Šta je novo?

Xbox Series X / S

Imam problem sa mojim nalogom na game passu na pc neda mi da instaliram dijablo iz gamepassa kaze da trazim dozvolu od nekog starijeg ??
Gde se nalaze podesavanja za isto . Inace sam 73 godiste neznam sta mu treba starije :). I to je upisano na nalogu ??
 
Imam problem sa mojim nalogom na game passu na pc neda mi da instaliram dijablo iz gamepassa kaze da trazim dozvolu od nekog starijeg ??
Gde se nalaze podesavanja za isto . Inace sam 73 godiste neznam sta mu treba starije :). I to je upisano na nalogu ??
Kazi roditeljima da ti skinu roditeljski nadzor sa naloga :LOL:
Salu na stranu, moguce da si stavio neki bezveze datum rodjenja kad si registrovao nalog, pa da to pravi problem. Idi u podesavanja microsoft naloga i proveri to.
Ili je nalog mozda clan neke familije a vodis se kao dete.
 
Ma ostario sam za sat vremena i sve normalno vec sam lvl 20
 
Što reče moj mali rođak "holi guti" dolazi na game pass.

Ja ne razumem ove ljude, ove gejmere. Da toliko masovno pljuju Game Pass i Xbox, a dobijaju suludu kolekciju igara za neke smešne pare mesečno. Ej, da je MS toliko lud i da je toliko voljan da prži novac da bi privukao masu, pa ovo se više nikad neće dogoditi, treba da uživamo dok traje, treba uzeti Xbox da im se digne prodaja hardvera da se istripuju da tu postoji budućnost.
 
Sad vidim Ubisoft kod Turaka digao cenu skoro duplo za Ubi+ , sad je mesečno 300 lira (oko 9 evra)…bilo za očekivati, uskoro imaju Star Wars Outlaws itd.
 
Isto je i na ARG, vidim da je sledeca naplata malo vise od 10 evra (9999ARS) a do sada je bilo malo vise od 2 (1999ARS). I dalje mi radi pretplata preko Visa kartice tamo ali cu najverovatnije da otkazem jer ono sto me je interesovalo sam vec sve probao.
 
Isto je i na ARG, vidim da je sledeca naplata malo vise od 10 evra (9999ARS) a do sada je bilo malo vise od 2 (1999ARS). I dalje mi radi pretplata preko Visa kartice tamo ali cu najverovatnije da otkazem jer ono sto me je interesovalo sam vec sve probao.
Ček, ček, tebi uredno skida sa Vise na ARG? 😁
 
Ja ću da uzmem 1 mesec turski Ubi+ za Star Wars , obrnem igru za mesec dana i puna kupa, i verovatno posle za ovaj novi Ass Creed , ipak je to i dalje znatno jeftinije od bilo kakve kupovine.
 
Ček, ček, tebi uredno skida sa Vise na ARG? 😁
Pisao sam vise puta o tome, da, samo za ovu Ubi pretplatu i to cak kartica nije ni dodata na ARG store vec na US store ali je na istom nalogu. Moja pretpostavka je da je naplata trazila bilo koju aktivnu karticu ili sredstvo placanja sa naloga i da je iz nekog razloga samo prebaceno na ono sto je dodato na US posto je Visa tamo jedina i funkcionise bez problema, dok su na ARG bile i Visa i MC ali odavno nijedna ne funkcionise. Verujem da i kad ukinem ovu pretplatu da vise nece biti ove mogucnosti da se posle ponovo nastavi sa ARG cenama.
 
Sad vidim Ubisoft kod Turaka digao cenu skoro duplo za Ubi+ , sad je mesečno 300 lira (oko 9 evra)…bilo za očekivati, uskoro imaju Star Wars Outlaws itd.
180 лира је био ако се лепо сећам, хтео сам да узмем да бих прешао АЦ Мираж, али кад сам пробао фрее триал, одустао сам онда од куповине. Сад тек нећу да узмем, претерали су сви живи са дизањем цена.
 
