Šta je novo?

Xbox Series X / S

A kakva je situacija sa dokupom memorije, da li je to moguće kod nas?
Nisam imao potrebu za sada da proširujem memoriju, ali XB je tu slabiji u odnosu na PS5. Koliko sam video, bila je jedno vreme ona neka ekskluzivna XB brendirana eksterna SSD memorija za proširenje kojoj je cena čista smejurija, tipa 512 GB pola cene konzole :D Sad vidim da ima ista takva WD memorija eksterna, ali ni njoj cena nije mala, a i nisam je nigde kod nas video da ima da se uzme. Uvek je opcija neki spolji SSD ili HDD, ali tu ima neka ograničenja, tipa ne možeš sa njega da pokrećeš X/S optimizovane igre, ali sigurno će neko od kolega to bolje objasniti...
I takođe da li je legitimna prodavnica onaj virtual shop
Iz mog iskustva, apsolutno legitimna, kod njih sam uzeo taj PS3 koji sam imao pre više od 10 godina, pa sada i XBX prošle godine. Isti čovek, ista odlična usluga.
 
Hvala na odgovorima. A kakva je situacija sa dokupom memorije, da li je to moguće kod nas? Znam da Sony ima standardizovan port za ugradnju ssd-ova i može lako da se dokupi relativno povoljno ssd i ugradi, dok je na xbox-u neki drugi tip.
I takođe da li je legitimna prodavnica onaj virtual shop gde me baca gugl, pošto ovako konzole uglavnom prodaju uz neke dodatne igre pa onda cena konzole bude preko 70 crvene u ovim poznatim radnjama?
Postoje opcije seagate od 512, 1tb, 2tb i western digital od 512gb i 1tb. Cene su i dalje vrlo visoke ali na nekim snizenjima na amazonu, 1tb (wd i seagate) verzija moze da se uzme za oko 130-150e a seagate 2tb za oko 250-350e. Zavisi da li nabasas na neki popust. I dalje vrlo visoko ali su cene bile i vece dok nije wd usao na tržište. Problem je sto je donekle Microsoft monopolizovao trziste zbog zahteva za specificnom arhitekturom tih ssd. Postoje neki yt snimci gde su ljudi kupovali kućište i u njih ubacivali diskove drugih proizvodjaca, ali sa vecom ili manjom uspesnoscu (potrebno je softverski izmeniti disk da ga xbox pročita - laički da kazem, nisam stručan tu) 😅

Da dodam da sasvim normalno mozes da prikacis eksterni hard disk i na njemu ce raditi xbox og, xbox 360 i xbox one igre, samo one sa s/x oznakom moraju biti na ssd
 
Poslednja izmena:
Dodavanje hard diska je nemerljiva prednost PS5 jer je izbor zaista veliki i cene su daleko, daleko nize. Kingston KC3000 1TB sam platio 53€ (na akciji) i trebalo mi je 5 minuta da ugradim. Zbog toga nema sanse da dam vise od 100€ da prosirim memoriju na Series X, koliko god da mi je potrebna (a jeste).

Ko god je smislio i odobrio ovu "ekskluzivnu arhitekturu", odmah bih mu se zahvalio na saradnji i otpustio iz firme.
 
Koliko sam informisan ovaj CoD će doći i na last gen pa će i Xbox One igrači moći da uživaju.
 
Imam gamepass na turski nalog, mogu li na Androidu da koristim nalog i igram cloud?
 
Samo uz VPN
 
Ako sam dobro skontao, aplikacija Xbox Game Pass, prijavim se turskim nalogom na kojem je GPU, uključim USA VPN da bi mi se prikazala opcija "Cloud", pokrenem igru, isključim VPN i cepam?
 
Drugari, potreban je savet šta dalje. Do sad sam koristio Raiffeisen Visa karticu na turskom store. Uzeo sam Mastercard Poštanske štedionice danas. Dodao 10 evra na nju, kupio preko Alija neki proizvod ostalo mi 5 evra. Kad pokušam da dodam Payment method na konzoli: Check your security code. There appears to be an error in it. CVV je ispravan. Šta nameravam:
1. Sačekaću 2 dana i pokušati ponovo
2. Kupiti top up dopunu za turski store - da li redeem radi preko browsera, treba li VPN?
3. Ako 1 i 2 ne rade promeniti državu konzole na US ili Srbiju

Svaki savet je dobrodošao.
 
