Šta je novo?

Xbox Series X / S

Sad me nesto zeza, kad hocu da kupim izbacuje mi: "The region in which your payment option was issued and Store region need to match"
Konzola je na Turskom regionu od prvog dana, adresa Turska, a nalog nikad nije nigde bio logovan sem na konzoli.
Do sada sam kupovao bez problema i igrice i GP, sa Intesinom VISA karticom.
 
Sad me nesto zeza, kad hocu da kupim izbacuje mi: "The region in which your payment option was issued and Store region need to match"
Konzola je na Turskom regionu od prvog dana, adresa Turska, a nalog nikad nije nigde bio logovan sem na konzoli.
Do sada sam kupovao bez problema i igrice i GP, sa Intesinom VISA karticom.
Probaj drugu adresu da stavis.
 
Probao, nece, sad sam otisao preko konzole na MC acc i tamo mi stoji region America a adresa Turska, kako Amerika pojma nemam al ajde, sad sam i tamo izmenjao, sad cu da probam.
 
Nece nema sanse, sve sam zivo probao, izmenjao, brisao adrese, i dalje ista poruka, probacu sutra
 
Mozes da nakacis bilo koji eksterni hdd sa usb 3.0 ili iznad kao opciju da tu drzis igre.
Da bi igrao igre sa nekog eksternog izvora one ne mogu da imaju na omotu X/S.
Igre koje su bas optimizovane ili za Seriju S/X mogu da se igraju samo sa tih skupih kartica koje si ti naveo.
Postoje neke igre kojima stoji X/S na omotu, a mogu da se igraju sa eksternog hdd-a ali imas foru kako to da proveris na Jutjubu, malo potrazi lako je za naci.
Samo da pitam ako bio eksterni SSD da li bilo ogranicenja koje igre mogu da se pokreću sa njega?
 
Imam jedan bizaran problem, PC Xbox aplikacija mi svaki dan sama pokreće instalaciju Sea of Thieves, tu igru sam nekad imao na laptopu, odigrao par puta i deinstalirao. Sada skoro svaki put kada se Xbox app pokrene na laptopu, on automatski krene da je skida, ja primijetim tek poslije 10-15 minuta da mi je spor internet. :D Ta igra niti je u biblioteci, niti je u Play later, ali ne mogu da je se riješim nikako. Ona ovako izgleda kada uđem na nju u aplikaciji:

1710084831866.png
Postoji li neka opcija da se blokira, obriše trajno, jer ja je ne vidim?
 
Igre za X/S konzole se pokreću sa interne memorije ili expansion card-a, dok sve ostale (OG, X360, One) mogu sa eksternog hdd/ssd-a.
Hvala puno na brzom odgovoru definitvno ću uskoro morati da kupim expansion card jer oviu 364 gb na Series S postaje nedovoljno a kapiram da razlika izmedju Seagate I WD kartica ne postoji pa šta uklopim u budžet.
 
S obzirom na cene Seagate-a i WD expansion kartica kod nas, bolje prodaj S i kupi XSX 😁
Ja kako sam krenuo - uzeo pre 15 dana Xbox One S 1TB, pa prodao njega i uzeo XBox One Series S. Sada ću prodati njega i uzeti Series X. Ima i series S 1TB ali je mala razlika između njega i X mala da bi se isplatila kupovina terabajtnog S.

Isteklo mi vreme za edit pa moram novi post.

Na KP ima već od 315eu novi Series S 1TB, dok Series X ima već pd 405 eu. To mu dođe 90eu razlika u ceni. Ali ono što me više muči je to što Series S mogu da vucaram sa sobom jer je mali i kompaktan, dok je X bolji ako ću na 4K da ga kačim.
 
Series S, skidam NBA 2K24, i svako malo mi se prekida instalacija, samo izbaci Installation stopped, i prekine download. Prostora ima dovoljno, internet radi be problema... Vidim na internetu da se i još mnogima to dešavalo, ali nigdje nisam vidio konkretno rješenje. Je li se nekom ovde to dešavalo?
 
Amazon,aliexpress...imas od 16e pa navise.Ova na slici je 99 dolara.
 