180 лира је био ако се лепо сећам, хтео сам да узмем да бих прешао АЦ Мираж, али кад сам пробао фрее триал, одустао сам онда од куповине. Сад тек нећу да узмем, претерали су сви живи са дизањем цена.
Pa i 9 evra je i više nego korektno da se uzme i pređe par igara. Mislim, ne kontam. Ove igre koštaju preko 60-70 evra. I to sve nešto košta napraviti, ne može za džabe. Može, naravno, i to je opcija, ali 9 evra da se pređu 2-3 igre u mesec dana je jedan kapućino po igri. Sad, da li te igre valjaju je druga stvar skroz ali poenta stoji.
 
Da ali to nije realna cena. Mi jos uvek koristimo mogucnost da kupujemo u Turskoj ali to nece doveka trajati - u nekom trenutku ce M$ to iskljuciti (kao sto se desilo sa Argentinom) pa ce cena za GPU biti (najmanje) 17€ a Ubi+ 18€ mesecno.

Takodje, uveliko se prica da ce GPU ponovo poskupeti kada CoD dodje u GamePass ili ce napraviti jos jedan tier sa CoD, naravno skuplji.

Drugim recima, koristite sada sve sto mozete i dok jos traje.
 
Da ali to nije realna cena. Mi jos uvek koristimo mogucnost da kupujemo u Turskoj ali to nece doveka trajati - u nekom trenutku ce M$ to iskljuciti (kao sto se desilo sa Argentinom) pa ce cena za GPU biti (najmanje) 17€ a Ubi+ 18€ mesecno.

Takodje, uveliko se prica da ce GPU ponovo poskupeti kada CoD dodje u GamePass ili ce napraviti jos jedan tier sa CoD, naravno skuplji.

Drugim recima, koristite sada sve sto mozete i dok jos traje.
По мом мишљењу, највећа продајна тачка ове конзоле код нас је управо могућност да се купује у Турској (и ко може у Аргентини наравно) баш због драстично јефтинијих цена. Ја да хоћу да плаћам 60-70е, куповао бих онда у нашим продавницама или преко мс продавнице на америчком региону. Што се гпу-а тиче, у јуну/јулу планирам да се обновим са неких годину дана, па после тога ћу да видим да ли ћу да продужим или не
Pa i 9 evra je i više nego korektno da se uzme i pređe par igara. Mislim, ne kontam. Ove igre koštaju preko 60-70 evra. I to sve nešto košta napraviti, ne može za džabe. Može, naravno, i to je opcija, ali 9 evra da se pređu 2-3 igre u mesec dana je jedan kapućino po igri. Sad, da li te igre valjaju je druga stvar skroz ali poenta stoji.
Изгубио сам осећај за вредност игара. Ево пре 2 месеца сам купио Кону за 16дин, мислим смешно стварно, али сада мој мозак другачије вреднује игрице и онда ми те цене изгледају сулудо ако се приближавају оним ценама које су на европском и америчком тржишту.
 
По мом мишљењу, највећа продајна тачка ове конзоле код нас је управо могућност да се купује у Турској (и ко може у Аргентини наравно) баш због драстично јефтинијих цена.
100% potvrđujem, kad sam razmišljao koju konzolu da kupim Series X sam izabrao zbog Turske. Ako ću da plaćam igre 70 evra, PS je bolji izbor.
 
Nema više stakovanja GP pretplate na TR, 13 meseci max. Uzeo dve godine Core i nisam mogao da iskoristim, reedemovao godinu pa preveo na ultimate do 02.2025. rekoh da probam i drugi kupon na 12 meseci ponovo, prošao i produžio do 06.2025. 🙂
 
zna li neko gde se na corn flakes-u nalazi kod za učestvovanje u nagradnoj za xbox headset ili game pass?
 

