Šta je novo?

Xbox Series X / S

Kupio tj. pretplatio se preko turskog stora direktno preko konzole.
Takodje proslo....

Nakon isteka GamePass-a od godinu dana(uzet na KP), juce sam uspesno migrirao sa USA, Aljaska na Tursku, Tunceli na svom primarnom Xbox nalogu. GamePass ultimate pretplata prosla na konzoli bez ikakvih problema, placeno preko Intesine Visa kartice 44,99TRY=292din.
 
Pa nisi morao nista da migriras.
Samo otvoris novi nalog na Tursku, a primarni ostavis na USA na kom igras.
 
Pa nisi morao nista da migriras.
Samo otvoris novi nalog na Tursku, a primarni ostavis na USA na kom igras.
Uradio sam to iz razloga sto primarni nalog delim sa drugarom "gamesharing" tako da na njegovom xbox-u su dostupne moje igre i GamePass pretplata.
 
Pozdrav, novi vlasnik X-a.
Instalirao sam torrex pro, pa stavim da se skida na usb flesku.
Interesuje me da li ima neki bolji ili elegantniji nacin? Da li bi mi se prosirile opcije kad bi instalirao i developer mod?
Koji multimedialni player koristite?
 
Glupo pitanje ali da li se mora imati Xbox konzola da bi se igralo na Game Passu sa Microsoft stora?
I da li se igre moraju kupiti da bih se igrale u Game Passu preko clouda?
 
Ne, mozes da uzmes Game Pass for PC, ali nisu bas sve igre ukljucene kao za regularan Game Pass za konzole.
Najbolje da proveris za svaku igru posebno koju planiras da igras.
 
Konkretno me zanima Hitman 3 i Guardians of the Galaxy da li može da se igraju samo uz Game Pass PC bez kupovine samih igara
 
Mogu da se igraju u GP
Svaka igra koja je u GP ne mora da se kupuje
 
A da li te igre u GamePass PC mogu da se igraju sa tastaturom ili mora da se ima Xbox kontroler?
 
To su sve, da tako kažem "normalne" igre, kao da si ih kupio recimo na Steamu
Sve radi, kontoler, palica, tastatura, šta ti volja
 
U Xbox aplikaciji na Win10 mi piše da Game pass is not avaible in your region. Kako onda da ga kupim?
 
Podesi region na Argentinu, Tursku, USA
 
Ne znam da li je neko uspeo drugačije, ali se pominjalo da game pass mora da se kupi na xboxu.
 
Ja bih uzeo, kada bi postojala podrska u Srbiji.
 
Pretpostavljam da će moći da se uzme i kod nas, kao i regularni Game Pass Ultimate.
 
Zdravo svima
Da se upišem kao vlasnik konzole (Series S)
Imam za početak nekih pitanja, recimo koji kontroler biste mi preporučili da kupim? Da li postoji original kontroler i koliko košta u ovim regularnim radnjama, i koji bi bio dobar zamenski? Video sam da postoje pdp za 5k, al sam ovde pročitao da ga ne preporučujete..
Takođe me zanima kako punite originalni kontroler? Koji punjač za baterije koristite i da li mi je punjač neophodan? Video sam da može da se poveže punjačem telefona, da služi kao napajanje recimo, da li neko koristi tako?
Za početak ovoliko :)
 
Kupi originalni kontoler
Baterije iz Lidla, punjač iz Lidla
 
Ispravka, ipak je u rangu 800p - 1080p ali svakako, masinica mala.
 
Lepo lepo, mocno izgleda, ali kako u glavi covek da opravda 130$/€ za kontroler koji je generaciju iza Dualsense (haptic, adaptive triggers itd..)

Mora MS da poradi na unapredjenju, Sony ih je ostavio u prasini sto se tice kontrolera..
 
Fora je što su Elite kontroleri okrenuti ka profesionalnim igračima, pogotovo u FPS shooterima, kojima je bitnija izdržljivost i dodatni trigeri pozadi, izmenjive palice i precizniji dpad, kako bi što preciznije koristili kontrolere, nisu oni publika za te gimmick opcije adaptivnih trigera i haptica, jer ih to samo ometa.

Ali se slažem sa činjenicom da bi Microsoft trebalo da predstavi nove bazične kontrolere, koji imaju više tih sense funkcija.
 
Počeli su da cmizdre iz suprotnog tabora, ipak je to CoD. Ovo je znak da se nešto dešava... Dok su poslednju generaciju forsirali svoje ekskluzive i bili hvaljeni do nebesa kako su samo unikatni MS se nije nešto naročito bunio. Sad kad je MS počeo da jaše (gde sve svoje igre ipak dovodi na najbolju platformu - PC) ovi se žale. Da sam na njihovom mestu ozbiljno bih poveo računa o razvoju nekih baš ludih ekskluziva poput novog Horizon-a ili slično, kao i formatu koji bi konkurisao Game Passu. Koliko će potrošači biti spremni da daju 80$ za novu igru po komadu ostaje da se vidi...
 
Nazad
Vrh Dno