Šta je novo?

Xbox Series X / S

Iako sam i dalje malo zbunjen, uneo sam prvo u biliing sve podatke sa nasom Unicredit matercard i turskom adresom podatke, kupio mesecnu pretplatu na GPU.
Inace me je izaslo 288 dinara.
Vratio region na USA, restartovao i poceo da skidam igru sa GP-a.
Tako da izgleda da za sad sve radi.
 

Posto mi treba zamenski dzojstik, jel ima neko neka iskustva sa ovom firmom i jel kupio njihov dzojstik i kakvi su utisci o samom dzojstiku, koliko je kvalitetan naspram originala.
 
Mi imamo punjač nihov sa dve baterije i super je. PDP je zvaničan zamenski dobavljač Microsoftu tako da je dobar
 

Posto mi treba zamenski dzojstik, jel ima neko neka iskustva sa ovom firmom i jel kupio njihov dzojstik i kakvi su utisci o samom dzojstiku, koliko je kvalitetan naspram originala.
Krs krseva, na prvu ruku deluje kvalitetno, ali onda pocnu da odlaze analogne palice, pa XYAB tasteri znaju da zezaju. Itd. Ja sam imao dva, na jednom desni analog otisao, na drugom otisao levi triger. Ortak uzeo na moj nagovor jer sam isto mislio da je dobar i njemu ode X dugme. Tako da 3 od 3 su isla na reklamaciju. Na kraju mi opet rikne jedan triger i zavrsio je u kanti. Za taj novac verovatno moze da se nadje i original na KP . Ja sam ih uzimao za komp . Na kraju sam uzeo Nacon revolution pro 2 controller za PC. Duplo je skuplji al i toliko puta bolji. Za xbox sad i ja jurim drugi gamepad ali ne zelim PDP opet ni u ludilu.
 
Originalni xbox one gamepad-ovi su sada zezancija naći, posebno za cenu koliko PDP košta. Za adapterom je tek nemoguća misija ili je cena ihaha (ako se i nađe). Nije samo kod nas, i po svetu je nešto manjak kontrolera.
 
Krs krseva, na prvu ruku deluje kvalitetno, ali onda pocnu da odlaze analogne palice, pa XYAB tasteri znaju da zezaju. Itd. Ja sam imao dva, na jednom desni analog otisao, na drugom otisao levi triger. Ortak uzeo na moj nagovor jer sam isto mislio da je dobar i njemu ode X dugme. Tako da 3 od 3 su isla na reklamaciju. Na kraju mi opet rikne jedan triger i zavrsio je u kanti. Za taj novac verovatno moze da se nadje i original na KP . Ja sam ih uzimao za komp . Na kraju sam uzeo Nacon revolution pro 2 controller za PC. Duplo je skuplji al i toliko puta bolji. Za xbox sad i ja jurim drugi gamepad ali ne zelim PDP opet ni u ludilu.
Ma problem je kes lova, da je imam znam ja gde bih uzeo dzojstik i koji nego sam gledao ovaj da ga uzmem na 6 rata posto mi se cinio ok.

Ali hvala na upozorenju, zato sam i prvo pitao jel ima ko iskustva.
 
@KratkoCebe

Posto vidim da si u poruci pominjao firmu Nacon pa sam pogledao njihove proizvode i svidja mi se sto vidim, iskreno meni se i onaj PDP svidja ali kada je nesto lose onda je lose a ja iskreno nemam para a ni vremena na bacanje, zelim da kupim nesto sto ce da traje, nisam od onih sto divljaju po dzojstiku i da igram fudbal ali za souls igre i neke tako avanturice je odlican zavalim se u krevet prebacim sliku na tv i uzivam.


Ovo je sto sam video, video sam jos jedan skuplji ali to mi je vec mnogo para posto se ispostavilo da moram da uzmem i novi hdd od 4 tb pa sada ne znam gde pre i sta pre da kupim. No nebitno to, jel imas mozda neku rec da kazes za ovaj model dzojstika? Hvala


Ovo je taj drugi sto je dosta skuplji cak skuplji i od originala.
 
Ja imam slican ovom drugom , ali je za sony i PC, radi odlicno, software je odlican takodje ima gomila podesavanja. Verujem da je slican software i za ovaj. Meni je jako bitno bilo da su analogne palice dobre i precizne jer sve sto sam bio probao za PC nije bilo to to, a trebali su mi i dodatni tasteri pozadi jer sam igrao pucacine na njemu. E sad ovaj prvi ne znam kakav je ali sigurno je daleko bolji od PDP-a. Ja sam isto sad u potrazi za XBOX gamepadom ali da ima pozadi tastere. Ova druga opcija mi je primamljiva. Al sto ti kazes nisam pri kesu jer sam vec pukao za Nacon revolution 2 pro za PC i skroz neocekivano uzeo XBOX.
 
Ja imam zamenski džojstik i radi odlično posao. Dobijaš 2 godine garancije, pa sve i da ti se ne dopada, uzmeš i vrate ti novac u prvih 6 meseci ili uzmeš novi. Nema krize kada imaš fiskalni. Jedino što je žičan, ali je kabl dugačak 2m pa ima prostora da se i zavali čovek do kreveta.
 