Prilozi

  • IMG_20240524_115614.jpg
    IMG_20240524_115614.jpg
    223.8 KB · Pregleda: 52
  • Like
Reagovanja: NAS
Ajde ovde da pitam, koje prednosti ima xbox series x u odnosu na PS5? Tj ima li neke prednosti ili da uzimam PS5. Slabo pratim konzole i upadam kao padobranac malo 🙂. Znam da je PS ranije bio poznat po više ekskluziva nego xbox, da li se to u međuvremenu promenilo, znam da su na PC-u počele da stižu neke PS5 ekskluzive nakon nekog vremena, da li one dolaze i na xbox posle nekog vremena?
 
Ja imam XBX i PS5, pa evo mog viđenja situacije :) Da samo napravim uvod, konzole imam oko godinu dana već, a pre toga više od 10 godina nisam ništa igrao, prethodna konzola mi je bila PS3. Daleko sam od nekog ozbiljnog igrača, ali uvek sam voleo igre i to se nije promenilo :)

Glavna prednost koju XBX ima u trenutnim okolnostima je to što bez ikakve gimnastike možeš preko konzole našom platnom karticom da kupuješ u turskoj prodavnici i da uzmeš GPU za oko 6 € mesečno (ili manje ako radiš konverziju). Meni je lično GPU sasvim dovoljan pošto već neko vreme često dodaju odlične igre koje vredi odigrati. Novije igre sam pokupovao dok je radila Argentina, ali to nažalost više ne može. Još jedna velika prednost XBX u odnosu na PS5 po meni je postojanje Quick Resume funkcije koja te skoro trenutno vraća u igru tamo gde si stao.

Sa druge strane, PS5 ima odlične ekskluzive (Uncharted, Spiderman, GoW, TLoU, Horizon itd) koje možeš samo na toj platformi da odigraš. E sad, tu je takođe opcija turski PSN nalog, ali Sony tu već neko vreme zavrće slavinu i izjednačava polako cene sa USA/UK prodavnicama (ne kažem da se ovo u nekom trenutku neće desiti i kod XBox-a). Imao sam sreće, pa sam uspeo da naslažem 3 godine turske PS+ Deluxe pretplate dok je bila po niskoj ceni. Na PS5 praktično koristim samo tu PS+ pretplatu i polako krckam sve te ekskluzive koje sam propustio u tih 10 godina neigranja :D

Što se tiče performansi, ja tu zaista ne vidim praktično nikakve razlike, tj. igre na oba sistema mi izgledaju izvanredno :) Nisam neko ko se udubljuje u brojeve frejmova i razlaže grafička podešavanja u sitna crevca, volim da pokrenem igru i da je odmah igram :) Kontroleri su mi takođe slični što se tiče doživljaja tokom igranja, ali bih tu ipak blagu prednost dao PS5 pošto mi DS malko bolje leži u ruci i prijatniji mi je za duže igranje. Voleo bih da probam ovaj Elite kontroler za XBX.
 
Igrao neko Hellblade 2 na Series S?
 
Da se nadovežem na Psihodelov post, prednosti Xboxa mogle bi biti:
  • nešto niža cena (bar je tako bilo kad sam ja uzimao)
  • veći SSD
  • malo jači hardver mereno u teraflopsima
  • quick resume
  • Gamepass
  • Sonijev kontroler se generalno smatra boljim, ali čini se na osnovu iskustava korisnika da je podložniji driftu
 
Hvala na odgovorima. A kakva je situacija sa dokupom memorije, da li je to moguće kod nas? Znam da Sony ima standardizovan port za ugradnju ssd-ova i može lako da se dokupi relativno povoljno ssd i ugradi, dok je na xbox-u neki drugi tip.
I takođe da li je legitimna prodavnica onaj virtual shop gde me baca gugl, pošto ovako konzole uglavnom prodaju uz neke dodatne igre pa onda cena konzole bude preko 70 crvene u ovim poznatim radnjama?
 
Nazad
Vrh Dno