Šta je novo?

Xbox Series X / S

Tom logikom ti ne treba hard veći od 50gb.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Bar postoji opcija... I memorijska kartica i skladištenje na eksterni.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Jesi rekao kolegi da će morati da iskešira još 200e kada posle nekoliko igara popuni disk? [emoji16]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Oni sada imaju hdd od 500gb... ljudi ne menjaju svi računare kao mi ovde... zamena bilo kog dela je velika cimka. Lepo čovek zaradjuje ali klincima plaća letovanja, zimovanja, treninge i opremu... izdvojio za grafičku smešan budžet... jedva.
 
Tom logikom ti ne treba hard veći od 50gb.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Nije to ta logika.

Nekome nisu dovoljna ni 2TB kada instalira 40 igara a usput nijednu ni ne zavrsi. Neko igra maximum 2 igre istovremeno, uziva. Ima nas svakakvih.

Logika je da radis onako kako si navikao i kako mislis da treba. Pardon, koliko mislis ti treba.



Da, bar i ja tako gledam. Dak zbog godina ili sta ni na konzoli, ni na kompu nemam vise od 3 igre instalirane.

Mislim da sam poslednji put tamo negde 2007. imao instalirano vise od 5 igara. A nikada u zivotu nisam igrao aktivno istovremeno vise od 3 igre. (ne racunam doba sege, snesa i tadasnjih igrica od sat-dva)
 
Poslednja izmena:
Sa tim se slažem. Što sam više igara imao, manje sa igrao.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
ja prvi uvek imam 40 igara instalirano plus emulatori preko par hiljada i naravno samo 1 se igra. covek je proklet... da nemam komp sigurno xbox ovako....
 
Sa tim se slažem. Što sam više igara imao, manje sa igrao.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Taj rad. Za vreme PC dok se igralo, sve što postoji se instalirali plus PS2 sve na diskovima...havarija.
Sad jedna dve driving, sport nešto i plus jedna što se prelazi laganeze, tipa rdr2

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
XSX ucitava brze igre od "svemocnog" Ps5 ssd-a ...BC jaci i bolje implementiran, brza ucitavanja, jaca konzola...za sad mi je sve na strani Boxa. Miles Morales mi nimalo nije jak Ps5 launch naslov, mozda Demons Soul bude dobar ali ne vidim nijedan razlog da se toliko favorizuje Ps5 naspram XSX
 
Launch naslov i ne može da odredi šta je bolja kupovina. Ekskluzive na duže staze su meni najbitnija stvar sto vuče na ps5 stranu. Džaba ceo BC i brza učitavanja (ako je uopšte ovo bolje) kad dodje neki novi god of War, Uncharted ili Last of Us. Ne bih mogao da prezalim da imam konzolu a da ne mogu da odigram tako neke hitove.
Naravno neke ovo ne zanima, žele konzolu plus game pass i da igraju brdo igara za što manje para, to je po meni glavna prednost xbox-a.

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Jednu igru instaliranu jedino ako vam ne dolazi društvo za igranje. :)

Ovako samo za te svrhe kod mene moraju biti skinute FIFA, NBA, MK11, SFV.

Neki MP fps da nekada opičim, što će reći BF I pride neki battle royal.

I dva SP naslova koja igram paralelno. Uglavnom neki rpg koji se razvlači mesecima i nešto paralelno kad želim promenu.

Skromno igranje, a već mora da se cinculira sa prostorom na disku.
 
Poslednja izmena:
Po meni je game pass ultimate u koji je sada uključen i EA play ogromna prednost u odnosu na par PS ekskluziva.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jednu igru instaliranu jedino ako vam ne dolazi društvo za igranje. :)

Ovako samo za te svrhe kod mene moraju biti skinute FIFA, NBA, MK11, SFV.

Neki MP fps da nekada opičim, što će reći BF I pride neki battle royal.

I dva SP naslova koja igram paralelno. Uglavnom neki rpg koji se razvlači mesecima i nešto paralelno kad želim promenu.

Skromno igranje, a već mora da se cinculira sa prostorom na disku.

Bilo je drustava i kucnih PES/FIFA turnira kada se imalo oko 15ak godinica. Sjajna zabava, skoro u rangu MK3 tokom 90ih.

Ostarilo se, mnogima zena i deca preovladali, plus PES/FIFA dosadili poodavno.


Samo single player sa (iole) dobrom pricom, bajo moj.
 
Poslednja izmena:
Prošlo je dvaes godina od kada se imalo petnaest, ovo se nije promenilo :D
 
Kod mene je situacija što se sada već last gen-a tiče - PS4 svaki dan, Xbox uključim jednom u dva meseca u fazonu "nisam dugo" i nekako posle par minuta već se setim zašto nisam dugo. Jedina ekskluziva koja mi je ostala u kakvom takvom sećanju je Sunset Overdrive, a i on nudi tek zabavan gameplay, priča totalno nezanimljiva.

