Šta je novo?

Xbox One

Pre će biti da je u pitanju to što One uopšte nije ni dostupan u nekom velikom broju zemalja. Međutim to im je opet minus jer i u ovih 29 novih zemalja od 2. septembra on dolazi sa velikim zaostatkom u odnosu na PS4. Naravno, kao i kod nas, ko je baš hteo i morao uzeti One, taj ga je i nabavio nekako do sada ;). Ne znam da li Xbox uopšte podržava ono deljenje kad se kupi igra, jer to će nekako i definisati prodaju u Srbiji. Ako već ne može piraterija onda bar kupuj po najnižoj mogućoj ceni ;) a PSN Share je tu neprevaziđen.

Na xbox one postoji gameshare ali je drugaciji id ps4 share-a. Ovde delis samo sa jednom osobom(od poverenja) i sve sto on ima na acc bice tvoje. Deli se i gold, dlc-evi i naravno igre. I sve je potpuno legalno(ne znam da li je na ps4).
Svaka igra uglavnom izadje 24e(60 dolara kad podelimo na 2). Mada evo sad je titanfall recimo 25 dolara, znaci izadje 10e po glavi, a MGS 15 dolara.
Tako da ako imate nekog sa istim interesovanjima o poverenjem uzmite xo i uzivajte.
 
...i sve sto on ima na acc bice tvoje.

Zar se ne moze napraviti poseban acc kao na ps4?
Pa se onda taj acc deli na dvoje i samim tim izbegne deljenje poverljivih informacija?
Legalan je share na ps4 ali nosilac-guest odnos, fantom je ilegalan koliko znam.

Ok, u svakom slucaju to nije lose iako izadje nesto skuplje.
Kako si objasnio dva coveka su u ravnopravnom polozaju, nema ono nosilac, fantom?

Nevezano za to, nisam profi, samo nagadjam, jel bi ovo moglo u kojoj meri biti kec u rukavu za xone ?

http://www.b92.net/tehnopolis/softver.php?yyyy=2014&mm=08&nav_id=889210
 
Poslednja izmena:
Zar se ne moze napraviti poseban acc kao na ps4?
Pa se onda taj acc deli na dvoje i samim tim izbegne deljenje poverljivih informacija?
Legalan je share na ps4 ali nosilac-guest odnos, fantom je ilegalan koliko znam.

Ok, u svakom slucaju to nije lose iako izadje nesto skuplje.
Kako si objasnio dva coveka su u ravnopravnom polozaju, nema ono nosilac, fantom?

Nevezano za to, nisam profi, samo nagadjam, jel bi ovo moglo u kojoj meri biti kec u rukavu za xone ?

http://www.b92.net/tehnopolis/softver.php?yyyy=2014&mm=08&nav_id=889210

Ne moze. Jer ovde je share drugaciji. Na Xbone ubacis nalog svog sharing partnera(da ga tako nazovem), i postavis njegov profil kao home xbox(kao primarni nalog otprilike samo se na x1 zove home Xbox) i automatski dobijes sve sa tog naloga naloga na tvojoj konzoli, i mozes igrati i koristiti gold sa tog naloga na bilo kom profilu na tvojoj konzoli. U jednom trenutku mozes imati samo 1 home Xbox profil na konzoli, Ali ga mozes menjati kad hoces. Takodje mozes uzeti igru na nov nalog od Ali on mora biti uvek online, i za razliku od guesta na ps4 mozes igrati sa svog naloga dok je taj profil online. Valjda sam lepo objasnio sta i kako.
 
2 razlicita tima = 2 razlicite igre koje se isto zovu.

The Season of Xbox will begin on November 2, when Xbox One will be available for a special, limited-time promotional offer of $349 in the U.S. Special promotional pricing of $50 off the console of your choice applies to any Xbox One console, including special edition bundles, offering some of the year’s most anticipated games – Assassin’s Creed: Unity, Call of Duty: Advanced Warfare, and Sunset Overdrive.

15451559289_153b8fd7a1_z.jpg
 
Poslednja izmena:
E to nisam istrazivao, samim tim sto je dostupna i za 360, igra se ne moze nazvati ekskluzivom. Ali nije ni bitno, svakako odlicne kritike za SO.
 
Iskreno, vise ni ne znam sta se smatra ekskluzivom.
Project Spark postoji za One i Windows 8.1. Da li je to ekskluziva ili ne?

Zanimljive su ocene za SO. Polygon je recimo igri dao 9/10 ;).

