Šta je novo?

Xbox Series X / S

To sve stoji,

Ali svakako je bolje ici na Series X ,pre svega sam na to mislio ako se kupuje sada.

Svakako je bolje ici na Series S, prva konzola za koju mi prva misao i reakcije nisu bile, nikad ni za 1000 godina.

I sa strane ulozenog/dobijenog i jos bitnije sa strane zrtvovanja estetike/perfekcije zarad boljih temperatura, onaj crni mesh krug je pun pogodak, svaka im cast.
 
Poslednja izmena:
Samo jos da imaju dobre naslove.. mogu i dzabe da dele konzole ako nema na njima sta da se igra.
 
Da vidimo sta je bilo dodato na gamepass samo tokom proslog meseca i metacritic ocene:

Spiritfarer: 86
Battletoads: 72
Tell me Why: 78
Wasteland 3: 86
Flight Sim: 92 (ovo doduse nema za konzolu...jos)
Crusader King III: 91 (ovo jeste pc only)

Nece bas biti da nema sta da se igra. Osim ako naravno vec imas gejmerski pc, ali cemu uopste komentar u ovoj temi u tom slucaju?
 
Poslednja izmena:
:D Bukvalno uzeti i S i PS5. Još kad bi bilo vremena za igranje pa i da razmišljam u tom smeru :)
5d0ef1f3f60259c6391e82f35e4454d9.jpg


Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
PC + PS5.

Ne vidim potrebu za XBOX konzolom ako ce sve igre raditi na PC-ju
 
PC + PS5 + obe X konzole...
 
Nije mi novi xbox opcija, kao sto nijedan do sada nije bio, ali sa ovim Series S su napravili brutalan deal za sve sa 1080p tv-ovima i 1080/1440p monitorima. Zaista za 299$ fenomenalan deal. Uz sve to meni vizuelno prelepa konzola, najlepsa od svih next gen.
Sony mora da izadje sa odgovorom, koji objektino moze biti samo jako agresivno cenovno pozicioniranje ps5 konzole.
 
Mislim da ovim potezom MS čak ni ne planira da preuzme PS publiku, jer da se ne lažemo, većina koja je u PS ekosistemu će tamo i ostati, već da ponudi jeftiniju, dodatnu konzolu. Samim tim, za relativno male pare za GPU, polako uvlači ljude dalje... Odlični potezi.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Ja iskreno najvise cekam poredjenje Series S i One X, posto realno planiram da preguram bar par godina na ovom drugom.
 
Ko uzima PC od 600-700 eura za gaming, bolje mu je da uzme seriju S za duplo manje novca.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
PS5 digital i SeS sa Gamepassom su deal koji se ne ispusta za te pare (pod uslovom da je PS5 digital ne preko 400 evra). Ultimativna kombinacija, san svakog konzolasa.
 
Ko nema pc. Inace Pc+ps5.
 
Sony mora da ide sa dosta nizom cijenom ili da poboljsa ps+ uslugu. Nesto mora, jer 299 za next gen plus game pass je nenad*mjau**mjau**mjau**mjau*v deal.

 
Sve to pada u vodu kada nema tastature i misa.

A sta ce ti tastatura i mis? SP pucacine se mogu igrati na dzojstiku i po meni je mnogo bolji osecaj (isto sam pricao za k/m dok se nisam sam uverio). Za tuce, voznje i sport dzojstik je miljama ispred tastature i misa. Mis i tastatuira su samo za onlajn igre poput dote, lola, cs-a i slicnih, a to je opet skroz druga sorta igraca koja verovatno ni ne razmatra konzole. Inace i meni se ovaj potez itekako svidja, iako sam pljuvao MS jer je sve eksluzive prebacio na PC. Za 500e koliko ce kostati najjaca konzola dobijate "racunar" koji ce terati sve multiplatform igre narednih 7-8 godina i dobijate sve igre iz Game Passa. Vrhunska stvar, i to ce sigurno privuci dosta nove publike. Sad da sastavite PC za 1000e, on za 7 godine pitanje da li ce moci da pokrene tada novog vicera (primer) na low podesavanjima sa pristojim FPS-om.
 
