Šta je novo?

XBOX 360 - opšta diskusija i blic pitanja

Definitivno nije. I stari xbox 360 je koristio najjacu kartu kad se pojavio. Nelogicno mi da ce da koriste za dve godine grafiku koja je i danas osrednja. Odnosno za godinu.
 
jos gore. cemu cf kada postoji i single resenje. ajd da se radi o najbrzoj karti na trzistu pa da stavis dve jer si jednom ogranicen i nema dalje, ali 6850 npr je mnogo bolje resenje.
a i dalje stoji da ce biti 2 generacije iza aktuelne karte.
 
Oni to kao znaju vec sad, sta ce da ima box u sledecoj godini. Jel ima da je MS negde zvanicno izneo specifikacije, ili su samo nagadjanja.
 
jos gore. cemu cf kada postoji i single resenje. ajd da se radi o najbrzoj karti na trzistu pa da stavis dve jer si jednom ogranicen i nema dalje, ali 6850 npr je mnogo bolje resenje.
a i dalje stoji da ce biti 2 generacije iza aktuelne karte.

pa nzm..sve to stoji mada kazu nece to biti 6670 bas kao za PC..nego dosta modifikovana i pojacana..mada ono mogli su da idu i na 6990 lepo i cao :D
 
Mislim da su ovo glupava nagadjanja koja plasiraju sajtovi tipa cinemablend.com da privuku posetu, nema sanse da tako mator hardwer ubace u novu konzolu. To sa manjom cenom je jos neverovatnije, svi mi dobro znamo koliko su "jeftine" nove konzole... Pre bih rekao da ce traziti neku sto stabilniju varijantu najjaceg hardwera, kako bi sve to nabudzili u sto manji prostor (tako da je i ovo za crossfire verovatno besmislica).
 
Ono sto mene najvise zanima na ovom polju je podrska za novi tip kontrolera. Dakle mouse&keyboard suppport, i to ne neko budzenje nego official...
 
To je nemoguce. To na konzoli neces videti za milion godina. Oni mogu i sad da ubace podrsku da hoce.
 
ja mislim da je to nagadjanje za graficku.. ili mozda i jeste ta grafika u prvim DEV Kitovima ali ne i u finalnoj konzoli...
 
Nagadjanja koja ne treba shvatiti ozbiljno,previse mi je to slabo za next gen konzolu.
 
vi mislite da je ta grafa slaba zato što gledate njenu sposobnost da tera igre na windows-u. igrice se prvenstveno prave i optimizuju za konzole što znači da će oni napraviti da sve radi savršeno na box-u i njegovom hardveru i onda kad portuju igru na PC dolazi do problema. da je sve onako kako bi trebalo biti naigrali bi se mi na 6670 do besvesti, međutim ko bi onda kupovao 7970 ili 570-ke. doduše ove jeftine čine 90% prodaje. takođe 7670 će biti običan rebrand 6670, novi čipovi dolaze tek sa 77x0 serijama pa nadalje, tako da 6670 ostaje aktuelna kroz čitavu 2012.
 
Koliko ja znam cela konfiguracija u konzolama je uvek bila maximalno optimizovana i prilagodjena za rad na duzi niz godina tako da performanse nisu nikada zavisile od samo jedne komponente.Takodje smatram da su podaci oko graficke nagadjanja i da nece sigurno staviti nesto sto se nece drzati narednih 5 godina.
 
Imam pitanje ,ako neko moze da mi pomogne.Ukoliko je igra provucena kroz abgx(da bi radila na LT konzolama),dali ce raditi na JTAG konzoli.
 
Poslednja izmena:
hoce...
 
Da li je moguce pokrenuti FFXIII-2 bez 3,0 flesa? Posto kod mene nesto nece a ostale XDG3 igre mi rade normalno...
 
Moguce je.skines samo iso patch to lt2 i preko backup creator-a uradis inject u image fajl.skines complex pal verziju igre i to uradis.ima uputstvo na netu:).Picim je vec 70ak sati bez problema.
 
pa mogu xgd3 na 2.0... prve xgd3 igre se i jesu pojavile na 2.0
 
Da li je moguce igrati sve XGD3 igre sa 2.0 flesom ili ne? Posto igram recimo Dark Souls?
 
Poz, izvinjavam se ako upadam u pola price, naime ja nemam xbox a jos manje hdtv, pa sam mislio da nakacim xbox 360 na samsung 2232bw koji ima dvi, 22" itd, pa se pitam kako bi to izgledalo?
... Uzecu xbox 360 arcade uskoro...
 
izgledace odlicno. ja imam 2233bw i kristalna je slika. koristim hdmi-dvi kabl. xbox nije predvidjen za 16:10 tako da se vide crte, ali to naravno ne smeta, pogotovo ako se igra u mraku.
Jedini problem koji imam je blago treperenje slike u nativnoj rezoluciji (1680:1050). kao da brightness skace i opada. jedino je vidljivo na crnim (ili jako tamnim) scenama/slikama. ono sto je cudno je da se to ne desava ni u vecoj (1920:1080) ni u manjim rezolucijama. samo u nativnoj. ne znam sta je uzrok, a jos manje resenje. istrazio sam i izgleda da nisam jedini. Sada ignorisem problem. Na srecu, to se tokom igre ne primecuje, a i ne pravi mi probleme. Plasio sam se da ce me boleti glava posle duzeg igranja ili da ce mi se oci umarati, ali toga nema i posle celog dana igranja. U krajnjem slucaju mozes da koristis manju rezoluciju jer igre ionako rade u 720p
 
Pozdrav svima ! Planiram da sa PC predjem na neku od konzola ( xbox360 ). Posto sam nov u ovom svetu molio bih nekog (majstora) da me poblize uputi i posavetuje sta da pazarim ?
Hvala unapred :D
 
Vrh Dno