Šta je novo?

Xiaomi 12 / 12X / 12 Pro / 12 Ultra

(Pre)teške reči.

Možda je pristup iznuđen ovom pozicijom zvučnika kako bi u 3D pozicionirao zvuk što tačnije, a to jako dobro radi kad se pusti odgovarajući sadržaj. U sredini telefona pri vrhu je kamerica, a zvuk za razgovor izlazi kroz dugačak prorez na samom vrhu uređaja. Da li je bilo mesta za još jedan zvučnik, ko će ga znati.
 
A što to tebe pogađa toliko, kad mene ne pogađa kao vlasnika? Malopre pustio ovo:


Neka proba ko ima telefon. :D
 
Pisite iskustva ako neko pazari full glue staklo ili neku maskicu :)
 
Stize meni Mofi iz Kine za jedno mesec dana :D
 
Nekako mi cudan ovaj 12x bukvalno ne moze ni temperaturu da podigne naviko sam da se svaki telefon usija dok koristim Snapchat, a ovaj ko spricer hladan. Izgleda da je hladjenje isto kao za 8 gen 1 😂
 
Hladan tuš jutros, sa 72% ujutru 55%. Međutim evo sad ne mrda sa 52%, biće da mu treba još malo ciklusa punjenja da uklaviri bateriju.

Inače, juče od 1% do 75% za 22 minuta. Pa gde ti brže od toga ikad u životu treba? Meni je u proseku potrošnja baterije na 10T bila od 30 do 60%, što bi značilo dnevno na punjaču između 8 i 17 minuta, svaki dan.

Što se zvuka koji izlazi iz zvučnika tokom razgovora tiče, može da se utiša i približi taj deo telefona bliže uhu, umesto sredine gde je prorez.

Ekran nisam siguran da mi se sviđa više od IPS na 10T, iako deluje napičeno po spec. Automatsko osvetljavanje radi čudno, mada su to sve stvari koje mogu da se koriguju softverski naknadno. Pritom mi je najmanje jasno odakle su na testovima izvlačili preko 1000 nitsa, naspram 600 nitsa na 10T, koji mi se subjektivno čini svetlijim. Pojma nemam, zbunjen sam. Sve je ovo zanovetanje, meni bi završavao posao i telefon od 100€, a ovaj jede živu decu za ove pare.
 
Za osvetljenje je nemoguce to sto kazes, na 10T Pro se jedva videlo nesto na suncu, sa 12x to nije slucaj.
 
Mnogi kažu to za 10T Pro, ali ja sam imao 10T običan i fenomenalno se video na suncu. Noću je u sobi pravio dan kad se odvrne. Ja ne znam da li su više vendora za ekrane imali?

Moj prvi utisak kad su stajali jedan pored drugog dok su se sinhronizovali koliko je 12X taman.
 
Ja sam zato i odustao od 12 pro serije,na vecinu mogu da zazmurim al na osvetljenje ne,ono sto sam video u radnji uporedjujuci 12/12pro/mi11i nema veze sa nitima koje reklamiraju,mozda ima peak na suncu visok kad je na auto napolju ali to su kratki intervali to mi ne znaci mnogo,ali na manual slider max + sunlight mode nitsa ima oho ho manje nego 11 serija mi11i koji koristim trenutno u istim uslovima u radnji ima dve klase svetliji ekran u manual modu,nije mr mrzelo da odem u dve razlicite MI radnje i da vidim i drugi 12 pro isto je sve,zamolio sam i radnika da skine pro sa onih punjaca tamo opet isto,sobzirom da ne podnosim auto mode i nikad ga ne koristim,meni je ovo opasan dil brejker za mob od 1100eur,mozda noviji batchevi budu bolji mada sumnjam,za ovaj novac bolje s22 plus snap ili 13 pro max
 
Danas je svaki poluproizvod osim iP 13 Pro (Max). Sve ima svoje prednosti i mane.
 
Na auto brightness jedino moze da ostvari oko 1000 nitsa, a inace u manual modu jedva svetliji od Mi 9 Lite 😅
 
Tako i treba, inace bi veliki broj ljudi drzalo 1000 nita, ostetilo OLED ekran i kukalo za reklamaciju.
 
Tako i treba, inace bi veliki broj ljudi drzalo 1000 nita, ostetilo OLED ekran i kukalo za reklamaciju.
Sto svetliji to lakse nahvata burn in, malopre gledam dok se puni i primetim da se pomeraju svi elementi na status baru sto znaci da ima burn in protection sto je dobro :cool:
 
Dzabe kad ne klizi kao 120 😁
 
Mana 12 Pro i 12 je to sto postoje. 12x je dobar, zaokruzen i za ono sto nudi jeftin telefon.
 
Prvih 40min na 90hz kasnije sam vratio na 120HZ, uglavnom Snapchat, Insta, Muzika u pozadini 😀
Screenshot_2022-04-08-22-41-53-437_com.miui.securitycenter.jpg
 
Citajuci komentare i iznesene utiske a vezane za probijanje zvuka, ipak je ovo problem hardverske prirode koji nece biti resen ni na koji nacin tj. jedino da se slusalica utisa na minimum ili da Xiaomi iznedri novu reviziju telefona sto je za neocekivati od njih. Tako su s*enjali i Mi 9 SE koji je bio fenomenalan fon (bez nekih hardverski jakih f-ja) ali ovako dopadljiv i dobar. Zabrljali su mu Proxy senzor (kao i na vecini njihovih drugih modela) i stampanu plocu koja je imala neku serijsku gresku gde se telefon random gasio i crkavao... Elem, fon se u pocetku fenomenalno prodavao ali su ga ubrzo stopirali i navedene probleme nikada nisu ispravili... To je Xiaomi.
Sa ovakvim bagovima realna cena mu je ispod 400e (realno ~350) a jedina njegova "prednost" jeste velicina. To je moje subjektivno misljenje.
 
Ne slszem se, ali ok.
Koja je svrha?

Oba imaju chipset koji crpi bateriju, pregreva se i throttluje. Po ceni Pro, za one koji hoce veliki telefon, mogu se uzeti dva komada OnePlus 8 Pro. Bolji softver, ostatak hardvera tu negde, normalan chipset..
 
Postoje tri i po telefona ovih spec u ovim dimenzijama. Poslednjih godinu i kusur koliko sam imao 10T, sam nebrojeno puta bio na dugmetu "kupi" nekog Lite telefona, samo da ne vucaram cigletinu, kakvih gabarita i mase su skoro svi uređaji od sredine do vrha ponude.

Ovaj 12X kao da je neko napravio slušajući moje muke, plus napičio zvučnike do daske, ekran i sumanuto brzo punjenje. Mogao bih bez problema i bez toga.
 
@Bobyy
Ja uopste nemam stres jer ga nisam kupio. Stres imaju oni koji su gav ec kupili i ovi sto ih podrzavaju. Bolje je tako nego da placete.
Sta da radi covek koji ga je vec kupio i video da je pogresio? Jedino da se tesi i da obmanjuje druge da je sve u najboljem redu sto je kod nas jako cest slucaj...
PAL MAL - mislite o tome ;)
 
Nazad
Vrh Dno