A inače ako bih poredio neke druge ekskluzive, primetio sam jednu veliku razliku pristupa ka igraču - PS ekskluzive su me nekako privukle od prve sekunde, kao da po nekoj direktivi iz HQ-a prave jaču imerziju od samog starta
 
XSX ucitava brze igre od "svemocnog" Ps5 ssd-a ...BC jaci i bolje implementiran, brza ucitavanja, jaca konzola...za sad mi je sve na strani Boxa. Miles Morales mi nimalo nije jak Ps5 launch naslov, mozda Demons Soul bude dobar ali ne vidim nijedan razlog da se toliko favorizuje Ps5 naspram XSX
Richard iz Digital Foundry je rekao da BC igre ne koriste velocity architecture i PS5 storage akceleracije tj ubrzanja, što očigledno više utiče na PS5 BC. Konzola ne upošljava ništa od tih custom dekompresora koji su main thing na PS5. Do izražaja više dolaze procesor (koji je za BC na Xboxu nasviran na 3.8GHz) i generalno bolje rešen BC na Xboxu. Poređenja radi Miles Morales učitava za 7 sekundi, (ima video na YT) od ulaska u igru iz glavnog menija do pokretanja poslednjeg save-a iz menija igre. Malo li je?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pa nije taj interni hdd toliki minus, uzmes jeftin external ssd i uz brzine usb3 za par sekundi prebacis na interni.
To je podrzano kod Ms, Sony ne podrzava skladistenje igara na externi, mozda dozvole nekad, a mozda budu furali vita politiku.
 
Poslednja izmena:
Zna li se nesto kad nase prodavnice dobijaju periferije za XSX? Mene zanima,preorderovao sam dzojped
 
Mene zanima da li je neko ko je vec preorderovao X u ComputerLand-u kontaktiran ili ne ?
 
Izgleda da su ovi što su preorderovali kod naših prodavaca najgore prošli, ja naručio preko Mađara pre par dana i stiže mi kažu u petak.


Znam još par ljudi koji su preorderovali kod naših još prvog dana i još nisu dobili poziv.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ja sam kod nasih uzeo jer sam se vodio rezonom da je ok cena za "pravu" garanciju ali eto, nikakvih informacija nema...
 
Ja se sve tesim da ce u ponedeljak da zovu zbog nacina placanja i da ce da salju i ako znam da teska posla.
 
Srpska posla....Nista apsolutno nista od pc komponenti, konzola, laptopova i posebno telefona, ne uzimam vise u radnjama. Bez obzira na cenu i "garanciju" koja mi se pretvorila u rasprave i pretnje nebrojano putaz sto za sebe sto za prijatelje i poznanike....

Neverovatno koji nivo bezobrazluka, alavosti i nepostovanja klijenta sam tu doziveo...
Opet sa druge strane, za ocekivati kad im je ovaj pokusaj od drzave to dozvolio. Tako je sigurno i tamo gde madjari nabavljaju.....kako da ne. Pazi situaciju svercer koji kupuje u radnji preko pa prebaci preko grane, ima informacije od tih radnji koje prosledjuje kupcu, a ovi nasi nista, a kad ih pozoves nemaju pojma. Jednom su me tako vrteli za neki tv koji sam cekao, nikad vise...
 
Poslednja izmena:
Ja sam preorderovao u gamesu početkom oktobra i odmah sam im platio. Ne žuri mi se kad će stići pošto mi je Fifa aktuelna koja za x series izlazi 04.12.,tako i da mi stigne sad stajao bi u kutiji dok ne izađe next gen Fifa.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Meni bi trebalo da stigne do kraja sledece nedelje.
Razmisljao sam se sta cu prvo da igram...i verovatno ce to biti The Darkness i Halo 5.
Nisu bas igre zbog koje se kupuje nova konzola :).
 
Ja sam preorderovao u gamesu početkom oktobra i odmah sam im platio. Ne žuri mi se kad će stići pošto mi je Fifa aktuelna koja za x series izlazi 04.12.,tako i da mi stigne sad stajao bi u kutiji dok ne izađe next gen Fifa.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Ok, svako uzima po svom rezonu.
Od mene recimo bi dobili opasno napusavanje da pre orderujem i platim unapred a da nikakav feedback prema klijentu nemaju, ako je takav slucaj. Dobro, sa druge strane nikad nista ne placam unapred, pa i nisam reper.
 
Nazad
Vrh Dno