Vi koji imate Series S i 1080p TV/monitor, ako igra ima dva moda i jedan od njih je 1440p da li je slika na tom TV-u bolja iako on nije 1440p već 1080p. Negde sam čuo da se rezolucija poboljšava ali nisam siguran.
 
Pozdrav! Da li još uvek prolazi konverzija? Znaci, uzeo bih live gold, pa nakon toga game pass Ultimate i odradio konverziju na novom nalogu. Ne znam da li bi bilo preko kodova ili preko kartica, to cemo dodatno odlučiti. US account bi bio i koristio bi se kao primarni. Shvatio sam da je bilo nekakvih problema, iz prethodnih postova, pa da se ne ispalim. Hvala unapred na odgovorima.
 
Koliko sad ispadne uopste konverzija novcano? Preko Turske normalan nalog, mesecno skida sa kartice ni 300dinara, nesto tipa 280din. To mu dodje 3500din godisnje max (pod uslovom da lira ne skoci). Koliko se ustedi konverzijom i da li je uopste moguce jeftinije :)
 
Sada je na cdkeys za Tursku obican Live Gold - 3400 za 12 meseci. Plus Ultimate 1200 za 3 meseca. Tako da ako je konverzija 1:1 to je 15 meseci za 4600.
 
Više se generalno raspitujem. Treba da podesim sutra prekosutra series S burazeru, pa gledam koje su opcije najpovoljnije, a pri tome da im ne komplikujem previse. Nikada do sada nisam koristio xbox. Prethodno sam imao playstation 4 PRO, pa se razumem, elementarno, u sistem pretplata i sl. Videcu xbox stigne, pa cemo nq licu mesta odlučiti. Bitno mi je da ako idem na opciju dopunjavanja kodovima nema nekih skrivenih problema, znaci radi otprilike kao na playstationu. Hvala na svakoj pomoći.
 
Stiker za konzolu i par za dzojstike 400 dinara, komplet gumica 200 dinara, nosac u paru 300 dinara, preporucujem bas se lepo fiksira, moze na sve 4 strane. Stikere imaju samo tamnije po toj ceni, ne znam koliko propusta toplotu pri igranju, eto vec se odlepljuje sa ivice konzole mada su preporucili da se sa fenom nakon lepljenja prodje ali sam zaboravio :)
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    30.1 KB · Pregleda: 44
  • 3.jpg
    3.jpg
    40.2 KB · Pregleda: 40
  • 4.jpg
    4.jpg
    122.5 KB · Pregleda: 41
Momci, je l' kuvate? :D
 
Uzeo xbox series s i aktivirao sam za 1$ mesec dana ultimate. us mi je nalog. Pokusao sam cloud gaming i kaze da nije dostupan u mom regionu. Drzava Alaska, po preporuci.
Da li vama radi¿
 
Cloud ne radi u Srbiji, moraš uključiti VPN
 
A kako inace radi pod VPN-om? Jel igrao neko?
 
Radi sasvim OK
 
Pozdrav! Hvala svima za sve informacije do kojih sam došao ovde. Podesio sam series S. Radi samo na jednom account-u. US je u pitanju. Tako je ljudima jednostavnije. Aktivirao sam game pass kodom koji sam kupio na g2a. Imam jedno pitanje, te vas molim za pomoć.
- Iako sam se putem koda pretplatio na game pass, trazeno mi je da stavim metod plaćanja (platna kartica naravno). Da li postoji neka vrsta zastite od kradje e maila? Npr, nesto kao two step of authorization.
Interesujem se zbog platne kartice koja je tamo navedena.
Hvala unapred na odgovoru.
 
Moze. Ja koristim i npr aplikaciju "Microspft Authenticator". Tamo dobijas opciju da odobris koriscenje kartice npr ili bilo cega u vezi naloga.

Idi na microsoft sajt imas podesavanja razna. A podesi i preko sajta odakle ti je mail sve sto moze.
 
Budući da je Sony podigao cenu PS5 za 50e, da li se slično može očekivati i kod Xbox-a?
 
Ako se preko konzole kupi turski Game Pass, da li se region konzole nakon toga može menjati ili mora ostati na Turskoj sve vreme dok traje pretplata?
 
Iako sam i dalje malo zbunjen, uneo sam prvo u biliing sve podatke sa nasom Unicredit matercard i turskom adresom podatke, kupio mesecnu pretplatu na GPU.
Inace me je izaslo 288 dinara.
Vratio region na USA, restartovao i poceo da skidam igru sa GP-a.
Tako da izgleda da za sad sve radi.
Pošto si kupovao GP preko turskog naloga, možeš li mi odgovoriti na par stvari oko kojih imam nedoumica.
Da li si GP kupovao direktno preko turskog store-a za onih 45 lira (~290 dinara) mesečno?
Ili si ipak možda radio konverziju Xbox Live Gold u Game Pass Ultimate na određeni period?
Takođe, da li si koristio neke Gift kartice ili neke sajtove poput G2A, CDKeys i slično, ili si sve kupovao direktno preko Store-a?
Hvala ti unapred.
 
Nazad
Vrh Dno