco x4, f4, Motorolu edge 30 i slično. Pa, ima odličnih telefona u toj srednjoj klasi. A ovde smo dotakli višu klasu, bar po ključnim osobinama telefona. Za neke pristojnije pare. A izvinite, meni znači kad je na rate, da ne moram da dam odjednom 80000. I ne zaboravite da tih 3350 dinara, koliko je rata za 2 godine, neće vredeti ni upola koliko sad vrede. Poješće inflacija. A telefon sam uzeo i koristio. I grejalicu, naravno...🤪
 
Poslednja izmena:
A telefonom sam prezadovoljan. Nijednom nije zabagovao. Radi sve lepo tečno. Ekran izvanredan. Dopuniš bateriju kad poželiš, očas. Meni drži 2 dana puna i ostane na 20 posto. Nekad oteram 3 dana. Ali 2 dana bez problema. Slike i snimci sjajni. Kvantni skok u odnosu da prethodni uređaj. E sad, zavisi šta ko želi od života.... i telefona...😀
 
Cuj nije za kes nego na rate,to kao da ne dajes pare svakako nego sibice umesto kesa.dosta njih je pricalo da nece dati vise od 200€ za fon pa sada daju i do 80.000 ali na rate,ne za kes,kao da je povoljnije na rate jer 80.000 je 80.000 na rate ili za kes svejedno.sta bi normalan prosecan stanovnik Srbije kupio za 80.000rsd za kes ili na rate.skocio standard pa se placa za telefon umesto 200€ - 600 ili 700€.🤔🤔🤔
Naravno da je skocio standard..Vidis da to potvrdjuje i drug predcednik..Kolika je prosecna plata u Srb?
Tako da mani te price da nije skocio standard,napredni smo po svakom pitanju..
Svejedno nam je da li je telefon od 200,600 ili 700e,bitno da nam se svidja..
Davno proslo vreme je period pre 2012 godine.. ☺️😁
 
Vrh Dno