Šta je novo?

Xiaomi 12 / 12X / 12 Pro / 12 Ultra

Da li neko zna zasto mi je chrome i gmail od update zut, a nije ukljucen rezim za citanje ?
Zbog teme. Postavi prvo default temu, pa onda neku drugu, ali bez promene zaključanog ekrana. Kod mene tako radi ok.
 
Ne, ima ga u recent apps.
 
Moj Mi6 evo jos malo punih pet godina, nece vise, gotovo ... Ma nek mu je alal.
Pikirao sam 12X, najpovoljnije sto sam nasao je 8/256GB za 465 eur.

Vredi li to trenutno tijeh para ?
Thnx
Po meni vredi itekako. Uzeo sam pre 7 meseci isti taj za 450. Presao sa mi 8. Veoma kompaktan telefon, idealna velicina. Update na android 13 prosao bez problema.
 
Definitivno posle update na MIUI14 baterija se brže troši (Mi 12 Pro).
Sad me je počelo ozbiljno nervirati jer preko noći za 8h potroši oko 10% bez ikakve korisničke aktivnosti.

Ima li neko sličnih problema ili je imao i šta je rešenje?
samo fabrički reset da probam?
 
Definitivno posle update na MIUI14 baterija se brže troši (Mi 12 Pro).
Sad me je počelo ozbiljno nervirati jer preko noći za 8h potroši oko 10% bez ikakve korisničke aktivnosti.

Ima li neko sličnih problema ili je imao i šta je rešenje?
samo fabrički reset da probam?
Reset je mama za MIUI i velike nadogradnje. Cimanje je ali ništa kao čist telefon.
 
^Tako je! Posle ažuriranja na MIUI 14 sam ga vratio na fabrička podešavanja i sve ispočetka instalirao.
Rezultat je(barem meni) za sada nešto bolja baterija, a preko noći nisam obraćao pažnju koliko je tačno "iscurelo" struje.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-02-17-02-08-55-009_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2023-02-17-02-08-55-009_com.miui.securitycenter.jpg
    44.2 KB · Pregleda: 52
Može li preporuka za kvalitetnu foliju na ekranu i ako ima i za kameru za 12 pro ?
 
Nije to nikakva tajna, tamna tema, 60Hz ekran(nemam zaista potrebe da stavim 120), i nisam pričao baš puno preko telefona (a razgovor najviše troši bateriju), blokada svih reklama preko dns.adguard.com. Uostalom vidi se na SS za šta sam ga koristio.
 
Probaj bez zastite..Svetogrdje je lepiti amoled ekran i samo ukaki dozivljaj..Nije to bas tako nezno da se to grebe pogledom ili perom...Jedino ako si sklon ispadanju telefona,ili ako u jednom dzepu drzis i telefon i kljuceve i svasta drugo..Sta znam,nosim bez tih folija i stakala..Moj 12t pro,dosao sa fabrickom folijom koja je stvarno lepo lezala..Ali zakacim je noktom na cosku posle 25 dana,kad sam je skinuo,bljesnuo je prelepi amoled ekran.Tek tada sam primetio koliko je folija umanjivala efekat bistrine i jacine boja,lepote ekrana.
 
Izgrebala se ova fabrička folija i pokazala na par mesta balončiće, pa gledam čime da je zamenim. Znači hydrogel se više isplati od nekog stakla za ove zakrivljene ekrane?
 
Meni je ova fabrička počela praviti vazdušne mehuriće na par mesta posle otprilike 5 meseca i prosto mi smeta da sam naručio ovo ,nadam se da ce da valja.
 
Meni je fabrička izdržala godinu i po dana na Mi 10. Posle sam naručio hydrogel 3 za 200 din. Lepo leži po ivicama i traje solidno.
 
Da i meni na MI 10 fabrička folija 2 godine bez ijednog air bubble a evo ovde već posle 5 meseca na par mesta ...
 
Ljudi,treba mi pomoc. Otkljucao sam Xiaomi 12 X, skinuo twrp, instaliram ga ,sve bude ok,(nisam instaliram rom, samo twrp) bootujem sistem,kad hocu da udjem u recovery, nema ga, tj. udje u fabrički recovery. Da li mora po instalaciji twpr da se odmah Instalira rom da bi twrp ostao?
 
Ljudi,treba mi pomoc. Otkljucao sam Xiaomi 12 X, skinuo twrp, instaliram ga ,sve bude ok,(nisam instaliram rom, samo twrp) bootujem sistem,kad hocu da udjem u recovery, nema ga, tj. udje u fabrički recovery. Da li mora po instalaciji twpr da se odmah Instalira rom da bi twrp ostao?
Da li si butovao telefon u twrp nakon instalacije?
 
Upalio sam ga, kad sam hteo da udjem u recovery, uso je u fabricki a ne u ovaj sto sam instalirao
 
Butovao sam, usao u twrp, reboot to sistem. Kad hocu da udjem kasnije u twrp nema ga, ulazi u fabrički recovery
 
Probaj preko adb komandi onda. Koliko se sećam od A12 ne može direktno u recovery da se uđe, mora OTG ili adb.
 
Uspeo sam, isao sam na flash twrp, instaliaro uspešno, onda odmah instalirao rom i evo me na eu miui 14. Hvala u svakom slučaju
 
Nazad
Vrh Dno