Poslednja izmena:
Mogli bi da omoguce ziroskop u fps igrama ali nece namerno da ne bi bilo kukanja od strane nubova. Na primer, Nintendo je implementirao gyro aiming u Splatoon 2 i Doom. Ubace podrsku za ziroskop i izgase autoaim, to bi bilo bas fino. Ovako su konzolne pucacine kao deciji bajs sa pomocnim tockicima.

Mogli bi da nastave sa redizajniranjem kontrolera. Dugmici X, Y, A, B se najvise koriste u tabacinama kao i d pad. Igre iz prvog lica se igraju sa oba analoga, bumperima i triggerima. Dobro je su na elite kontroleru ubacili tastere za domali i mali prst jer kada pomeras kameru palcevima poslednje sto ti koristi su 4 dugmeta koji se aktiviraju palcem.
 
Najsmesnije je sto jedino pc trenutno ima flick stick.
 
A sta ce ti tastatura i mis? SP pucacine se mogu igrati na dzojstiku i po meni je mnogo bolji osecaj (isto sam pricao za k/m dok se nisam sam uverio). Za tuce, voznje i sport dzojstik je miljama ispred tastature i misa. Mis i tastatuira su samo za onlajn igre poput dote, lola, cs-a i slicnih, a to je opet skroz druga sorta igraca koja verovatno ni ne razmatra konzole. Inace i meni se ovaj potez itekako svidja, iako sam pljuvao MS jer je sve eksluzive prebacio na PC. Za 500e koliko ce kostati najjaca konzola dobijate "racunar" koji ce terati sve multiplatform igre narednih 7-8 godina i dobijate sve igre iz Game Passa. Vrhunska stvar, i to ce sigurno privuci dosta nove publike. Sad da sastavite PC za 1000e, on za 7 godine pitanje da li ce moci da pokrene tada novog vicera (primer) na low podesavanjima sa pristojim FPS-om.

Kao neko ko je odrastao na quake-u i unrealu, mis i tastatura su neki poseban osecaj za super precizni twitch shooting ali opet u poslednje vreme takodje mnogo vise igram sa gamepadom bas zbog tog feedbacka. Nazalost u poslednje vreme vecina multiplayer igara na konzolama je postala dosadna jer gomila igraca ima emulatore tipa xim i partije postaju veoma predvidljive i iritantne i to je trend koji ce se sasvim sigurno nastaviti pa ce sve vise devova da ubace native podrsku za k+m.

Realno gledano ako hocemo pravu imerziju jedino sto po meni ima smisla je VR AIM, uz noviju verziju sa boljim feedbackom tipa haptic pa to bi bilo god like. :)
 
Ja bih voleo da se ukine podrška za tastaturu i miša, onda su svi jednaki i bila bi igra zanimljivija. Ako ces bolju preciznost, onda igranje na pc i nema problema.

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Tesko, u ovom trenutnom vremenu gde se stvorila kriticna masa online misljenja gde je sve sto se ne slaze sa tvojim stavovima uvredljivo, bilo kakve promene koje ce da "uvrede" nekog dovode do potencijalnog bojkota a korporacije se samo voze na tim talasima jer sto vise njih koristi sta god da moze da igra, to njima vise ide u korist. Zato i imamo crossplatform multiplayer, kb+m, emulatore i sve zivo sto je upropastilo normalan i doneke cist multiplayer. Meni kao primarnom PC igracu je veoma glupo i ne stvara mi nikakvo zadovoljstvo da budzim mis i tastaturu da bih ima sto vise kilova i dominirao, jednostavno ako ne bih znao sa gamepadom da se snadjem ne bih ni igrao.
 
Ma jasno je sve, slažem se sa tobom od reči do reči. Nema ništa od te priče ali eto bas je šteta, jer ja kao casual igrač nemam sta da tražim u bilo kom fps multiplayer-u, čeka me samo frustracija i nerviranje

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Nazad
Vrh Dno