Šta je novo?

Xbox Series X / S

599 EUR kod Ištvana, mada vidim da ima i nešto povoljnije sa dvije igrice. Pričam za KP
 
Ja sam uzeo pre tri nedelje od Istvana sve ok proslo. Meni je trazio da uplatim sve pare na racun u petak i poslao je u ponedeljak, nekih 70800din mislim.
Inace, ne dobija se nikakav racun ni garancija, kaze da ako bude neki problem saljemo njemu konzolu pa on resava.
 
S obzirom da niko nikad nije imao problema sa ostvarivanjem garancije kod njega (da ja znam), ne vidim problem.
 
Ja za Ištvana samo reči hvale! Jednom sam imao reklamaciju i rešio je sve u roku od dva dana, majstorski.
 
Par informacija mozda za nove korisnike konzole, ja sam imao glavni nalog i konzolu na UK podesenu i mastercard karticu ubacenu od MTS banke. Pre jedno tri meseca sam prebacio konzolu na Turski region i uredno vec treci mesec skida nekih 530din (45 turskih tih lira, novaca, sta god) za game pass ultimate, znaci da je malo jefitinije bilo bi dzabe :)
A za kupovinu igara i DLC-ova prebacim da drugi nalog isto na konzoli, kupim igru kao gift za moj glavni nalog i to prolazi bez problema. Posle dobijem na konzoli poruku da mi je poslat gift i samo udjem u poruke, dakle odmah sa konzole glavnog naloga, ima opcija redeem i odradi bez problema, u par minuta sve gotovo. Direktna kupovina sa glavnog naloga nece, ispise greske da se region ne poklapa ili ooops nesto..
 
Jedno pitanje imam pošto sam skroz nov sto se tiče Xbox-a.
Da li može da se koristi isti nalog u isto vreme npr i na Xbox seriji S i na Seriji X? Srbija je u pitanju nisu različite države.
 
Moze neko link u inbox od tog Istvana? Ili vam je to naziv generalno za sve madjare sa kp?
 
Jedno pitanje imam pošto sam skroz nov sto se tiče Xbox-a.
Da li može da se koristi isti nalog u isto vreme npr i na Xbox seriji S i na Seriji X? Srbija je u pitanju nisu različite države.
Na zalost, koliko ja znam, to nije moguce, mada bi bilo dobro da moze :)
Mozes da napravis novi nalog i da delis game pass i kupljene igre sa glavnog naloga na taj novi i da igrate istovremeno.
 
Pročitao sam na xbox sajtu da može ali ne može da se igra online u isto vreme na obe konzole.
 
Mene je izbacivalo sa jedne kozole cim bi se ulogovao sa druge. Mozda ima neka caka ali ja ne verujem. Kako bi se snimale pozicije i progres u igrama ako bi dvoje igralo u isto vreme...
 
Pozdrav, da li moze neko da mi pomogne? Ne uspevam da nadjem (ni legit ni drugi) nacin da se kupi Xbox Live Gold za nalog. U stvari, cini mi se da imam problema sa kupovinom bilo cega preko M$ store-a. Kako ste vi podesili naloge za kupovinu sa nasim karticama?
 
Poslednja izmena:
Očito da postoje neke banke/kartice koje ne prolaze kao sredstvo plaćanja. Ono što meni radi godinama jeste Mobi/Mastercard, nalog na USA, Anchorage, Aljaska, i neka adresa hotela u tom gradu.

Takođe mi prolazi i Erste/Mastercard, namešten na Buenos Aires/Argentina.

Za početak probaj da obrišeš karticu sa naloga i da je dodao ponovo, sa nekom novom adresom u Americi.
 
Dobijam sledecu poruku:
The region in which your payment option was issued and your Store region need to match.
 
Isto se i meni javlja. Podesio adresu na Aljasci i na storu i na kartici za plaćanje ali izlazi ovo obaveštenje. Namestim VPN na SAD ali isto.
 
Zasto ne stavite odma redovnu adresu stanovanja u Srbiji? Ne razumem
 
Zato što ne može da se stavi Srbija. Nije podržana.
 