Sad me nesto zeza, kad hocu da kupim izbacuje mi: "The region in which your payment option was issued and Store region need to match"
Konzola je na Turskom regionu od prvog dana, adresa Turska, a nalog nikad nije nigde bio logovan sem na konzoli.
Do sada sam kupovao bez problema i igrice i GP, sa Intesinom VISA karticom.
Sačekaj minimum 24h pa probaj opet.
Ako je Visa intesa, napravi virtualnu karticu preko aplikacije pa probaj sa njom isto.
Zeznula mi se nesto oba naloga, nema sanse da kupim igricu preko kartice a osecam ako napravim novi nalog da cu kupiti bez problema na oba mi izbacuje gresku "The region in which your payment option was issued and Store region need to match"
Ostaje preko Turgame da uzmem lire pa da tako kupim, nepravi mi se treeci nalog
 
Zeznula mi se nesto oba naloga, nema sanse da kupim igricu preko kartice a osecam ako napravim novi nalog da cu kupiti bez problema na oba mi izbacuje gresku "The region in which your payment option was issued and Store region need to match"
Ostaje preko Turgame da uzmem lire pa da tako kupim, nepravi mi se treeci nalog
Ne prolazi ni jedna kartica?
Dopune redeemujes preko uz pomoć VPN-a, proveri da li ti stoji TR kao država kad se ulogujes preko MS-a.
 
Zeznula mi se nesto oba naloga, nema sanse da kupim igricu preko kartice a osecam ako napravim novi nalog da cu kupiti bez problema na oba mi izbacuje gresku "The region in which your payment option was issued and Store region need to match"
Ostaje preko Turgame da uzmem lire pa da tako kupim, nepravi mi se treeci nalog
Redeem ces verovatno moci samo preko telefona ili pc-a uz pomoc VPN-a. A i kad uspes da redeem-ujes, pitanje je da li ces moce da kupujes sa tim kreditom. Verovatno ces dobiti istu poruku kao i preko kartice. Zato nemoj da ubacujes mnogo kredita dok ne probas da li prolazi.
 
Meni je prošla kupovina na TR nalogu uz pomoć dopuna.
Nalog podešen na TR region (ne konzola već sam nalog), ubačena TR adresa, reedem na mob-u uz pomoć VPN-a, kupovina bez vpn-a.
 
Koristim uvek Visa internet karticu banke Intese ne ubacuje mi se iskreno i kreditna kartica Master al ajd sad cu pokusati sa njom, pa javljam
Sve mi je podeseno na Tursku i na konzoli i Microsoft acc, sve adrese ok, brisao adrese ubacivao nove al opet ista greska, citao sam na netu, dosta je ljudi imalo taj problem i niko nije konkretno resio.
Sad cu probati sa drugom karticom
 
Probaj sa drugom karticom, meni Visa intesa prolazi. Lakse je nego da se cimaš sa dopunama, iskreno.
 
Meni je prošla kupovina na TR nalogu uz pomoć dopuna.
Nalog podešen na TR region (ne konzola već sam nalog), ubačena TR adresa, reedem na mob-u uz pomoć VPN-a, kupovina bez vpn-a.
Ako ti prolazi kartica, procice i taj kredit sa gift carda. Kome se pojavi ovaj problem sa karticom, verovatno ce imati i problem sa kreditom. Govorim ovo iz licnog iskustva a i iskustva jos nekih koji su imali ovaj problem. Ovo je neki sigurnosni lock koji je vezan za nalog, i kad popijes to, ne mozes da resis bez microsoft supporta. Jedino resenje je drugi nalog ili da da se mlatis sa supportom kao sto sam ja mesec dana.
 
Ubacio drugu karticu ovog puta Master, drugu adresu i nece, ista greska, napravio novi nalog i proslo iz prve kupovina sa Intesinom Visa karticom.
 
Kao sto rekoh, lock si dobio na tim nalozima. Nesto si verovatno uradio sto je uzbunilo sistem.
Meni se to desilo kada sam uz pomoc VPN-a pokusao da kupim nesto na windows store-u.
Da li si imao neke slicne aktivnosti na tim nalozima ili se sve desilo iz cistog mira?
 
Da li ima veze zbog pravljenja naloga na EA games zbog logovanja za neke igrice, i na drugim servisima ali opet iskljucivo preko konzole, uglavnom sa ovim novim nigde se ne logujem, ostace samo za kupovinu igrica a igracu ih sa drugih naloga, iovako mi svi nalozi vide igrice na konzoli i mogu da igram sa bilo kojim nalogom.
 
Zeznula mi se nesto oba naloga, nema sanse da kupim igricu preko kartice a osecam ako napravim novi nalog da cu kupiti bez problema na oba mi izbacuje gresku "The region in which your payment option was issued and Store region need to match"
Ostaje preko Turgame da uzmem lire pa da tako kupim, nepravi mi se treeci nalog
Meni isto. I sa nalogom koji ja napravim i sa nalogom koji mi je kolega sa foruma napravio. Čim ubacim Visa prepaid karticu NLB bankle desi mi se lock storea. Posle ne rade ni dopune sa Turgame-a.
 
Nazad
Vrh Dno