OQZATLb.gif
 
Poslednja izmena:
Pa danas slabo sta i ostane "ekskluziva" na kraju.
M$-u se ne isplati da im se igre prodaju samo za One, ljude koji rade na tim igrama da ne pominjem, tako da mi je bas gadna ta rec "ekskluziva". :D
Posebno nakon onoga sto su uradili sa TR. Cini mi se da ne znaju ni sta rade vise.

Inace konzola je dobila jos jedan price cut u US od 50$ i kosta 350$.
 
Poslednja izmena:
Svako ko ima XO, preporucujem mu sunset Overdrive!
Fenomenalna igra, skoro me nije nista vuklo da igram kao ovo(jos od last of us-a).
 
Svako ko ima XO, preporucujem mu sunset Overdrive!
Fenomenalna igra, skoro me nije nista vuklo da igram kao ovo(jos od last of us-a).

Stvarno???
Ja mislio to samo za klince, retardirane, glupe i neozbiljne. Ne smes ti to da volis i igras, nisi ti takav, i nemoj o toj igri na ovom forumu ni slucajno, ovde se samo Ivo Andric cita a igraju RPG i horori. :d
Svi sa ovog foruma su previse inteligentni za ovu igru koje je odusevila skoro sve novinare i svakoga ko poseduje One.
 
Poslednja izmena:
Svako ko ima XO, preporucujem mu sunset Overdrive!
Fenomenalna igra, skoro me nije nista vuklo da igram kao ovo(jos od last of us-a).
Ne znam da li je tema izbrisana, ali u podforumu iznad su tu igru proglašavali za dokaz propasti industrije igara i uvredu za "mature" gamere.:D Šteta što tema nije ostala, samo da vidim njihove reakcije na ocene.
 
Svako ima pravo na svoje misljenje.
Ova igra me je vratila u detinjstvo maltene, u nintendo svet. Da malo odmorim od fps, i crnine i sivila.
A ocene je dobila opravdano, po meni.
Uvreda za mature gamere? Pa nek preskoce ovo i nek nastave uobicajene(pretezno fps dark) igre po
sablonu da igraju, nije moj problem.
Sreca pa postoji izbor.
 
Poslednja izmena:
Jakih mi ocena, osim recenzija izašlih u prvi sat, verovatno m$ finansiranih, recenzije nisu baš ni tako pozitivne :D

Metascore je već pao na 82, a user score je od starta debelo ispod osmice i približan je realnosti da se radi o proseku za vraćenje u detinjstvo :)
 
Dobro, znas i sam sta znaci userscore na Metacriticu ;) Steta sto za konzolne igre ne postoji sistem kao na Steam-u gde igraci ocenjuju igre a ne svako ko se registruje a igru nije video ni na tjubu.

Verujem da igra super za ljude koji su odlucili da pazare Xbox One.
 
Ma znam, trolujem malo druga emix-a, neću više :D
 
Odigrao danas par sati Sunset Overdrive. Sve u svemu, glupa zabava.
Osvezavajuce sarena grafika (900p se primeti), hit n miss humor, jednolicne open world misije, automated traversal (ovo mi je islo na zivce i u AC i u Infamousu).
Verovatno cu odigrati do kraja (kada sam vec dao pare), ali ovo svakako nije igra za mene.
 
Odigrao danas par sati Sunset Overdrive. Sve u svemu, glupa zabava.
Osvezavajuce sarena grafika (900p se primeti), hit n miss humor, jednolicne open world misije, automated traversal (ovo mi je islo na zivce i u AC i u Infamousu).
Verovatno cu odigrati do kraja (kada sam vec dao pare), ali ovo svakako nije igra za mene.

Ako budes planirao da prodajes pusti poruku.
 
Sada je kljucno pitanje da li ce posle NG vratiti cenu ili ne.
 
Mislis da prave gubitak sa cenom od 330 dolara?
 
Da li bi rekli "niko ih ne kupuje i dalje, pa nastavljamo da radimo u minusu" :d:d
 
Razmisljao sam dosta, i definitivno odlucio da mi Xbox bude neka od sledecih kupovina, tj ili on ili da dodatno nabudzim komp, tamo negde u martu bi trebalo da dobijem oko 300eur, a za te pare vec sada se moze uzeti na KP, pa cenim da ce biti i tada, a i vise gotivim Xbox okruzenje nego PS, a iskreno ovo za rezoluciju vise smatram da je sminka, jer ako na 360-ci na FHD TV-u je cista slika, a igrica se renderuje u fazon 600p, ne vidim sto ne bi bila i ovde...
 
Nazad
Vrh Dno