Wtf.. pa kako kupovati igre onda? Ja se premisljam da umesto graficke uzmem Series X al ne treba mi ova zajebancija sa karticama. Igram max 2-3 igre godisnje i hocu da mogu normalno da ih platim
 
Ne znam šta bih ti rekao, lutrija čista. Nekom kartice rade, nekom ne. Meni radi (Mastercard Mobi banke i Mastercard Erste), radi i svima na XboxRepublika forumu, kupujemo igre regularno preko USA i Argentina Store-a. Ali eto ovde ima nekih ljudi kojima iz nekog razloga ne prolazi, da li zbog kartica, da li zbog neke greške u konfiguraciji naloga...

Ako te baš zalomi da imaš neku karticu koja ne prolazi, uvek možeš da kupiš gift card na netu i uzmeš igru na store-u uz pomoć gift carda.

Ništa bolje nije ni u PlayStation taboru, njima kartice ne rade uopšte, još od doba PS4.
 
Meni internet Visa Raiffeisen banke radi već desetak godina bez problema sa US Amazon nalogom. Samo treba staviti neku US adresu i onda se kupuju Xbox gift kartice i Game Pass kartice na Amazonu bez problema ,odmah se redimuje sve na kompu, ne treba nikakav VPN, sve radi normalno, bar meni.
 
Ovo je Xbox Game Pass za PC

 
Večeras u 19h:
 
Ne znam šta bih ti rekao, lutrija čista. Nekom kartice rade, nekom ne. Meni radi (Mastercard Mobi banke i Mastercard Erste), radi i svima na XboxRepublika forumu, kupujemo igre regularno preko USA i Argentina Store-a. Ali eto ovde ima nekih ljudi kojima iz nekog razloga ne prolazi, da li zbog kartica, da li zbog neke greške u konfiguraciji naloga...

Ako te baš zalomi da imaš neku karticu koja ne prolazi, uvek možeš da kupiš gift card na netu i uzmeš igru na store-u uz pomoć gift carda.

Ništa bolje nije ni u PlayStation taboru, njima kartice ne rade uopšte, još od doba PS4.
Ali bitno je napomenuti da igre kupujemo kroz giftovanje, a ne direktnu kupovinu sa main naloga,, to ne radi jos od Januara ove god, ali giftovanje jos uvek hvala bogu funkcionise, osim Destiny-a naravno, to nece na gift 😅
 
Da li valjaju "xbox charging dock-ovi" koji su u ponudi na našem tržištu ? Da li pokazuju kada su napunjeni controleri ili samo da se pune ?
 
Meni ne radi Intesina Visa, a sa Amazona su me banovali. :)
 
Moze li neko od X-era da javi da li rade mis i tastatura sa Cyberpunkom?
 
Za tu igru je controller najbolja opcija. Odigrao sam na Pc sa xbox controllerom.
 
Moze li neko od X-era da javi da li rade mis i tastatura sa Cyberpunkom?
Ne radi, CDPR nije dodao podršku za miš i tastaturu za konzole, tako da ne radi ni na PS ni na Xboxu, bar ne nativno rešenje. Postoje neki dodaci, koji se kupuju i koji omogućavaju igranje svih igara sa mišem i tastaturom.
 
Wtf.. pa kako kupovati igre onda? Ja se premisljam da umesto graficke uzmem Series X al ne treba mi ova zajebancija sa karticama. Igram max 2-3 igre godisnje i hocu da mogu normalno da ih platim
Ja sam nasao drugara kome sve radi i koji moze da mi gift-uje. Kad mi posalje gift, moram da aktiviram VPN na racunaru kako bi je aktivirao. Ako ces kupovati manje od 10 igara godisnje, mislim da je prihvatljiva kolicina cimanja.



Zna li neko jesu li one game pass varijante na KP validne? Vidim ima i 6 i 12 meseci za ~30 i kusur evra, ali isto tako ima i za duplo veci iznos. Koja je fora sa tim?
 
Nazad
Vrh Dno