Drugari, potreban je savet šta dalje. Do sad sam koristio Raiffeisen Visa karticu na turskom store. Uzeo sam Mastercard Poštanske štedionice danas. Dodao 10 evra na nju, kupio preko Alija neki proizvod ostalo mi 5 evra. Kad pokušam da dodam Payment method na konzoli: Check your security code. There appears to be an error in it. CVV je ispravan. Šta nameravam:
1. Sačekaću 2 dana i pokušati ponovo
2. Kupiti top up dopunu za turski store - da li redeem radi preko browsera, treba li VPN?
3. Ako 1 i 2 ne rade promeniti državu konzole na US ili Srbiju

Svaki savet je dobrodošao.
Koja tačno greška?
Da li možeš i dalje da koristiš Raiffeisen Visu, ako možeš, koristi je.
1. Može, sačekaj, eventualno promeni adresu (uključujući i postanski broj) to je meni pomoglo kad sam dobijao grešku (Visa Intesa).
2. Radi redeem preko browsera, region naloga mora da se poklopi, VPN pališ tek kad dođeš do dela gde unosiš kod.
3. Ako ne uspe, Raiffeisen virtual Visa (free kartica) otvoriš i pun gas.
 
Kako se otvara ova kartica. Na njihovom sajtu ne mogu nigde da nadjem da se pominje ta virtual kartica?
Podneseš zahtev na njihovom sajtu za iRačun, pozove te agent na Viber video poziv, sve bude gotovo za sat vremena max. Nakon par dana stižu fizičke kartice dok je virtuelna dostupna odmah kroz app. Testirana na TR, radi 😁
 
Koja tačno greška?
Da li možeš i dalje da koristiš Raiffeisen Visu, ako možeš, koristi je.
VPN pališ tek kad dođeš do dela gde unosiš kod.

Check your security code. There appears to be an error in it.
Raiffeisen Visa mi je istekla a zbog problema sa dostavom nove otišao sam u drugu banku. Nemam otvoren račun u Raiffeisen više.
Onda ću pokušati sa dopunama za Tursku, hvala puno!
 
Podneseš zahtev na njihovom sajtu za iRačun, pozove te agent na Viber video poziv, sve bude gotovo za sat vremena max. Nakon par dana stižu fizičke kartice dok je virtuelna dostupna odmah kroz app. Testirana na TR, radi 😁
Pa ta virtuelna je identična kao prava. Ja sam mislio da je to neka koja se formira privremeno za kupovinu, a onda poništi.
 
Pozdrav, razmisljam da uzmem Xbox Series X pa me zanima pre nego sto se odlucim na taj potez, kako bi resio problem kupovine u Xbox prodavnici posto znam da Srbija nije oficijalno podrzan region. Na koji region bi bilo najbolje registrovati se i gde bi bilo najlakse kupovati dopunske kartice.
 
Pozdrav, razmisljam da uzmem Xbox Series X pa me zanima pre nego sto se odlucim na taj potez, kako bi resio problem kupovine u Xbox prodavnici posto znam da Srbija nije oficijalno podrzan region. Na koji region bi bilo najbolje registrovati se i gde bi bilo najlakse kupovati dopunske kartice.
Turska sa internet karticom tvoje banke.
 
Pozdrav, razmisljam da uzmem Xbox Series X pa me zanima pre nego sto se odlucim na taj potez, kako bi resio problem kupovine u Xbox prodavnici posto znam da Srbija nije oficijalno podrzan region. Na koji region bi bilo najbolje registrovati se i gde bi bilo najlakse kupovati dopunske kartice.
Nikakve dopunske kartice ti ne trebaju, možeš da kupuješ direktno sa našim karticama.
 
Cim je toliko pala cena, 99% dolazi uskoro na EA Play/GamePass
 
Da li je bolje uzeti taj za 150lira ili coby briant verziju za 380 cini mi se. Sta se dobija vise u smisli priče?
 
Ja uzeo verziju za xbox one da mogu igrati sa spoljnog harda ipak je 170gb
 
Nazad
Vrh Dno