Šta je novo?

Xbox Series X / S

Uvek preko chat. Tamo ne odbijaju.

Samo da nadjemo koji je limit. Pocecu da testiram igre tako :D
 
Mogao bih i ja, ako se fokusiraju na ove sto su jeftinije, a ne baš najskuplju i store :)
 
Od prilike 14 dana najkasnije od kupovine plus gledaju vreme provedeno u igri.
 
Došlo vreme za prvi XBox. Šta je aktuelno od procedura za pravljenje turskog ili argentinskog naloga?

Da li se VPN korisit kod svake kupovine ili samo kod pravljenja naloga? Imam i Visa i Mastercard kartice.
 
Ne treba ti vpn uopšte bilo kada, i sve se radi preko konzole
 
Da. Skini xb barganins app (mada imas i sajt) kako bi upoređivao cene.
MC je za ARG, Visa može i TR i ARG.
 
Sto se refunda tice ja odradio cim su najavili preorder za CoD MW3 i to vault edition, znaci 28590 pezosa i kao ajde taman cu skupiti 9k nasih do izlaska i kada vec skidaju 10-ak dana ranije, kad ono skinulo odmah pare, ja sok jer nisam ocekivao i nisam planirao tad taj trosak, ja ono kao dal da ostavim ili ne i kao ajde da odradim to, popunio onaj obrazac mozda sat nakon kupovine, i odobrili refund maltene sat kasnije, i pare legle u toku sedmice jer je bio vikend..

Pred betu odradio pre order ali regular verziju i taman, odradice se upgrade kasnije 😁

Jel se puni lista zelja za black friday kada krenu snizenja? 😁
 
Jel se puni lista zelja za black friday kada krenu snizenja?
Bogami ja prvi put nemam predstavu šta da uzmem, posledica Argentine i inflacije. Svaki dan mi ispadne black friday, tako da sam i većinu igara koje su me zanimale I kupio. Možda eventualno onaj Hogwarts da uzmem, mada koliko igara imam u backlogu, kontam da će on na red stići za sledeći black friday.
 
Od 1.12 poskupljuje Turski Xbox Ultimate Pass na 209 lira tj 810 din.
 
Od 1.12 poskupljuje Turski Xbox Ultimate Pass na 209 lira tj 810 din.
Ovo je momenat kad treba preći na naš Gamepass, mala je razlika. U principu sad je opet povoljnije koristiti PC. Imam turski GPU još 8 meseci i jedan Core kod na godinu dana koji sam kupio jeftino. Ali ne verujem posle toga da ću plaćati pretplatu, ne isplati se više.
 
Sve moguce pretplate su poskupele preko Turske, a i preko Argentine, tako da prelazak na domacu pretplatu je najbolje i sledece najisplativije resenje.
 
Samo što kod nas nema GPU već samo PC koji se ne može uzeti preko konzole jery nema Srbije, tako da, ostaje nam alternativa dok ne ubace i naš region a onda i naše tigar cene 😁
 
Da li se isplati jos uvek uzeti pretplatu za Game pass core po ceni od 26-27e za godinu dana pa izvrsiti konverziju na GPU?
 
Osam meseci po ceni od oko 500 din./mesecno, ako sam dobro izracunao. Ako to jos prolazi onda je jeftinije nego placati direktno 800+ dinara svaki mesec.
S obzirom da ti subscription card-ovi nemaju rok trajanja, vredi uzeti vise komada za neki period 2-3 godine, jer cena nece sigurno padati u buducnosti.
 
Osam meseci po ceni od oko 500 din./mesecno, ako sam dobro izracunao. Ako to jos prolazi onda je jeftinije nego placati direktno 800+ dinara svaki mesec.
S obzirom da ti subscription card-ovi nemaju rok trajanja, vredi uzeti vise komada za neki period 2-3 godine, jer cena nece sigurno padati u buducnosti.
Kako ovo uzimate?
 
Osam meseci po ceni od oko 500 din./mesecno, ako sam dobro izracunao. Ako to jos prolazi onda je jeftinije nego placati direktno 800+ dinara svaki mesec.
S obzirom da ti subscription card-ovi nemaju rok trajanja, vredi uzeti vise komada za neki period 2-3 godine, jer cena nece sigurno padati u buducnosti.
Lose si izracunao. Tih 27 evra kad podelis na 8 meseci je 400 dinara, sto je jos povoljnije. Dobro je sto su zadrzali redeem Core-a, kao pandan dojucerasnjem Gold-u. I naravno, najbolje uzeti odmah tri vaucera, velika je usteda! 😀
 
Lose si izracunao. Tih 27 evra kad podelis na 8 meseci je 400 dinara, sto je jos povoljnije. Dobro je sto su zadrzali redeem Core-a, kao pandan dojucerasnjem Gold-u. I naravno, najbolje uzeti odmah tri vaucera, velika je usteda! 😀

Lose si ti izracunao. Racunica ide ovako 27x118=3186 + 810 (jedan mesec GPU za konverziju)=3996/8=499,5 din. :p
Osim ako se i taj jedan mesec za GPU ne dodaje na onih 12 od game pass core, pa onda ni moja racunica nije tacna :LOL:
 
Poslednja izmena:
@Machor je dobro izračunao 😁
Elem, skoro sam (pre poskupljenja) drugaru uzimao 3 meseca Core + 1 mesec Ultimate, dobije se 3 meseca i 1 dan 😁
 
Zar nije odnos konverzije ponovo promenjen, na gore?
 
@Machor je dobro izračunao 😁
Elem, skoro sam (pre poskupljenja) drugaru uzimao 3 meseca Core + 1 mesec Ultimate, dobije se 3 meseca i 1 dan 😁

Ako je tako onda nisam dobro izracunao, kako si za 3 meseca Core-a dobio 3 meseca Ultimate-a ako je konverzija 3:2?

Koga interesuje u dinarima ispadne 12920 din. za 4 x 12 meseci LIve Gold-a. Ostaje mi samo 2 i po meseca da mi istekne pretplata da bih proverio da li kodovi koji su poslali rade :LOL:
 
Ako je tako onda nisam dobro izracunao, kako si za 3 meseca Core-a dobio 3 meseca Ultimate-a ako je konverzija 3:2?

Koga interesuje u dinarima ispadne 12920 din. za 4 x 12 meseci LIve Gold-a. Ostaje mi samo 2 i po meseca da mi istekne pretplata da bih proverio da li kodovi koji su poslali rade :LOL:
Zato što si uzeo dodatni mesec Ultimate-a. 3 meseca core-a se konvertuje u 2 meseca ultimate-a i dodatni mesec ultimate-a koji si uzeo kako bi mogao da kovertujes.
Core>ultimate
Zar nije odnos konverzije ponovo promenjen, na gore?
Nije menjan, poslednja promena je 3:1 kad se ide Core > Ultimate, za PC/Console/EAplay je drugaciji odnos.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-11-08-20-43-46-864-edit_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-11-08-20-43-46-864-edit_com.android.chrome.jpg
    172.5 KB · Pregleda: 16
Samo što kod nas nema GPU već samo PC koji se ne može uzeti preko konzole jery nema Srbije, tako da, ostaje nam alternativa dok ne ubace i naš region a onda i naše tigar cene 😁
Ja plaćam GPU u dinarima, tako da ima.
 
Nazad
Vrh Dno